با ما همراه باشید

اخبار 25

آخرین وضعیت بازسازی شبکه‌های برق پلدختر

منتشر شده

در

آخرین وضعیت بازسازی شبکه‌های برق  پلدختر

ایسنا/لرستان مدیر شرکت توزیع برق پلدختر گفت: براثر سیل سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ کیلومتر از شبکه برق شهرستان تخریب شد.

محمد طاهر متش پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براثر سیل ۱۲ فروردین‌ماه سال ۹۸، ۶۳.۹ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۲۷.۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۹ دستگاه ترانسفورماتور شهرستان پلدختر تخریب شده و آسیب دید.

وی تصریح کرد: پایه‌ها و تجهیزات برقی زیادی در مسیر رودخانه و مسیل‌های آبرفتی دچار آسیب و تخریب شدند که نیازمند احداث و اصلاحات مجدد شدند.

مدیر توزیع برق پلدختر خاطرنشان کرد: جهت تأمین برق مناطق سیل‌زده که شامل مناطق شهری پلدختر و معمولان و ۱۱۳ روستا در کل شهرستان بود در کوتاه‌مدت اقدامات گسترده‌ای انجام شد. طی ٧٢ ساعت پس از سیل مشکل تأمین برق سیل‌زدگان در مناطق شهری پلدختر و بسیاری از روستاها مرتفع شد.

متش‌پور اضافه کرد: دو خط اصلی تغذیه کننده برق شهر پلدختر در جریان سیل از سمت بابازید تخریب شدند این خطوط که از پست بابازید به سمت شهر پلدختر در مجاورت رودخانه عبور کرده بودند و برق شهر پلدختر را تأمین می‌کردند (فیدرهای ۷ تیر و ۲۲ بهمن) به طول شش کیلومتر تخریب شدند و عملاً برق ضلع غربی شهر پلدختر از سمت بابازید کاملاً قطع شد.

وی بیان کرد: برای تأمین برق شهر پلدختر در اسرع وقت دو کیلومتر خط جدید در منطقه سراب حمام به دور از مناطق سیل گیر احداث شد و با انجام مانورهای لازم نسبت به آزادسازی بار فیدر گلزار از پست شهید کائیدی واقع در منطقه سراب جهانگیر اقدام شد در مرحله دوم با احداث هشت کیلومتر خط فشار متوسط جدید از پست شهید کائیدی یک فیدر دیگر برای مصرف ضلع غربی شهر پلدختر مورد بهره‌برداری قرار گرفت و برق شهر پلدختر تأمین شد.

مدیر توزیع برق پلدختر ادامه داد: با توجه به شروع فصل گرما که موجب بالا رفتن بار مصرفی پست شهید کائیدی شد یک فیدر اضطراری از محل پست فوق توزیع بابازید به سمت شهر به دور از رودخانه به طول شش کیلومتر تا شهر پلدختر احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

متش‌پور اظهار کرد: از پست فوق توزیع بابازید تا روستای بابازید و واشیان یک خط به طول هشت کیلومتر احداث و با اتصال آن به شبکه‌های موجود هم بار پست شهید کائیدی تعدیل شد هم از ظرفیت پست بابازید استفاده بیشتری به عمل آمد؛ اما مهم‌ترین طرحی احداث خطوط برق‌رسانی که در شهرستان پلدختر در دست اقدام است طرح دو مداره ٢٢ بهمن و ٧ تیر است که کار طراحی آن به دور از رودخانه در مسیر دامنه کوه با استفاده از پایه‌های فلزی و دکل‌های ٣٣ و ۶٣ کیلوولت با رعایت استانداردهای لازم در حال احداث است.

وی تصریح کرد: مراحل مسیریابی، تهیه طرح و پیکتاژ این طرح توسط شرکت توزیع انجام شده و توسط پیمانکار در دست اجرا بوده و به علت مشکلاتی مانند راه شکافی و معارضین محلی اختلالاتی در روند پروژه ایجاد شده اما کار با جدیت در حال انجام است و هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی طرح بیش از ۶۰ درصد است.

مدیر شرکت توزیع برق پلدختر خاطرنشان کرد: پس از احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر دو طرف دیواره ساحلی خطوط ساحلی جهت ایجاد رینگ به منظور افزایش قابلیت مانور فیدرهای موجود انجام شده است که اقدام مهمی است.

متش‌پور اضافه کرد: از بین روستاهای شهرستان پلدختر روستای چم مهر متحمل خسارات زیادی شد، علاوه بر تخریب شبکه برق‌رسانی روستای چم مهر به علت عبور شبکه برق‌رسانی سایر روستاهای آن منطقه از مسیر چم مهر برق روستاهای میدان بزرگ، باباخوارزم، هلوش و چاله هم قطع شد لذا در مرحله اول با احداث ۱.۵ کیلومتر خط جدید به‌صورت موقت برق این مناطق وصل شد در ادامه با احداث شش کیلومتر خط از سه‌راهی چم مهر تا روستای هلوش و از هلوش تا باباخوارزم خطوط جدید به دور از مسیر رودخانه احداث شدند لذا از این نظر هم تمهیدات مورد نیاز و ضریب اطمینان شبکه افزایش یافت.

وی بیان کرد: در منطقه کرکی در مسیر رودخانه زال مقدار چهار کیلومتر از خطوطی که در جوار رودخانه بودند و در جریان سیل مورد آسیب و تخریب واقع شده بودند از مسیرهایی به دور از رودخانه احداث شدند. از روستای بابازید تا گل گل ٢.۵ کیلومتر از گل گل تا پران پرویز ۱.۵ کیلومتر و از کیان‌آباد تا ملاوی و مورانی ٢ کیلومتر خط جدید خارج از مسیر رودخانه جایگزین خطوط تخریب شده از سیل شد.

مدیر توزیع برق پلدختر ادامه داد: در بخش معمولان اقدامات زیادی در زمینه بازسازی و احداث خطوط برق‌رسانی تخریب شده از سیل انجام شد. در منطقه جلگه خلج ۱.۵ کیلومتر از روستای کلات تا زورانتل دو کیلومتر و در روستاهای سرنجه و بنلار ۱.۵ کیلومتر خط جدید احداث شد.

متش‌پور عنوان کرد: خطوط برق‌رسانی روستای افرینه و روستاهای هم‌جوار آن آسیب‌های زیادی از سیل دیدند برای احیای مجدد خطوط برق‌رسانی این منطقه قریب هفت کیلومتر خط برق‌رسانی جدید احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت که با احداث خطوط جدید و به‌دوراز مسیر رودخانه ضریب اطمینان شبکه‌های برق‌رسانی آن منطقه افزایش یافت.

وی اظهار کرد: منطقه صعب‌العبور تنگ گاو زرده که یک منطقه ریزشی در دامنه کوه و از طرف دیگر محدود به رودخانه است یک مسیر چالش‌برانگیز بوده که نیاز به نصب دکل در طول مسیر دارد بازسازی اولیه خط تخریب شده این مسیر پس از سیل انجام شده و در حال بهره‌برداری است اما خط اصلی که نیاز به دکل و راه شکافی دارد نیازمند تجهیزات مربوطه و زمان است که در دست انجام است.

مدیر توزیع برق پلدختر تصریح کرد: خطوط برق‌رسانی شهر معمولان از امام‌زاده سید محمد تا دمرود معمولان در مناطق مختلف به طول ٢.۵ کیلومتر در مسیر رودخانه تخریب شدند برای احیای مجدد این خطوط در مسیرهایی به دور از رودخانه بیش از شش کیلومتر خط جدید احداث شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

متش‌پور خاطرنشان کرد: از دمرود معمولان به سمت بن تمان تا چم مورت و چم حیدر که آخرین نقطه تحت پوشش توزیع برق شهرستان پلدختر است ۲.۵ کیلومتر خط جدید خارج از مسیر سیل احداث و به بهره‌برداری رسیده و در مناطق چولهول نیز ۱.۵ کیلومتر خط تخریب شده از سیل مجدداً احیا و بازسازی شده است.

وی اضافه کرد: از منطقه تنگ فنی تا روستای ولیعصر یک خط دو مداره جدید به طول پنج کیلومتر در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی آن ۶۵ درصد است با تکمیل این طرح علاوه بر احیای خطوط قدیمی ظرفیت و پشتوانه پایدار و مطمئنی برای پست فوق توزیع شهید کائیدی و شهر پلدختر فراهم می‌شود.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 25

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

منتشر شده

در

توسط

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شناسایی ۱۰ فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی ۱۴ فرد دیگر که مبتلا به کرونای انگلیسی شده‌اند، اظهار کرد: در آزمایش‌های تخصصی انجام شده ۱۴ بیمار مبتلای دیگر به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی و شمار مبتلایان در استان به ۲۶ نفر افزایش یافت.

وی افزود: متاسفانه ۱۰ نفر از ساکنان یک روستا که از نظر تقسیمات جغرافیایی جزو شهرستان صحنه بوده، اما مراودات ساکنان آن بیشتر با شهرستان سنقر و کلیایی است به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شده اند.

شکیبا اظهار کرد: این افراد در یک مراسم عروسی در یکی از شهرستانهای استان لرستان شرکت کرده بودند و هم اکنون تعدادی از آنان در بیمارستان بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال پایش و بیماریابی از افرادی که با بیمار ساکن ماهشهر که به گیلانغرب سفر کرده بود در ارتباط بودند، ابتدا سه نفر و امروز نیز دو نفر دیگر بیمار مبتلا به این گونه ویروس در شهرستان گیلانغرب شناسایی شدند.

شکیبا گفت: تمامی این پنج نفر به واسطه فردی که اقدام به سفر به این شهرستان کرده بود به این ویروس خطرناک مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: دو بیمار دیگر استان در شهرستان سرپل ذهاب شناسایی شده اند. این دو بیمار در یک کارخانه در استان ایلام کار می کنند که متاسفانه اکثرا به این واریانت ویروس مبتلا شده اند.

به گفته شکیبا از مجموع ۲۶ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی در استان، ۲۵ نفر به دنبال سفر یا پذیرش مهمان گرفتار شده اند که این امر اهمیت خودداری از سفر و دورهمی را بیشتر از گذشته نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

رئیس جمهور موقت سابق بولیوی امروز، شنبه به همراه دو وزیر سابق به اتهام خیانت، توطئه چینی و فساد بازداشت شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اداوردو دِل کاستیلو، وزیر کشور بولیوی اظهار کرد: “جنین آنی‌یز “، رئیس جمهور موقت سابق این کشور توسط پلیس بازداشت شد. آنی‌یز به همراه آلوارو کویمبرا و رودریگو گوسمن، وزیر دادگستری و انرژی بازداشت شد.

کاروس ادواردو دل کاستیلو با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک تصریح کرد: «به اطلاح مردم بولیوی می‌رسانم که جینین آنز دستگیر شده و هم‌اکنون تحت بازداشت پلیس قرار دارد.»

وزیر کشور بولیوی گفت که حکم قرار بازداشت به دلیل دست داشتن در پرونده کودتای سال ۲۰۱۹ از سوی دادستانی عمومی این کشور علیه جنین آنی‌یز صادر شده بود.

اوو مورالس در واکنش به این مساله گفت، باید تمام مسؤولان کودتای نوامبر ۲۰۱۹ مجازات شوند.

اوو مورالس سال ۲۰۱۹ در پی تشدید اعتراض‌ها به عملکرد دولت و نیز ادعای مطرح شده مبنی بر تقلب در انتخابات از سمت خود استعفا داد و از بولیوی گریخت.

وی که به آرژانتین پناه برده بود چندی بعد پس از پیروزی سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر گذشته که به قدرت گرفتن لوئیس آرسه، متحد و وزیر سابق وی منجر شد وعده داد به زودی به کشور باز می‌گردد.

خانم آنی‌یز، سیاستمدار محافظه‌کاری که پس از سرنگونی مورالس به مدت ۱۱ ماه از نوامبر ۲۰۱۹ تا نوامبر ۲۰۲۰ به صورت موقت ریاست جمهوری بولیوی را بر عهده داشت روز جمعه با انتشار عکسی از قرار بازداشت صادرشده علیه وی در توییتر نوشته بود که «آزار و اذیت سیاسی آغاز شده است.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

منتشر شده

در

توسط

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان گفت: سیاست نهاد رهبری در امور اهل سنت استان، صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی در نشست علمای شاخص اهل سنت استان گفت: از ابتدای ماموریت در سیستان‌و بلوچستان مبنای فعالیت ما بر تعامل و مشارکت حداکثری اهل سنت در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ها بوده و سیاست ما صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری بوده و هست.

امام جمعه زاهدان افزود: در جلسات مختلف و گفتگو های متعدد با علمای اهل سنت به برخی از بی اعتمادی ها اشاره کردیم و خواستار تلاش برای رفع بی اعتمادی ها در استان شدیم و در خصوص برخی مطالبات صورت گرفته باید بدانیم که مطالبات دو طرفه خواهد بود وهمت وتلاش دوطرفه را نیز می طلبند.

محامی بیان داشت: تلاش های زیادی در سطح استانی وکشوری، برای ایجاد نگاه واحد بین مسئولان در تعامل با اهل سنت صورت گرفته و خوشبختانه در شرایط کنونی وفاق خوبی بین مسئولان برای پیگیری و حل مشکلات استان ایجاد شده است، ولازمه نتیجه بخش بودن آن هم، هماهنگی و یک صدایی ماست.

وی ادامه داد: با دسته بندی و فهرست بندی مشکلات استان و با حضور جمعی‌ مسئولان استان در مرکز و جلسه با مسئولان ارشد کشور پیگیر مطالبات و مشکلات مردم استان بوده ایم که این مشکلات به تدریج قابل حل خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار کرد: یک صدایی استان در بیان مشکلات به مرکز کشور و حفظ آرامش و همدلی در بین مردم منجر به آغاز پروژه‌های مختلف و شتاب قطار پیشرفت در استان شده و باید توجه داشته باشیم که ناهماهنگی، آشوب و التهاب ترمز دستی پیشرفت استان را خواهد کشید.

وی عنوان کرد: تشکیل شوراهای مختلف از جمله راه اندازی شورای افتاء از دیگر برنامه های مدنظر بوده که سعی داریم تا با برنامه ریزی های لازم شورای افتاء را بر اساس فقه حنفی تشکیل دهیم تا مبنای بسیاری از کارها قرار گیرد.

وی به لزوم ایجاد تحول در حوزه های علمیه اهل سنت تاکید کرد و افزود: نیاز است تا حوزه های علمیه اهل سنت پاسخگوی نیاز های روز جامعه باشد که در این جهت تلاش های زیادی صورت گرفته و همچنان باید ادامه دار باشد.

وی گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان مجموعه مستقلی است که با شورای برنامه‌ریزی مدارس علمیه اهل سنت همکاری می‌کند و ارائه طرح های شورای برنامه ریزی  در صورتی در سیستان ‌وبلوچستان به اجرا درخواهد آمد که متناسب با اقتضائات استان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محامی گفت: طبق گفتمان های صورت گرفته در جلسات شورای آموزش در نهایت مقرر شد مشکلات و چالش ها در استان مشخص و همه یکصدا شویم و سپس به دنبال پیگیری مسائل از مرکز کشور باشیم.

وی با بیان این که پیشنهاد به شورای آموزش این بود که خدمات را برشمرده و هرکدام با استقلال مدارس منافات دارد را حذف خواهیم نمود، ادامه داد: مدیران مدارس اهل سنت در خصوص ارائه خدمات به مدارس اولا از مجموع خدمات فقط یک مورد را منافی استقلال دانستند که گفتیم حذف گردد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: خدمات به دو شکل خدمات عمومی و خدمات خصوصی در نظر گرفته شد و در نهایت پیشنهاد بر این شد که شورای هماهنگی مدارس علمیه اهل سنت آیین نامه ای را برای ارائه اطلاعات با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تنظیم کند که اینکار صورت نگرفت و با نامه های دیگری مواجه شدیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: آزادی مذهبی که در قانون اساسی آمده است به معنای این است که وقتی اکثریت کشور مذهب جعفری هستند اینگونه نباشد که مذاهب دیگر را اجازه فعالیت ندهند بلکه سایر مذاهب باید در امور مذهبی خود آزادانه عمل کنند البته به معنای این نیست که اینها از شیعیان بالاتر هستند و از قوانین کشور نیز مستثنی هستند زیرا برخی مسائل حیث مذهبی ندارد و همه ملزم به رعایت آن هستند از جمله ساخت مدارس یا مساجد که از حیث قانون و مدیریت هیچ فرقی بین شیعه و سنی نیست، وچهارچوب وضوابط خاص خودش را دارد.

وی گفت: حوزه‌های علمیه شیعه زیر نظر شورای مدیریت و برنامه ریزی حوزه علمیه فعالیت می‌کنند و نظارت  به حوزه های علمیه اهل سنت توسط مرکزی زیر نظر سازمان اوقاف تعریف شده است که از میان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نیز چند نماینده در این مرکز حضور دارند و تصمیم گیری در این خصوص توسط خود آن ها صورت می گیرد و باید توجه داشت که نظارت بر حوزه های علمیه شیعه به مراتب بیشتر از مدارس علمیه اهل سنت است.

محامی بیان کرد: در گذشته نیز اعلام کردیم که بنای دخالت در مدارس علوم دینی اهل سنت را نداریم و پیشنهاد دادیم تا آیین نامه همکاری به گونه ای دقیق و منصفانه تهیه ، تدوین و تصویب شود که ماندگار باشد و به شخص خاصی ارتباط پیدا نکند.

وی در ادامه به ارائه چند پیشنهاد پرداخت و گفت: بر اساس  آنچه که در نامه ۶ بندی نوشته و تصویب شده مبنای ارائه خدمات بر اساس آمارها و امتحانات و نمرات کسب شده باشد.

وی ادامه داد: ارائه اطلاعات افراد چه از طریق مدیران مدارس و چه از طریق شورای هماهنگی باید ارائه شود و در ادامه مدارس برای همکاری بیشتر شورای هماهنگی و نهاد آیین نامه ای را تنظیم و گفتمان هایی را صورت دهند و نسبت به شورای برنامه ریزی نیز بهتر است ابتدا صحبت ها در استان یکی شود و سیستم به گونه ای طراحی شود که شائبه دخالت در آن وجود نداشته باشد.

در ابتدای این جلسه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز تاکید کرد: علمای اهل سنت هیچ گونه خصومتی با نظام جمهوری اسلامی ایران ندارند و همواره دوستدار نظام و همراه رهبر معظم انقلاب ومسئولین بوده اند.

وی ادامه داد: وحدت موجود در منطقه با تلاش های نظام جمهوری اسلامی و علما ایجاد شده است و همه علمای ما در مسیر اعتدال و وحدت حرکت و در برابر ناامنی ها ایستادگی می کنند.

مولوی اسماعیل زهی بیان داشت: ما با حاکمیت جمهوری اسلامی مشکلی نداریم و نظارت را حق نظام می دانیم اما معتقدیم که استقلال مدارس باید حفظ شود.

وی گفت: به همه مسئولان اطمینان می‌دهیم که هیچگونه نگرانی از بابت مدارس علمیه اهل سنت نداشته باشند زیرا کار ما کار فرهنگی است و علمای ما با هیچ گروهک تندرو و افراط گری همراه نیست و به دنبال انجام کار سیاسی نیستیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها