با ما همراه باشید

اخبار 46

ابتلای ۴۴۷۰ فعال کارگری فارس به کرونا/ پرداخت ۴۸۵ میلیارد تومان تسهلات کرونایی

منتشر شده

در

ابتلای ۴۴۷۰ فعال کارگری فارس به کرونا/ پرداخت ۴۸۵ میلیارد تومان تسهلات کرونایی
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به وضعیت حوزه کارگری این استان در دوران شیوع کرونا، ابتلای قطعی ۴۴۷۰ فعال این بخش به کووید-۱۹ یادآور و متذکر شد که ۳۸۴۴ نفر از این افراد کاملا بهبود یافته‌اند.

سهراب مختاری در نشستی با عنوان “انقلاب اسلامی، بسیج فداکار، اقدام مومنانه مدافعان سلامت” که در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شیراز برگزار شد یکی از اولویت‌های جامعه امروز را ایجاد فرصت شغلی دانست و گفت: سه راه برای ایجاد اشتغال در جامعه وجود دارد و در گام نخست باید انحصار حذف شود. اشتغالزایی در جامعه با شکست انحصار محقق می‌شود و وجود انحصار در این حوزه مخالف با قوانین جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، مختاری توزیع مناسب ثروت را گامی دیگر در راستای اشتغالزایی عنوان و تاکید کرد: باید اقدامات تخصصی و علمی در راستای کاهش فاصله دهک‌های جامعه انجام شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس افزایش بهره وری و ارتقاء فرهنگ کار را سومین پیش نیاز ایجاد اشتغال دانست و عنوان کرد: با کار و تلاش بیشتر و مدیریت کارآمد می توان مشکلات اقتصادی را حل و تحریم ها را نیز بی اثر کرد.

مختاری ادامه داد: تشکل‌های مردم نهاد، بسیج، روحانیون و بانوان اقشاری هستند که در ارتقا فرهنگ کار می‌توانند نقش بسیار موثری داشته باشند.

او همچنین گفت: شهید حدادی اولین شهید کارگری کشور بود که به دست منافقین کوردل در مقابل ساختمان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در شیراز به شهادت رسید ولی این موضوع تاکنون مغفول مانده و ضروری است که مورد توجه قرار گیرد و عنوان اولین شهید کارگری کشور به نام این شهید والامقام و فارس ثبت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از تحریم، کرونا و سوء مدیریت به عنوان سه مشکل پیش روی جامعه امروز یاد کرد و گفت: مدیریت باید به نحوی حرفه‌ای مدنظر قرار گیرد و در این راستا ضروری است که علوم انسانی همانند علوم تجربی بصورت تخصصی مورد توجه باشد.

مختاری به ضرورت درک و اهمیت علوم انسانی اشاره کرد و افزود: برای رفع مشکلات کنونی جامعه نیازمند مدل اقتصادی هستیم که قائل به فرد نبوده و بر پایه برنامه استوار باشد.

او همچنین شیوع کرونا را آسیبی برای سلامت و معیشت تمام مردم دنیا عنوان و تاکید کرد: فارس تاکنون در حوزه پیشگیری از شیوع گسترده کرونا عملکرد موفقی داشته و این در حالی است که در حوزه درمان نیز در سطح کشور همیشه سرآمد بوده است.

مختاری با بیان این مطلب که ۷۳ هزار کارگاه و واحد تولیدی در سطح این استان فعال است، گفت: با شیوع کرونا حدود ۲۷ هزار کارگاه در این استان با مشکلات جدی مواجه شده و ۷۳ هزار کارگر بیکار و متقاضی دریافت بیمه بیکاری شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۴۸۰۰ کارگر مشکوک به کرونا در فارس مشخص شد که تست ۴۴۷۰ نفر از آنها مثبت بود و خوشبختانه تاکنون ۳۸۴۴ نفر از این کارگران شفا یافته و شوربختانه ۱۱ نفر جان باختند.

مختاری تاکید کرد: در بعضی از واحدهای تولیدی این استان صدها کارگر روزانه در فاصله‌های نزدیک به یکدیگر مشغول کار و تلاش هستند و اگر دستورالعمل‌هایی بهداشتی در این مجموعه‌ها رعایت نمی‌شد قطعا فاجعه بزرگی به بار می‌آمد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس رعایت مناسب شیوه‌نامه‌های بهداشتی در واحدهای تولیدی این استان را عاملی موثر در پائین بودن موارد ابتلا و فوت ناشی از کووید ۱۹ و کارنامه عملکرد فعالان این حوزه را در این ارتباطات قابل قبول ارزیابی کرد.

او همچنین به حمایت‌های معیشتی از زمان شیوع کرونا در فارس اشاره کرد و با بیان اینکه یک میلیون و ۴۳۶ هزار خانوار در فارس ساکن و اغلب جزو یارانه‌بگیران هستند، گفت: سه دهک پایین جامعه نیز در یکسال اخیر کمک‌هایی از دستگاه‌های متولی نظیر کمیته امداد و بهزیستی دریافت کرده‌اند.

مختاری با تاکید بر لزوم هدایت بیشتر کمک‌ها به سمت جامعه کار و تولید، اظهار کرد: به یک میلیون خانوار استان فارس تسهیلات حمایتی کرونا اعطا شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به ضرورت هدایت برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش درآمد خانوارهای این استان، گفت: در پی شیوع کرونا در این استان به ۷۳ هزار کارگر بیمه بیکاری پرداخت شد.

او ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا و با هدف حفظ اشتغال‌های موجود و ایجاد انگیزه در کارفرمایان تاکنون ۴۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به بیش از ۳۰ هزار کسب و کار زیان دیده از این بیماری پرداخت شده است.

مختاری اضافه کرد: در حال حاضر نه تنها مشاغل آسیب دیده از کرونا در این استان بازیابی شده بلکه اکنون به نسبت بهمن ماه ۹۸ تعداد بیمه شدگان فارس نیز بیش از یک درصد رشد داشته است که این مهم موفقیتی بزرگ برای استان قلمداد می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، این استان را پیشتاز اجرای طرح مواسات و همدلی دانست و گفت: با همدلی و همت مردم، استاندار فارس، مجموعه دستگاه‌های اجرایی، سپاه و بسیج سعی شد که کمک‌های مومنانه با عدالت بین نیازمندان توزیع شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها