با ما همراه باشید

استانها

احتمال تُندتر شدن شیب صعودی کووید۱۹ در برخی نقاط استان سمنان

منتشر شده

در

احتمال تُندتر شدن  شیب صعودی کووید۱۹ در برخی نقاط استان سمنان

استاندار سمنان و رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس با اشاره به نوع ویروس شیوع یافته در استان و خطر احتمالی افزایش مبتلایان، نسبت به احتمال تُندتر شدن شیب صعودی ابتلا به کووید۱۹ در برخی از نقاط این استان پهناور هشدار داد.

‍ ✅ استاندار سمنان :

علیرضا آشناگر اظهار کرد: ما در وضعیت قرمز کرونایی هستیم و تمامی محدودیت هایی که برای رنگ بندی ها بر اساس پروتکل ها در نظر گرفته شده، لازم الاجراست و باید با جدیت اعمال شود.

استاندار سمنان تصریح کرد: دستگاه های متولی امر در خصوص اعمال محدودیت های کرونایی در استان باید به صورت جدی پای کار بوده و براساس پروتکل های ابلاغی، نسبت به اعمال محدودیت ها اقدام کنند، کوتاهی در این حوزه به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و مدیر خاطی مواخذه خواهد شد.

این مقام ارشد اجرایی گفت: گروه های نظارتی باید با اولویت واحد های صنفی و واحد های بزرگ، در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی و در اختیار قرار دادن مواد بهداشتی و ضدعفونی برای مشتریان، به این بحث ورود کنند تا شاهد گسترش بیماری نباشیم.

آشناگر با بیان اینکه در حال حاضر میزان بستری کرونا در کل استان بالغ بر ۶۸۵ نفر است افزود: استان سمنان، استانی است که حرکت رو به تزاید تعداد بیماران کرونایی در آن نسبت به سایر استان ها کمتر است، اما در مجموع وضعیت نگران کننده ای داریم.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش ها استان سمنان‌ جز ۴ استان کشور است که روند ابتلا و افزایش بیماری در آن به صورت سینوسی در حال حرکت بوده و با فراز و فرودهایی همراه است

وی اضافه کرد: در حال حاضر دو شهرستان آرادان و میامی در وضعیت رنگ‌بندی زرد، شهرستان‌های سرخه و مهدیشهر نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت رنگ‌بندی قرمز کرونایی قرار دارند.

آشناگر افزود: خوشبختانه روند و میزان واکسیناسیون گروه های هدف مختلف در استان به نسبت ‌میزان واکسن هایی که در اختیار استان قرار گرفته،‌ بسیار خوب است که‌امیدواریم‌ دریافت و تخصیص واکسن‌ها افزایش یابد.

استاندار سمنان گفت: با وجود تعداد رو به رشد مبتلایان، میزان فوتی ها به نسبت سرایت بیماری و بستری در استان کم بوده و میزان ترخیص و بهبودی بیماران  بالاست که‌ این مهم نشان از خدمات دهی خوب در مراکز درمانی استان دارد.

وی از فرمانداران استان خواست: با رویکرد توجه به اقدامات انگیزشی، گسترش واحد های بهداشتی و درمانی، برگزاری جلسات، ایجاد محدودیت ها، واکسیناسیون و سایر موارد، دیدگاه های خود را برای جمع بندی و ارسال به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کنند.

‍  استاندار سمنان  خاطرنشان کرد: حفظ سلامت و جان عزاداران ‌حسینی در ایام‌ ماه‌ محرم و در برگزاری ‌مراسمات و تجمع‌ها در برابر ابتلا به بیماری کرونا، امری ضروری و دارای اولویت است.

وی افزود: در آستانه ماه محرم هستیم و به دلیل تجمعات و مراسمات‌ متعدد، باید همکاری های لازم با هیات های مذهبی تقویت شود تا شاهد کمترین ‌میزان ‌آلودگی به ویروس کرونا در بین عزاداران حسینی باشیم.

استاندار با اشاره به درگذشت مدیرکل صداوسیمای سمنان در اثر ابتلا به کرونا گفت: ما یکی از مدیران خوب و خدمتگزار خود، حجت الاسلام توکلیان، مدیرکل صدا و سیمای‌ مرکز سمنان را در استان بواسطه ابتلا به بیماری کرونا از دست دادیم که این‌مهم نشان از این دارد که همگان در این مسیر در حال جانفشانی هستند و باید بیش از پیش به بحث رعایت ‌پروتکل های بهداشتی توجه داشت.

وی با بیان اینکه شیب صعودی ابتلا به بیماری که در استان شکل گرفته ‌ممکن است در برخی نقاط استان تُندتر شود، تاکید کرد: فرمانداران شهرستان ها بررسی کنند تا در نقاطی که نیاز است، آمادگی لازم برای خدمات دهی پزشکی بموقع و فوری وجود داشته باشد.

استاندار سمنان از هم استانی ها خواست: رعایت‌ پروتکل ها،‌ فاصله گذاری اجتماعی و توجه به ملزومات بهداشتی را در راستای مراقب از سلامت خود و خانواده های خود در ماه‌ محرم مَد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به نزدیکی ایام محرم افزود: حفظ جان عزاداران از اولویت هاست و فرمانداران به عنوان مسئولین امر باید در این خصوص به خوبی ورود کنند

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: فرمانداران در زمینه هماهنگی برای‌ مراسمات ماه‌ محرم و عزاداری ورود جدی داشته و ضمن ‌نشست با هیات های مذهبی و برگزاری شورای اجتماعی و تامین، با توجه به ابلاغ دستورالعملی که برای این ایام آماده شده، برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی از معاونت ‌سیاسی استانداری خواست: همراه با سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های متولی امر، هماهنگی های لارم را با هیات های مذهبی در خصوص رعایت هرچه بهتر پروتکل های‌ بهداشتی در برنامه های ‌ماه محرم انجام‌دهند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها