با ما همراه باشید

ورزشی

کامیابی‌نیا: جرات دارید قرارداد خودتان را افشا کنید

منتشر شده

در

کمال کامیابی‌نیا، هافبک دفاعی تیم ملی که در این فصل عملکرد موفقی از خود به جا گذاشته و یکی از نکات مثبتی که داشته حضوری جالب توجه در پست دفاع میانی بوده، در شرایطی که از سوی اسکوچیچ به اردوی تیم ملی دعوت شده بود با مصدومیت مواجه شد. او با اشاره به شرایط سختی که تیم ملی پیش از اعزام به بحرین دنبال کرده‌، مدعی است که نباید اکنون تصمیمی گرفته شود که تیم ملی بار دیگر وارد اما و اگرها شود و کار را سخت کند.

 

با نتایج تیم ملی عشق کردم
کامیابی‌نیا درباره شرایط آمادگی خود بعد از مصدومیتی که در اردوی کیش گریبانگیرش شد گفت: در اردوی کیش پایم پیچید. ابتدا پیش خودم گفتم چیزی نیست اما وقتی با پرواز راهی بحرین شدیم دیدم که ورم پایم بیشتر شده است. با نظر دکتر و در نهایت فیزیوتراپ و آقای اسکوچیچ راهی تهران شدم. در تهران کارهای درمانی‌ام را دنبال کردم. خیلی حیف شد و به نظرم می‌توانستم به تیم ملی کمک کنم ولی شرایط اینطور برایم رقم خورد. با این حال خیلی خوشحال شدم که بچه‌ها فوق العاده کار کردند و از نتایج تیم ملی عشق کردم و همان چیزی بود که می‌خواستیم.

 

کاش قدر زحمات دراگان اسکوچیچ را بدانیم

وی درباره اینکه تیم ملی توانست علیرغم فشارهایی که وجود داشت به نتایج مناسبی برای صعود دست یابد گفت: تیم ملی در زمان آقای ویلموتس نتایج خوبی نگرفته بود و دو بازی را باخته بود. بعد از آن هم بحرین میزبان شده بود و به همین خاطر فشار روحی و روانی روی تیم ملی ایران بیشتر شد. هر چهار بازی را باید می بردیم و شرایط خیلی سخت بود. کادرفنی تیم ملی خوب آنالیز کرد و واقعا زحمت کشیدند. من می‌دیدم که چقدر زحمت می‌کشیدند و شرایط را به خوبی برنامه‌ریزی کرده بودند . استرس بود اما بچه ها با تمام توان این چهار بازی را پشت سر گذاشتند و به نتیجه خوبی رسیدند. مگر می‌شد بدون برنامه ریزی و تاکتیک مناسب در زمین حریف اینطور به نتیجه رسید و کاش قدر زحمات دراگان را بدانیم.

 

 

امیدوارم هر چه صلاح است تصمیم بگیرند
هافبک ملی‌پوش پرسپولیس درباره شایعات مربوط به تغییرات روی نیمکت تیم ملی نیز گفت: هدف ما در آن شرایط سخت صعود بود. تیم ملی صعود کرد به دور بعد. در این مرحله تیم‌ها قوی هستند. فدراسیون باید برنامه ریزی خوبی کند. فکر کنم همینطور است و البته زمان زیادی هم نداریم که بخواهیم وقت را هدر بدهیم. اسکوچیچ خیلی زحمت کشید و امیدوارم هر چه صلاح تیم ملی کشورمان است رقم بخورد و اینبار هم کارمان به اما و اگر نکشد.

 

با مربی قبلی و آن همه هزینه ناکام بودیم
وی در ادامه گفت: من در رسانه ها و فضای مجازی دیدم که بحث درباره تغییرات روی نیمکت تیم ملی زیاد است. به نظرم اما ایشان جواب داده و توانسته تیم ملی را به آن هدف بزرگی که شاید خیلی‌ها نگران آن بودند و اصلا باور نمی‌کردند برساند. با مربی قبلی این همه هزینه کردند و آن نتایج را گرفتند اما اسکوچیچ در این زمان و شرایط این نتایج را گرفت. تمام بازی ها و لژیونرها را زیر نظر گرفتند و نتایج خوبی گرفتند. امیدوارم فدراسیون بهترین تصمیم را بگیرد.

 

بازیکنان علیه اسکوچیچ؟
یکی از شایعاتی که طی چند وقت اخیر شکل گرفته مربوط به موضع برخی بازیکنان تیم ملی علیه ادامه حضور دراگان اسکوچیچ است؛ کامیابی نیا در واکنش به این موضوع که آیا بازیکنانی هستند که خواهان پایان همکاری تیم ملی با دراگان باشند گفت: این چیزهایی که می گویید حس نکردم اما فکر نمی‌کنم این حرف ها را بشود گفت. آقای اسکوچیچ رزومه خوبی داشته و نشان داد که مربی خوبی است و نتایجی که گرفت مشخص است. نباید به حاشیه‌ها بپردازیم. ایشان موفق بوده و خواسته ما در خصوص تیم ملی دستیابی به چهار برد و صعود به مرحله بعدی بوده که به بهترین شکل به آن رسیده‌ایم. آقای خادم در راس کار است و می‌تواند بهترین تصمیم را برای آینده تیم ملی بگیرند و امیدوارم بهترین اتفاق در انتظار تیم ملی باشد. بازی های حساسی جلوی ما قرار دارد. باید تیم ملی به جام جهانی برود برای کل فوتبال و کشورمان خوب خواهد شد و نباید تصمیمی گرفته شود که بار دیگر همه چیز علیه فوتبال ما شود.

 

گزینه‌های نزدیک به نیمکت تیم ملی
کامیابی‌نیا درباره احتمال پایان همکاری با دراگان اسکوچیچ و شایعاتی که درباره حضور دیگر گزینه‌ها روی نیمکت ایران شکل گرفته گفت: کاری به گزینه‌های دیگر ندارم و اینکه مانور می‌دهند روی برخی نام‌ها فقط می‌تواند حاشیه شکل دهد و تیم ملی را از هدف اصلی خود دور کند. در زمانی که من بودم اسکوچیچ خیلی زحمت می‌کشید. من به شخصه آن را دیدم. این تلاش باعث شد که تیم ملی راهی مرحله بعدی شود. مهمترین فاکتوری که وجود داشت ارتباط فوق العاده ایشان با بچه ها بود و این نتایج هم رقم خورد.

 

محرومیت از بازی برابر تراکتور در سوپرکاپ
کامیابی‌نیا با اشاره به مصدومیتش اعلام کرد که به طور رسمی بازی سوپرکاپ مقابل تراکتور را از دست داده است: بازی با تراکتور را نمی‌رسم و تمام تلاشم را می‌کنم  تا خیلی زود شرایط همراهی تیم را به دست بیاورم. با فیزیوتراپ تیم کار می کنم تا انشاالله زودتر برسم و به تیم  کمک کنم.

 

به دنبال اولین جام 1400 خواهیم بود
هافبک پرسپولیس تیمش را مستحق دستیابی به عنوان قهرمانی در جدال با تراکتور می‌داند و می‌گوید: تیم خوبی داریم و کادرفنی خوب برنامه ریزی کرده. البته برنامه ریزی سازمان لیگ علیه ما بوده اما بازی را با تمام توان حاضر خواهیم شد تا انشاالله اولین جام را در سال 1400 به باشگاه بیاوریم و با روحیه مناسب مسابقات را دنبال کنیم.

 

 

بفرمایید چالش “جرات افشای قرارداد “
کامیابی‌نیا با اشاره به مشکلات مالی این تیم و بحث‌هایی که طی چند وقت اخیر شده گفت: حرف‌هایی که درباره تیم ما گفته می‌شود درست نیست و اگر روی تیم خودشان تمرکز کنند بهتر است. حرف‌هایی که از آقا یحیی شنیدیم باید بدانید که ترابی را با چه شرایطی گرفتیم و خودش دوست داشت برگردد. همینطور مغانلو را. این حرف ها درست نیست. بازیکنان ما دوست دارند قراردادشان رسانه ای شود و امیدوارم تیم‎های دیگر هم این جرات را داشته باشند. این حرف ها واقعیت ندارد. مشکلات مالی وجود دارد. باشگاه تلاش می کند و ما در این چند ساله نتایج خوبی خصوصا در آسیا گرفتیم. به فینال آسیا رفتیم اما از درآمدزایی که داشتیم به خاطر تحریم ها نگرفتیم. تا الان 60 درصد به بچه ها پول دادند و امیدوارم تا انتهای لیگ که فرصت زیادی نمانده بتوانند این مبلغ را تامین کنند.

 

می‌خواهیم برای پنجمین بار جام بگیریم
هافبک پرسپولیس با سخت توصیف کردن شرایط ادامه لیگ تیمش را مدعی دستیابی به پنجمین قهرمانی می‌داند: شرایط سخت است و سپاهان مدعی است و فکر می کنم با توجه به تعداد بازی های باقیمانده باید تمام آنها را به عنوان فینال در نظر بگیریم و امیدوارم با تمرکز بالا در ادامه مسابقات به هدف اصلی خودمان برای دستیابی به پنجمین جام پیاپی برسیم و این افتخار را هم با هواداران جشن بگیریم.

 

دربی جام حذفی هم لذتبخش و هیجان‌انگیز است
پرسپولیس در مرحله یک چهارم میزبان استقلال در جام حذفی شده تا یک دربی جذاب دیگر شکل گیرد: وقتی بحث قرعه‌کشی است شما باید انتظار هر چیزی را داشته باشید. به نظرم این یک قرعه جذاب و هیجان‌انگیز بود. این بازی برای هواداران ما از اهمیت بالایی برخوردار است و ما بار دیگر تلاش خواهیم کرد آنها را به بالاترین حد از خوشحالی برسانیم و موفق از زمین خارج شویم.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

منتشر شده

در

توسط

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

دومین روز از بازی‌های المپیک توکیو در حالی بدون کسب مدال برای کاروان کشورمان به پایان رسید که این روز را می‌توان تلخ ترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید.

دومین روز رسمی از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک امروز یکشنبه سوم مردادماه با حضور نمایندگان ایران در رشته‌های تکواندو، تیراندازی، بسکتبال و روئینگ در توکیو ادامه یافت.

دراین روز رقابت نازنین ملایی در مسابقات روئینگ برگزار شد. ملایی با رسیدن به مرحله نیمه نهایی رکورد بی نظیری برای قایقرانی ایران ثبت کرد اما می‌توان گفت امروز یکی از تلخ‌ترین روزهای ورزش تکواندوی ایران در ادوار المپیک بود چرا که تنها بانوی مدال آور ایران در بازی‌های المپیک به عنوان عضو تیم پناهندگان در مقابل نماینده تکواندوی ایران، دوست و مربی خود ایستاد!

تیر تیراندازان به هدف نخورد

در دومین روز از مسابقات رشته تیراندازی هانیه رستمیان پرچمدار کشورمان که یکی از شانس‌های مدال در این رشته بود به همراه مهیار صداقت به رقابت با حریفانشان پرداختند. هانیه رستمیان تنها نماینده زن کشورمان تپانچه ۱۰ متر بود که با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. مهیار صداقت تنها نماینده مایران در تفنگ بادی ۱۰ متر مردان با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. در این ماده ۴۷ ورزشکار حضور داشتند.

درخشش نازنین ملایی در آب‌های توکیو

مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و نازنین ملایی به مرحله نیمه نهایی A و B صعود کرد. ملایی در یک چهارم نهایی با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۷ ثانیه سوم شد و صعود کرد. به این ترتیب ملایی حتی در بدترین حالت می‌تواند در جایگاه دوازدهم المپیک بایستد.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

یک بازی خوب از تیم ملی بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران امروز به مصاف تیم جمهوری چک رفت که در پایان با نتیجه ۸۴ – ۷۸ شکست خورد. تیم چک در کوارتر اول ۲۵ – ۱۹، در کوارتر دوم ۲۱ – ۱۱ و در کوارتر سوم ۲۱ – ۱۶ برنده شد و در کوارتر جهارم ۱۷ – ۳۲ ایران به برد رسید. تلاش ایران برای جبران نتیجه حتی تمجید فدراسیون جهانی بسکتبال را در پی داشت.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

تلخ‌ترین روز تکواندو در المپیک

در نخستین دیدار دومین روز رقابت‌های تکواندو المپیک ناهید کیانی از ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده دیگر ایرانی از تیم پناهندگان المپیک رفت و در پایان این دیدار با نتیجه ۱۸ بر ۹ با پیروزی علیزاده به پایان رسید. پس از پایان مبارزه، کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت. می‌توان این رویارویی را برای تکواندوی ایران از تلخ‌ترین اتفاقات دانست.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم دیگر نماینده ایران در این بازی‌ها بود. میرهاشم حسینی در مبارزه نخست خود با حساب ۱۵ – ۱۸ نماینده چین‌تایپه را شکست داده بود. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل ورزشکار ازبک ۳۴ – ۲۲ شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند اما در نهایت با راهیابی نماینده ازبک به فینال وی دوباره به جدول بازی‌ها بازگشت.

حسینی برای کسب مدال برنز برابر ورزشکار کره جنوبی قرار گرفت اما با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ نتیجه را واگذار کرد تا از راهیابی به دیدار رده بندی باز بماند و دستش از رسیدن به مدال برنز هم کوتاه بماند. به این ترتیب پرونده تیم تکواندوی ایران در بازی‌های المپیک بسته شد تا یکی از بدترین نتایج تاریخ این رشته در توکیو رقم بخورد. می‌توان دومین روز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ژاپن را بدترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید!

ادامه حضور خوب داور المپیکی تنیس روی میز ایران

سیمین رضایی داور المپیکی تنیس روی میز ایران امروز، یکشنبه قضاوت بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی میکس دوبل فرانزیسکا و سولیا از آلمان در مصاف با میزوتانی و میما ایتو از کشور میزبان را بر عهده داشت که این بازی حساس و نفس گیر به گیم سرنوشت ساز هفتم کشیده شد و در این گیم نتیجه با حساب ۱۶ بر ۱۴ به نفع نماینده ژاپن به اتمام رسید. با قضاوت‌های خوب رضایی در المپیک می‌توان شاهد حضور این داور بین المللی در مراحل نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

فروغی پاداش ۱۰ هزار یورویی پای سکو گرفت

پاداش ۱۰ هزار یورویی کمیته ملی المپیک به عنوان پاداش پای سکوی مدال آوران طلای المپیک ظهر امروز و در محل ایران در توکیو به جواد فروغی قهرمان المپیکی ایران در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی اهدا شد. پیش ازاین روز گذشته هم فدراسیون تیراندازی به وی ۵ هزار یورو پاداش داده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

منتشر شده

در

توسط

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

بانوی ملی پوش تکواندو با تاکید بر جو نامناسبی که برای رقابت اولش در المپیک ایجاد شده بود، گفت: هیچکس حواسش به من نبود.

 ناهید کیانی که صبح امروز در بازی نخستش در رقابت‌های تکواندو المپیک شکست خورد، ساعتی بعد از اینکه مشخص شد دیگر شانسی برای برگشت به جدول مسابقات ندارد، در سالن حاضر شد تا مسابقه میرهاشم حسینی دیگر نماینده ایران را تماشا کند. این حضور فرصتی دست داد تا کیانی چند دقیقه درباره مسابقه اش صحبت کند.

تکواندوکار المپیکی ایران گفت: قرعه من از قبل مشخص بود و به لحاظ ذهنی آماده این مسابقه بودم اما اتفاقاتی که در یکی دو روز قبل از مسابقه افتاد، اذیتم کرد. من ارتباطم را با فضای مجازی قطع کرده بودم اما به گوشم می‌رسید که چه جوی برای این مسابقه راه افتاده است. در این شرایط انگار کسی حواسش به من نبود.

او ادامه داد: برای من فرقی نمی‌کرد مقابل چه حریفی بازی کنم اما به یکباره همه چیز طوری بهم ریخت که الان به این نتیجه رسیده‌ام که خواست خدا نبود من امروز پیروز باشم. از نظر بدنی خیلی خوب و تمرینات فوق العاده ای پشت سر گذاشته بودم اما امروز شرایطی رقم خورد که کارم سخت شد.

کیانی تصریح کرد: دنبال مقصر نمی‌گردم. هر اتفاقی هم افتاده باشد، در نهایت من باید مراقب خودم باشم و حواسم به برنامه‌هایم باشد.

تکواندوکار تیم ملی ایران در پایان گفت: زمان می‌برد تا دوباره به شرایط عادی برگردم اما سعی می‌کنم خیلی زود خودم را جمع و جور کنم و برای رویدادهای بعد آماده شوم.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

منتشر شده

در

توسط

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

روز دوم از رقابت‌های تکواندو در بازیهای المپیک با قهرمانی تکواندوکاران ازبکستان و آمریکا به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، امروز یکشنبه دوم خردادماه رقابتهای تکواندو المپیک در دو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان برگزار شد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان که ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند، یک ازبکستانی ۱۹ ساله که در کارنامه خود فقط طلای المپیک نظامیان جهان را ثبت کرده بود، کاری کرد کارستان و با شکست بهترین‌های تکواندو جهان روی سکوی نخست ایستاد و طلا گرفت.

«اولوگ بیک رشیدوف» کار خود را پیروزی ۳۸ بر ۱۷ مقابل «فوفانا» از مالی آغاز کرد. وی در ادامه در مبارزه با «لی هون دائه» نفر یک رنکینگ جهانی از کره جنوبی که سه طلای جهان، نقره و برنز المپیک را در کارنامه داشت، به پیروزی دست یافت.

این ازبکستانی در سومین مبارزه میرهاشم حسینی از کشورمان را ۳۴ بر ۲۲ شکست داد و سپس با برتری ۲۸ بر ۵ مقابل «ندزاد ۳۴ هوسیک» از بوسنی به فینال رسید و در جدال برای کسب مدال طلا، «بردلی سیندن» قهرمان انگلیسی سال ۲۰۱۹ جهان را ۳۴ بر ۱۹ شکست داد تا روی سکوی نخست المپیک بایستد.

در این وزن انگلستان نقره گرفت. «شوای ژائو» دارنده طلای دوره قبل این وزن در المپیک به همراه «کاهان رسپر» از ترکیه به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

در بخش زنان و در وزن ۵۷- کیلوگرم، «آناستاسیا زولتیک» از آمریکا به نشان طلا دست پیدا کرد. «تاتیانا کوداشوا» از روسیه نقره گرفت و «کبری ایلگون» از ترکیه به همراه «چیا لینگ لو» چین تایپه به نشان برنز دست پیدا کردند.

در جدول رده بندی توزیع مدال‌های تکواندو ایتالیا، تایلند، آمریکا و ازبکستان هر کدام با یک طلا، روسیه با یک نقره و یک برنز، اسپانیا، انگلستان، تونس و ترکیه با یک نقره، چین، کره، چین تایپه و کره جنوبی عرده های اول تا دهم را در اختیار دارند.

این مسابقات فردا دوشنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۸۰- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها