با ما همراه باشید

اخبار 46

کاردار سفارت یمن در عراق: شهید ایرلو از هیچ کمکی به مردم یمن دریغ نکرد

منتشر شده

در

کاردار سفارت یمن در عراق: شهید ایرلو از هیچ کمکی به مردم یمن دریغ نکرد

کاردار سفارت یمن در عراق تاکید کرد: شهید ایرلو از هیچ کمکی به مردم یمن دریغ نکرد.

به گزارش ایسنا، محمد احمد القبلی، کاردار سفارت یمن در عراق در مراسم بزرگداشت یاد شهید حسن ایرلوۀ سفیر ایران در یمن طی سخنانی تاکید کرد که شهید ایرلو از سفیران مخلصی بود که در کنار ملت مظلوم یمن صادقانه ایستاد و از هیچ کمکی به آنها دریغ نکرد.

وی گفت: شهید ایرلو در طول مدت فعالیت در صنعا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در یمن، همواره می‌کوشید پیام رسان صلح از مردم یمن به کشورهای جهان باشد.

کاردار سفارت یمن در عراق  خاطر نشان ساخت که شهید ایرلو صادقانه کوشید به تجاوز نظامی علیه ملت مظلوم یمن که سال هاست بدون هیچ توجیه قانونی ادامه دارد، پایان بدهد و وی نخستین سفیر رسمی یک کشور خارجی بود که با وجود همه شرایط سختی که در نتیجه تجاوز نظامی‌ با آن مواجه است، در صنعا برای کمک به ملت مظلوم یمن حضور یافت.

القبلی به همین مناسبت به دولت و ملت ایران خصوصا رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تسلیت گفت و با خانواده سفیر شهید ابراز همدردی کرد.

شیخ «خالد الملا» رهبر جماعت علمای اهل سنت عراق نیز در سخنانی در این مراسم  تاکید کرد: شهید ایرلو تمام عمر با برکت خود را در میادین جهاد و خدمت طی کرد و از این رو جان خود را در یکی از جبهه‌های حق و باطل یعنی جبهه یمن، فدا کرد.

به گفته وی، جبهه یمن، جبهه مظلومی است که جهان می‌کوشد آن را نایده گرفته و فراموش کند.

وی با اشاره به تقارن شهادت ایرلو با سالروز شهادت شهیدان پیروزی حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت : مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید، امسال نیز باید با شکوه برگزار شود.

به گفته وی، امنیت و آرامش امروز عراق مدیون ایثارگری فرماندهان شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و فتوای تاریخی جهاد آیت الله «سید علی سیستانی» و لبیک جوانان عراق است.

«صطام جدعان الدندح» سفیر جمهوری عربی سوریه نیز در سخنانی کوتاه  در این مراسم تاکید کرد که شهید ایرلو یک قهرمان است و ما به وجود چنین شخصیت هایی افتخار می‌کنیم. در این مراسم تعدادی از شخصیت های عراقی و خارجی نیز درباره مقام سفیر شهید حسن ایرلو و خدماتی که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از قضایای امت اسلامی ارائه کرده و همچنین مظلومیت ملت یمن سخنانی ایراد کردند.
امام جماعت یکی از مساجد اهل سنت در بغداد نیز در اظهاراتی گفت: رژیم عربستان سعودی عامل همه بدبختی‌های منطقه است. شیخ «عبدالامیر عثمان الگیلانی» افزود :عربستان سعودی باعث ورود گروه تروریستی «داعش» به عراق و نابودی شهرهایش و ویرانی سوریه و یمن و همه کشورهای عربی و اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: چه جنایتی از این بالاتر که ملت مظلوم یمن را از هر طرف تحت محاصره شدید قرار داده به نحوی که سفیر جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند خاک این کشور را ترک کرده و به کشور خود برای درمان به موقع برگردد.

وی تاکید کرد : مردم مظلوم یمن نشان دادند که با وجود کمبود امکانات، توانسته اند طعم تلخ شکست را به رژیم سعودی بچشانند.

انتهای پیام

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها