با ما همراه باشید

اخبار 46

کردستان با کمبود پزشک مواجه است

منتشر شده

در

کردستان با کمبود پزشک مواجه است

ایسنا/کردستان مدیرکل بیمه سلامت کردستان، با اشاره به اینکه اولویت پزشک خانواده “پزشک عمومی” است، گفت: به‌جز شهرستان سنندج در تمام شهرستان‌ها با کمبود پزشک عمومی مواجه هستیم.

انور اسماعیلی امروز(۲۶ بهمن‌ماه) در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینکه پرجمعیت‌ترین صندوق، بیمه روستایی و عشایر است، اظهار کرد: در استان کردستان ۵۵۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه هستند.

وی با اشاره به اینکه این صندوق در سال ۸۴ آغاز به کارکرده و شامل روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است، افزود: خدمات صندوق بیمه روستایی نسبت به خدمات شهری بسیار ارزان‌تر بوده و آنچه قانون ذکر کرده در این بیمه اجرایی می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان، بیان کرد: سازمان بیمه‌گر برای ایجاد دسترسی و خرید خدمت به مردم در کاهش هزینه، فاصله جغرافیا، مدت‌زمان خدمت و رعایت ارجاع خانواده قدم گذاشته است.

اسماعیلی ذکر کرد: در راستای ایجاد استراتژی بیمه سلامت خدمات الکترونیک سازی را در اولویت قراردادیم چراکه با این روند می‌توانیم زمان خدمت و هزینه را کاهش دهیم.

وی عنوان کرد: استان کردستان در بحث نسخه‌نویسی الکترونیکی همچنان جزو استان‌های اول در کشور است و توانسته در این خصوص در بیمارستان‌ها و مطب‌ها موفق عمل کند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان، افزود: در ایام کرونا بیمه سلامت حدود ۳۰۰ هزار نفر کردستانی را به نام بیمه همگانی شهری تحت پوشش قرارداد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بیمه همگانی شهری دومین صندوق بیمه سلامت است، گفت: طرح ارجاع شهری طبق قانون بیمه در بیمه همگانی شهری قابل‌اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد طرح ارجاع شهری باهدف پزشک خانواده فراهم می‌شود، بیان کرد: چهار استان ازجمله کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری و کردستان برای اجرای شدن این طرح انتخاب‌شده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان، با اشاره به اینکه اولویت پزشک خانواده “پزشک عمومی” است، ذکر کرد: به‌جز شهرستان سنندج در تمام شهرستان‌ها با کمبود پزشک عمومی مواجه هستیم.

اسماعیلی در خصوص طرح پزشک خانواده در کردستان، افزود: بیمه سلامت به صورت رایگان در اختیار بیمه‌شدگان همگانی شهری که جزو اقشار ضعیف جامعه و بدون بیمه بودند قرار داده شد لذا با توجه به اینکه بیمه‌شدگان همگانی شهری فقط در مراکز دولتی پذیرش می‌شدند طرح پزشک خانواده اجرایی شد و این افراد می‌توانند به مراکز خصوصی جهت درمان مراجعه کنند.

وی گفت: در این طرح پزشکان می‌توانند ۳ هزار نفر از بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش خود قرار دهند. این افراد با ویزیت ۵ هزار تومان می‌توانند به پزشک معالج خود مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان، عنوان کرد: تاکنون با ۱۰۵ پزشک در استان کردستان در طرح پزشک خانواده قرارداد بسته‌ایم اما ۲۵ درصد از مردم استان تحت پوشش این طرح نیستند و باید در جذب پزشک عمومی بیشتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این طرح باید مردم به پزشک خود جهت درمان مراجعه کنند، بیان کرد: بیمه‌شدگان باید کد ملی سرپرست خانوار را به شماره تلفن ۰۹۱۸۲۸۴۰۷۱۳ ارسال کنند که اطلاعات پزشک و آدرس مطب به آن ها فرستاده می‌شود.

اسماعیلی بابیان اینکه در سال آینده در تمام شهرستان‌ها و روستاهای استان طرح پزشک خانواده اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های مریوان و بانه متأسفانه کمبود پزشک مطب دار وجود دارد، امیدواریم این طرح موجب حل این مشکل نیز شود.

وی نسخه‌نویسی الکترونیک و پزشک خانواده را دو مقوله بسیار مهم برای استان برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه بااینکه این طرح در استان الزامی است امیدواریم قبل از اتمام دولت تدبیر و امید بودجه‌ای در این خصوص به استان اختصاص داده شود که طرح پزشک خانواده در کردستان تعریف و اجرایی شود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: با توجه به اهمیت پیشگیری از سرایت و شیوع ویروس کرونا و صیانت از سلامت بیمه‌شدگان، به‌منظور کاهش مراجعات حضوری بیمه‌شدگان به دفاتر پیشخوان جهت تعویض دفترچه، اعتبار دفترچه‌های تمامی بیمه‌شدگان (به‌جز صندوق ایرانیان)در صورت داشتن نسخه سفید، بدون نیاز به مراجعه، تمدید خواهد شده و می‌توانند از خدمات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها