با ما همراه باشید

استانها

نظارت بر تولید و توزیع مرغ باید بیشتر شود

منتشر شده

در

نظارت بر تولید و توزیع مرغ باید بیشتر شود

 استاندار کرمانشاه گفت: نظارت بر تولید و توزیع مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و خرده‌فروشی باید بیشتر شود.

هوشنگ بازوند، امروز(اول مرداد)در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بر نظارت بیشتر و گسترده تر بر توزیع مرغ و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از هر گونه گرانی تاکید کرد و اظهار داشت: باید تلاش ویژه صورت گیرد که مصوبات این ستاد با آنچه که در کف خیابان برای مردم در توزیع مرغ وجود دارد، نزدیک شود و طوری عمل شود که اقدامات این ستاد اجرایی و عملیاتی شود و در جامعه نمود خود را نشان دهد.

وی با تاکید توجه ویژه در اجرایی شدن مصوبات این ستاد بیان داشت: ادارات جهادکشاورزی و صمت باید به مصوبات جلسات ستاد تنظیم بازار استان توجه کافی داشته باشند و زمانی که مسولین جهاد کشاورزی در جلسات مربوط به این ستاد قول می دهند که در مدت سه روز 200 تن مرغ وارد استان خواهند کرد حتماً باید این قول خود را عمل کنند، در صورتی‌که مشاهده کردیم این میزان مرغ وارد استان نشده است.

بازوند با بیان اینکه باید واقعیت ها را به مردم بگوییم، اظهار داشت: اگر دستگاه ها در تعهدی که می دهند قادر به تحقق آن نیستند، در این جلسات اعلام کنند که این میزان از عهده ما خارج است تا ما به تدوین برنامه ها و دیگر راهکارها بپردازیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به پیگیری ها و رایزینی های صورت گرفته برای گرفتن سهمیه مناسب برای دریافت و توزیع مرغ از وزارت جهادکشاورزی ادامه داد: پیگیری های لازم را برای گرفتن حق استان انجام داده ایم اما پیگیری های بعدی برای حمل و توزیع مرغ به استان صورت نگرفته است، لذا از جهادکشاورزی استان می خواهیم که در این زمینه پیگیری ها و تلاش های خود را برای گرفتن سهمیه استان افزایش دهد تا در این زمینه مردم راحت‌تر و بهتر به خرید مرغ دسترسی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین بر نظارت دقیق از مرغداری تا کشتارگاه ها برای توزیع مرغ تاکید کرد و گفت: آنچه که واقعیت دارد نظارت ها توسط دستگاه های اجرایی ذیربط ضعیف است و گزارشی که صداوسیما شب گذشته از نحوه توزیع مرغ در استان پخش کرد واقعاً ناراحت کننده بود لذا با توجه به شرایط حاضر و مشکلاتی که وجود دارد نباید بگذاریم که مشکلات مردم بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هر مدیر و مسئولی در این مقطع انتقال دولت کم کاری کند در واقع یک خیانت بزرگ در حق مردم انجام داده است، اظهار داشت: تا روزی که در استان مسئول هستیم باید با تمامی توان به حل مشکلات مردم بپردازیم.

وی افزود: در گزارش صداوسیما در خصوص نحوه توزیع مرغ، مردم اعلام می کردند که چون ناظر حاضر نیست مغازه دارها اقدام به توزیع نمی کنند و مردم همچنان پس از ساعت ها معطلی باید به جای دیگری مراجعه کنند، چنانچه این گونه موارد دوباره مشاهده شود حتماً با دستگاه متولی به شدت برخورد خواهیم کرد. این دستگاه ها باید به تقویت روند نظارتی خود به منظور توزیع به موقع مرغ اقدام کنند.

بازوند همچنین بر پاسخگو بودن مدیران و مسئولین در هر زمان شبانه روز تاکید کرد و افزود: ما وقتی که مسئولیت قبول می کنیم باید در هر زمانی که مشکلی پیش آمد پاسخگوی مردم و رفع مسائل موجود باشیم نه اینکه با عدم پاسخگویی به بدتر شدن شرایط کمک کنیم.

مقام ارشد استان افزود: زمانی که رسانه ها و یا مردم به مدیری زنگ می زنند و با عدم پاسخگویی از طرف مسئول مواجه می شوند این موضوع غیر از ضعف مدیریتی چه مفهومی می تواند داشته باشد. فردی مدیر محسوب می شود که در شرایط بحران ضمن تلاش برای رفع مشکلات، در همه حال پاسخگوی مردم است، زیرا اگر مردم واقعیت ها را بدانند خودشان در حل مشکلات کمک حال مدیران و مسئولین خواهند بود.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: لازم است مغازه هایی که همکاری و هماهنگی خوبی در توزیع مرغ ندارند به عنوان متخلف با نصب بنر به مردم معرفی شوند، زیرا هم مردم مشاهده می کنند مغازه ای که در این زمینه خوب عمل نکرده با مجازات همراه شده و هم این موضوع نقش مهمی در توزیع بهتر مرغ خواهد داشت.

بازوند در ادامه از فرمانداران خواست که کمیته نظارتی خود را به منظور توزیع بهتر مرغ در شهرستان ها فعال‌تر کنند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: مردم در حال حاضر شرایط سختی را می گذرانند، لذا از ما توقع دارند که پاسخگوی مشکلات آنها باشیم و با همت و تلاش افزونتر به ایجاد شرایط بهتر در جامعه کمک کنیم.

وی گفت: باید با تلاش و کوشش بیشتر به مردم اعلام کنیم که ما همواره در کنار آنان هستیم و در این زمان که در دوران انتقال دولت قرار داریم ذره ای از توان ما برای خدمت رسانی بیشتر و حل مشکلات مردم کمتر نشده است و همچون گذشته در مواجهه با مشکلات به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد.

منبع:ایسنا

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

  رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به بازسازی ۵ هزار واحد غیرمقاوم در بندرامام، گفت: عملیات اجرایی درجاسازی این واحدها در بندر امام آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

اکبر نیکزاد در بازدید از روند بازسازی مناطق آبگرفته بندر امام که امروز، ۲۵ شهریورماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پروژه های مهم و بسیار اساسی در حال اجرا در شهر بندر امام خمینی، پروژه ساماندهی بافت نابسامان و در معرض خطر این شهر است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام خمینی وجود دارد که غیرمقاوم هستند و در ساخت آن ها اصول فنی رعایت نشده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: همه مسوولان کشور بر مساله ساماندهی این واحدها تاکید داشتند و از این رو با یک برنامه‌ریزی ضربتی، مطالعات ساخت این واحدها انجام شد.

نیکزاد بیان کرد: برای ساخت مسکن به محوریت مردم به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی، نیاز به زمین بیشتری بود و از این رو برنامه‌ریزی شد تا در بخش‌هایی که ممکن است نسبت به درجاسازی برخی از واحدها اقدام شود.

وی افزود: برای ساخت سایر واحدها قرار شد تا اراضی مورد نیاز تامین شود. خوشبختانه اکنون نقشه‌های تفکیکی در اراضی تامین و همچنین نقشه‌های تفکیکی در طرح درجاسازی، مصوب شده است.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: عملیات اجرایی در بحث درجاسازی واحدها آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

نیکزاد عنوان کرد: برای ساخت واحدهایی که قرار است نسبت به جابه‌جایی آن ها اقدام شود و امروز نیز نسبت به کلنگ زنی یکی از این واحدها اقدام شد، ۱۳۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت و ۵۵ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه بنیاد مستضعفان به مردم برای ساخت واحدها تحویل داده می شود. همچنین برای زیرساخت های این مجموعه برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن بیان کرد: به صورت ضربتی در بندرامام کار ساخت واحدها آغاز شده است و تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن و با محوریت مردم واحدهای مسکونی را بسازیم و خدمات مورد نیز ایجاد شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

همدان چهارمین استان پیر کشور است

منتشر شده

در

توسط

همدان چهارمین استان پیر کشور است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به پیری جمعیت هشدار داد و گفت: همدان چهارمین استان پیر کشور بوده و وضعیت جمعیت آن قرمز است.

 دکتر بهرام عین‌اللهی شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ شهریورماه در ستاد مدیریت کرونای همدان، اظهار کرد: همدان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است و به تعبیر مقام معظم رهبری، خاک عرفان خیز دارد.

عین‌اللهی تصریح کرد: گزارش وضعیت همدان، امیدوار کننده بود اما نیاز است گزارش وضعیت فعالیت فرهنگی نیز ارائه شود چون معضل ما فرهنگی است و اگر توجه نکنیم نمی‌توانیم آینده انقلاب را تضمین کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان، بهترین دانشکده بهداشت کشور است، مطرح کرد: همدان چهارمین استان پیر کشور است و این یک زنگ خطر است و باید برای این مسئله فکر شود.

وزیر بهداشت، ادامه داد: برای خدمات باروری باید برنامه‌ریزی شود چون وضعیت جمعیت همدان، قرمز است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت دولت، کروناست، همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ما الان در یک پیچ تاریخی هستیم و شاهد صحنه‌های بدی بودیم بنابراین باید تلاش کنیم پیچ تاریخی را رد کنیم.

وی ادامه داد: مرحله اول تهیه واکسن بود موفقیت‌آمیز بود، فکر می‌کردیم باران واکسن داشته باشیم الان سیل واکسن داریم، تا آخر تیرماه، پنج میلیون دز تزریق شده بود اما در مرداد و شهریور ۳۵ میلیون دز تزریق شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پنج مرکز داخلی مجوز تولید واکسن دارند، گفت: در آینده نیازی به ورود واکسن نداریم و در هفته گذشته رتبه دوم تزریق واکسیناسیون در دنیا بودیم که الان به رتبه اول رسیدیم.

عین‌اللهی با بیان اینکه در آموزش خیلی صدمه خوردیم، اظهار کرد: در علوم پزشکی فعالیت مجازی موثر نیست و در اواسط مهر باید به صورت ترکیبی کلاس‌ها را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: از دو هفته آینده، واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را با واکسن وارداتی آغاز می‌کنیم و مدارس زمانی آغاز می‌شود که بچه‌ها وخانواده‌ها واکسینه شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: طب سنتی اگر مبتی بر علم باشد مورد تایید است.

عین‌االهی توضیح داد: با وجود واکسینه شدن و تست PCR امکان جذب توریست سلامت وجود دارد چون از نظر فرهنگی و ارزآوری مهم است.

وی با بیان اینکه سلامت پایه مردم فقط با بهداشت است، گفت: ما موافق نیستیم نیروهای بهداشت از حوزه بهداشت خارج شوند و خط قرمز ما خروج نیروهای بهداشتی به حوزه درمان است.

وزیر بهداشت، گفت: در درمان هرچقدر هزینه کنیم مشکل سلامت مردم حل نمی شود و کرونا نشان داد پیشگیری در حوزه بهداشت بهتر از درمان است اما باید به میدان بیایید از دانشگاه خارج شوید و به مناطق روستایی بروید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

منتشر شده

در

توسط

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اکثر روستاهای استان اردبیل با مشکل کم آبی و حتی بی آبی روبرو هستند که انتظار می رود بنیاد مستضعفان در حل این مشکل به صورت علمی و کارشناسی چاره اندیشی کند.

آیت الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: روستاهای استان اردبیل وضعیت نامناسبی را در تامین آب سپری می کنند و حتی تانکرهای آبرسانی کفاف نیاز روستائیان را نمی کند و شایسته است مسئولان امر و نهادهای انقلابی در این زمینه آستین بالا بزنند.

 

وی ضرورت توسعه اشتغال خرد و کوچک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: وظیفه حاکمیت تامین عزت رعیت است و مهمترین موضوع در این امر ایجاد اشتغال می باشد که با الگوگیری از روش های بین المللی در ایجاد اشتغال خود باید به سمتی حرکت کنیم تا اشتغال زودبازده و خرد در مناطق مختلف شهری و روستایی مورد حمایت قرار گیرد.

 

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت احیای کارخانه تسنیم نوش نیر با ظرفیت تولید 100 هزار بطری نوشیدنی بیان کرد: این مجموعه گرفتار بروکراسی دولتی شده و بهتر است بنید مستضعفان در راه اندازی این مجموعه به اشتغال پایدار جوانان این منطقه کمک کند.

 

عاملی آمار بالای تصادفات در جاده پارس آباد – مشگین شهر را اسباب شرمندگی و خجالت مسئولان دانست و گفت: باید در این مسیر جاده ای ایمن و چهارخطه راه اندازی کنیم تا تلفات کمتری را در این حوزه شاهد باشیم.

 

وی با قدردانی از ورود نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان و کمیته امداد در تامین سرپناه و ایجاد اشتغال برای گروه های مختلف جامعه اضافه کرد: این نهادها باید به الگوهای جهانی تبدیل شود تا بیش از این مردم ایران و سایر کشورهای منطقه از خدمات این نهادهای انقلابی استفاده کنند.

 

امام جمعه اردبیل به اوضاع نامناسب شهرداری ها و گرفتاری مالی آنها اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته جذب نیرو در شهرداری ها به حدی بوده که شهرداری ها عمده تلاششان بر پرداخت حقوق پرسنل بوده و کمترین کار عمرانی و خدماتی را انجام داده اند.

 

عاملی با قدردانی از بنیاد مستضعفان در ورود به محرومیت زدایی در شهرستان های گرمی و خلخال تصریح کرد: در کنار تکمیل پروژه عظیم پایاب سد خدافرین با 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بهتر است نواقصات این پروژه برطرف و این طرح عظیم به سرانجام برسد.

 

وی همچنین احداث راه آهن اردبیل – پارس آباد را سودمند برای بنیاد مستضعفان معرفی کرد و گفت: هر سرمایه گذاری در این پروژه ورود پیدا کند با توجه به ظرفیت صادراتی و ترانزیتی این خط ریلی از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

 

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها