با ما همراه باشید

اخبار 47

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

منتشر شده

در

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

ایسنا/هرمزگان بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار طرح سؤال 7 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس ظهر امروز برگزار شد.

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این نشست با بیان اینکه انتظار داریم شهردار بندرعباس به شعارهایش در زمان انتصابش پایبند باشد و از آن مسیر دور نشود، اظهار کرد: پنج محور اساسی در شعارهای آقای نوبانی بود که هیچ‌کدام رعایت نمی‌شود و در بحث شفاف‌سازی و انتصابات نیز کاملاً خلاف وعده‌های شهردار بندرعباس در حال انجام است.

اسماعیل بواشه با اشاره به اینکه در این خصوص دو بار نطق انجام دادم و زمانی که جواب سؤالاتم گرفته نشد مجبور به طرح سؤال شدم، خاطرنشان کرد: در حضور مردم ای‌کاش اعضای کانون انتصابات شهرداری بندرعباس نیز معرفی می‌شد تا شبهه سلیقه‌ای بودن انتصابات نیز برطرف شود.

وی ادامه داد: در خصوص انتصابات شهرداری بندرعباس هیچ‌گونه استعلامی صورت نگرفته و بنده به‌سلامت و صداقت آقای نوبانی رأی دادم ای‌کاش کاری نکنیم تا این دو موضوع را زیر سؤال ببریم.

بواشه با بیان اینکه طرح سؤال از شهردار بندرعباس حق قانونی ماست، عنوان کرد: افرادی که پشت پرده در حال مدیریت شهرداری بندرعباس هستند و از این اقدام خود دست نکشند در آینده به‌طور حتم اعلام خواهم کرد چه کسانی دخیل هستند.

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این نشست گفت: یکسری از اقدامات شهردار بندرعباس، اولویت فرهنگی ندارد و باید از کارهای نمایشی دور کنیم.

احمد عامری با بیان اینکه در حال حاضر در ایام فاطمیه حضور داریم و نسبت به آن حساسیم، تصریح کرد: نباید بگذاریم ایام فاطمیه کمرنگ شود و توجه مان را از آن کم کنیم و خجالت‌آور نیست در ایام فاطمیه از اول شهر تا انتهای آن یک پرچم فاطمیه مشهود نیست و درب سازمان فرهنگی، اجتماعی و روزشی شهرداری بندرعباس را تخته کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهردار بندرعباس ظاهراً تنها برایش میزش مهم است و کاری به اقدامات ارزشی و فرهنگی ندارد، اضافه کرد: در حوزه فرهنگی و ایام فاطمیه بزرگان دین کوتاه نمی‌آیند و کاهش مالی چرا تنها باید در موضوعات مذهبی پر رنگ باشد اما در سایر موارد کاهشی نبینیم.

عامری ادامه داد: برخی شهرداران ارباب‌رجوع که هیچ، کارکنان شهرداری بندرعباس هم اجازه حضور در دفتر شهردار مناطق را ندارند.

وی با بیان اینکه وظیفه اعضای شورای شهر صیانت از شهردار بندرعباس است، خاطرنشان کرد: امیدوارم شهردار بندرعباس نیز به این موضوع پایبند بوده و تغییر رویه دهد.

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه هنر مدیر کارآمد بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌هاست، بیان کرد: نیروهای شهرداری بندرعباس سرمایه این نهاد است و کسی که سال‌ها مدیر بوده و شهرداری روی آن سرمایه‌گذاری کرده اما آیا برنامه‌ای برای استفاده از مدیران گذشته داریم و پس از تغییر تکلیف مدیر قبلی چه می‌شود و از سرمایه‌گذاری شهرداری بندرعباس چه بهره‌ای برده‌ایم؟!

احمد کناری نژاد با تأکید بر اینکه دلیل اینکه برای تغییرات مدیران ۱۰ دقیقه قبل از انتصاب یا عزل اطلاع‌رسانی می‌شود جای تعجب دارد، اضافه کرد: اگر توان دفاعی از انتصاب نداریم چرا پس برخی افراد را انتصاب می‌کنیم و اگر شایسته هستند چرا پس از اعلام آن ترس داریم.

وی ادامه داد: دو نیرو در دفتر شهرداری بندرعباس به کار گرفته‌شده‌اند که باید ببینیم رابطه استخدامی این دو نیرو چیست و چرا برخلاف حرف‌هایمان عمل کرده‌ایم.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه صرف قدم زدن در یک محل و گفتن تأسیس شهربازی در آن محل که اقدامی صورت نگرفته است، عنوان کرد: خرد جمعی و صاحب‌نظران شهرداری بندرعباس چه کسانی هستند.

وی با بیان اینکه شهردار بندرعباس از ۲۴۰ پرونده در دادگاه صحبت می‌کند درحالی‌که تنها ۳۰ پرونده موجود است، تصریح کرد: حق اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز دعوت از شهردار و پاسخگویی به سؤالات است و سه بار آمدن به شورا و پاسخگویی به سؤالات که جای ناراحتی ندارد.

کناری نژاد با اشاره به اینکه صرفه‌جویی ۴ میلیارد تومانی در تیم فوتبال شهرداری بندرعباس صحت ندارد، اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی همچون جاده ساحلی بندرعباس نیز در حالی روند اجرایی خود را طی می‌کند که پیمانکاران نیز ناراضی بوده و پس از دیدار با شهردار بندرعباس در حال رها کردن پروژه هستند.

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه بنده در خصوص سفر شهردار بندرعباس هیچ سؤالی نکرده و ندارم و در خصوص مأموریت‌های شهردار بندرعباس نطقی نکردم، خاطرنشان کرد: خوشحالم از همان اول انتخاب درستی انجام دادم و عدم صداقت آقای نوبانی برای بنده ثابت‌شده و بیانات امروز شهردار بندرعباس امروز جای تأسف دارد.

سید رضا موسوی با اشاره به اینکه شما در حضور سایر اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کردید که اکثر نیروهای شهرداری بندرعباس دارای پرونده سیاه هستند چگونه امروز ما را زیر سؤال می‌برید، اضافه کرد: شورای شهر به‌هیچ‌وجه دنبال جوسازی و حاشیه نبوده و نیست و در این مدت هیچ‌یک از اعضای شورای شهر حرفی نزد.

وی با بیان اینکه بنده در دفتر شهردار بندرعباس برای حل معضل آتش‌نشانی بندرعباس حاضر شدم و حتی نامه هم تایپ کردم، عنوان کرد: بنده و سایر همکارانم هیچ توهینی نکردیم اما در کمال تعجب دوستان شما ما را لایق توهین دیدند و هر آنچه خواستند نثارمان کردند.

موسوی با اشاره به اینکه آقای نوبانی چه کرده‌اید که امروز از ۱۰ رأی شما ۶ رأی بازگشته‌اند، عنوان کرد: کسی که در خصوص مسائل شهری دغدغه دارد و عملکرد را نقد می‌کند، به دنبال بهتر شدن اوضاع است نه مچ‌گیری و اتهام زدن.

وی با بیان اینکه در همین زمان به شهرداران مناطق و معاون شهردار بندرعباس تماس گرفتم که مشکلات را برطرف کنند تا چهره شهرداری بندرعباس مخدوش نشود، اظهار کرد: شما خودتان در مورد یکی از انتصاباتتان اعلام کردین اشتباه کردم و شما پیشنهاد بدین که همان زمان چون امروز را می‌دیدیم از معرفی صرف‌نظر کردیم تا دستتان برای انتخاب و انتصاب باز باشد.

اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در طرح سوال از شهردار چه گفتند؟

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه در این مدت کوتاه مدت و با این مشکلات زیاد و چالش فراوان این همه اتهام و حاشیه از سوی برخی افراد شورا نیز وجاهت ندارد، اظهار کرد: اگر کوتاهی دیدیم، باید مشکلات بیان شود و ما هم حمایت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا حیدری سراجی با اشاره به اینکه نباید شهردار به تنهایی را زیر سوال برد پس تکلیف سایر مدیران چه می شود، خاطرنشان کرد: باید در زمان و مکان مناسب موارد را بیان کنیم و انتقاد هم کنیم نه زمانی که شهردار با تمامی توان پای کار بوده و از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند، بیهوده او را به چالش بکشیم.

وی با بیان اینکه مطمئنم با همین روند تلاش شهردار بندرعباس نیز نتیجه می دهد و بنده با تمامی توان پای دفاع از اقای نوبانی هستم، اضافه کرد: بنده به همراه سه عضو دیگر پای حق ایستادگی می کنیم و هرگز قابل معامله نبوده و نیستم.

انتهای پیام

اخبار 47

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

منتشر شده

در

توسط

حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از اول اسفندماه

ایسنا/اردبیل مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: از اول اسفندماه صدور دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی به صورت کاغذی حذف و ارائه نسخه‌های الکترونیکی جایگزین آن می‌شود.

سعید بشرخواه روز شنبه 25 بهمن ماه در نشست مسئولان و کارگزاران تأمین اجتماعی در اردبیل اظهار کرد: حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی نه تنها به کاهش هزینه‌های سازمان منجر می‌شود بلکه بیش از آن سهولت و راحتی ارائه خدمات را برای بیمه‌شدگان فراهم می‌آورد.

 

وی تصریح کرد: بستر صدور نسخه الکترونیکی با همکاری مدیریت درمان در سطح استان فراهم شده و از اول اسفندماه بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران، بازماندگان آنها همچنین افراد تبعی بدون دفترچه تنها با ارائه کارت ملی و یا شناسنامه می‌توانند از خدمات نسخه الکترونیکی بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این بوده تا در سامانه سازمان تأمین اجتماعی برای مشمولان سازمان استحقاق درمانی را تعریف کنیم تا پزشکان در نسخه‌نویسی دچار مشکل نشوند که در فرآیند این کار اطلاع‌رسانی و همچنین پردازش اطلاعات به شکل روزانه انجام خواهد شد.

 

بشرخواه افزود: پزشکان با دریافت اطلاعات فرد بیمه شده به راحتی می‌توانند نسخه‌های الکترونیکی را ارائه کنند که البته در این زمینه مقدمات و تسهیل کار نیز به وجود آمده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: پزشکان با احراز هویت فرد مراجعه‌کننده نسخه الکترونیکی خواهند نوشت و چنانچه سامانه قطع باشد، در سرنسخه‌ای که برای پزشکان تعریف شده ضمن نام بردن بیمه شده و تاریخ ویزیت و همچنین ثبت کد پیگیری باید نسخه را تحویل فرد بیمه شده دهند.

 

بشرخواه اضافه کرد: این فرآیند نه تنها هزینه صدور، تمدید و تعویض دفترچه را به حداقل می‌رساند بلکه از صرف بیش از دو میلیارد تومان منابع در این زمینه جلوگیری کرده و به نوعی این کار به نفع سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.

 

وی بیان کرد: ما در حال حاضر سالانه برای تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه‌شدگان برای کارگزاری‌ها دو میلیارد تومان پرداخت می‌کنیم که با فرآیند حذف دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی این هزینه دیگر صرف چنین زیرساخت‌هایی نخواهد شد.

 

بشرخواه ادامه داد: با هماهنگی بیمه مرکزی و همچنین ثبت احوال و سایر نهادها در کنار پوشش بیمه تکمیلی برای بیمه‌شدگان و افراد دارای دفترچه تأمین اجتماعی، زمینه‌ای فراهم خواهد آمد تا ارائه خدمات الکترونیکی برای بیمه‌شدگان سرعت بیشتری گرفته و کمترین بار مراجعات را شاهد باشیم.

 

وی به اجرای طرح 3070 سازمان تأمین اجتماعی از 15 آبان ماه اشاره کرد و گفت: هر هفته یک یا دو خدمت سازمان تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود که تأثیر آن قطعا به کاهش مراجعات و روند سریع خدمت‌رسانی همکاران ما در بخش حضوری منجر می‌شود.

 

بشرخواه اظهار کرد: در قالب این طرح 30 خدمت سازمان غیرحضوری شده تا بیش از 70 میلیون بار مراجعات کاهش پیدا کند که این امر در ارائه خدمات کیفی‌تر تأمین اجتماعی در سایر حوزه‌ها کمک خواهد کرد.

 

وی میزان مراجعات کشوری به سازمان تأمین اجتماعی را 96 میلیون بار سالانه اعلام کرد و افزود: با کاهش 70 میلیونی این مراجعات قطعا سرویس‌دهی همکاران ما برای بیمه‌شدگان در سایر بخش‌ها افزایش می‌یابد و به نوعی سعی بر کم شدن دغدغه کادر سازمان تأمین اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل در پایان تصریح کرد: ارائه خدمات غیرحضوری نه تنها به شفافیت بیشتر کمک خواهد کرد بلکه بیمه‌شدگان با مراجعه به سامانه تأمین اجتماعی و دریافت کد رهگیری در هر زمان می‌توانند از خدمات غیرحضوری این سازمان در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

منتشر شده

در

توسط


چهار شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد قرار دارند

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و یک نفر جان خود را از دست داد.

شهرام حبیب‌زاده ۲۵ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: از ۱۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۴ نفر از اردبیل، یک نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین‌شهر  و یک نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۳ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۱۵۷ نفر است که از این تعداد ۴۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو قرار دارند.

به گفته وی هم‌اکنون وضعیت شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین، کوثر، گرمی، بیله‌سوار و اصلاندوز آبی بوده و شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال نیز در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 47

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

منتشر شده

در

توسط

آموزش 1052 سرباز در پادگان های سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از آموزش 1052 سرباز در قالب طرح سرباز مهارت در آذر ماه سال جاری خبر داد.

عباس صفدری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد 1052 سرباز نیروهای مسلح استان شامل سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و مرزبانی دوره های مهارت های عمومی کارآفرینی، اشتغال و مهارت های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان در آذر ماه فرا گرفتند.

وی افزود: این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری از سوی جهاد دانشگاهی در حال انجام است و  به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی طرح به صورت مکاتبه‌ای-حضوری برگزار می‌شوند.

صفدری گفت: از ابتدای شروع این طرح در سال 1400 تاکنون بیش از 3703 سرباز از دوره های طرح سرباز مهارت استان سیستان و بلوچستان توسط جهاد دانشگاهی بهره مند گشته اند.

وی بیان کرد: این طرح تا پایان سال جاری با همکاری نیروهای مسلح استان، اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها