با ما همراه باشید

اخبار 54

آرزویم حضور بهترین‌های خوزستان در فولاد است / از تایید صلاحیت مهدوی‌کیا خوشحالم

منتشر شده

در

آرزویم حضور بهترین‌های خوزستان در فولاد است / از تایید صلاحیت مهدوی‌کیا خوشحالم

ایسنا/خوزستان مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان می‌گوید که او و نکونام آرزو دارند بهترین‌های خوزستان در فولاد بازی کنند.

سعید آذری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هجمه‌های وارده در خصوص بزرگ کردن زمین چمن ورزشگاه شهدای فولاد پیش از بازی با پیکان، اظهارکرد: من از چرایی اقدام انجام شده، دفاع کردم و البته از مردم و باشگاه پیکان نیز عذرخواهی کردم. اما هجمه‌های ناجوانمردانه و هدفمند به ویژه از سوی برخی افراد که خودشان سابقه انجام چنین کاری را دارند، علیه باشگاه فولاد به راه افتاد، در حالی تغییر در ابعاد زمین قبلا هم در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط رئال مادرید طبق استانداردهای بین‌المللی صورت گرفته بود ولی وقتی ما این کار را انجام دادیم و تاکید می‌کنم بابت آن عذرخواهی هم کردیم، برخی افراد وسط معرکه آمدند و شلوغ کردند.

وی در ادامه درباره نزدیکی امتیاز تیم‌ها در لیگ بیستم، عنوان کرد: اگر جدول فصل نوزدهم را با فصل جاری مسابقات مقایسه کنید، می‌بینید که وضعیت امتیازگیری در لیگ بیستم بسیار سخت شده است. صنعت نفت بازی‌ای که مقابل تمام تیم‌ها داشت، نتوانست مقابل فولاد داشته باشد. آن‌ها تنها یک موقعیت داشتند که آن را تبدیل به گل کردند اما فولاد سه چهار موقعیت خیلی خوب گلزنی داشت. فولاد عملکرد خوبی داشت و آمار و ارقام بازی هم نشان می‌دهد که تیم برتر میدان بودیم اما در بحث نتیجه‌گیری، کار در لیگ فعلی سخت شده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بیان کرد: در بازی هفته قبل تیم‌های نساجی و استقلال، نساجی در دقیقه ۸۶ در زمین خود شکست خورد و این نشان می‌دهد که امسال به این صورت نیست که هر تیمی که وارد زمین می‌شود، باید پنج گل به تیم دیگری بزند. فوتبال امسال متفاوت شده است و تیم‌ها دفاع کردن را خوب یاد گرفته‌اند اما فولاد هم خوب فوتبال بازی می‌کند و به آینده تیم امیدواریم.

وی درباره فشارهایی مبنی بر این‌که خوزستانی‌ها در فولاد کمتر بازی می‌کنند و فرصت بیشتری به شمالی‌ها می‌رسد نیز عنوان کرد: وقتی در ساختار تیمی، بازیکنان را تمرین می‌دهی و برای یک بازی یک هفته با تیم زندگی می‌کنی، مطئمنا آماده‌ترین نفرات را به زمین می‌فرستی و فرقی نمی‌کند که خوزستانی، اصفهانی یا شیرازی است. من نمی‌خواهم فوتبال استان‌های دیگر را با خوزستان مقایسه کنم اما آرزوی من این است که ۱۱ بازیکنی که وارد زمین می‌شوند از فوتبالیست‌های خاک پاک خوزستان باشند. البته برخی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که ناگزیری کار دیگری انجام دهی و این‌که اکنون می‌بینید یک تیم خوزستانی از حداکثر خوزستانی‌ها در تیم استفاده می‌کند به این دلیل است که یا از نظر اقتصادی تحت فشار بوده یا پنجره‌اش بسته بوده است. مثل سالی که پنجره پرسپولیس بسته شد و به جوانگرایی رو آورد. به هر حال من و آقای نکونام آرزو داریم که بهترین‌های خوزستان در فولاد بازی کنند.

آذری در ادامه نیز درباره اعلام فهرست نهایی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال و رقابت چهار نفر برای تصاحب صندلی ریاست، گفت: خوشحال‌کننده‌ترین خبر برای من تایید صلاحیت مهدی مهدوی‌کیا است زیرا پیش از این شایعه شده بود که او رد صلاحیت شده است که این موضوع من را خیلی نگران کرده بود. امیدوارم افرادی که تایید صلاحیت شده‌اند نیز در یک انتخابات دموکراتیک با هم رقابت کنند و هر نفری که شایسته است به عنوان رییس فدراسیون و سایر پست‌ها انتخاب شود.

وی بیان کرد: به نظر من شانس چهار نامزد در این انتخابات یکسان است اما پیش‌بینی می‌کنم که مجمع امسال خیلی ریزبینانه‌تر و با مطالعه‌ بیشتر، رییس را انتخاب خواهد کرد. من فکر می‌کنم این انتخابات در مجموع با دقت بیشتری از سوی مجمع دنبال شود.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که شانس کدام نامزد را برای نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال بیشتر می‌دانید؟ گفت: من از حضور در انتخابات به عنوان نامزد کنار کشیدم و مواضع من تقریبا یک ماه پیش مشخص شد و به نظرم از الان به بعد هر اظهارنظری داشته باشیم، سوگیرانه خواهد شد و منصفانه نیست. علی کریمی را بسیار دوست دارم اما هر کسی که رییس فدراسیون فوتبال شد، همه اعضای مجمع آستین بالا زده‌اند که صمیمانه به او کمک کنند. در مجموع امیدوارم فدراسیون در مسیری قرار بگیرد که در چهار سال آینده سر و سامان جدیدی به فوتبال ایران بدهیم. بازهم تاکید می‌کنم خوشحال‌ترین خبری که از تایید صلاحیت‌ها شنیدم در مورد آقای مهدوی‌کیا و کشیدن خط بطلان بر شایعات علیه او بود زیرا مهدوی‌کیا بزرگ فوتبال است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها