با ما همراه باشید

اخبار 46

استان کردستان همچنان رکورددار مبارزه با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز

منتشر شده

در

استان کردستان همچنان رکورددار مبارزه با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز

ایسنا/کردستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: استان کردستان همچنان رکورددار مبارزه با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز است.

محمد صالح احمدی در سومین جلسه ستاد گیاه پزشکی استان کردستان که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، معاونین و مدیران ستادی استان کردستان برگزارشد اظهار کرد: امسال بالغ بر ششصد وچهل وپنج هزار هکتار از اراضی استان  تحت کشت محصولات زراعی گندم، جو، کلزا، نخود، ماشک وگلرنگ قرار گرفته است.

وی افزود: از این مقدار 605 هزار هکتار گندم، 36 هزار هکتار جو1010 هکتار کلزا، 1138 هکتار نخود پاییزه، 2250 هکتار ماشک، وبه تازگی پنجاه وهفت هکتار از اراضی استان نیز به کشت گلرنگ  اختصاص یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: یکی از مهمترین پارامترهای افزایش تولید و محصولات کشاورزی کنترل آفات، علفهای هرز و بیماری بوده که، امیداست در سال 1400نیز همچون امسال و سالهای گذشته، با تلاش وهمت همکاران جهاد کشاورزی، معاونین ، ترویج ،روابط عمومی، مرکز تحقیقات،نظام مهندسی  رکوردهای ویژه ای را به خود اختصاص داده و همچنان در صدر باشیم.

وی تاکید کرد: دربخش مبارزه با علفهای هرز، با 172هزار هکتار با توجه به شرایط کرونایی وافزایش قیمت وکمبود سموم مبارزه با علفهای هرز،  رکورد بیست ودو سال گذشته را شکسته و در بخش مبارزه سن نیز، در سطح 306 هزار هکتارانجام شد که  در پانزده سال گذشته رقم بسیار قابل توجهی بوده است.

وی یادآور شد:  در سال آینده با توجه به روند محدودیتها، پروژه ای با عنوان جهش تولیددر دیمزارها با همکاری  وزارت خانه و ستاد اجرایی فرمان امام، براساس میزان تولیدی که برای ما در نظر گرفته اند مکلف هستیم 91 هزار تن  افزایش تولید داشته باشیم. وبرای  این مهم باید با مدیریت صحیح وکار آمد، مبارزه با علفهای هرز وآفات وانواع بیماری در جهت افزایش تولید گام برداریم .

احمدی خاطر نشان کرد:  یکی از مشکلات عمده ای که ما پیش بینی میکنیم افزایش دو الی سه برابری قیمت سموم در سال آینده است و در تلاش هستیم که با استفاده از صدورکشاورز کارت برای کشاورزان در جهت خرید سموم، که بیشترین سهمیه آن به استان کردستان با اعتبار 196 میلیارد تومان بود است در این خصوص به کشاورزان کمک شود.

وی با تاکید براهمیت آموزش ادامه داد: در حوزه کلاسهای آموزشی برای آگاه سازی هرچه بیشتر کشاورزان و تولید کنندگان  با صدا وسیما، فضای مجازی رسانه های دیداری وشنیداری و برگزاری جلسات پایش، با همکاری اداره  هواشناسی، در جهت آگاه سازی کشاورزان از وضعیت آب وهوایی به منظور انجام سمپاشی زراعی در تلاشیم تا برنامه های بهتری انجام و ارائه شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت :با توجه به تولید ده درصد گندم کشور در استان کردستان، و اهمیت سن زدگی گفت: متاسفانه علی رغم توصیه های ما در سال گذشته تعداد کمی از کشاورزان نسبت به این آفت، بی توجه بودند که نیاز هست در لین زمینه کار شود

وی خاطرنشان کرد :  با توجه به احداث ناوگان سمپاشی دولتی درجهت مبارزه با آفات عمومی مانند هجوم ملخها در چند تا از شهرستانهای استان  در سالهای گذشته وتداوم آن، به دستگاههای پیشرفته  مانند پهپاد، مخصوص شهرستانهایی مانند بیجار که درصد بالای زراعت استان را به خود اختصاص داده است نیازمند هستیم. که با اجرایی کردن این طرحها روند بسیار خوبی را  پیش رو داشته باشیم .

محمد صالح احمدی گفت :  تامین سم مورد نیاز یک امر مهم واساسی کشاورزان و تولید کنندگان  است که  بر اساس نیاز  هر سال استان ، به پانصد تن نیازمند هستیم که میزان آن به تفکیک نیاز، 130  تن حشره کش، 180 تن علف کش،180 تن قارچ کش  و13 تن کنه کش مورد نیاز اساسی ما است که در حال حاضر میزان سم موجود در استان تنها بیست وپنج تن است امیدواریم بتوانیم با پیگیری و مدیریت درست این محدودیتها وکمبودها را کاهش دهیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها