با ما همراه باشید

ورزشی

استقلال2 – گل گهر0؛ شب های شیرین آبی‌ها با فرهاد

منتشر شده

در

در دیداری از هفته بیست و چهارم لیگ برتر، استقلال در استادیوم آزادی میزبان گل گهر بود. آبی پوشان در این بازی خیلی زود و در دقایق 12 و 19 توسط محمدحسین مرادمند و مهدی مهدی پور به گل رسیدند تا این دو بازیکن موفق شوند برای نخستین بار برای تیمشان گلزنی کنند.

در ادامه دو تیم حملات جسته و گریخته ای را به روی دروازه یکدیگر خلق کردند. جدی ترین فرصت گل گهر در دقیقه 57 به دست آمد که ضربه چکشی یونس شاکری پس از برخورد به تیر دروازه، توسط غلامی راهی کرنر شد تا سیرجانی ها در باز کردن دروازه حسینی ناکام بمانند.

در ادامه بازی بیشتر در اختیار گل گهر بود و شاگردان مجیدی بیشتر روی حفظ نتیجه تمرکز کرده بودند و البته در دقایق پایانی تا باز کردن دروازه حقیقی پیش رفتند که ضربه ایستگاهی زیبا و هوشمندانه قایدی که به شکل زمینی و از زیر پاهای خط دفاعی عبور داده شد، توسط سهرابیان از روی خط دروازه بیرون کشیده شد.

در نهایت این بازی با برتری دو بر صفر استقلال به پایان رسید تا آبی پوشان همچنان به روزنه های اندک و کمسوی خود برای قهرمانی امیدوار بمانند. فرهاد مجیدی با این پیروزی به امتیاز 43 رسید و اختلافش با آلومینیوم رده چهارمی را افزایش داد تا امیدها برای کسب سهمیه آسیایی استقلال بیش از پیش افزایش یابد.

بازی از هفته بیستم و چهارم رقابت های لیگ برتر ایران؛ جمعه: 04/04/1400 ؛ ساعت: 21:50
استادیوم: آزادی تهران / بدون تماشاگر
داور: محمد حسین زاهدی فرد / کمک ها: آرمان اسعدی – جلیل شعرانی ؛ داور چهارم: عباس راکی / ناظر داوری: اسماعیل صفیری

 

 

 

کارت زرد:

گادوین منشا (24) علیرضا علیزاده (70) آرمین سهرابیان (90) از گل گهر سیرجان

 

فرشید اسماعیلی (87) از استقلال

 

 

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی
محمد حسین مرادمند
عارف غلامی
سیاوش یزدانی
محمد دانشگر
محمد نادری (90- متین کریم زاده)
مسعود ریگی
آرش رضاوند
مهدی مهدی پور (85- فرشید اسماعیلی)
مهدی قایدی

آرمان رمضانی (52- ارسلان مطهری)

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

 

 

ترکیب گل گهر:

علیرضا حقیقی
آرمین سهرابیان
علیرضا علیزاده
سید علیرضا ابراهیمی (23- علیرضا آرتا)
بهنام برزای (38- سعید صادقی)
علی اصغر عاشوری (38- محمد آقاجانپور)
میلاد زکی پور
یونس شاکری
رضا شکاری (77- فرشید باقری)
احمدرضا زنده روح

گادوین منشا (77- علی دشتی)

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

 

 

 

شرح گل ها:

 

استقلال یک – گل گهر صفر (دقیقه 13: محمدحسین مرادمند): ارسال مهدی پور به روی دروازه به تیر دوم رسید و در حالیکه توپ در حال خروج از زمین بود، محمدحسین مرادمند با ضربه سر توپ را به سمت دروازه فرستاد که توپ پس از عبور از خط دروازه، توسط علیرضا حقیقی گلر سیرجانی ها بیرون کشیده شد ولی کمک داور بازی پرچم خود را بالا برد و گل به سود استقلال اعلام شد.

 

 

 

 

 

استقلال 2 – گل گهر صفر (دقیقه 19: مهدی مهدی پور): یک حرکت از سمت راست و ارسال زمینی محمد دانشگر به روی دروازه به مهدی قایدی رسید ولی این بازیکن اجازه داد تا توپ از او عبور کرده و به مهدی پور رسید و این بازیکن با ضربه ای بغل پا و فنی به گوشه دروازه دروازه حقیقی را برای بار دوم باز کرد.

 

 

 

 

بهترین بازیکن زمین:

مهدی مهدی پور در شبی که نخستین گلش با پیراهن استقلال را به ثمر رساند، عملکرد بسیار خوبی را از خودش ارائه داد. این بازیکن گل نخست بازی را ساخت و ارسال او به ضربه سر مرادمند به گل اول آبی پوشان تبدیل شد و دقایقی بعد نیز گل دوم را به ثمر رساند تا برتری استقلال را افزایش دهد. مهدی پور در دیداری که یک پاس کلیدی نیز داد و 77 درصد پاس هایش نیز سالم بودند، بهترین بازیکن زمین بود.

 

 

لحظات حساس:

دقیقه 4: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه، در محوطه 6 قدم و در شرایطی بسیار ایده آل به سیدعلیرضا ابراهیمی رسید و ضربه سر این بازیکن را سیدحسین حسینی به زیبایی دفع کرد تا استقلال خیلی زود دروازه اش باز نشود.

دقیقه 10: روی یک کرنر ارسالی، توپ پشت محوطه جریمه به قایدی رسید ولی شوت او از شدت لازم برخوردار نبود و علیرضا حقیقی آن را به راحتی مهار کرد.

دقیقه 45: ارسال ضربه کاشته به روی دروازه استقلال به مشت سیدحسین حسینی همراه شد و این بازیکن پس از برخورد با مرادمند روی زمین افتاد که دفع توپ حسینی در حال ورود به درون دروازه بود که غلامی با ضربه سر، توپ را از روی خط بیرون کشید البته زاهدی فر داور مسابقه در این صحنه خطا به روی حسینی را اعلام کرد.

دقیقه 45+2: ارسال بلند رضاوند به روی دروازه در تیر دوم به نادری رسید و این بازیکن با یک ضربه سر توپ را به دهانه دروازه فرستاد که توپ به شکل خطرناکی و با عبور از رمضانی و قایدی به بیرون رفت.

دقیقه 46: یک ارسال از بازیکنان گل گهر به روی دروازه با ضربه سر محمدحسین مرادمند که پشت به دروازه بود همراه شد و در حالیکه این بازیکن نزدیک بود دروازه تیمش را باز کند، حسینی با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 52: ارسال گادوین منشا از سمت راست به روی دروازه به محمد آقاجانپور رسید ولی این بازیکن نتوانست ضربه اش را به سمت دروازه بزند و توپ از بین پاهای این بازیکن عبور کرد که البته پس از برخورد با عارف غلامی سرنگون شد و بازیکنان و نیمکت نشینان گل گهر اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

دقیقه 57: ارسال رضا شکاری از سمت چپ به روی دروازه به یونس شاکری رسید و ضربه چکشی این بازیکن به تیر عمودی دروازه حسینی برخورد کرد و توپ برگشتی را غلامی به کرنر فرستاد تا دروازه استقلال همچنان بسته بماند.

دقیقه 59: تعلل نادری و توپ ربایی آقاجانپور یک فرصت ایده آل را برای گل گهر به وجود آورد که ضربه یونس شاکری به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 62: حرکت خوب و انفرادی مهدی قایدی از میانه های میدان و دریبل دو طرفه مدافع گل گهر، باعث شکل گیری یک فرصت برای باشوی کوچک شد. قایدی تا درون محوطه جریمه نیز پیش رفت ولی ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 90+1: یک ضربه کاشته چسبیده به محوطه جریمه برای استقلال به دست آمد که مهدی قایدی با یک ضربه زمینی و هوشمندانه توپ را از زیر پای دیواره دفاعی به سمت دروازه زد که آرمین سهرابیان توپ را از روی خط برگشت داد و مانع از گلزنی باشوی کوچک شد.

 

در حاشیه:

– تمامی بازیکنان استقلال پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت گل گهر رفته و با امیر قلعه نویی به خوش و بش پرداخته و از او رخصت گرفتند.
– در سمت مقابل نیز آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور و بهنام برزای به سمت مجیدی رفته و با یکدیگر به روبوسی پرداختند.
– پیش از شروع این مسابقه امیر قلعه‌نویی و نصرالله عبداللهی برای دقایقی با خبرنگار صدا و سیما گفت‌وگو کردند و در همان ابتدای مصاحبه نصرالله عبداللهی از شرایط استقلال سخن گفت که با خنده قلعه‌نویی مواجه شد.
– فرهاد مجیدی درخواست صدا و سیما برای انجام مصاحبه را رد کرد و عبداللهی به جای او با دوربین های تلویزیون به گفتگو پرداخت.
– مجیدی به همراه کادرفنی اش به سمت نیمکت گل گهر رفت و با امیر قلعه نویی به خوش و بش پرداخت.
– علیرضا حقیقی دروازه‌بان گل‌گهر با بهزاد غلامپور برخورد گرمی داشت و برای دقایقی با مربی گلرهای استقلال خوش و بش کرد.

– بین دو نیمه بابک مرادی به شدت در حال گرم کردن خودش بود و جدا از سایر بازیکنان تمرینات سرعتی را انجام می داد.
– کل بازیکنان نیمکت نشین استقلال، بین دو نیمه در حال گرم کردن خودشان بودند و درون زمین استادیوم آزادی مشغول تمرین بودند و به داخل رختکن نرفتند.
– محمد آقاجانپور پیش از آغاز نیمه دوم با فرهاد مجیدی به خوش و بش پرداخت و وارد زمین شد.
– از نکات جالب توجه بازی تعداد یکسان عکاسان در پشت هر دو دروازه است. عکاسان حاضر در ورزشگاه احتمال می دهند در نیمه دوم ممکن است گل گهر به روی دروازه استقلال خطرآفرین ظاهر شود.

– لباس علیرضا حقیقی شباهت زیادی به رنگ لباس تیم داوری دارد و حتی کسانی که با کاور لب خط ایستاده اند نیز رنگ لباسشان به رنگ لباس حقیقی و تیم داوری شباهت دارد.
– داور در دقیقه 30 بازی را متوقف کرد و دو تیم به کولینگ بریک رفتند تا در دمای 32 درجه تهران، بازیکنان آبی بنوشند و گلویی تازه کنند.

– در دقیقه 52 آقاجانپور نتوانست از پاس خوب منشا استفاده کند و پس از اینکه توپ از بین پاهایش عبور کرد، پس از برخورد با عارف غلامی روی زمین افتاد که امیر قلعه نویی به سمت کمک داور اول رفت و معتقد بود باید یک خطای پنالتی به سود تیمش اعلام می شد. سایر نیمکت نشینان گل گهر نیز در این صحنه اعتقاد داشتند روی آقاجانپور خطای پنالتی رخ داده است.

– در دقیقه 37 مسابقه امیر قلعه‌نویی علی‌اصغر عاشوری را از زمین مسابقه بیرون کشید که همین مسأله باعث ناراحتی هافبک‌ گل‌گهر شد.عاشوری بعد از تعویض به سمت بازیکنان خودی نرفت و حتی بطری آبی که تدارکات این تیم به وی داد را نگرفت.
– با پایان نیمه اول فرهاد مجیدی در مسیر منتهی به رختکن با محمدحسین زاهدی‌فر گفت‌وگو کرد.
– علیرضا حقیقی که روی گل اول گل‌گهر سیرجان مقصر بود در پایان نیمه اول همچنان با تیم داوری صحبت و به آنها اعتراض کرد. حقیقی معتقد بود توپ حسین مرادمند از خط رد نشده و کمک داور به اشتباه گل را صحیح اعلام کرده است.
– با شروع نیمه دوم مرتضی تبریزی و علی دشتی به سمت فرهاد مجیدی رفته و با وی خوش و بش کردند. همچنین فرشید باقری که سابقه عضویت در استقلال را دارد با حسین مرادمند برخورد گرمی داشت.

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منتشر شده

در

توسط

یونایتد با سرمربی آلمانی به توافق رسید

منچستریونایتد با رالف رانگنیک آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

 به نقل از استار، منچستریونایتد بعد از برکناری اوله گنار سولسشایر با رالف رانگنیک، مربی ۶۳ آلمانی به توافق رسید تا این مربی تا پایان فصل هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته باشد.

البته قرار است همچنان “کریک” در دیدار برابر چلسی در روز یکشنبه روی نیمکت شیاطین سرخ بنشیند ولی از بازی بعد، رانگنیک سرمربی خواهد بود.

این مربی آلمانی در تیم‌هایی چون شالکه و لایپزیگ در بوندسلیگا کار کرده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

منتشر شده

در

توسط

پرسپولیس در سید یک آسیا/ بنی‌یاس حریف استقلال شد، شارجه به سپاهان خورد

فوتی رنکینگ از برگزاری دیدارهای پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده خبر داد.

 فوتی رنکینگ از انجام قرعه کشی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲ خبر داد جایی که دو تیم پرسپولیس و فولاد قهرمان های لیگ و جام حذفی دو سهمیه مستقیم ایران در این رقابت ها هستند.

استقلال و سپاهان نیز باید در پلی آف حاضر شوند و بر این اساس آبی های تهران با “بنی یاس امارات” دیدار می‌کند و سپاهان به دیدار “شارجه” خواهد رفت.

البته این در حالی است که هنوز حضور تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی نیست و کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی مجوز حرفه‌ای این تیم‌هاست.

همچنین نماینده‌های تاجیکستان، لبنان و کره شمالی در فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان حضور ندارند.

سیدبندی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا:

گلدان ۱: السد قطر، الهلال عربستان، پرسپولیس ایران، الجزیره امارات، الدحیل قطر
گلدان ۲: الفیصلی اردن، فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، الریان قطر، الشباب عربستان
گلدان ۳: پاختاکور ازبکستان، الوحدات اردن، بمبئی هند، آهال ترکمنستان، الجیش سوریه
گلدان ۴: نیروی هوایی عراق، برنده‌های پلی آف

برنامه دیدارهای پلی‌آف:

استقلال – بنی‌یاس (میزبان استقلال)

سپاهان – شارجه (میزبان سپاهان)

التعاون عربستان – الزوراء عراق

الغرافه قطر – (برنده الشرطه عراق و نماینده دوم ازبکستان)

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

منتشر شده

در

توسط

مدیریت به سبک فدراسیون بسکتبال/ پول بدی می‌بخشیم!

فدراسیون بسکتبال ایران، در اقدامی عجیب با دریافت جریمه نقدی از محمد جمشیدی محرومیت این بازیکن را بخشیده است که باعث ناراحتی باشگاه شیمیدر شده است و در این میان، باشگاهی که ضرر و خسارت دیده هیچ سودی از حکم کمیته انضباطی نبرده است.

 در ابتدای فصل نقل و انتقالات لیگ بسکتبال و پیش از اعزام تیم ملی به بازی‌های المپیک بود که محمد جمشیدی، ملی‌پوش نام آشنای بسکتبال ایران با عقد قرادادی یک ساله به تیم شیمیدر قم پیوست تا فصل جاری را به همراه این باشگاه خصوصی پشت سر بگذارد.

اما با ادامه فصل نقل و انتقالات و پیوستن مهران شاهین طبع به جمع شیمیدری‌ها، خبرهایی مبنی بر اختلاف میان جمشیدی و شاهین‌طبع مطرح و نهایتا هم با پیوستن جمشیدی به تیم شهرداری گرگان همراه شد.

البته با پیوستن جمشیدی به شهرداری گرگان، مسئولان باشگاه شیمیدر قم نسبت به این اقدام جمشیدی واکنش نشان داده و از این ملی‌پوش به کمیته انضباطی فدراسیون شکایت کردند تا اهالی این رشته شاهد یکی از عجیب‌ترین اتفاقات مدیریتی در چند سال اخیر بسکتبال باشند؛ موضوعی که طبق ادعای باشگاه شیمیدر، با تصمیم عجیب فدراسیون همراه شده است.

هنریک درغوکاسیان مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد به ایسنا گفت: “با پیشنهاد و وساطت فدراسیون، رای اول که دو ماه محرومیت، جریمه نقدی و عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر بود را قبول کردیم که رای صادر شد و گفتند این رای قطعی است. البته آقای جمشیدی می‌توانست اعتراض کند، اما از طرف فدراسیون به ما گفتند که در مورد این بحث به جمع بندی رسیده‌ایم و رای تغییر نمی‌کند. با شروع بازی‌ها ما در پخش زنده دیدیم ایشان بازی می‌کنند، در حالی که قرار بود خسارت ما را بدهد و رضایت باشگاه را جلب کند! از طرف فدراسیون گفتند که ما رای را عوض و محرومیت را کم کردیم. او ۲۰۰ میلیون جریمه شد که پول را به حساب فدراسیون واریز کرده است. نهایتا هم یک نامه عذرخواهی که ایشان به فدراسیون داده بود را به ما فرستادند تا موضوع تمام شود.”

به این ترتیب طبق ادعای مدیرعامل باشگاه شیمیدر قم، اگر محمد جمشیدی تخلفی انجام داده، ضرر آن به باشگاه شیمیدر بوده و این جریمه در صورت قانونی بودن نیز باید به حساب باشگاه واریز می‌شد، حال چرا فدراسیون این پول را خودش دریافت کرده است و بدون اطلاع به باشگاه شاکی محرومیت را بخشیده است، جای سوال دارد که به نظر رئیس فدراسیون باید در این مورد پاسخگو باشد.

مدیرعامل شیمیدر قم در این مورد نیز به ایسنا گفت: “طبق قانون اگر ایشان در شبکه اجتماعی به ما تهمت دروغ گویی زده و اهانت کرده است، باید همانجا عذرخواهی کند چون قانون است. ایشان گفته‌اند باشگاه شیمیدر دروغ می‌گوید، پس باید رسما عذرخواهی کند. با این وجود نهایتا اتفاق مطرح شده افتاد و ۱۵۰ میلیون ایشان را جریمه کردند که ما اصلا نمی‌دانیم این جریمه چگونه تعیین شده است و از کجا آمد. دو ماه محرومیت او را هم برداشتند چون جریمه خودشان که ۲۰۰ میلیون بود را به حساب فدراسیون واریز کرده است. تنها یک نامه را بعد از ۱۲ روز به ما فرستادند که عذرخواهی ایشان است! اصلا چرا این جریمه و پول به حساب فدراسیون ریخته شده است؟ باید به حساب ما واریز شود چون باشگاه شیمدر متضرر شده است.”

در فضای کنونی ورزش کشور، ضعف حضور سازمان‌های خصوصی در این عرصه بسیار قابل لمس است، پس بسیار مهم است که هر فدراسیونی با مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی در حفظ سرمایه‌های موجود خود تلاش کند که به نظر می‌رسد، فدراسیون بسکتبال و مسئولانش از این موضوع غافل بوده است.

با توضیحات مسئولان باشگاه شیمیدر، اینطور به نظر می‌رسد که فدراسیون بسکتبال از شرایط موجود به صورت غیر اصولی برای برطرف کردن مشکلات مالی خود اقدام کرده است که جا دارد مسئولان مرتبط در این باره پاسخگوی سوال مطرح شده باشند. اینکه باشگاهی به دلیل حرکت غیر حرفه‌ای یک ورزشکار متضرر شود و فدراسیون از این شرایط به سود خود استفاده کند اقدامی غیر اصولی است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها