کد خبر : 126211
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳

نیازمند نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم

نیازمند نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم

ایسنا/فارس معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس تاکید کرد که اکنون به یک نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های پیشگیری، آگاهسازی و درمان نیاز داریم. سرهنگ دوم پاسدار محمدجعفر دوستدار سه‌شنبه 26 اسفند در جلسه انعقاد تفاهمنامه با سازمان نظام روانشناسی استان فارس گفت: به علت فراگیری آسیب‌های اجتماعی انجام فعالیت‌های سازماندهی شده و

نیازمند نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم

ایسنا/فارس معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس تاکید کرد که اکنون به یک نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های پیشگیری، آگاهسازی و درمان نیاز داریم.

سرهنگ دوم پاسدار محمدجعفر دوستدار سه‌شنبه 26 اسفند در جلسه انعقاد تفاهمنامه با سازمان نظام روانشناسی استان فارس گفت: به علت فراگیری آسیب‌های اجتماعی انجام فعالیت‌های سازماندهی شده و هماهنگ و در عین حال موثر، ضرورت دارد.

او خاطرنشان کرد: مطمئنا هر چه سازمان‌های مختلف، بیشتر در کنار هم قرار گیرند، تاثیر کار در زمینه آسیب‌های اجتماعی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین برداشت ما از این تفاهمنامه، آنست که نیازمند یک نهضت فراگیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های پیشگیری، آگاه سازی و درمان، هستیم.

دوستدار گفت: باور ما اینست که تعداد افراد مشتاق به کار جهادی در عرصه مشاوره زیاد است و ما باید از این ظرفیت با همکاری سازمان نظام روانشناسی استان با برگزاری کلاس های و نشست های مختلف استفاده کنیم.

معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد که این حرکت، یک جریان برد- برد است. هم برای مشاوری که در این عمل سهیم می‌شود و هم برای مردمی که از این برنامه ها استفاده می کنند.

وی با یادآوری اینکه مبنای این تفاهمنامه انجام کار جهادی مشترک است، گفت: این بدان معناست که کسی که در این برنامه ها حضور می‌یابد به صورت جهادی و برای خدمت به اقشار آسیب دیده پا به عرصه مبارزه با آسیب های اجتماعی می گذارد و در کنار روزمرگی های زندگی خود زمانی را هم به خدمت به محرومین اجتماعی اختصاص می‌دهد.

دوستدار با اشاره به مشکلات فراوان مردم، گفت: در حال حاظر وقتی مردم از نهادهای مختلف کمک می‌خواهند و معترفند که در تربیت فرزندان یا در روابط خانوادگی و… با مشکلات مواجه ایم و نیاز به کمک داریم؛ رسالت ما این است که به مردم کمک کنیم و مشکلات آنها را در حد امکان حل کنیم.

مسئول سازمان نظام روانشناسی استان فارس نیز گفت: سازمان نظام روانشناسی تا به حال با ارگان های بسیاری تفاهم نامه امضا اما در عملیاتی کردن آن با مشکلاتی برخورد کرده است؛ اما ما خود را از سپاه می دانیم و از آنجا که ما هم در مساجد و پایگاه های بسیج رشد کرده‌ایم، امیدواریم که این تفاهم نامه شروع یک همکاری موثر در راستای خدمت به مردم باشد.

دکتر علیرضا فیلی گفت: در محلات کم برخوردار آسیب های خیلی زیادی وجود دارد، آسیب‌هایی که در محلات برخوردار نیز دیده می شود. بنابراین تمامی نقاط استان به همچین فعالیت هایی نیاز دارند.

وی با اشاره به ظرفیت سپاه و بسیج گفت: خوشبختانه فضای کار و امکانات به نسبت در دسترس سپاه هست تا بتواند با همکاری مابقی ارگان ها نظیر سازمان نظام روانشناسی در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی فعالیت کرده و زمینه حضور افراد متخصص در زمینه های مختلف برای جلوگیری از این آسیب ها را مهیا کند.

مسئول سازمان نظام روانشناسی فارس گفت: برای عملی شدن بهتر تفاهم نامه و تاثیرگذاری بیشتر برای مقابله با آسیب ها باید افراد متخصص را بکار گرفت تا هم از نظر محتوایی و هم از نظر تاثیرگذاری خیالی آسوده داشته باشیم؛ ما برای این امر از مشاورانی که مورد تایید سازمان نظام روانشناسی هستند استفاده خواهیم کرد و آنها را به معاونت اجتماعی سپاه برای به کارگیری بهتر معرفی خواهیم کرد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها