با ما همراه باشید

اخبار 53

استاندار: استان مرکزی نیازمند یک نقشه‌ راه منسجم فرهنگی است

منتشر شده

در

استاندار: استان مرکزی نیازمند یک نقشه‌ راه منسجم فرهنگی است

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی نیازمند یک نقشه‌ راه منسجم فرهنگی است تا بتواند در دولت سیزدهم به وضعیت مطلوب فرهنگی برسد.

فرزاد مخلص الائمه روز یکشنبه ۱۲ دی ماه در آیین تودیع حجت‌الاسلام دانشی و معارفه دکتر سینا دلشادی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: بنابراین گفتمان حاکم بر نظام استان مرکزی و برنامه‌ریزی و راهبردهای آن ” مسئله محور” خواهد بود، چراکه در این نظام با شناخت موانع و مسائل و وضعیت مطلوب، می توان از آسیب‌ها و پیامدهای موانع فاصله گرفته و به علت بروز این آسیب‌ها پرداخت.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ظرفیت‌های قابل توجه استان مرکزی در حوزه فرهنگ و نخبگان فرهنگی، در خصوص مشکلات فرهنگی استان مرکزی گفت: با ایجاد فهرست کاملی از مسائل فرهنگی در کشور و برش مخصوص آن در خصوص استان مرکزی و اولویت‌بندی های فرهنگی آن، می توان وضع مطلوب فرهنگی را شناسایی کرد و در راستای تحقق آن قدم برداشت، لذا به‌ زودی نقشه راه فرهنگی استان مرکزی را ارائه خواهیم کرد و در استانداری مرکزی در کنار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی خواهیم ایستاد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی نیز در این مراسم بیان کرد: رئوس اقدامات ما در حوزه مدیریت این اداره بر اساس ۱۱ اقدامی است که توسط وزیر ابلاغ شده است، هرچند با کاستی امکانات، کمبود بودجه و نقص زیرساخت‌ها مواجهیم، اما با شناخت مسائل و مسئله یابی به سمت وضعیت مطلوب حرکت خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام عباس دانشی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این مراسم اظهار کرد: ما طلبه‌های نسل انقلابیم و همه وجودمان وقف انقلاب است. ما فدائی جمهوری اسلامی هستیم جمهوری اسلامی یعنی حقیقت اسلام در این زمان و خدمت به این نظام بزرگترین افتخار برای همه مردم است. گاهی نبودن‌ها به نفع جمهوری اسلامی است، افرادی برای حضور همیشگی در عرصه خدمت چها که نکردند.

وی با تاکید بر مغفول ماندن و فراموش‌شدگی فرهنگ و هنر در استان مرکزی در زیر سایه اقتصاد و صنعت، افزود: متاسفانه مسئولیت این اداره زمانی به من محول شد که کمبود بودجه و وضعیت اقتصادی شرایط سختی در حوزه عملکردی فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان ایجاد کرده بود و مسئله‌ای بارز بود. امید است مدیر کل بعدی این اداره با مشکلات کمتری در این حوزه روبرو باشد. لازم به ذکر است وضع ارشاد در استان مرکزی با آنچه باید باشد تفاوت دارد و کمبود امکانات و نیروی استانی در شهرستان‌ها به خوبی مشهود است. با وجود کمبود امکانات ذکر شده، در اراک دو بلک باکس و در دلیجان یک بلک باکس ساخته شده و همچنین تالار مرکزی تا مرحله افتتاح رسانده شده و از واگذاری کتابخانه مرکزی به بخش‌های دیگر جلوگیری شد.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها