با ما همراه باشید

اخبار 23

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

منتشر شده

در

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

ایسنا/یزد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، استان یزد را در امر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی درخشان خواند و گفت: یکی از موفق‌ترین بنیادهای شهید کشور در استان یزد قرار دارد.

«سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در یزد که امروز پنجشنبه در استانداری یزد برگزار شد، ضمن تقدیر از مردم دارالعباده و دارالعلم یزد، گفت: یزد هم در دفاع مقدس و هم در انقلاب اسلامی خوش درخشیده و یکی از موفق‌ترین بنیادهای شهید کشور در این استان فعالیت دارد.

وی با بیان این که رابطه صمیمانه با خانواده شهدا و رسیدگی به امور آنها در یزد بسیار قابل توجه بوده است، اظهار کرد: علت این اجماع در رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران در استان یزد اعتماد قابل توجه آنها به یکدیگر است که امیدواریم تداوم داشته باشد و الگوساز و مرجعیت‌بخش دیگر مناطق کشور باشد.

این مسئول با تاکید بر لزوم تبیین مفهوم شهید و شهادت در جامعه، گفت: این امر وظیفه همه دستگاه‌های در نظام جمهوری اسلامی است و میدان‌داری، طراحی‌ها و برنامه‌ها باید در سطح نظام و با پیگیری بنیاد شهید باشد.

وی به جوان بودن استاندار یزد اشاره و تصریح کرد: انتظارمان از یزد با وجود استاندار جوان این استان دوچندان شده است.

قاضی‌زاده با تاکید بر این که بنا بر تاکید مقام معظم رهبری مقام بنیاد شهید در قبال خناوه شهدا مقام خدمت نیست بلکه در جایگاه سپاس از آنهاست، گفت: باید احوال آن را مداوم جویا باشیم.

وی در خصوص تشدید عوارض جانبازی نیز تصریح کرد: این افراد توسط تیم‌های پزشکی کنترل می‌شوند و کمیسیون پزشکی، بررسی علمی را در این باره انجام می‌دهد تا حق فرد و بیت‌المال در هر دو حالت از بین نرود و چه له و چه علیه آن اهمیت دارد پس باید به طور قانونی این موضوع دنبال شود.

وی در خصوص آزمون استخدامی برای خانواده شهدا نیز گفت: باید قانون را رعایت کنیم و وظیفه ما این بوده که آنها را توانمند کنیم اما در این باره ضعیف عمل شده است.

وی افزود: البته بعضا فرزندان شهدا مدارک تحصیلی کاملی ندارند که لازم است مشاغلی را متناسب با مدارک تحصیلی آنها ایجاد کنیم.

قاضی زاده هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: در مورد مسئله استخدام و تبدیل وضعیت‌ها ما هم مجری قانون هستیم و باید همت کنیم تا مانند مابقی، موارد به خوبی پیش رود.

این مسئول در مورد طرح‌های نیمه تمام بنیاد شهید مانند مراکز توانبخشی نیز گفت‌: این موارد را باید در طرح‌های سفر رییس جمهور قرار بدهیم.

وی نسبت به تسریع ایجاد مراکز توانبخشی و نگهداری سالمندان جانباز تاکید کرد و گفت: باید سریع‌تر این مسئله را در استانها دنبال کنیم.

این مسئول بر لزوم ساماندهی گلزار شهدا، گفت: باید مردم در این زمینه ورود کنند و این گلزارها دارای هیات امنا شود و مانند بقاع امام‌زادگان در مورد آنها اقدام شود.

قاضی زاده هاشمی در خصوص واگذاری زمین‌ به خانواده شهدا تصریح کرد: مجموعه افرادی که در دایره خانواده شهدا و ایثارگران قرار دارند ولی صاحب خانه نیستند می‌توانند در طرح ملی مسکن لحاظ شوند.

وی تاکید کرد: خیرانی که از خانواده شهدا نیستند و در این باره اقدام می‌کنند نیز باید تقدیر شوند و مورد توجه قرار گیرند.

وی از هنرمندان یزدی خواست تا هر بار از یک خانواده یا شهید شاخص یک فیلم بسازند و زندگی آنها را به نمایش گذارند.

«مهران فاطمی» استاندار یزد هم در این باره شهید صدوقی را شیخ شهدای یزد خواند و گفت: فیلم نامه‌ای زندگی این شهید بزرگوار در یزد امده شده و مصوبه این جلسه را باید همین مسئله بگذاریم.

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

یزد در دفاع مقدس و انقلاب خوش درخشیده است

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها