با ما همراه باشید

اخبار 20

واکسیناسیون ۸۳ درصدی در استان تهران/۸۰ درصد مدارس استان امکان بازگشایی را دارند

منتشر شده

در

استاندار تهران از سطح واکسیناسیون در استان تهران به بیش از ۸۳ درصد خبر داد و گفت: در سطح استان تهران ۸۰ درصد مدارس با تشخیص وزارت بهداشت استانداردهای لازم برای بازگشایی را به دست آورده‌اند.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در پایان جلسه امروز ستاد مقابله با کرونای استان تهران، گفت: به لطف خداوند این هفته نیز همانند چند هفته گذشته روند بیماری کرونا در بحث بیماران سرپایی بستری و آمار مرگ و میر رو به کاهش است. به شکلی که امروز بعد از شش ماه تعداد فوتی ها به زیر ۱۰۰ نفر رسید که برای این امر باید شاکر خداوند باشیم؛ اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که حتی یک فوتی هم برای ما زیاد است. روند نزولی بیماری مسئله‌ای نوید بخش است اما همچنان باید در روند کنترل و واکسیناسیون با جدیت کار را ادامه دهیم.

وی افزود: در جلسه امروز مصوباتی که از قبل داشتیم پیگیری و دنبال شد. خوشبختانه سطح واکسیناسیون در استان تهران به بیش از ۸۳ درصد رسیده که آمار بسیار خوبی است و امیدواریم این روند افزایش پیدا کند. با توجه به فهم و درایت مردم و اعتماد خوبی که نسبت به جامعه پزشکی وجود دارد بی تردید این اتفاق روی خواهد داد و هدفگذاری که برای افزایش واکسیناسیون پیش بینی شده با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات قبلی ستاد مقابله با کرونای استان تهران مبنی بر درخواست لغو محدودیت تردد شبانه روز شنبه این موضوع در ستاد ملی به تایید رسید و با دستور رئیس جمهور ممنوعیت تردد شبانه لغو شد. این مسئله را به لحاظ کارشناسی درست می‌دانیم اما از سوی دیگر نگران هستیم که این اقدام به عادی انگاری ختم شود. لذا نباید تصور کنیم مسئله حل شده است. بی تردید خطرات این ویروس در زندگی همه مردم جاری و ساری است. لذا همه آحاد شهروندان و رسانه‌ها باید مراقبت در مقابل این بیماری را به صورت مداوم پیگیری کنند. بدین ترتیب مراقبت و در دستور کار قرار دادن پروتکل‌های بهداشتی باید در همه نقاط به ویژه نقاطی که تراکم جمعیت زیاد است به ویژه سامانه‌های حمل و نقل عمومی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، این مراقبت باید توسط مردم و همه دستگاه‌ها پیگیری شود.

منصوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در سطح استان تهران ۸۰ درصد مدارس با تشخیص وزارت بهداشت استانداردهای لازم برای بازگشایی را به دست آورده‌اند؛ اما نسل جوان ممکن است در کلاس‌ها و خوابگاه‌ها در رعایت پروتکل‌ها کمی خسته شوند. لذا در این جلسه درخواست شد موضوع به صورت مستمر مورد رصد قرار گیرد و به محض مشاهده مواردی از کاهش رعایت پروتکل‌ها سریعا تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی در خصوص موضوع معترضان به واکسیناسیون نیز گفت: این مسئله در شورای تامین مطرح شد و تقسیم کار برای مواجهه با موضوع بین دستگاه‌ها انجام شد. بی تردید باید با این افراد مناظره و مذاکره شود. قطعا متن مذاکره علمی با این افراد سازنده خواهد بود.

استاندار تهران با اشاره به جلسه احتمالی خود با رئیس سازمان صدا و سیما برای فردا از اعضای ستاد مقابله با کرونا استان تهران درخواست کرد موضوعات و درخواست‌های خود را به ویژه در حوزه فرهنگسازی و مدیریت کرونا مطرح کنند که از ظرفیت رسانه ملی استفاده شود.

منصوری در خصوص موضوع کنترل بیماری کرونا در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) نیز گفت: باید با سازمان هواپیمایی مکاتبه‌ای انجام شود. قطعا سیستم فرودگاهی و شرکت‌های هواپیمایی باید در مورد اخذ تست‌ها و همچنین پیگیری روند قرنطینه افرادی که تست‌شان مثبت می‌شود اقدامات و مراقبت‌های لازم را داشته باشند. به نظر می‌رسد رها شدگی در این حوزه وجود دارد. البته باید تجهیزات مورد نیاز این کار نیز فراهم شود اما اگر در فرودگاه روند به همین منوال باشد آسیب خواهیم دید.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص تدبیر مجموعه استانداری تهران درباره آلودگی هوای تهران نیز گفت: قانون تدابیر را مشخص کرده و دیروز و امروز نیز جلسه اضطرار آلودگی هوای تهران با حضور همه دستگاه‌ها تشکیل شد. قطعا بخشی از تدابیر مقطعی است که ابلاغ شده، برخی موارد نیز مقابله‌ای است همچون عدم استفاده از مازوت که تا این لحظه به هیچ مجموعه‌ای اجازه استفاده از مازوت حتی در صورت محدودیت استفاده از گاز داده نشده است. از سوی دیگر تشدید برخورد با وسایل آلاینده توسط پلیس و همچنین کنترل معاینه فنی خودروها پیگیری خواهد شد. از محیط زیست نیز تقاضا کردیم به روز و به لحظه موارد را بررسی کند اما راهکار بلندمدت برای حل معضل آلودگی هوای تهران باید در سطح ملی دنبال شود.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها