با ما همراه باشید

اخبار 41

آگاهی جامعه راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

منتشر شده

در

آگاهی جامعه راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

ایسنا/فارس معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه یک مشکل اساسی جامعه نداشتن آگاهی است، تاکید کرد که راه موثر برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ارتقاء آگاهی‌ها است.

سرهنگ محمدجعفر دوستدار در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ضمن اشاره به اجرای طرح «قبیله کتابخوان ها» عنوان کرد: این طرح از جمله طرح های نادری است که با هدف ترویج و تثبیت فرهنگ کتابخوانی آغاز شده و اعضای قبایل با محوریت رئیس قبیله کار مطالعه روزانه را انجام می دهند و گزارش روزانه مطالعه خود را در گروه مجازی به اشتراک می گذارند و به نوعی از تشویق جمعی در گروه‌ مجازی بهره مند می شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از کتابخانه‌های عمومی فارس، دوستدار ادامه داد: در مدت کار آزمایشی قبیله کتابخوان ها، شاهد نتایج شگفت انگیز آن بوده ایم که مطالعه بالای ۲۰ جلد کتاب اعضای  یکی از قبایل از جمله این آثار است.

دوستدار ضمن اشاره به نقش کتاب در اصلاح جامعه، اضافه کرد: مشکل اصلی جامعه در حال حاضر نداشتن آگاهی یا همان ندانی است. اگر مردم آگاه باشند بسیاری از مشکلات به ویژه آسیب های اجتماعی حل می شود. این آگاهی است که توانایی می آورد و می تواند نسلی را نجات دهد و یکی از بهترین مسیرهای آگاهی بخشی انس با کتاب است.

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس ضمن اشاره به نزدیک بودن ایام شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی، تاکید کرد: مقام معظم رهبری همواره دغدغه کتاب و کتابخوانی دارند. ما نیز باید تلاش کنیم با انجام فعالیت های آگاهی بخش به تقویت هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و انس با کتاب کمک کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس نیز ضمن تشکر از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سپاه فجر و به ویژه طرح قبیله کتابخوان ها، خاطرنشان کرد: سپاه فجر فارس همواره در حوزه فرهنگ همراه بوده است.

روح‌الله منوچهری با اشاره به طرح  قبیله کتابخوان ها اظهار امیدواری کرد این طرح با همکاری و مشارکت دو مجموعه توسعه و تکامل بیشتری یابد. منوچهری ادامه داد: این طرح دارای ایده بسیار خوبی است زیرا کار ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین مردم انجام می دهد و در واقع مشارکت خود مردم است که باعث اجرای خوب این برنامه شده و به طور مستقیم در ترویج فرهنگ مطالعه نقشی بی‌بدیل دارد.

منوچهری بیان کرد: این قبایل کتابخوانی باید گسترش پیدا کنند و کل استان را پوشش دهند. در استان فارس با وجود ۲۵۰ کتابخانه نهادی و کتابداران خلاق و کوشا این امکان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت کتابخانه های عمومی این طرح گسترش یابد و در هر کتابخانه یک قبیله کتابخوان تشکیل شود. طرح قبیله کتابخوان علاوه بر کتابخانه های شهری، در حوزه کتابخوانی روستایی و عشایری نیز می تواند مثمرثمر باشد و باید بیشتر به مردم شناسانده شود.محمدجعفر دوستدار، معاون اجتماعی سپاه فجر فارس نیز در این نشست

تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده طرح «قبیله کتابخوان ها» در سطح استان، در اختیار قراردادن زیرساخت ها جهت توسعه طرح «قبیله کتابخوان ها»، برگزاری نشست مجازی روسای قبایل کتابخوان با مسئولان کتابخانه های عمومی موارد مطرح شده در این نشست بود.

در طرح قبیله‌ کتاب‌خوان‌ها، گروه‌هایی تشکیل می شود و هر کس بر طبق سلیقه‌ شخصی خود کتابی را انتخاب می‌کند و پس از مطالعه‌ کتاب، نتایج این مطالعه شامل خلاصه‌ای از کتاب، برداشت‌های شخصی و آزاد از مطالعه‌ی صورت‌گرفته را در فضای مجازی برای سایر اعضای قبیله منتشر می‌کند.

انتهای پیام

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها