با ما همراه باشید

اخبار 46

اتاق بازرگانی بندرعباس به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا پیوست

منتشر شده

در

اتاق بازرگانی بندرعباس به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا پیوست

ایسنا/هرمزگان مدیر امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس از پیوستن اتاق بندرعباس به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا به عنوان دومین اتاق کشور بعد از اتاق تهران خبر داد و گفت: این مهم با پیگیری های مکرر اتاق بازرگانی بندرعباس و همکاری کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی محقق شده است.

شیما کریمی در گفت و گو با ایسنا، در این رابطه اظهار کرد: اتاق هایی که به این زنجیره می پیوندند مجاز به استفاده از برچسپ معتبر کیفیت بین المللی فدراسیون جهانی اتاق های بازرگانی در فرم گواهی مبدا صادره خود هستند که این مهم جایگاه اتاق را به عنوان مرجع ذی صلاح در صدور گواهی مبدا تقویت می کند.

مدیر امور بین الملل اتاق بازرگانی بندرعباس افزود: نزدیک به ۲۰ اتاق بازرگانی در زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا عضویت دارند که پیوستن به این زنجیره ساختار یکپارچه ای را بین اتاق های بازرگانی سراسر دنیا به وجود می آورد.

کریمی تصریح کرد: با پیوستن به این زنجیره علاوه بر تامین امنیت بالا و امکان استعلام الکترونیکی گواهی های مبدا صادره برای کلیه مخاطبان از اتلاف وقت، توقف محموله های صادراتی در گمرکات مقصد و در نتیجه بروز ضرر و زیان احتمالی برای صادرکنندگان جلوگیری به عمل می آید.

وی یادآور شد: اتاق بازرگانی بندرعباس با پیوستن به این زنجیره علاوه بر مزایای عنوان شده به خط مشی های بین المللی در زمینه صدور گواهی مبدا جهت یکپارچه سازی با اتاق های بین المللی دست می یابد.

کریمی همچنین دسترسی به وب سایت تهیه گواهی مبدا ICC با تاییدیه آنلاین، جلوگیری از اسناد جعلی، دسترسی به بسترهای نرم افزاری گواهی مبدا، سریع تر شدن فرآیند تایید اعتبار و امنیت بالا را بخشی از مزایای پیوستن به زنجیره اعتبار بخشی گواهی مبدا عنوان کرد.

کریمی یادآور شد: اگر هم یک درصد در روند صدور گواهی مبدا خطایی صورت گیرد، صاحب کالا با بیمه ای مشخصی که برای این زنجیره در نظر گرفته شده است می تواند خسارت خود را دریافت نماید.

وی اضافه کرد: این اقدام به ارتقا جایگاه اتاق بازرگانی بندرعباس در سطح بین الملی کمک شایانی می کند و نام و لوگوی اتاق بازرگانی بین المللی در گواهی صادره درج خواهد شد.

کریمی همچنین تسهیل و اطمینان در دریافت و صدور گواهی مبدا برای گمرک و اتاق بازرگانی کشور هدف و جلوگیری از تخلف را از مهم ترین مزایای پیوستن به این زنجیره عنوان کرد.

مدیر امور بین الملل اتاق بازرگانی بندرعباس اظهار کرد: رعایت خط مشی های اتاق بازرگانی بین المللی در صدور گواهی مبدا و تعهد در رعایت بند k کنوانسیون کیوتو از جمله نقاط عطف پیوستن به این زنجیره جهانی است.

وی بیان کرد: تلاش ها و برنامه ها برای ارتقا جایگاه اتاق بازرگانی بندرعباس در سطح بین الملل با حمایت های ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس همچنان ادامه دارد و امید است بتوانیم استان را را در بخش بین الملی به جایگاه واقعی خود نزدیک سازیم.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها