با ما همراه باشید

اخبار 46

۲۷ واحد راکد صنعتی لرستان به چرخه تولید بازگشت

منتشر شده

در

۲۷ واحد راکد صنعتی لرستان به چرخه تولید بازگشت

ایسنا/لرستان سرپرست صمت لرستان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲۷ واحد راکد صنعتی استان به چرخه تولید بازگشت.

بختیار رازانی امروز ۲۶ بهمن‌ماه، اظهار کرد: می‌توان گفت صنایع بزرگی از قبل در استان لرستان داشته که یا نتوانسته‌اند تجهیزات و امکاناتشان را به‌روز کنند یا خطوط تولیدشان را بازسازی و نوسازی کنند و یا اینکه موفق نشده‌اند بازار فروش مناسب پیدا کنند که این دلایل باعث خارج شدن این صنایع از چرخه تولید شده است.

وی تصریح کرد: تمام هم و غم دولت در سال‌های اخیر این بوده است که بتواند صنایع بزرگی که از قبل در استان با اشتغال‌زایی بالایی وجود داشته‌اند فعال کند. یکی از سیاست‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های استانی، فعال‌سازی واحدهای راکد و تعطیل است.

سرپرست صمت لرستان خاطرنشان کرد: در سال گذشته با اهتمام همه دستگاه‌های اقتصادی استان و سازمان صمت لرستان ۳۹ واحد صنعتی راکد که از تعطیل بودن آن‌ها زمان زیادی گذشته بود با کمک دستگاه‌های اجرایی به چرخه تولید بازگردانده شد.

رازانی اضافه کرد: مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی لرستان تأمین مالی به‌خصوص در بعد سرمایه در گردش، یا تأمین مالی برای سرمایه‌های ثابت و نوسازی خطوط تولید بوده است.

وی بیان کرد: مشکل برخی از این واحدهای راکد و تعطیل‌شده با کمک سیستم قضایی حل شده و به چرخه تولید برگردانده شدند.

سرپرست صمت لرستان ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری واحدهای راکدی که دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و خطوط تولید بودند با تزریق نقدینگی و یا تغییر محصول و بازسازی خطوط تولید به چرخه اقتصادی کار برگشته‌اند.

رازانی اظهار کرد: لرستان در مجموع ۱۸ شهرک صنعتی فعال همچنین یک منطقه ویژه اقتصادی دارد که قابلیت استقرار واحدهای صنعتی و ۳۰ درصد صنایع لرستان در آن وجود دارد. از ۱۱۵۰ واحد صنعتی بیش از ۶۷ درصد فعال هستند که ظرفیت ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تولید را دارند.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های این وزارتخانه و سازمان‌های صمت در استان‌ها، استفاده از ظرفیت تولیدی واحدهای صنعتی است که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند.

سرپرست صمت لرستان تأکید کرد: اولویت اول استان برگرداندن واحدهایی بوده است که از چرخه تولید خارج شده بودند و دومین اولویت ما به ظرفیت بازگرداندن واحدهای تولیدی است که زیر ظرفیت اسمی خود فعالیت اقتصادی دارند چون سرمایه‌گذاری این واحدها انجام شده است و زودتر می‌توانند به چرخه تولید برگردند.

رازانی خاطرنشان کرد: سومین اولویت ما این است که اگر واحدی بخواهد فعالیت اقتصادی تازه‌ای شروع کند این قابلیت وجود دارد که در شهرک یا خارج از شهرک ایجاد شود.

وی اضافه کرد: سال جهش تولید و سال‌های گذشته مقام معظم رهبری به نام سال‌های اقتصادی نامگذاری کرده است و اکنون در تحریم یک جانبه قرار داریم و این تحریم‌ها موجب جنگ اقتصادی شده است، واحدهای صنعتی و تولیدی پیش‌قراول این جنگ اقتصادی هستند بنابراین ما باید تمام توان خود را بکار گیریم تا واحدهای تولیدی بتوانند به چرخه تولید برگردند و اگر این توانمندی ایجاد شود که قابلیت رقابت درون کشوری یا جهانی داشته باشند بتوانند محصولات خود را صادر کنند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها