با ما همراه باشید

اخبار 46

استان مرکزی بزودی میزبان پنج شهید گمنام خواهد بود

منتشر شده

در

استان مرکزی بزودی میزبان پنج شهید گمنام خواهد بود

ایسنا/مرکزی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: استان مرکزی بزودی میزبان پنج شهید گمنام خواهد بود.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در نشست هماهنگی تشییع و خاکسپاری ۵ شهید گمنام در استان مرکزی اظهار کرد: امروز میزبان ۵ شهید گمنام در استان هستیم. این شهدا همچون چراغی مسیر را نشان می دهند و قطعا ورود آنها به استان منشاء خیرات و برکات بسیار زیادی خواهد بود.

وی افزود: مردم استان مرکزی در طول ۴۲ سال گذشته همواره وفاداری خود به آرمان های بلند انقلاب، امام(ره) و شهدا را به خوبی اثبات کرده اند و امروز که استان مرکزی میزبان ۵ شهید گمنام است مردم استان برای ورود این شهدای والامقام لحظه شماری می کنند.

به گفته وی، جانمایی برای ۵ شهید گمنام در سطح استان انجام شده و پرونده مکان ها به معراج شهدا ارسال شده که در روز شهادت حضرت زینب(س) در سطح استان مرکزی تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

بر اساس اعلام سپاه روح الله، کریمی افزود: از تعداد ۵ شهید گمنام متعلق به استان مرکزی، یک شهید در دانشگاه آزاد شهرستان ساوه، یک شهید در نیم ور محلات، یک شهید در داودآباد، یک شهید در دانشگاه فرهنگیان اراک و یک شهید هم در دانشگاه صنعتی اراک خاکسپاری خواهند شد.

وی اظهار کرد: آن چیزی که امروز برای همه مسئولین و مردم قابل اهمیت است که در خصوص شهدای گمنام اتفاق بیفتد برگزاری باشکوه کلیه مراسمات با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، ساخت یادمان در شأن شهدا و برگزاری برنامه های محتوایی فرهنگی در یادمان هاست که همه باید برای تحقق این سه مسئله مهم مشارکت داشته باشند.

کریمی گفت: حضور یک شهید در یک منطقه معجزه آفرین خواهد بود و منشاء خیرات و برکات زیادی خواهند شد، لذا ما باید برنامه ریزی دقیقی برای میزبانی خوب و باشکوه از آنها داشته باشیم.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی در کلیه مراسمات شهدای گمنام در سطح استان را یک ضرورت دانست و گفت: فرمانداران اراک و ساوه مسئولیت برگزاری این مراسمات را خواهند داشت و همانگونه که در مراسمات قبلی استان مرکزی الگو بود باید در این مراسم هم خوب ظاهر شود.

کریمی افزود: در خصوص تشییع شهید در شهر ساوه فرماندار با مشارکت سپاه ساوه و سایر دستگاه های دیگر مراسمات را برنامه ریزی خواهند کرد، در مورد ۲ شهید گمنام در اراک هم مراسم شبی با شهدا در مصلی اراک برنامه ریزی شده و در شهر داوودآباد نیز مراسم شبی با شهید در مصلی این شهر برگزار خواهد شد.

حسین بختیاری فرماندار اراک نیز اظهار کرد: شهید گمنام عضو خانواده هر ایرانی است و وقتی وارد شهر می شود دیگر گمنام نیست چراکه هر خانواده ایرانی شهید والامقام را متعلق به خانواده خود می داند.

وی افزود: مردم اراک همواره وفاداری خود به شهدا و پایبندی به مسیر شهدا را در طول این ۴۲ سال انقلاب به خوبی نشان داده اند و این ایام که شهرهای اراک و داوودآباد میزبان ۳ شهید گمنام هستند برای ورود شهدا به شهرشان لحظه شماری می کنند.

بختیاری گفت: امروز میزبانی از شهدای گمنام برای همه ما افتخار بزرگ و نعمت ارزشمندی است و باید از این فرصت به خوبی برای انجام وظیفه و رسالت خود استفاده کنیم و پیام شهدا را در قالب های مختلف به مردم و خصوصا نسل جوان منتقل کنیم.

وی اظهار کرد: استان مرکزی و شهر اراک در ایام کرونایی مراسمات خوبی برای گرامیداشت های ایام مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام داده و خوشبختانه تجربه های بسیار موفقی کسب شده که در مراسمات شهدا بکارگیری خواهند شد. آنچه که در مراسمات تشییع شهدای گمنام بسیار حائز اهمیت است توجه به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در ابعاد مختلف است که باید به آن اهمیت ویژه ای کنیم و همه باید در این مسئله نقش آفرین باشند.

بختیاری گفت: فضای مجازی یک ظرفیت بسیار مناسب برای انتقال پیام شهدا و تبیین آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، ادامه راه امام خمینی(ره)، عملیاتی کردن مطالبات مقام معظم رهبری و پیام شهداست که باید به بهترین نحو از آن استفاده کرد.

وی افزود: شهر داوودآباد 101 شهید والامقام به انقلاب اسلامی هدیه کرده و دو شهید مفقودالاثر دارد که مردم این شهر از روزهای گذشته برای ورود این شهید لحظه شماری می کنند و در آمادگی کامل برای استقبال باشکوه از این شهید هستند و خوشبختانه این آمادگی استقبال از شهدا در دو مرکز دانشگاهی اراک نیز وجود دارد.

بختیاری گفت: ساخت یادمان شهید گمنام در شهر داوودآباد با قوت پیگیری خواهد شد و در دو مرکز دانشگاهی با مسئولین استانی هماهنگی ها و رایزنی ها انجام خواهد شد که بتوانیم با کمک دانشگاه ها یادمانی در شان شهدا بسازیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها