با ما همراه باشید

اخبار 46

کاهش ۱۲.۵ درصدی جان باختگان تصادفات در اصفهان

منتشر شده

در

کاهش ۱۲.۵ درصدی جان باختگان تصادفات در اصفهان

ایسنا/اصفهان مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از کاهش ۱۲.۵ درصدی آمار جان باختگان تصادفات در ۹ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: طی این مدت ۷۴۸ نفر در تصادفات رانندگی در استان جان باختند.

علی سلیمانپور، اظهار کرد: در ماه های اخیر آمار تلفات حوادث رانندگی در استان کاهش قابل توجهی داشته که به نظر می رسد یکی از دلایل آن شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده برای سفرها بوده است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه امسال ۷۴۸ نفر در تصادفات رانندگی در استان جان باختند، گفت: ۶۱۵ نفر از جان باختگان تصادفات در این مدت مرد و ۱۳۳ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان از کاهش ۱۲.۵ درصدی آمار جان باختگان تصادفات در اصفهان طی این مدت و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در مدت مشابه سال قبل تعداد تلفات تصادفات رانندگی در استان ۸۵۵ نفر بود.

وی با یادآوری اینکه استان اصفهان بعد از استان های فارس و تهران بیشترین تلفات رانندگی را در این مدت داشته است، افزود: تعداد مصدومان حوادث رانندگی نیز که در ۹ ماهه امسال به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند کاهش ۲۳.۵ درصدی داشته است.

به گفته سلیمانپور در ۹ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۵۱۰ نفر از مصدومان حوادث رانندگی به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که ۱۲ هزار و ۳۶۹ مرد و ۴ هزار و ۱۴۱ زن بودند.

افزایش آمار فوت ناشی از حوادث  کار در ۱۰ ماهه امسال

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان، وی با اعلام اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۹۴ نفر (همگی مرد) به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان معاینه شدند، گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۷۵ نفر (همگی مرد) بودند افزایش داشته است.

وی یادآور شد: بیشترین علل فوت در حوادث کار طی این مدت مربوط به برخورد جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.

سلیمانپور با بیان اینکه آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۲ هزار و ۴۹ نفر شامل ۱۰۷ زن و هزار و ۹۴۲ مرد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است، تصریح کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۲۳۸ نفر شامل ۱۴۳ زن و ۱ هزار و ۹۵ مرد به دلیل حوادث ناشی از کار مصدوم شدند.

کاهش فوت ناشی از مسمومیت با گاز در ۱۰ ماهه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان افزود: در ۱۰ ماهه امسال آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان باتشحیص علت مرگ مسمومیت با گاز مونوکسید کربن ۳۵ نفر شامل ۵ زن و ۳۰ مرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۶ نفر شامل ۳ زن و ۴۳ مرد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت آمار فوت شدگان  ناشی از سوختگی ۱۳۶ نفر شامل ۴۸ زن  و ۸۸ مرد بود، گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل با  ۱۹۱ نفر شامل ۷۲ زن  و ۱۱۹ مرد کاهش داشته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها