کد خبر : 71309
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۹

واکسیناسیون بیش از ۱۵۰۰ دانشجو در دانشگاه تربیت‌مدرس آغاز شد

واکسیناسیون بیش از ۱۵۰۰ دانشجو در دانشگاه تربیت‌مدرس آغاز شد

مدیر مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس از آغاز واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه از امروز خبر داد. دکتر محمدرضا رئوفی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان ایین مطلب اظهار کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۳ مرداد ماه کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه در برابر کووید-۱۹ واکسینه شدند و فرآیند واکسیناسیون

واکسیناسیون بیش از ۱۵۰۰ دانشجو در دانشگاه تربیت‌مدرس آغاز شد

مدیر مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس از آغاز واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه از امروز خبر داد.

دکتر محمدرضا رئوفی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان ایین مطلب اظهار کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۳ مرداد ماه کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه در برابر کووید-۱۹ واکسینه شدند و فرآیند واکسیناسیون دانشجویان از امروز آغاز شده و تا دو روز آینده ادامه دارد.
وی با اشاره به فرآیند واکسینه کردن دانشجویان این دانشگاه ادامه داد: بر اساس مجوزهایی که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده،‌دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت دریافت واکسن هستند و تمامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نیز تحصیلات تکمیلی هستند. در این میان،‌اولویت با واکسیناسیون دانشجویانی است که ساکن خوابگاه‌ها هستند و یا مجوز کار در آزمایشگاه‌ها را دارند و بر این اساس واکسیناسیون این دسته از دانشجویان آغاز شده است.
دکتر رئوفی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم تا انتهای تابستان همه دانشجویان را واکسینه کنیم، افزود: فرآیند واکسیناسیون آن دسته از دانشجویانی که در شهرستان هستند،‌دشوار است. از طرف دیگر،‌ وزارت علوم نیز برنامه‌ای دارد تا با همکاری وزارت بهداشت، اسامی کل دانشجویان تحصیلات تکمیلی وزارت علوم دریافت شود،‌ در سامانه واکسیناسیون ثبت شود تا دانشجویان مقیم شهرستان‌ها بتوانند با استفاده از کارت ملی خود در شهر محل سکونتشان واکسن بزنند. احتمالا این کار تا اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور انجام میشود و فرآیند واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی وارد این فاز می‌شود.
مدیر مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تکمیل واکسیناسیون اساتید دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: واکسیناسیون اساتید تکمیل شده ولی ما به آن دسته از اساتیدی که هنوز واکسن نزده‌اند،‌اعلام کرده‌ایم که در این سه روز نخست هفته، همزمان با دانشجویان برای تزریق واکسن به دانشگاه مراجعه کنند. البته عده‌ای از اساتید نیز به سبب سن خود، از قبل بنا بر اعلام وزارت بهداشت واکسن زده بودند.
وی در خصوص تعداد افراد واکسینه شده در دانشگاه تربیت مدرس گفت: ما در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۳ مرداد،‌ واکسیناسیون هزار و ۱۵۶ نفر از اعضای هیات علمی و کارمند را انجام دادیم و سعی می‌کنیم در این سه روز،‌ واکسیناسیون حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان را انجام دهیم.
دکتر رئوفی با بیان اینکه فرآیند واکسیناسیون با حضور ناظر وزارت بهداشت در محل دانشگاه انجام می‌شود،‌تصریح کرد: اینکه واکسیناسیون دانشگاهیان صرفا در دانشگاه‌ها انجام شود،‌چندان جالب نیست و ما می‌توانیم به فرآیند واکسیناسیون در کشور تنها کمک‌رسانی کنیم.ما این پیشنهاد را هم دادیم که مرکز بهداشت دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مسئولیت اجتماعی خود،‌ در فرآیند واکسیناسیون کل مردم نیز کمک‌رسانی کند.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها