با ما همراه باشید

استانها

۱۵ درصد جمعیت ساوه و زرندیه واکسن کرونا دریافت کردند

منتشر شده

در

۱۵ درصد جمعیت ساوه و زرندیه واکسن کرونا دریافت کردند

  سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: از زمان آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون، ۱۵ درصد جمعیت شهرستان‌های ساوه و زرندیه علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

دکتر محمود کریمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه روزانه به طور متوسط حدود ۲۵۰۰ نفر در ساوه و زرندیه علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه می‌شوند، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تاکنون ۳۵ هزار و ۱۲۷ نفر در ساوه واکسن تزریق کردند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۸۴۸ نفر دُز اول و هشت هزار و ۲۷۹ نفر دُز دوم را دریافت کردند.

وی بیان کرد: در شهرستان زرندیه نیز تاکنون ۱۱ هزار و ۴۷۸ نفر واکسن دریافت کردند که از این تعداد هشت هزار و ۸۱۷ نفر دُز اول و دو هزار و ۶۶۱ نفر دُز دوم بوده‌اند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه گفت: بر اساس ابلاغ مقام عالی وزارت بهداشت مبنی بر واکسیناسیون مشاغل در معرض خطر، در شهرستان‌های ساوه و زرندیه واکسیناسیون فرهنگیان، اساتید دانشگاه و حوزه‌های علمیه، خبرنگاران، پرسنل نظامی و انتظامی، پرسنل قوه قضائیه، پرسنل اداره پست و بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون فرهنگیان از ۱۲ مردادماه در ساوه و ۱۳ مرداد در نوبران آغاز می‌شود، گفت: همچنین پس از دریافت و نهایی‌سازی لیست سایر گروه ها با ارگان‌های مرتبط، اطلاع رسانی به افراد مشمول توسط ارگان مربوطه انجام و تا پایان هفته واکسیناسیون تمامی این گروه ها آغاز خواهد شد.

وی همچنین از انجام واکسیناسیون زندانیان و کارکنان زندان مرکزی ساوه خبر داد و گفت: واکسیناسیون زندانیان و کارکنان ندامتگاه مرکزی ساوه علیه بیماری کووید ۱۹، به عنوان یکی از گروه های در معرض خطر جامعه، در محل ندامتگاه ساوه توسط کارشناسان بهداشتی آغاز شده است. این برنامه به صورت ضربتی انجام می شود و طی چند روز تمامی افراد واجد شرایط این گروه واکسینه خواهند شد.

دکتر کریمی همچنین با اشاره به آغاز واکسیناسیون رانندگان در ساوه  نیز گفت: طبق هماهنگی انجام شده با سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرستان ساوه، واکسیناسیون رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های درون شهری و آژانس‌ها از امروز ۱۱ مردادماه در شهرستان ساوه در مرکز تجمیعی واکسن سالن ورزشی کوثر آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون لیست اسامی حدود ۱۹۰۰ نفر از رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری ساوه به معاونت بهداشتی اعلام شده است، بیان کرد: سایر گروه های هدف مشمول دریافت واکسن در این حوزه، رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافر برون شهری (اتوبوس و تاکسی)، رانندگان وانت بارها و کامیونت‌ها و رانندگان تاکسی های برخط و اینترنتی هستند که پس از اعلام لیست‌های مربوطه از طریق شهرداری و راهداری و امور حمل و نقل، واکسیناسیون این گروه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی به آغاز واکسیناسیون کارکنان بانک‌ها در شهرستان‌های ساوه و زرندیه نیز اشاره کرد و گفت: در پی ابلاغ آغاز فاز سوم سند ملی واکسیناسیون کرونا در مشاغل پرخطر و در ارتباط با مردم، واکسیناسیون کارکنان بانک‌ها در شهرستان های ساوه و زرندیه از ۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز شد.

سخنگوی علوم پزشکی ساوه افزود: در این مرحله ۳۹۰ نفر از شاغلین بانک‌های شهرستان ساوه بر اساس لیست اعلامی شعب مرکزی بانک‌ها، علیه بیماری کرونا واکسینه خواهند شد، که از روز گذشته تاکنون ۲۷۵ نفر از این افراد واکسینه شده‌اند.

وی در ادامه گفت: تمامی افراد بالای ۵۵ سال در شهر ساوه با در دست داشتن کارت ملی به منظور تزریق دز اول واکسن کرونا به مراکز تزریق واکسن‌ شامل مرکز واکسیناسیون مصلی واقع در حوزه علمیه امام صادق(ع) و مرکز واکسیناسیون کوثر واقع در خیابان امیرکبیر۱۴، سالن ورزشی کوثر از ساعت ۷ صبح الی ۱۹ مراجعه کنند.

دکتر کریمی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به ایمنی جمعی می بایست حداقل ۷۰ درصد از افراد جامعه واکسینه شوند که این امر مشارکت مردم را نیز می‌طلبد، تاکید کرد: انجام واکسیناسیون به معنی قطع زنجیره انتقال نیست و لازم است شهروندان تا رسیدن به درصد پوشش مطلوب واکسیناسیون حتما شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان های ساوه و زرندیه در وضعیت قرمز رنگ‌بندی خطر شیوع ویروس کرونا قرار دارند، از شناسایی ۱۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته موارد بستری جدید ۴۷ مورد و ‌مجموع بیماران شناسایی شده تاکنون ۲۲۶۳۹ مورد بوده است.

او بیان کرد: در طول این مدت دو نفر در ساوه جان خود را از دست داده‌اند که با در مجموع آمار جان باختگان در ساوه  زرندیه از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۴۵۷ نفر رسیده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

پیشرفت ۹۰ درصدی احداث بزرگترین کشتار صنعتی دام گلستان

منتشر شده

در

توسط

پیشرفت ۹۰ درصدی احداث بزرگترین کشتار صنعتی دام گلستان

 مدیرعامل این کشتارگاه گفت: مجهزترین و بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام استان در شهرستان آق‌قلا با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال ساخت است.

احمدعلی اسدی اظهار کرد: این کشتارگاه توسط شرکت بهاران گوشت گلستان در زمینی به مساحت ۶ هکتار و زیربنای بیش از ۱۰ هزار مترمربع در فاز اول راه‌اندازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این کشتارگاه سالن آلایش و بسته‌بندی گوشت با ظرفیت ۵ هزار بسته در ساعت و ۱۸ سردخانه با ظرفیت نگهداری ۲۰۰۰ رأس دام سبک و ۲۰۰ رأس دام سنگین در روز دیده شده است.

مدیرعامل این کشتارگاه بیان کرد: یک تصفیه‌خانه آب و فاضلاب مدرن با ظرفیت یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در شبانه‌روز در این کشتار ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه در ۳ شیفت کاری آماده خدمت دهی خواهد بود، گفت: با راه‌اندازی این کشتارگاه زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به‌صورت مستقیم در هر شیفت کاری و ۱۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود.

اسدی خاطرنشان کرد: این مجموعه آمادگی ارائه خدمات کشتارگاهی به شهرهای استان که دارای کشتارگاه‌های سنتی و یا فاقد کشتارگاه هستند را دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

سال تحصیلی جدید غیر حضوری آغاز می‌شود

منتشر شده

در

توسط

سال تحصیلی جدید غیر حضوری آغاز می‌شود

 مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در وهله اول سلامت دانش‌آموزان و معلمین در اولویت قرار دارد بنابراین تا زمانی که شرایط مناسب نباشد، اصراری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداریم لذا از اول مهرماه سالجاری مدارس به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود.

محمد رحمتی، در خصوص آمادگی آموزش و پرورش گیلان برای بازگشایی مدارس اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال حدود ۳۸۲ هزار دانش‌آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را از ابتدای مهرماه آغاز می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تاکنون بر اساس اطلاعیه‌های قبلی ۹۰ درصد دانش‌آموزان فرایند ثبت‌نام خود را در مدارس تکمیل کرده‌اند، افزود: پیش بینی می‌شود همه دانش‌آموزان در موعد مقرر تا پایان شهریور در مدارس ثبت‌نام می‌کنند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون مدارس عادی در هنگام ثبت‌نام حق دریافت پول را ندارند؛ اما برخی مدارس خاص، شاهد، نمونه دولتی و هیات امنایی دارایی شهریه‌هایی هستند، همچنین مدارس غیردولتی هم دارای شهریه‌های مشخصی هستند که هنگام ثبت‌نام پرداخت می‌کنند.

رحمتی در خصوص بازگشایی مدارس گفت: در وهله اول سلامت دانش‌آموزان و معلمین در اولویت قرار دارد بنابراین تا زمانی که شرایط مناسب نباشد، اصراری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداریم لذا از اول مهرماه سالجاری مدارس به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود. در سال تحصیلی جدید آموزش تدریجی است و در ابتدا به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود و پس از اتمام واکسیناسیون معلمین، کادر مدارس، رانندگان سرویس و اولیای دانش‌آموزان فرآیند آموزش حضوری در دستورکار قرار می‌گیرد لذا اولیا نگرانی نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: مدیران کل براساس صلاحدید ستاد کرونا قدم بر می‌دارند و قبل از شروع آموزش‌های حضوری اولین قدم اعتمادسازی است و براین اساس هر زمان زمینه آموزش حضوری فراهم شد، مدارس بازگشایی می‌شود.

وی با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها از ۱۵ مرداد امسال، اغلب فرهنگیان دز اول واکسن را دریافت کردند، در حال حاضر هم تزریق دز دوم آغاز شده و به سرعت در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه انجام واکسیناسیون فرهنگیان به اتمام برسد.

رحمتی با تاکید بر اینکه اولیا نگران نباشند زیرا تا زمانی که شرایط برای آموزش حضوری فراهم نشود، آموزش‌ها حضوری نمی‌شود، اضافه کرد: تاکنون در مراحل مختلف سرانه بهداشتی مدارس اختصاص یافته  ئ ذر صورت اعلام بازگشایی مدارس، مقدمات لازم فراهم می‌شود؛ در حد نیاز ضروری هم ماسک و مواد ضدعفونی کننده و گندزایی برای مدارس تهیه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه براساس آمارها ۸۶ درصد دانش‌آموزان گیلانی در شبکه شاد احراز هویت شدند، گفت: در سال با غیرحضوری شدن آموزشها با چالش‌هایی مواجه شدیم که با همکاری خودجوش اولیا و خیرین گوشی هوشمند و تبلت برای برخی از دانش‌آموزان بی بضاعت تهیه شد وهمچنین توانستیم از طریق کانال‌های مختلف ۳۹۰۰ گوشی هوشمند و تبلت  را تهیه و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کنیم. امسال هم این پویش اجرا می‌شود و با توجه به محدود بودن اعتبارات دولتی از مردم و خیریت برای تهیه تبلت و گوشی دعوت می‌کنیم.

وی در خصوص تعیین وضعیت فرهنگیان در انتظار تعیین وضعیت، گفت: ۲۹۵۲ همکار منتظر استخدام در استان داریم که تلاش کردیم امسال وضعیت شغلی این بزرگواران را مشخص کنیم و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته و با توجه به محدود بودن سهمیه استان و همچنین قوانین و مقررات استخدامی، برخی از این همکاران جهت انجام خدمت باید به استان‌های همجوار که نیاز دارند مراجعه کنند.

۱۱۰ روستای گیلان طی یکسال گذشته به شبکه ارتباطات پهن باند متصل شدند

در ادامه فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در تماس تلفنی با گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار کرد: سال گذشته ۲۰۰ روستا داشتیم که به شبکه ارتباطات پهن باند دسترسی نداشتند که با وجود مشکلات اقتصادی و محدودیت اعتباری و همچنین تامین تجهیزات ما که به صورت وارداتی است توانستیم در این مدت  ۳۵ سایت جدید و ارتقا یافته را در استان راه اندازی کنیم و در حال حاضر بیش از ۹۵ روستا تحت پوشش شبکه ارتباطات پهن باند قرار گرفتهاند و ۱۵ روستا هم تا پایان شهریور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی افزود: با توجه به تصمیمات ستاد کرونای استان اگر شرایط در روستاها وجود داشته باشد امکان برگزاری آموزش حضوری در روستاهای صعب‌العبور که فاقد دسترسی به شبکه هستند و از تعداد دانش آموزان محدودی هم برخوردارند، وجود دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

ساخت موزه منطقه‌ای خوزستان به مرحله نماکاری رسید

منتشر شده

در

توسط

ساخت موزه منطقه‌ای خوزستان به مرحله نماکاری رسید

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در بازدید از روند تولید قطعات پیش‌ساخته نمای  موزه  منطقه‌ای خوزستان گفت: اجرای این طرح به بزرگ‌ترین کارخانه تولید قطعات G.F.R.C واگذار شده است.

به گزارش ایسنا، سیدحکمت‌الله موسوی اظهار کرد: باتوجه به اهمیت اجرای دقیق و باکیفیت نمای موزه منطقه‌ای خوزستان، از نزدیک روند تولید و ساخت قطعات مربوط به نمای موزه را پیگیری و ارزیابی کردم.

او با اشاره به این‌که اجرای طرح یادشده، به شرکت دیسمان اصفهان، بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین کارخانه تولید قطعات G.F.R.C در کشور واگذار شده افزود: به‌منظور پیگیری و پایش از مراحل تولید و برنامه‌ریزی برای نحوه ارسال این قطعات در زمان  فشرده، جلسه‌ای با مدیران شرکت دیسمان در محل کارخانه برگزار و پس از آن از خط تولید و بارانداز کارخانه بازدید میدانی شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان تصریح کرد: باتوجه به ابعاد بزرگ این قطعات که به طور میانگین ۶/۲۰*۳ متر است، بارگیری و حمل و تخلیه این قطعات دارای حساسیت و نیاز به بررسی مسائل فنی دقیق، از انتخاب نوع کشنده تا شاسی‌کشی درست هنگام ارسال و تخلیه اصولی داشت که در این بازدید ارزیابی شد.

او با بیان این‌که موزه منطقه‌ای خو‎زستان به مساحت ۵۰ هزار متر مکعب و با زیربنای ۱۱ هزار متر در ۲ طبقه در سال ۸۷ در فهرست طرح‌های ماندگار معرفی شد افزود: این موزه، دارای بخش‌های مهمی از جمله آمفی‌تئاتر، کافی‌شاپ، کتابخانه، سالن بازی کودکان، نمازخانه، سایت‌پژوهشی، سایت اداری، کارگاه مرمت، آزمایشگاه اشیاء و پنج مخزن امن اشیا است.

برپایه اعلام اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، عملیات ساخت موزه منطقه‌ای از سال ۱۳۸۵ توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان آغاز شده است. هدف از احداث این موزه در پارک جزیره اهواز، ایجاد موزه با ۲ موضوع باستان‌شناسی و مردم‌شناسی به صورت منطقه‌ای با مرکزیت استان خوزستان در میان استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد در این منطقه از کشور است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها