با ما همراه باشید

اخبار 41

پوشش واکسیناسیون اسدآباد از میانگین کشوری بالاتر است

منتشر شده

در

پوشش واکسیناسیون اسدآباد از میانگین کشوری بالاتر است

ایسنا/همدان فرماندار اسدآباد گفت:شهرستان اسدآباد با پوشش ۸۹درصدی در دز اول و پوشش ۷۶درصدی در دز دوم از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش ایسنا، سعید کتابی در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونای شهرستان با تاکید بر اطلاع رسانی‌های هرچه بیشتر در رابطه با دریافت واکسیناسیون دز سوم کرونا افزود: خوشبختانه شهرستان اسدآباد هیچ محدودیت و کمبودی در واکسیناسیون افراد واجد شرایط جامعه هدف خود ندارد.

وی با اشاره به وضعیت آبی کرونایی شهرستان اسدآباد بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و انجام واکسیناسیون تاکید کرد و یاد آور شد: بهداشت و سلامت مدارس از جمله مواردی است که دارای اهمیت بوده و باید نسبت به مراقبت ویژه تر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانش آموزان زیر ۱۲سال  مقطع ابتدایی مدارس توجه دو چندانی شود.

توجه ویژه به الزامات طرح مدیریت هوشمند در رابطه با خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان در سطح ادارات و بخش‌های خصوصی و دولتی شهرستان ،توجه ویژه به مراکز تجمعی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مدارس و تالارهای پذیرایی و بانک‌ها، ترغیب افراد واکسن نزده به دریافت واکسن، اطلاع رسانی جامعه هدف شهرستان به دریافت دز سوم، تشدید بازرسی و نظارت اصناف از واحدهای صنفی از دیگر مواردی بود که فرماندار اسدآباد تاکید کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا به دلیل بیماری کرونا  از دورهمی‌های غیر ضروری پرهیز شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز با اشاره به اینکه خوشبختانه از پنجم آذر ماه تاکنون  شهرستان اسدآباد فوتی کرونایی نداشته است اظهار کرد: در حال حاضر پوشش واکسیناسیون شهرستان اسدآباد از مرز ۸۵درصد فراتر رفته و این شهرستان از نظر پوشش واکسیناسیون در رنگ‌بندی سبز پررنگ قرار دارد.

ایرج صالحی از چهار بیمار بستری در بخش کرونایی بیمارستان اسدآباد خبر داد و یاد آور شد: از افرادی که هنوز برای واکسن خود اقدام نکرده‌اند درخواست داریم برای دریافت واکسن خود با توجه به مشاهده شدن شیوع بیماری اُمیکرون در کشورهای همسایه اقدام کنند چرا که به هر حال اُمیکرون وارد کشور ایران نیز خواهد شد و هنوز ما از رفتار این بیماری اطلاعی نداریم و آمادگی در برابر سویه جدید کرونا با  در اولویت  قرار دادن اقدام برای واکسیناسیون و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی،ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ضرورت خواهد داشت.

وی  با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد نیز به تبع کشور تا حدودی از دز سوم واکسن استقبال نمی‌شود، خاطر نشان کرد: از افراد بالای ۴۰سال و افراد  دارای بیماری زمینه‌ای درخواست داریم نسبت به دریافت واکسن دز سوم خود  نیز به منظور محافظت در برابر سویه جدید کرونا اقدام کنند.

معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم با بیان اینکه استان همدان جزو سه استان برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی ،ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی است، افزود: تاکنون ۱۴۴ هزار ۳۰۴ دز واکسن در شهرستان اسدآباد تزریق شده که از این میزان ۷۷هزار ۴۵۸ دز به نوبت اول و ۶۳هزار و ۱۵۲ دز به نوبت دوم اختصاص داشته است.
الهام عظیمی با اشاره به اینکه هنوز ۲۵ درصد جمعیت  شهری واجد شرایط جامعه هدف شهرستان نسبت به دریافت  واکسن خود اقدام نکرده اند ادامه داد: در حال حاضر پوشش شهری  دز اول واکسن در اسدآباد ۷۴درصد و پوشش روستایی ۹۷درصد است.

وی تعداد رپید تست‌های انجام شده از ابتدای آذرماه تاکنون در این شهرستان را ۱۴۴۲ مورد تعداد تست پی سی آر را ۳۵۶مورد برشمرد و یاد آور شد: با همکاری بخشداری‌ها خوشبختانه میزان درصد واکسیناسیون شهرهای پالیز و آجین و روستای وندر آباد افزایش داشته است.

منبع: ايسنا

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها