با ما همراه باشید

اخبار 53

پرونده حادثه تیراندازی اخیر بصورت ویژه در حال رسیدگی است

منتشر شده

در

پرونده حادثه تیراندازی اخیر بصورت ویژه در حال رسیدگی است

ایسنا/کرمانشاه حدود یک هفته پیش بود که وقوع حادثه ای تلخ و مرگبار در خیابان بنت الهدی کرمانشاه خبرساز شد. فردی که به دلیل اختلاف با همسرش به دادگاه مراجعه کرده بود، پس از خروج از دادگاه و پیش از آنکه دادگاه هنوز رایی صادر کرده باشد، با در دست داشتن یک فقره اسلحه کلت کمری به سمت همسر، وکیل و شاهد همسرش شلیک می کند و هر سه نفر را به قتل می رساند.

و حالا امروز (20 بهمن)با گذشت یک هفته از وقوع این حادثه، بازپرس ویژه قتل، قاتل را بر سر صحنه جرم آورد تا برای تکمیل پرونده، صحنه جرم را بازسازی کند.

به گزارش ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه هم که در محل حضور پیدا کرده بود، در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده قتل در دستگاه قضایی اظهار کرد:  پس از وقوع این حادثه که منجر به قتل سه نفر شد، بازپرس ویژه قتل و نیروهای انتظامی به سرعت در محل حاضر شدند و متهم نیز دستگیر شد.

شهرام کرمی با بیان اینکه پرونده این قتل بصورت ویژه در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است، گفت: اقدامات قضایی و تحقیقات پلیس و بازپرس ویژه قتل در حال انجام است و مراحل نهایی خود را طی می کند.

وی افزود: تمام اصول دادرسی در این پرونده رعایت شده و طی چند روز آینده با صدور قرار جلب به محاکمه و کیفر خواست به محاکم کیفری یک برای صدور حکم ارسال می شود.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: پس از اینکه در دادگاه کیفری یک منجر به نتیجه شد، بستگی به اعتراض یا عدم اعتراض متهم به رای دادگاه که حق قانونی متهم محسوب می شود، پرونده به دیوان عالی کشور می رود و درصورتی که در آنجا نیز این رای تائید شود، زمان اجرای حکم مشخص خواهد شد.

وی در ادامه گفت: حادثه اخیر و حوادث مشابه که گاها رخ می دهد، ناشی از عدم تفاهم و عدم تعامل مردم با یکدیگر است، همین اختلاف را می شد بگونه دیگری مدیریت کرد تا کار به قتل سه نفر و وضعیت ناخوشایند کنونی متهم نرسد.

کرمی افزود: از همه مردم استان می خواهیم اختلافات خود را که بعضا طبیعی هم هستند را  با صلح و سازش مدیریت کنند که کار به محاکم قضایی و چنین حوادثی نکشد.

وی اعلام کرد: هرچند رویکرد دستگاه قضایی مسامحه با زندانیان و حبس زدایی است، اما برای جرائم مهمه اینچنینی که امنیت مردم را خدشه دار می کند، هیچ تخفیف و ارفاقی قائل نیستیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها