با ما همراه باشید

مقالات فیلم و سریال

نشست «بدون قرار قبلی» با یادی از «خانه پدری» و دختر به قتل رسیده در اهواز

منتشر شده

در

نشست خبری فیلم «بدون قرار قبلی» در جشنواره فجر با دفاع بهروز شعیبی از مستقل بودن قصه فیلم‌هایش و اشاره به حادثه هولناک قتل مونا حیدری و تاکید بر نمایش فیلم‌هایی همچون «خانه پدری» برگزار شد.

 عوامل فیلم «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی عصر دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد به تماشای اثر خود در هشتمین روز جشنواره نشستند و سپس پاسخگوی سوال خبرنگارها شدند.

بهروز شعیبی که ابتدا بابت حضور در چنین جلسه‌ای در جشنواره و بررسی فیلمش از حس نگرانی و متفاوت برای قضاوت فیلم سخن گفت، درباره واقعی بودن خانواده‌ای که تصویر کرده بود، بیان کرد: ما اگر از سیل مشغله‌های خود رها شویم خانواده‌هایی را می‌بینیم ‌که روابط سالم و درستی دارند ولی در تلاطم زندگی کمتر از آن‌ها می‌بینیم. ‌ما سعی نکردیم چیزی را تخیل کنیم یا ایده‌آلی را نشان دهیم که وجود ندارد.

او در پاسخ به اینکه اگر از فردا از سوی یک ارگان خاص حمایت نشود آینده فیلمسازی او چه می‌شود؟ افزود: من به شما حق میدهم که از بیرون فکرکنید کارهای من سفارشی بوده‌اند ولی قصه سفارشی کار نکردم. روز بلوا اگرچه با سازمان اوج ساخته شد اما قصه برای خودم بود. من ۲۵ سال است که در سینما هستم و کارهای مرا دیده‌اید. اگر قصه های من دچار شبهه می‌شوند پس کارم را عوض میکنم. این را هم تاکید کنم که من یک بار زندگی میکنم و حاضر نیستم این یک بار را در اختیار چیزی قرار دهم که متعلق به من نیست.

شعیبی درباره دعوت پگاه آهنگرانی برای بازی در این فیلم یا توجه به مواضع سیاسی‌اش گفت: سینما یک صنعت است و مواضع هر کسی یک مسئله شخصی است. من با همه دوستانم در سینما کار می‌کنم، چون ذات سینما و پیام آن مهم است. برای این فیلم دنبال کسی بودم که در چنین نقشی دیده نشده باشد و خانم آهنگرانی هم نقشی مشابه این قبلا بازی نکرده بود. وقتی پگاه فیلمنامه را خواند و با ذوق‌زدگی درباره نقش و مضمون صحبت کرد، فکر کردم برای یک کارگردان چه چیزی بهتر از این میتواند باشد که یک چهره سینمایی این نقش را بازی کند؟! بنابراین با احترام به همه همکاران در سینما، به نظرم پگاه آهنگرانی یکی از بهترین بازیگران سینماست.

او درباره مفهومی که در فیلمش به ماندن یا بازگشت شهروندان به ایران اشاره دارد بویژه در مقابل اظهاراتی که در پاسخ به اعتراض‌ها می‌گفت اگر ناراحتید (از کشور) بروید، بیان کرد : اینجا سرزمین ماست و معتقدم هر چیزی را که بکاریم، نسل بعدی برمی‌گردد که آن را بردارد، همانطور که در فیلم ما اتفاق افتاد.

شعیبی درباره تفاوت فیلمهایش از« دهلیز »تا« بدون قرار قبلی» گفت: من قراری با خودم گذاشتم اگر در کاری موفق بودم، سراغ ژانرهای مختلف بروم. تا امروز سعی کردم هر بار این تغییر را بدهم ولی خودم فکر میکنم روابط انسانی و آنچه میان اعضای یک خانواده است چیزی بوده که از آنها جدا نشده‌ام و در فیلمهایم تکرار می‌شوند.

محمود بابایی – تهیه‌کننده – در بخشی از این نشست دربازه حمایت ارگان‌هایی همچون فارابی گفت: فیلم ما برخلاف آنچه گفته میشود چند ارگانی نیست و مثلاً آستان قدس اگرچه حمایت کرده اما لزوما به معنای حمایت مالی نیست. البته برخی مسائل را نمیتوانم بیان کنم فقط می‌گویم که «بدون قرار قبلی» به لحاظ تولید کار سختی بود.

در بخشی از این نشست‌، مصطفی زمانی درباره علت پذیرش نقش در این فیلم گفت: من در دوران کرونا سعی کردم کمتر کار کنم چون شرایط خطرناک بود و وقتی این فیلم پیشنهاد شد، از آنجا که بیشتر صحنه‌ها خارجی بودند برای من ایمنی بیشتری داشت. مسئله دیگر آن بود که چند سالی است فیلم‌ها در محله‌هایی ساخته می‌شوند ‌که من خیلی نمی‌شناسم‌ و این فیلم در جایی بود که می‌شناختم و برایم آشنا بود. ضمن اینکه تصور می کردم میتوانم در این نقش مذهبی بازی کنم چون نقش‌های مذهبی را بیشتر با حالت فرم بازی می‌کنند و من چون کارم را با نقش مذهبی شروع کرده بودم، فکر می‌کردم میتوانم این نقش مذهبی را غیر از شیوه فرم بازی کنم.

او افزود: این اولین تجربه همکاری من با بهروز شعیبی بود و من اساسا بازیگرِ‌ کارگردانم و خودم چیزی بلد نیستم و با بهروز، اگرچه اختلاف سلیقه‌هایی داشتیم، اما کارگردانی خوبی داشت.

در بخشی دیگر امین میری با ابراز خشنودی از حضور در این فیلم و درونمایه‌ای که به آن اشاره دارد، گفت: من پریشب فیلمی‌ را که برای قتل مونا حیدری در اهواز بود دیدم و آن لحظه‌ به این فکر میکردم که شاید دیدن این فیلم‌ها و نیز «خانه پدری» (ساخته کیانوش عیاری) که بعضی سنت‌ها و قوانین را نقد می‌کند به جلوگیری‌ از این اتفاق‌ها کمک ‌کند چون حتی لازم است این فیلم‌ها سراسری و از تلویزیون پخش شوند ولی همیشه جلوی فیلمهای خوب‌ گرفته می‌شود.

در پایان محمود بابایی درباره رقم برآورد شده برای ساخت فیلم هم گفت: طبق قرارداد، اجازه بیان مفاد آن را ندارم ولی بنیاد سینمایی فارابی شفاف سازی را قبلا شروع کرده و حتما خودشان این کار را انجام می‌دهند و میزان برآورد و هزینه را اعلام می‌کنند.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات فیلم و سریال

دانلود زیرنویس سریال Vampire in the Garden 2022 – بلو سابتايتل

منتشر شده

در

توسط

دانلود زیرنویس سریال Vampire in the Garden 2022 این یک زمستان طولانی برای بشر بوده است که پس از شکست در جنگ بزرگ علیه خون آشام ها، از محل تسلط خود سرنگون شده است.

What is Vampire in the Garden about on Netflix?

زیرنویس سریال Vampire in the Garden 2022 یک ایالت-شهر کوچک که توسط دیواری عظیم از نور محافظت می شود، به یکی از آخرین سنگرهای نژاد بشر تبدیل شده است – رهبران آن مصمم به بازپس گیری کنترل بر دنیایی که از دست داده اند، هستند.

Vampire in the Garden | Official Trailer | Netflix - YouTube

زیرنویس Vampire in the Garden 2022 اما در درون دیوارهای ظالمانه شهر، مومو جوان رویای همزیستی مسالمت آمیز با بزرگترین دشمن انسان ها را در سر می پروراند. در طرف دیگر، ملکه خون آشام فاین، که زمانی عاشق یک انسان بود، تصمیم گرفته است که میدان جنگ را ترک کند.

Wit Studio's Vampire in the Garden Anime Reveals New Trailer Ahead of May  16 Premiere - Anime Corner
دانلود زیرنویس خون آشام در باغ این دو که از سوی هم نوع خود به عنوان خیانتکار دیده می شوند، در طی یک نبرد وحشیانه دیگر با یکدیگر برخورد سرنوشت سازی دارند. آنها با هم سفری را در جستجوی “بهشت” آغاز می کنند، یک باغ آرمانگرایانه صلح که داستان های قدیمی درباره آن زمزمه می کنند، اما هیچ کس تا به حال ندیده است…

ادامه مطلب

مقالات فیلم و سریال

دانلود زیرنویس سریال Muv-Luv Alternative 2021 – بلو سابتايتل

منتشر شده

در

توسط

دانلود زیرنویس سریال Muv-Luv Alternative 2021 جهان در جنگی ناامیدانه و سه دهه ای علیه بتا – گونه ای بیگانه که در سال 1973 به سیاره زمین حمله کرد، غرق شده است. در میان این هرج و مرج، دانش آموز دبیرستانی به نام Takeru Shirogane ناگهان از یک کابوس وحشتناک بیدار می شود و در آنجا می بیند.

Muv-Luv Alternative Episode 1: Release Date & Spoilers - OtakuKart

زیرنویس سریال Muv-Luv Alternative 2021 بشر در شکست مطلق بلافاصله پس از آن، او متوجه می شود که رویای او چیزی بیش از خاطرات زندگی اش در یک جهان جایگزین نبوده است. در آن خاطرات، پروژه Alternative V اجرا می‌شود که صدها هزار نفر را به عنوان آخرین راه‌حل برای حفظ بشریت به فضا می‌فرستد، در حالی که میلیاردها دلار باقی‌مانده روی زمین را به سرنوشتی بی‌رحمانه رها می‌کند.

Muv-Luv Alternative Anime Reveals Character Design & Voice Actors for Yuuko  Kouzuki, Marimo Jinguuji, Kasumi Yashiro, & More

زیرنویس Muv-Luv Alternative 2021 تاکرو که آرزوی تغییر این آینده تلخ را دارد، به یک پایگاه نظامی در یوکوهاما می پیوندد، جایی که اتفاقا دبیرستان سابق او بوده است. در آنجا، او موفق می شود معاون فرمانده و رهبر پروژه آلترناتیو IV، پروفسور یوکو کوزوکی، را متقاعد کند که از وقوع Alternative V جلوگیری کند.

Muv-Luv Alternative Episode 6 Review & Recap: Transfer Experiment

برای اطمینان از موفقیت Alternative IV، Takeru باید ماشین‌های انسان‌نمای غول‌پیکر جنگنده‌های سطحی تاکتیکی (TSF) را در کنار دیگر دانشجویان خود خلبان کند. با این حال، او تنها دو ماه فرصت دارد تا آموزش خود را تکمیل کند و از دانش جزئی خود در مورد آینده استفاده کند – مبادا تراژدی بعدی اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب

مقالات فیلم و سریال

دانلود زیرنویس سریال Clark 2022 – بلو سابتايتل

منتشر شده

در

توسط

دانلود زیرنویس سریال Clark 2022 در نتفلیکس یک سریال جدید در ژانرهای جنایی، هیجان انگیز و کمدی است. بر اساس جنایات واقعی کلارک اولوفسون که به طور مستقیم با “سندرم استکهلم” مرتبط است. بیل اسکارسگارد در نقش اصلی بازی می کند و به سادگی بی نقص است. بررسی کامل سریال کلارک ما را اینجا بخوانید و تمام 6 قسمت را در نتفلیکس بیابید!

Clark (2022) – Review | Netflix Crime Series | Heaven of Horror

زیرنویس سریال Clark 2022 همچنین، او زمانی که بخواهد واقعاً یک افسونگر است، که توضیح می دهد که چرا او مردی است که مستقیماً با “سندرم استکهلم” مرتبط است. و چرا با سه زن مختلف شش فرزند دارد. بیل اسکارسگارد در نقش اصلی بازی می کند و به سادگی بی نقص است.

همانطور که قبلا ذکر شد، بیل اسکارسگارد در نقش اصلی این سریال نتفلیکس عالی است. در بسیاری از قسمت های اول، او بامزه و جذاب است، در حالی که یک جنایتکار کوچک است که معمولاً فقط هر چیزی را که به دستش می رسد می دزدد. او تمایل دارد که خشن نباشد و معمولاً هنگام تلاش برای فرار «فقط» خودش صدمه می بیند.

بعدها، او کمتر جذاب است زیرا ناامیدی و ناتوانی او در عملکرد به عنوان یک شهروند “عادی” غیرممکن می شود. در طول سریال، فلاش بک هایی هم به دوران کودکی او می شود. در ابتدا، نسبتاً عادی به نظر می رسد، اما با هر بار فلاش بک، تاریک تر و وحشیانه تر می شود. موقعیت های مشابه بارها و بارها نشان داده می شود، اما هر بار به حقیقت کودکی او نزدیک می شویم.

همچنین، در زندگی عادی بزرگسالی خود، او حتی در یک نقطه (برای یکی از جشن های تولد فرزندش) لباس دلقک می پوشد، که با توجه به نقش او در “Pennywise” بسیار خنده دار است. با این حال او در این سریال نتفلیکس اصلا ترسناک نیست. یا در واقع، ترسناک است که ببینیم او همچنان اشتباهات مشابه را تکرار می کند و در عین حال خسته تر و جذاب تر می شود!

یک چیز خنده دار که تبدیل به یک شوخی در حال اجرا می شود، این واقعیت است که او سریع ترین عاشق جهان است. چیزی که او ممکن است باکره ها را متقاعد کند کاملا طبیعی است، اما زنان دیگر از عملکرد او در رختخواب بسیار غافلگیر شده اند.

Clark | Official Teaser | Netflix - YouTube

زیرنویس Clark 2022 در حالی که کلارک قطعا در مورد سندرم استکهلم نیز هست، سریال به طور کلی درباره این موضوع نیست. در واقع، این تنها قسمت 4 است که دزدی از بانک را پوشش می دهد که در نهایت منجر به جذب برخی از گروگان ها به جذب افسون کلارک اولوفسون و مقابله با پلیس شد.

چیزی که بعداً «سندرم استکهلم» نام گرفت و خود کلارک در اظهارنظرش باید «سندرم اولوفسون» نامیده می‌شد. و من قطعاً می توانم تصور کنم که او این را بیان کند زیرا بسیار دقیق است. این سریال درباره کلارک اولوفسون است، به همین دلیل است که کل حادثه “سندرم استکهلم” فقط یک فصل است. و با اینکه جالب است، بقیه چیزها هم همینطور است!

برای افرادی که به زبان سوئدی (یا زبان‌های نوردیک) صحبت می‌کنند، شنیدن صحبت کردن او به انگلیسی با لهجه سنگین سوئدی نیز بسیار خنده‌دار است. و بسیاری از کلمات سوئدی در ترکیب. البته، بیل اسکارسگارد به خوبی انگلیسی صحبت می کند، بنابراین فقط باید تاکید کرد که این بخشی از روش های جذاب کلارک اولوفسون بود. هر کاری که نمی توانست انجام دهد، هنوز تمام تلاشش را می کرد.

همچنین، تقریباً تمام شخصیت‌های سوئدی در طول سریال انگلیسی (با موفقیت متفاوت) صحبت می‌کنند، بنابراین به یک لایه کاملاً سرگرم‌کننده تبدیل می‌شود.

Jonas Åkerlund خالق و کارگردان این سریال نتفلیکس است که به نظر می رسد مسابقه ای ساخته شده در بهشت باشد. برش‌های سریع و سبک سریع او برای داستان زندگی کلارک اولوفسون کاملاً کار می‌کند و در عین حال فضا را برای جزئیات عمیق‌تر و تاریک‌تر باز می‌کند. Jonas Åkerlund (مانند دیوید فینچر و بسیاری دیگر) به عنوان کارگردان موزیک ویدیو شروع کرد. در واقع او هنوز هم موزیک ویدیوهای زیادی می سازد.

Clark Trailer Shows Bill Skarsgård as a Notorious Swedish Criminal

از موزیک ویدیوی ممنوعه شده توسط ام تی وی The Prodigy برای “Smack My Bitch Up” و “Ray of Light” مدونا. به علاوه مجموعه‌ای از تولیدات برای بیانسه، متالیکا، U2، لیدی گاگا، رامشتاین و غیره. همچنین، او درام ترسناک جنایی واقعی Lords of Chaos (2018) را در سال 2018 ساخت.

به طور کلی، این سریال نتفلیکس هم بسیار خنده دار- عود- خنده دار است و هم به جنبه های تاریک کمدی نیز می رود. این یک سریال جنایی، هیجان انگیز، کمدی است که بر اساس جنایت واقعی ساخته شده است، اما بیشتر، پرتره مردی است که اغلب بزرگتر از زندگی بوده است. این یک داستان بسیار خوش ساخت و فوق العاده سرگرم کننده است.

همچنین، در حالی که به کلارک اولوفسون خواهید خندید زیرا او فردی بامزه و سرگرم کننده است، باید از توانایی های او هم منزجر و هم شوکه شوید. چیزی که بیل اسکارسگارد در برجسته کردن آن بسیار عالی عمل می کند – به خصوص وقتی صحبت از نحوه رفتار او با دوستان و معشوقه هایش می شود.

جنبه های زیادی برای این مرد وجود دارد و هیچ کدام برای این سریال نتفلیکس مخفی نیست. پس برای جذابیت او سخت نگیرید، زیرا او بدون جنبه های تاریک نیست!

سریال درام تخیلی کلارک مردی را که پشت عبارت «سندرم استکهلم» در سفر زندگی‌اش دنبال می‌کند، در حالی که تمام سوئد را فریب داد تا با وجود چندین فقره قاچاق مواد مخدر، اقدام به قتل، حمله، سرقت و ده‌ها بانک، عاشق او شوند. سرقت ها این سریال بر اساس حقایق و دروغ‌هایی که در زندگی‌نامه کلارک اولوفسون و به کارگردانی یوناس اکرلوند فاش شده است، برداشتی تخیلی از یکی از بحث‌برانگیزترین شخصیت‌های تاریخ معاصر سوئد ارائه می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها