با ما همراه باشید

اخبار 9

کم تحرکی جوامع شهری در دوران کرونا/ایجاد رشته‌های جدید در دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی

منتشر شده

در

کم تحرکی جوامع شهری در دوران کرونا/ایجاد رشته‌های جدید در دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی

اولین کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای روز گذشته (پنج‌شنبه ۲۰ آبان ماه) با پخش پیام دکتر سیدمحمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمحمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران در پیامی به اولین کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای آورده است: “دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین و تأثیرگذارترین دانشکده‌های تربیت‌بدنی کشور از حیث تولیدات علمی بین‌المللی و تأثیر گذاری ملی و اجرایی در بدنه ورزش کشور، دارای قراردادهای مشترک برای همکاری‌های بین‌المللی علمی با دانشکده‌های تربیت‌بدنی در آسیا (از جمله کره جنوبی)، اروپا (از جمله لهستان و چک و اسلواکی)، کشورهای منطقه (از جمله عراق و ترکیه) و آمریکا و غیره است.

سرپرست دانشگاه تهران با یادآوری اینکه دانشکده تربیت‌بدنی این دانشگاه، در بین ۳۰۰ دانشکده برتر تربیت بدنی جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است، افزود: “کنگره حاضر با بهره‌گیری از نظرات اندیشمندان، فرهیختگان و اساتید داخلی و خارجی از جمله کشورهای کانادا، برزیل، بلژیک، انگلیس، فرانسه، هلند، قطر، استرالیا، عراق برنامه‌ریزی شده است تا بتواند فرصتی برای توسعه تحقیقات بینارشته‌ای در پاسخ به نیازهای پیچیده و روزافزون ورزشی جامعه و تبادل آخرین دیدگاه‌ها، اطلاعات و پیشرفت‌های حوزه‌های مختلف علوم ورزشی باشد.”

مقیمی همچنین این کنگره را فرصت مغتنمی برای گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی ملی و بین‌المللی در حوزه علوم ورزشی دانسته و خاطرنشان کرد: “با توجه به هدف برنامه راهبردی دانشگاه تهران مبنی بر بین‌المللی‌سازی دانشگاه، ما مشتاقانه به دنبال گسترش تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری با دانشگاه‌های سراسر جهان از جمله در حوزه علوم ورزشی هستیم و من دست شما برای همکاری و تعامل بیشتر بین دانشگاهی به گرمی می‌فشارم.”

وی با اشاره به آثار متعدد اقتصادی، اجتماعی، جسمی و روانی و … ناشی از پاندمی کرونا در دو سال گذشته، تاکید کرد: “امیدوارم در کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای، با معرفی دیدگاه‌ها و نظرات متخصصان حوزه فعالیت ورزشی بتوانیم به مسئولیت اجتماعی خود برای ارائه راه‌های مدیریت آثار فراگیر بدنی و روانی پاندمی کووید -۱۹ عمل نمائیم و از خطر بی‌تحرکی و سبک منفعلانه زندگی در این ایام بکاهیم.”

سرپرست دانشگاه تهران در این پیام اظهار کرد: “همچنین با شیوع ویروس کرونا، اهمیت مشاغل مجازی و فن‌آوری‌های نوین در فعالیت ورزشی و ورزش حرفه‌ای افزایش یافته است. امروزه دوران تخصص‌های تک بعدی پایان یافته است. مرزهای میان علوم مختلف در حال محو شدن است و جهان بیش از پیش نیازمند دستاوردهای تحقیقات بینارشته‌ای است. امیدواریم محققان تربیت بدنی و تمامی رشته‌های وابسته اعم از آسیب‌شناسی ورزشی، حرکات اصلاحی و ورزش معلولین، روان‌شناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، مدیریت ورزشی و رفتار حرکتی و حتی رشته‌های دیگری مانند جامعه‌شناسی، پزشکی و غیره با همفکری و همکاری روزافزون باهم، بتوانند با گسترش فنآوری در حوزه ورزشی و ترویج مشاغل مجازی، بر محدودیت‌های موجود فایق آیند.”

مقیمی در بخش دیگر این پیام آورده است: “از دیرباز فعالیت ورزشی از جنبه فردی به عنوان فعالیتی مؤثر بر افزایش عزت‌نفس، کیفیت زندگی و طول عمر بوده است. ورزش می‌تواند همدلی و هم‌بستگی اجتماعی را در سطح جوامع محلی تقویت نموده و در سطح جهانی پیام‌آور همکاری، عدالت، احترام متقابل، مدارا، نوع‌دوستی و صلح باشد. فعالیت ورزشی و ورزش حرفه‌ای می‌تواند بهترین پادزهر مقابله با خشونت در دنیای پردرد و پرچالش امروزی باشد. ازاین‌رو از همه اساتید و همکاران ارجمند دعوت می‌گردد تا با ارائه نظرات ارزشمند خود در این کنگره، ما را در انجام این مسئولیت مهم یاری نموده و موجبات موفقیت اولین کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و تحقیقات بینارشته‌ای را در رسیدن به اهداف از پیش تعیین‌شده فراهم آورند.”

کم تحرک شدن جوامع در دوران کرونا

همچنین دکتر محمود گودرزی روز گذشته (پنج‌شنبه، ۲۰ آبان) در آئین افتتاح کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای، با اشاره به دستاوردهای دانشکده تربیت‌بدنی در سال‌های اخیر و تربیت فارغ‌التحصیلان برجسته در حوزه علوم ورزشی، از رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی به عنوان رشته بینارشته‌ای و پیشتاز یاد کرد و گفت: دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه تهران با فعالیت‌های علمی، تربیت متخصصان و فارغ‌التحصیلان توانمند و برگزاری این کنگره و برنامه‌های مشابه به سمت جلو در حرکت است و دستاوردهای وسیعی در سراسر کشور ارائه کرده است.

رئیس کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای با بیان اینکه پاندمی کرونا سبک زندگی انسان را به شدت تحت تأثیر قرار داده است، افزود: در پی پاندمی کرونا، جوامع شهری کم‌تحرک‌تر شده و شیوع این بیماری، بیماری‌ها و مشکلات دیگری برای انسان ایجاد کرده است.

استاد دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به تحقیقات محققان و استادان رشته تربیت‌بدنی در دوران پادمی کرونا، گفت: این محققان با تحقیقات خود توانستند نسخه‌هایی ارائه کنند تا از تشدید کم‌تحرکی بکاهند و به نوعی در زمینه پیشگیری و درمان که زمانی مختص به پزشکی بود، تأثیرگذار باشند.

گودرزی خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت‌های ناشی از کرونا اما دانشکده تربیت‌بدنی با حداقل هزینه مالی، زمانی و مکانی توانست با همه دنیا ارتباط برقرار کند و شرکت‌کنندگانی از سراسر دنیا داشته باشد و تجربیات جهانی در زمینه مقابله با آثار جسمی و روانی ناشی از کرونا و همچنین دستاوردهای جدید علوم ورزشی را به اشتراک بگذارد.

کنگره ای برای به اشتراک گذاری تحقیقات علوم ورزشی

بر طبق این گزارش، دکتر رضا رجبی، دبیر علمی این کنگره بین‌المللی نیز در ادامه آئین افتتاحیه، هدف از برگزاری این کنگره را به اشتراک گذاردن تحقیقات انجام‌شده در حوزه تخصصی و پژوهشی در زمینه علوم ورزشی عنوان کرد.

استاد دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران با یادآوری ماهیت بین‌رشته‌ای بودن رشته تربیت‌بدنی، بر لزوم گسترش این رشته و استفاده از پتانسیل دروس و رشته‌های دیگر از جمله روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مدیریت، اقتصاد و حقوق برای ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای جدید در دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی تاکید کرد.

رجبی در این باره افزود: خوشبختانه سرفصل‌های برخی از این رشته‌ها مانند روانشناسی ورزشی و جامعه‌شناسی ورزشی در وزارت علوم تصویب شده و برنامه‌های دیگری مانند حقوق ورزشی و اقتصاد ورزش هم در حال بررسی هستند.

وی با اشاره به حوزه‌ها و محورهای مختلف کنگره از جمله آسیب‌شناسی ورزشی، ورزش معلولان، حرکات اصلاحی روان‌شناسی و مدیریت ورزشی و مشاغل و فناوری‌های نوین به‌ویژه در زمینه کووید ۱۹، اعلام کرد: در پی استقبال گسترده از کنگره، بیش از ۳۷۰ مقاله در دو روز در قالب شفاهی، پوستر، ورک‌شاپ و … ارائه خواهد شد.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای، حضور دانشمندان و اندیشمندان برجسته در زمینه‌های تخصصی مختلف از داخل و خارج از کشور را فرصتی برای استادان به ویژه دانشجویان دانست تا از آخرین دستاوردهای علمی دنیا در زمینه‌های مورد نظر کنگره استفاده کنند و از ۱۷ کارگاه آموزشی به صورت رایگان بهره ببرند.

وی گفت: متخصصان و محققان ورزشی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، کانادا، بلژیک، هلند، استرالیا، انگلیس و سایر کشورها در این کنگره شرکت دارند و این فرصت مناسبی است تا محققان داخلی با دیدگاه‌های متخصصانی از سراسر دنیا آشنا شوند.

اولین کنگره بین‌المللی علوم ورزشی و پژوهش‌های بینارشته‌ای و دارای نمایه ISC، توسط دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

فراهم آوردن فرصت ظهور و توسعه تحقیقات بینارشته‌ای در راستای پاسخ به نیازهای پیچیده و روزافزون ورزشی جامعه و تبادل آخرین دیدگاه‌ها، اطلاعات و پیشرفت‌های حوزه‌های مختلف علوم ورزشی با بهره‌گیری از نظرات اندیشمندان، فرهیختگان و اساتید داخلی و خارجی از اهداف برگزاری این کنگره بین‌المللی است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران؛ مشاغل مجازی و فناوری‌های نوین ورزشی، کووید ۱۹ و فعالیت ورزشی و ورزش حرفه‌ای، آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، بیومکانیک ورزشی، روان‌شناسی ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، مدیریت ورزشی و رفتار حرکتی، محورهای اختصاصی و عمومی این کنگره هستند. مقاله‌های برتر کنگره در نشریه علمی-پژوهشی دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران به زبان انگلیسی چاپ خواهند شد. ‌

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 9

پوتین: روسیه هرگز ضد اوکراین نبوده و نخواهد بود/ مردم تصمیم می‌گیرند

منتشر شده

در

توسط

پوتین: روسیه هرگز ضد اوکراین نبوده و نخواهد بود/ مردم تصمیم می‌گیرند

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد، دیوار کنونی در روابط میان مردم روسیه و اوکراین یک “تراژدی و بدشانسی مشترک بزرگ” است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مقاله‌ای تحت عنوان “به مناسبت وحدت تاریخی روس‌ها و اوکراینی‌ها” که روز دوشنبه در وب‌سایت رسمی ریاست جمهوری منتشر شد، غرب را به مداخله مستقیم در امور داخلی اوکراین در سال ۲۰۱۴ میلادی متهم کرد و گفت: از آن زمان به بعد روسیه هراسی شدید که توسط ناسیونالیست‌های تندرو ترویج شده، شروع به شکل گرفتن در سیاست‌های دولتی اوکراین کرد.

وی افزود: اخیرا هنگامی که در جلسه سالانه پرسش و پاسخ با خبرنگاران به سوالی درباره روابط میان روسیه و اوکراین پاسخ می‌دادم گفتم که روس‌ها و اوکراینی‌ها یک ملت و یک کلیت مشترک هستند. این حرفها صرفا بابت مقتضیات سیاسی کنونی مطرح نشده‌اند. من قبلا هم چندین بار در این خصوص صحبت کرده‌ام. این عقیده من است.

پوتین اظهار داشت: اجازه دهید در همین ابتدا تاکید کنم که من این دیوار در روابط میان روسیه و اوکراین و در میان بخش‌هایی از آنچه که در اصل یک فضای تاریخی و معنوی واحد است را به عنوان یک تراژدی و یک بدشانسی مشترک بزرگ تلقی می‌کنم.

وی تاکید کرد: وضعیت کنونی امور مهم‌تر از هر چیزی پیامدهای اشتباهات روسیه در دوران‌های مختلف تاریخ است. اما این اوضاع همچنین نتیجه تلاش تعمدی نیروهایی است که همیشه تلاش کرده‌اند اتحاد ما را متزلزل کنند. فرمول استفاده شده “تفرقه بنداز و حکومت کن” از زمانهای بسیار قدیم شناخته شده است و چیز جدیدی در اینجا وجود ندارد.

پوتین گفت: استفاده از این فرمول است که منجر به تلاش‌هایی برای به بازی گرفتن مسائل ملی، برای ایجاد تفرقه میان مردم و به عنوان یک وظیفه اصلی برای دو دسته کردن آنها و به بازی گرفتن بخش‌های مختلف علیه یکدیگر شده است.

وی یادآور شد: مردمان اسلاوی شرقی یعنی روس‌ها، اوکراینی‌ها و بلاروس‌ها همگی وارثان روس باستان، یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپا هستند که با یک زبان مشترک، روابط اقتصادی، حکومت شاهزادگان سلسله روریک و نهایتا مذهب ارتدوکس متحد بود. کی‌یف پایتخت کشور روس باستان بود اما نهایتا این کشور به خاطر تضعیف قدرت مرکزی و حملات خارجی فروپاشید. بعدها مسکو مرکز تاریخی اتحاد مجدد شد و موظف بود تا سنت روس باستان را ادامه دهد، به همین خاطر شاهزادگان مسکو که از نوادگان شاهزاده الکساندر نوسکی بودند، یوغ خارجی را برانداختند و شروع به جمع‌آوری اراضی تاریخی روسی کردند.

پوتین تاریخ اوکراین در دوران حکومت “بوگدان خملنیتسکی” را که قیام علیه اتحادیه مشترک‌المنافع لهستان–لیتوانی را رهبری کرد و در سال ۱۶۵۴ میلادی پیمانی را با تزار مسکو امضا کرد و منجر به اتحاد مجدد اوکراین و روسیه شد، یک نقطه عطف دانست.

وی خاطرنشان کرد: اوکراینی‌ها به اوج مشاغل سیاسی، دیپلماتیک و نظامی می‌رسیدند در حالی که فارغ‌التحصیلان از دانشگاه سراسری کی‌یف-موهیلا نقش اساسی در زندگی کلیسا ایفا می‌کردند. اوکراینی‌ها به شیوه‌های مختلف به ساخت یک کشور بزرگ جامع، وضعیت، فرهنگ و علوم آن کمک کردند. آنها در اکتشاف و توسعه اورال، سیبری، قفقاز و خاور دور مشارکت کردند. اتباع اوکراین در دوران جماهیر شوروی مسئولیت مهم‌ترین پست‌ها در رهبری را برعهده داشتند. حزب کمونیست جماهیر شوروی به مدت ۳۰ سال توسط اوکراینی‌هایی چون نیکیتا خروشچف و لئونید برژنف رهبری شد.

پوتین گفت: اوکراین مدرن کاملا زاییده افکار دوران شوروی و برگرفته از روسیه تاریخی است. پس از سال ۱۹۹۱ میلادی، روسیه نه تنها این واقعیت‌های ژئوپلیتیکی جدید را به رسمیت شناخت بلکه به طور فعالانه به کشور جدید اوکراین کمک کرد.

وی افزود: روسیه و اوکراین طی قرن‌ها به عنوان یک سیستم اقتصادی واحد رشد کردند و عمق همکاری که از ۳۰ سال پیش بین این دو کشور وجود داشت، چیزی است که اتحادیه اروپا امروز به آن حسادت می‌کند. ما شرکای اقتصادی طبیعی و مکمل یکدیگر هستیم. چنین روابط نزدیکی می‌تواند مزایای رقابتی را تقویت و پتانسیل هر دو کشور را افزایش دهد.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: این روابط برای اوکراین نیز حائز اهمیت بوده چرا که به آن اجازه می‌دهد تا از زیرساخت‌های توسعه‌یافته، یک سیستم انتقال گاز، کشتی‌سازی پیشرفته، صنعت هواپیمایی، موشک سازی، علوم در سطح جهانی، طراحی و مدارس مهندسی برخوردار باشد.

وی گفت: رهبران اوکراین با وجود چنین وراثتی، استقلال خود را اعلام کرده و متعهد شدند تا اوکراین را به یک کشور پیشتاز تبدیل کنند و استانداردهای زندگی مردم را به یکی از بالاترین استانداردها در اروپا برسانند. امروز، صنعت غول‌های فناوری صنعتی که زمانی افتخار اوکراین و کل جماهیر شوروی سابق بود، نابود شده است. در ۱۰ سال گذشته، تولید محصولات مهندسی مکانیک ۴۲ درصد کاهش یافته است. میزان تولید ناخالص داخلی اوکراین در سال ۲۰۱۹ میلادی حتی پیش از پاندمی کرونا کمتر از ۴۰۰۰ دلار بود. این مقدار پایین‌تر از آلبانی، مولداوی و کوزووی به رسمیت شناخته نشده، محسوب می‌شود. اوکراین در حال حاضر فقیرترین کشور در اروپاست.

پوتین افزود: چه کسی مقصر این شرایط است؟ مردم اوکراین؟ بدون شک نه. این مقامات اوکراینی بودند که دستاوردهای نسل‌های گذشته را کنار گذاشتند. ما می‌دانیم که مردم اوکراین چقدر سخت‌کوش و با استعداد هستند.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: تا سال ۲۰۱۴ میلادی روسیه و اوکراین صدها توافق در زمینه اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، اجتماعی و موضوعات محیط زیستی داشتند و حتی پس از رویدادهای آن سال در کی‌یف، من به دولت مسکو دستور دادم تا از هر فرصتی برای حفظ روابط اقتصادی با اوکراین استفاده کنند. اما چنین علاقه‌ای در طرف مقابل وجود نداشت. اگرچه روسیه همچنان یکی از سه شریک تجاری اصلی اوکراین است و صدها هزار اوکراینی در روسیه مشغول به کار هستند اما این موضوع امروز نیز است.

وی افزود: تلاش‌های نظام‌مند و مداوم آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحت فشار گذاشتن اوکراین به منظور محدود کردن همکاری اقتصادی‌اش با روسیه مدت‌ها پیش از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده بود و اوکراین را قدم به قدم در یک بازی ژئوپلتیکی خطرناک فرو برد که هدف نهایی آن تبدیل کردن اوکراین به مانعی میان اروپا و روسیه بود. طبیعتا زمانی فرا رسید که دیگر عبارت “اوکراین روسیه نیست” مناسب نبود. اوکراین به عنوان یک کشور ضد روسیه ضروری شد و این چیزی است که ما هرگز آن را قبول نخواهیم کرد.

توتین تصریح کرد: در فوریه ۲۰۱۴ میلادی نیز منافع مردم اوکراین مد نظر قرار نگرفت. نارضایتی‌های عمومی از مشکلات حاد اجتماعی-اقتصادی و اقدامات نامناسب مقامات مورد سوء استفاده قرار گرفت و غرب در حمایت از کودتایی که توسط ناسیونالیستهای افراطی به راه افتاده بود، مستقیما مداخله کرد.

پوتین در نهایت نسبت به اوضاع موجود در اوکراین امروز از جمله درگیری‌ها در دونباس و درگیری‌ها میان جوامع ارتدوکس اوکراینی و روسی ابراز نگرانی کرد و گفت: این اتفاقات در یک فضای کنترل خارجی مستقیم از جمله سلطه مشاوران خارجی بر مقامات، سرویس‌های ویژه و نیروهای مسلح اوکراین و استقرار زیرساخت‌های ناتو در اوکراین رخ می‌دهند.

وی افزود: در همین حال سیستم سیاسی اوکراین به گونه‌ای طراحی شده که هر کسی که درباره سازش جامعه و درباره گفت‌وگو صحبت می‌کند، به او برچسب ماموران “حامی روسیه” می‌خورد. در چنین شرایطی و در این پروژه ضد روسیه، هیچ جایی برای یک اوکراین مستقل یا برای نیروهای سیاسی که برای دفاع از استقلال واقعی‌شان تلاش می‌کنند، وجود ندارد.

پوتین تاکید کرد: روسیه برای گفت‌وگو با اوکراین آماده است و حاضر است درباره موضوعات مختلف مذاکره کند. اما برای ما مهم است که درک کنید یک شریک از منافع ملی دفاع می‌کند و برای دیگران خدمت نمی‌کند و بازیچه کشورهای دیگر برای مبارزه با ما نمی‌شود.

پوتین در پایان تصریح کرد: روسیه هرگز ضد اوکراین نبوده و نخواهد بود. و این مردم اوکراین هستند که باید تصمیم بگیرند کشورشان چگونه باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 9

معرفی ۶۸ طرح کشاورزی و صنعتی به بانک‌های استان سمنان برای دریافت تسهیلات

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۶۸ طرح کشاورزی و صنعتی به بانک‌های استان سمنان برای دریافت تسهیلات

ایسنا/سمنان معاون ‌هماهنگی ‌امور اقتصادی استاندار سمنان از معرفی ۶۸ طرح کشاورزی و صنعتی به بانک‌های استان سمنان برای دریافت تسهیلات رفع موانع در جلسه امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، خبر داد.

علیرضا شریفی نژاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در دویست نود و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار کرد: بانک‌ها باید همچون گذشته توجه جدی به بحث رفع موانع تولید داشته باشند و تا یک ماه پس از ارسال مصوبات فرصت دارند تا نتیجه اجرا و یا عدم اجرای مصوبات را به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارائه کنند.

معاون استاندار سمنان افزود: بانک‌های عامل در استان تاکنون عملکرد مطلوبی داشتند، اما نیاز است تا اقدامات تقویت شود تا بتوانیم به کیفیت و نقطه مطلوب نهایی در بحث حمایت از تولید و تقویت صنعت در استان گام برداریم.

وی ادامه داد: امروز حمایت از تولید و ایجاد شتاب در روند تولید داخلی، از اصول اصلی و مهم شرایط فعلی کشور است که همه ما باید در این راستا پای کار باشیم.

شریفی‌نژاد با بیان اینکه مسائل بین دستگاهی باید با تقویت ارتباطات برطرف شود، اظهار کرد: برای یک تولیدکننده و سرمایه گذار، زمان بسیار حائز اهمیت است و هر ثانیه در امر تولید و اقتصاد، می توان تاثیر شایانی داشته باشد؛ لذا نیاز است تا توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها، در سامانه ثبت اطلاعات طرح های پرداختی، بروز رسانی شود.

معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در پایان با بیان اینکه فلسفه وجودی ما حمایت،‌ پشتیبانی و مانع زدایی در بحث تولید است تا بنگاه‌های اقتصادی بتوانند فعال بوده و با قدرت به کار خود ادامه دهند، تصریح کرد: در این جلسه ۳۷ طرح در بخش صنعت برای ایجاد ۴۵ فرصت شغلی جدید و دریافت تسهیلات با اعتباری حدود ۴۱۴ میلیارد تومان و ۳۱ طرح در بخش کشاورزی برای ایجاد ۴۰ فرصت شغلی جدید و دریافت تسهیلات با اعتباری حدود ۳۰ میلیارد تومان با موافقت اعضا، به بانکهای عامل معرفی شدند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 9

تزریق بیش از ۱۱۰ هزار دوز واکسن در استان یزد/ واکسینه شدن ۸۱ هزار یزدی

منتشر شده

در

توسط

تزریق بیش از ۱۱۰ هزار دوز واکسن در استان یزد/ واکسینه شدن ۸۱ هزار یزدی

ایسنا/یزد معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد اعلام کرد: تاکنون ۸۱ هزار یزدی نوبت اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.

دکتر «محمدرضا شریفی» در یان باره گفت: با جمع بندی واکسن های تزریق شده در نوبت اول و دوم به گروه های هدف در استان یزد، تاکنون ۱۱۶ هزار و ۷۹۰  دوز واکسن در استان یزد تزریق شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای انجام واکسیناسیون در استان، ۸۱ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن در نوبت اول و ۳۴ هزار و  ۹۹۰ دوز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

وی افزود: براساس بخشنامه سازمان جهانی بهداشت، افرادی که دوز اول واکسن را دریافت کرده اند به عنوان جمعیت واکسینه شده معرفی می شوند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد با اشاره به این که واکسن های کرونا دو مرحله ای است و تزریق دوز دوم صرفا به دریافت کنندگان دوز اول تزریق می شود اظهار داشت: تاکنون در استان یزد ۸۱ هزار و  ۸۰۰ نفر در برابر کرونا ویروس واکسینه شده اند.

وی افزود: از اغاز واکسیناسیون گروه های سنی ، بیش از ۴۸ هزار سالمند بالای ۶۵ سال در استان یزد واکسینه شده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از وبدا یزد، معاون فنی مرکز بهداشت استان با اشاره به درصد پوشش واکسیناسیون گروه های هدف در استان تصریح کرد: ۹۶ درصد از کادر درمان، ۹۲ درصد از کارکنان بهداشتی،  ۱۱۵ درصد از بیماران خاص،۸۰ درصد از سالمندان سرای سالمندان، ۸۲ درصد از جانبازان بالای ۵۰ درصد، ۴۲ درصد از پاکبانان و ۱۱۹ درصد از بیماران سرطانی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها