با ما همراه باشید

اخبار 53

پروژه‌های پیشنهادی سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری اندرخَم توافق بانک‌ها

منتشر شده

در

پروژه‌های پیشنهادی سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری اندرخَم توافق بانک‌ها

ایسنا/چهارمحال و بختیاری یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم سفر به شهرستان‌ها برای بررسی میدانی مسائل و مشکلات شهرستان‌ها، تصمیم‌گیری برای احیای واحدهای راکد و نیمه‌راکد، اختصاص اعتبار برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و … است، بنابراین سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیات دولت می‌تواند یک فرصت مغتنم برای مسئولان استانی باشد تا مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را بدون واسطه پیگیری کنند.

به‌گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور و هیات دولت در آینده‌ای نزدیک به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کند، بنابراین استاندار در اولین جلسه شورای اداری پس از انتصاب با بیان اینکه این سفر برای استان بسیار ارزشمند است و مدیران باید از این فرصت طلایی به نفع مردم استفاده کنند، تاکید کرد: مدیران در اسرع وقت پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد را احصا و در پروژه‌های برنامه سفر گنجانده شود.

امروز ۱۲ دی‌ماه در جلسه‌ای با حضور معاون اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و روسای بانک‌های عامل طرح‌های پیشنهادی برای سفر رئیس‌جمهور که برای تکمیل نیازمند تسهیلات بانکی هستند، مورد بررسی قرار گرفت.

پیشنهاد ۵۰۵۶ طرح نیمه‌تمام برای سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری

به گفته علی شهریارپور- رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه چهارمحال و بختیاری در مجموع ۵۰۵۶ طرح در حوزه‌های مختلف اعم از کشاورزی، گردشگری، فرهنگ و هنر، تامین مسکن محرومان، نوسازی ناوگان حمل و نقل، تکمیل طرح‌های دانش‌بنیان، طرح‌های ورزشی و … از سوی دستگاه‌های اجرایی برای سفر ریاست جمهوری پیشنهاد شد، اظهار کرد: این طرح‌ها برای تکمیل نیازمند اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های دارای اولویت را برای سفر ریاست‌جمهوری پیشنهاد دهند، بانک‌ها نیز نگران اعتبار نباشند، زیرا در سفر ریاست جمهوری یک خط اعتباری ویژه برای بانک‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

۳۸ طرح پیشران برای ارائه در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده است

در ادامه جلسه الله‌کرم نصیری- معاون اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه علاوه بر طرح‌های نیمه‌تمام نیازمند تسهیلات بانکی، طرح‌های پیشران نیز در سفر ریاست جمهوری مطرح خواهد شد، اظهار کرد: بالغ بر ۳۸ طرح پیشران اعم از راه‌آهن، پروژه آبرسانی بن- بروجن، طرح‌های فولادی، طرح‌های حوزه راه‌سازی، طرح‌های اقتصادی و … برای سفر ریاست‌جمهوری در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری باید طرح‌های کلان و دارای اولویت مطرح شود که تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و تولید داشته باشند، در این سفر نمی‌توان طرح‌های کوچک را مطرح کرد، اگر پروژه‌ای دارای مشکل باشد، اما برای استان دارای اهمیت است، نباید از آن چشم‌پوشی کنیم.

نصیری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری حداکثر تا فردا فرصت دارند پروژه‌های خود را به سازمان برنامه و بودجه برای گنجاندن در پروژه‌های سفر ریاست جمهوری ارسال کنند، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی با بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به توافق برسند، البته بانک‌ها نگران تامین منابع مالی نباشند، زیرا قطعا در سفر رئیس‌جمهور یک خط اعتباری اختصاص پیدا کرده و در بین بانک‌ها توزیع می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان تخصیص اعتبار برای احداث ۳۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان و همچنین تخصیص اعتبار بلاعوض برای ۲۰۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده در زلزله شهرستان کوهرنگ پیشنهاد می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: از بابت عملکرد دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری در رابطه با پروژه‌های پیشنهادی نیمه‌تمام برای سفر ریاست جمهوری نگرانی وجود دارد، طرح‌ها قبل از طرح شدن در جلسه باید با حضور روسای بانک پیشنهادی مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گرفت و موافقت اولیه بانک نیز اخذ می‌شد.

در این جلسه مدیران بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری گلایه‌های بسیاری از روند پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی برای پرداخت تسهیلات در سفر ریاست جمهوری داشتند، آن‌ها معتقد بودند نمی‌توانند تعهدی در قبال پرداخت تسهیلات به پروژه‌های نیمه‌تمام داشته باشند، زیرا منابع بانک‌های استان جوابگوی نیاز مالی این پروژه‌ها نیست.

بانک‌های چهارمحال و بختیاری توان پرداخت تسهیلات برای حجم بالای طرح‌ها را ندارند

همچنین احمدرضا صباغی- رئیس شورای هماهنگی بانک‌های چهارمحال و بختیاری در این جلسه با بیان اینکه بر روی پروژه‌های پیشنهادی سفر ریاست جمهوری کار کارشناسی صورت نگرفته است، اظهار کرد: منابع و مصارف بانک‌ها هم‌خوانی ندارد، روسای بانک نمی‌توانند تعهدی برای پرداخت تسهیلات به این پروژه‌ها داشته باشند.

وی یادآور شد: امکان پرداخت تسهیلات به این حجم از پروژه‌های نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری توسط بانک‌های عامل وجود ندارد، توقعات از بانک‌ها باید معقول باشد، همچنین این طرح‌ها باید دارای توجیه فنی باشند.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها