با ما همراه باشید

اخبار 20

واکنش رییس کمیته انضباطی بدنسازی به مصاحبه ورزشکاران با شبکه های خارجی

منتشر شده

در

واکنش رییس کمیته انضباطی بدنسازی به مصاحبه ورزشکاران با شبکه های خارجی

رییس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی، تاکید کرد: مصاحبه ورزشکاران با شبکه های معاند ممنوع است و حتی می تواند با پیگرد قضایی نیز همراه باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون بدنسازی، محمد دیوسالار دراینباره، گفت: از بدو ورود احساس کردم آنچه بیشتر به عنوان یک آسیب و لطمه به حیثیت و اعتبار جامعه بزرگ ورزشی بدنسازی و پرورش اندام خودنمایی کرده و موجب بروز مشکلات و سردرگمی میان این جامعه شده، اعمال سلیقه و اظهارنظرهای شخصی از سوی افراد غیرمتخصص و ناوارد است، به نحوی که برخی اقدامات و اظهارات نه تنها موجب اثرات مثبت در هر یک از کمیته های فدراسیون نمی شود، بلکه خود باعث اختلال در سیاست های کلان می شود.

وی افزود: فارغ از آنکه همه افراد اعم از مدیران ورزشی، مربیان، داوران، ورزشکاران و به طور عام همه اهالی ورزش امکان اعلام نظرات و انتقادات مثبت و منفی جهت رشد و اعتلای جایگاه فدراسیون را خواهند داشت و این یک نقطه مثبت در پذیرش افکار و عقاید افراد محسوب شده و موجب جلوگیری از لطمه و آسیب به پاشنه آشیل و تقویت آن می شود، اما در بعد دیگر قضیه اعمال نظرات و اظهاراتی که کارشناسی نشده و غیرمسئولانه و به نحوی مدیریت نشده و مغرضانه یا بدون مستند و دلیل ابراز می شود، تنها باعث خسارت و زیان اعتباری و حیثیتی و حتی خسارات عمده مادی به افراد و مخاطبین یا فدراسیون خواهد شد.فدراسیون از یک جهت و کمیته انضباطی به عنوان رکن شبه قضایی فدراسیون مقابل تمامی اظهارات و اعمال و رفتارهای غیرمسئولانه و افکار زاییده شده از سلیقه های شخصی یا مغرضانه و منفی که موجب برهم ریختن نظم و انضباط یا ایجاد تشویش اذهان جامعه ورزشی و توهین می گردد، خواهد ایستاد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: هر آنچه که به اعتبار و بزرگی و شان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که متعلق به همه افراد و جامعه بزرگ ورزشی ایران است یا به حیثیت و اعتبار چهره ورزشکاران، مربیان، داوران و بزرگان و پیشکسوتان این جامعه لطمه و خلل وارد کند، محکوم به عقبگرد خواهد بود. از طرف دیگر در این زمان کمتر از یک ماه از حضورم در کمیته انضباطی بسیاری از اهالی و بزرگان و صاحبان اصلی این رشته درخواست اعاده اعتبار و جایگاه و منزلت ورزشکاران و افراد تحت حاکمیت و پوشش فدراسیون و کمیته های تحت مجموعه را داشته اند. ما نیز در همین راستا اجازه نخواهیم داد تا به اعتبار جامعه بزرگ بدنسازی خدشه وارد شود.

دیوسالار همچنین گفت: متاسفانه با اظهارات غیرتخصصی و غیرکارشناسانه یا رفتارهایی با سلیقه های شخصی یا مصاحبه با پیج ها یا رسانه های داخلی و خارجی تنها باعث کور کردن گره مشکلات یا ایجاد لطمه و خسارت به اعتبار جامعه ورزشی و ایجاد بی نظمی و بی انضباطی می گردند. علاوه بر اینکه عمده ورزشکاران و بزرگان ورزشی دارای جایگاه ویژه هستند، اما در مقابل بی نظمی و هنجارشکنی یا اظهارات مغرضانه و شخصی که دور از شان این جامعه می باشد و از طرفی در برخورد با مصاحبه ها و اظهارنظرهایی که با شبکه های معاند صورت می پذیرد، ایستاده ایم؛ به جهت آنکه این مصاحبه ها عمدتا در جهت لطمه و بی اعتباری به جامعه بزرگ ورزشی این فدراسیون و همچنین لطمه به ورزش کشور گشته و از سوی دیگر اهداف پشت پرده تمامی شبکه های خارجی معاند به نحوی برنامه ریزی شده و بدون تفکراتی مثبت یا کارشناسی شده واقعی به جهت بهره برداری سو و اهداف سیاسی مغرضانه در ورزش که خود برخلاف مقررات و قوانین داخلی و بین المللی است، موجب خلل و خسارت به حیثیت و اعتبار کشور عزیزمان ایران می گردد.

وی در پایان گفت: مصاحبه با شبکه های معاند با توجه به آیین نامه ها و اساسنامه های موجود در فدراسیون و ورزش کشور ممنوع بوده و به جهت ورود خسارت و زیان و توقع جامعه ورزشی از این فدراسیون در حمایت از اعتبار آنان با متخلفین برخورد قانونی و انضباطی و در صورت لزوم قضایی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 20

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

منتشر شده

در

توسط

ارتقای رتبه کشور در تجارت فرامرزی/ نقش گمرک در مقابله با کرونا

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت، رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است، جزئیات نقش گمرک در مقابله با کرونا و تحقق جهش تولید در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست “هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا” و برنامه‌های گمرک در سال جهش تولید اظهار کرد: گمرک در جایگاه مرزبان اقتصادی کشور، در صادرات غیرنفتی به عنوان موتور رشد اقتصادی و همچنین در تسهیل واردات کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه که حدود ۸۵ درصد واردات کشور را شامل شده و سهم مهمی در فرآیند تولید کشور دارد، نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد در این نشست که معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه حداقل کردن کنترل‌های مزاحم و بکارگیری کنترل‌های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می‌شود، گفت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص‌های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقا داده است.

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست، نقش برجسته‌ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

منتشر شده

در

توسط

تماس تلفنی آیت الله رییسی با مراجع عظام قم و اصفهان

رییس قوه قضاییه با مراجع عظام قم و اصفهان در تماس های تلفنی سال جدید و فرارسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از  مرکز رسانه قوه قضاییه؛ آیت‌الله رییسی صبح امروز در تماس‌های تلفنی جداگانه با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی، وحید خراسانی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، جعفر سبحانی و مظاهری سال جدید و اعیاد شعبانیه بویژه فرا رسیدن سالروز ولادت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) را به ایشان تبریک گفت.

رییس قوه قضاییه در تماس‌های مورد اشاره گزارشی کوتاه از اهم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی در سال ۱۳۹۸ و اقدامات این قوه از مقطع شیوع بیماری منحوس کرونا را به استحضار مراجع عظام رساند.

بنابر این گزارش، در این تماس‌ها، مراجع بزرگوار تقلید ضمن تبریک متقابل، از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال گذشته و در ارتباط با بیماری کرونا تقدیر و تشکر نموده و آن را مایه امید و دلگرمی مردم دانستند.

همچنین، حضرات آیات برای موفقیت بیش از پیش رییس قوه قضاییه و سایر مسئولان نظام قضایی کشور دعا کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 20

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

منتشر شده

در

توسط

آبگیری ۹۹۴ آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر کل منابع طبیعی استان فارس گفت: بارندگی‌های اخیر موجب آبگیری ۹۹۴ آبخوان و آبخیز در ۲۱ شهرستان فارس شده است.

منصور منتصری با بیان اینکه بخش زیادی از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری فارس با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است، میانگین بارشهای سال آبی جاری را خوب توصیف و خاطرنشان کرد: این بارش‌ها موجب آبگیری کامل پروژه‌های آبخیز و آبخوانداری ۲۱ شهرستان استان فارس شده است.

منتصری ادامه داد: با توجه به میزان ورودی و نفوذ آب انجام شده توسط این بندها و سازه های آبخیزداری، تخمین زده می شود که چیزی نزدیک به ۴۲ میلیون  مترمکعب آب حاصل از سیلاب ها ذخیره شود که این میزان آبگیری نقش بسزایی در بهبود و تغذیه سفره های آب زیر زمینی استان ایفا خواهد کرد.

این مقام مسئول بشترین حجم آبگیری را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های مهر، فسا، جهرم و لارستان دانست و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدها و نظارت های انجام شده در زمان بارش‌ها، هیچ گونه خسارتی به این طرحها وارد نشده است.

منتصری کنترل سیل و کاهش خسارات سیلاب، تغذیه آبخوان‌ها و قنوات ، افزایش سطح سفره های آب زیر زمینی ، کاهش حجم رسوب ، جلوگیری از فرسایش خاک و تخریب اراضی کشاورزی را از مزایای این پروژه ها عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها در راستای اهداف عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شده که علاوه بر اهداف فوق الذکر موجب بهبود وضعیت معیشت بهره برداران و ساکنان حوزه های آبخیز نیز خواهد شد.

طرح مدیریت کوچ و کنترل تردد عشایر در فارس

مدیرکل منابع طبیعی فارس همچنین گفت: همزمان با اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی، تمامی مبادی ورودی و خروجی مراتع استان با استقرار کمپ کنترل کوچ بهاره تحت رصد کامل است.

منتصری با اشاره به تشکیل جلسه ستاد کوچ استان فارس که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این جلسه مقرر شد دامداران و عشایر کوچ رو استان با رعایت تقویم کوچ بهاره، برنامه زمانبندی حرکت کوچ را تنظیم و به هشدارهای لازم توجه کنند.

وی افزود: دامداران و بهره ‌برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری نمایند در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

منتصری با بیان اینکه کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی در مراتع ییلاقی خواهد شد، افزود: در حال حاضر اکیپ های کنترل کوچ در ۲۰ نقطه و ایستگاه‌های ثابت و سیار در مبادی و گلوگاه‌های ورودی در ۱۵ شهرستان استان مستقر هستند و از کوچ غیر مجاز دامداران و عشایر در ایل راه ها جلوگیری خواهند کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: در این راستا تعدادی از دامداران متخلف نیز که اقدام به کوچ زودهنگام کرده و از مراتع قشلاقی به مقصد مراتع ییلاقی استان در حرکت بودند، توسط ماموران منابع طبیعی شناسایی و ضمن توقیف خودروهای حامل دام آنان و پس از اعمال قانون به مبدأ خود بازگردانده شدند.

وی با بیان اینکه ماموران منابع طبیعی به صورت شبانه روزی درکمپ های کنترل کوچ مستقر هستند، گفت: این اقدامات برای کنترل محورهای مواصلاتی و خروجی شهرستان ها و نیز به منظور جلوگیری از کوچ زودهنگام و خارج از فصل دامداران و انتقال دام به مناطق ییلاقی انجام و طی آن از تردد کامیون های حمل دام غیر مجاز ممانعت و دامداران متخلف نیز مورد اعمال قانون قرارخواهند گرفت.

منتصری با تاکید بر توجه دامداران و عشایرکوچ رو به هشدارهای لازم از سوی مسئولان ادارات منابع طبیعی در زمینه رعایت تقویم کوچ بهاره ، از آنان خواست تا در زمان مشخص شده کوچ خودرا آغاز نمایند تا با مشکلات قانونی مواجه نشوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها