با ما همراه باشید

اخبار 41

افزایش ۳۹ درصدی حمل کالا از بندرامام/ضرورت توجه ویژه به راه‌های مرزی

منتشر شده

در

افزایش ۳۹ درصدی حمل کالا از بندرامام/ضرورت توجه ویژه به راه‌های مرزی

ایسنا/خوزستان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: در سال جاری تاکنون حدود ۱۳ میلیون تن کالای اساسی در قالب ۵۳۹ هزار سفر از بندر امام خمینی (ره) جابه‌جا شده که این میزان نسبت به سال گذشته و با وجود بیماری کرونا، افزایش ۳۹ درصدی داشته است.

غلامعباس بهرامی نیا امروز، ۲۸ آذرماه در نشست خبری به مناسبت هفته راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: در بحث مسافربری در ۸ ماهه سال جاری حدود دو میلیون و ۴۳۰ هزار مسافر جابه‌جا شده است که افزایش ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه حدود ۹۵درصد افراد به صورت اینترنتی بلیت خریداری می‌کنند، افزود: در این بازه زمانی حدود ۱۷۸ هزار بلیت سفر به صورت اینترنتی فروخته شده که نسبت به سال گذشته نشانگر افزایش ۶۶ درصدی است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به پایانه‌های مرزی خوزستان گفت: هر ساله در ایام اربعین پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه بیشترین تردد را در خوزستان دارند اما با شیوع بیماری کرونا میزان ترددهای این دو مرز محدود شد و فقط به مشاغل خاص اجازه تردد داده می‌شد که تعداد آن‌ها از ۲۰۰ نفر در روز عبور نمی‌کرد.

بهرامی نیا ادامه داد: از سال ۹۹ تاکنون این پایانه‌ها تردد مسافری نداشته‌اند و  ان‌شاالله با توجه به واکسیناسیون عمومی مردم، امیدوار هستیم که تردد در این پایانه‌های مرزی جاری شود.

وی با اشاره به تردد کالا از پایانه‌های مرزی تصریح کرد: عبور کالا از پایانه‌های مرزی نیز کاهش داشت اما با پیگیری‌هایی که انجام شد کالا به صورت ترانشیپمنت جابه‌جا شد و در سال جاری به صورت میانگین روزانه حدود ۳۵۰ دستگاه کامیون، کالاها را در این پایانه‌ها جابه‌جا می‌کنند.

کالای دپو شده در بندر امام نداریم

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به حمل کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) گفت: در بحث حمل کالای تجاری و اساسی در بندر امام خمینی (ره) که بزرگترین مبدا ورود کالای اساسی به کشور است و حدود ۷۰درصد از کالاهای موردنیاز کشور را تامین می‌کند، نقش اساسی در بازار این کالاها و به خصوص نهاده‌های دامی دارد.

بهرامی نیا عنوان کرد: در سال جاری تاکنون حدود ۱۳ میلیون تن کالای اساسی در قالب ۵۳۹ هزار سفر از این بندر جابه‌جا شده که نسبت به سال گذشته و با وجود بیماری کرونا، افزایش ۳۹ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه تعداد کشتی‌های حامل کالای اساسی در بندر امام بی سابقه بوده است اما خوشبختانه این کالاها به نقاط کشور حمل شدند و از این نظر شرایط در این بندر عادی است و کالای دپوشده نداریم.

فراهم کردن ابزارهای تشویقی برای رانندگان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: سعی کردیم در این مدت ابزارهای تشویقی برای رانندگان داشته باشیم تا رانندگان به حمل و نقل کالا از این بندر ترغیب شوند.

بهرامی نیا ادامه داد: از جمله اقدامات تشویقی ما برای رانندگان تخصیص سهمیه لاستیک به رانندگان بوده است که همچنان ادامه دارد. همچنین توزیع بدون واسطه روغن از شرکت‌های تولیدکننده و در نظر گرفتن سهمیه سوخت از دیگر اقدامات بوده است.

وی با اشاره به کالاهای حمل شده در سال جاری در خوزستان افزود: کل کالای حمل شده از استان در سال جاری حدود ۳۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تن در قالب ۳۸۰ هزار سفر باری از مبادی استان بوده که این میزان نسبت به سال گذشته حدود ۴.۷ درصد افزایش داشته است. همچنین حدود ۸ درصد افزایش سفر را در این زمینه داشته‌ایم.

۲۸۶ کیلومتر بهسازی و روکش جاده از سال ۹۹ تا کنون

بهرامی نیا با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث راهداری گفت: از سال ۹۹ تا چند ماهه سال جاری حدود ۲۸۶ کیلومتر بهسازی و روکش راه‌های شریانی اصلی، ‌فرعی و روستایی داشته‌ایم و حدود ۶۴۷ کیلومتر نیز عملیات لکه‌گیری و درزگیری با اعتبار حدود ۳هزار میلیارد ریال انجام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان افزود: برای امسال برنامه این است که ۲۳۵ کیلومتر بهسازی و روکش در محورهای شریانی اصلی، فرعی و روستایی استان داشته باشیم و امیدوار هستیم که این موضوع محقق شود.

وی عنوان کرد: ساخت راه‌های روستایی از سال ۹۹ بر عهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفت و از سال ۹۹ تا ۸ ماهه امسال جمعاً ۲۳۸ کیلومتر راه روستایی و آسفالت به بهره‌برداری رسیده است.

بهرامی نیا بیان کرد: همچنین ۴۵۰ کیلومتر ساخت و بازسازی راه‌های روستایی در سال جاری با اعتبار ۵ هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.

به‌روز سازی ۳۱۲ کیلومتر روشنایی راه‌ها

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به مسایل مربوط به ایمنی راه‌ها گفت: اجرای بیش از ۹ کیلومتر نیوجرسی، نصب بیش از ‌۶۲ هزار انواع تابلو در جاده‌ها، ایجاد حدود ۱۳ کیلومتر روشنایی و به روزرسانی ۳۱۲ کیلومتر روشنایی موجود در راه‌ها از اقدامات انجام شده در راستای ایمنی راه‌ها در ۸ ماهه سال جاری بوده است. همچنین یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر خط کشی راه در برنامه است که عمده آن تا عید نوروز انجام می‌شود.

وی با اشاره به نگهداری ابنیه فنی و پل‌ها افزود: ۷۹ دستگاه ابنیه فنی تعمیر و  ۷۷ دستگاه نیز احداث شده است.

بهرامی نیا با اشاره به شاخص خدمات‌دهی در راه‌ها بیان کرد: در این زمینه رتبه استان خوزستان از ۱۰۰، ‌۷۸ است و در جایگاه پنجم کشوری قرار دارد. میانگین کشوری شاخص خدمات‌دهی راه نیز ۷۳ است.

به راه‌های مرزی توجه ویژه شود

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه شریانی در استان وجود دارد که ۸۰ درصد از ترافیک خوزستان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به شاخص ناهمواری راه در خوزستان عنوان کرد: خوزستان در رتبه پانزدهم شاخص ناهمواری راه در کشور قرار دارد.

بهرامی نیا در خصوص راه‌های منتهی به مرزها اظهار کرد: باید توجه خاصی به راه‌های مرزی شود. محور منتهی به شلمچه مناسب است و مشکل خاصی ندارد اما در خصوص مرز چذابه از سوسنگرد تا بستان و از بستان تا چذابه، از سال گذشته بحث چهارخطه کردن این محور در دستور کار اداره راه و شهرسازی بوده است که مسایل مربوط به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این محور با نزدیک شدن به ایام محرم تکمیل و تاییدیه پلیس نیز در این خصوص اخذ خواهد شد .

رانندگان دغدغه‌ای بابت بیمه ندارند

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در پایان با اشاره به بحث بیمه رانندگان گفت: این موضوع از سال ۹۷ آغاز شد.‌ در ابتدا فقط راننده شامل بیمه می‌شد اما بعد خانواده راننده نیز مشمول بیمه شدند و این عزیزان در مباحث درمانی و بیمه دغدغه‌ای ندارند.

انتهای پیام

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها