با ما همراه باشید

اخبار 52

اقتدار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای؛ نماد موفقیت ایران است

منتشر شده

در

اقتدار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای؛ نماد موفقیت ایران است

ایسنا/زنجان همرزم سردار سلیمانی گفت: اقتدار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای؛ نماد موفقیت جمهوری اسلامی ایران است.

سردار حسن پلارک شامگاه امروز (۱۲ دی‌ماه) در آیین دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، با بیان اینکه پیرامون سردار ملی و بین‌المللی در این دو سال حرف‌ها گفته و کتاب‌ها نوشته شده است و خوشبختانه مردم به خوبی از آن بهره‌برداری کرده‌اند، اظهار کرد: حیف بود که سرباز دین و مکتب عظیم اسلام و مقام معظم رهبری گمنام بماند و حق و انصاف این بود که ایشان باید شهید می‌شد و کیفیت این شهادت نیز به گونه‌ای بود که مکتب او بیان شود.

وی با بیان اینکه شاید رسانه‌ها نتوانند همه ویژگی‌های سردار سلیمانی را منعکس کنند، افزود: سال‌ها باید بگذرد تا مردم و جهان اسلام راه و هدف این شهید والامقام و برکات آن را برای اسلام بشناسند. در طول تاریخ اسلام و در برهه کنونی باید چنین شخصیتی ظهور می‌کرد تا جوشش جدیدی را در دل مسلمانان ایجاد کند.

این مسئول با بیان اینکه سردار سلیمانی حتی در زمانی که پاسداری عادی بود، باز هم استثنایی و متفاوت بود، ادامه داد: اتفاقات و معجزاتی در طول یک دهه بازسازی عتبات اتفاق افتاده که کمتر کسی آن را باور می‌کند و در رابطه با حاج قاسم نیز این‌گونه است، گاهی توفیقات اتفاق افتاده توسط وی به عنوان یک فرد، قابل باور نیست.

هم‌رزم سردار شهید سلیمانی با اشاره به فرماندهی‌های سردار سلیمانی در جبهه‌های حق علیه باطل، تصریح کرد: حاج قاسم سمبل فرماندهی الهی و سربازی از ولایت و ولی‌امر مسلمین است. مثلاً در سال ۷۸ طالبان افغانستان را از دست مجاهدان می‌گیرد، حاج قاسم موفق شد با احمدشاه مسعود در دره پنجشیر صحبت کند و تصمیم می‌گیرد به افغانستان و کنار احمدشاه مسعود برود. وی وارد پنجشیر می‌شود و ساعت ۱۰ صبح دستور پیاده کردن سه آتش‌بار پیاده را داد و این در حالی بود که سپاه قدس در آن زمان این امکانات را به طور کامل در منطقه نداشت و یک بامداد توپ‌ها در دره پنجشیر پیاده شد، حال باید گفت که آیا این اتفاق جز فرمان و خواست الهی بود؟

اقتدار دفاعی و نفوذ منطقه‌ای؛ نماد موفقیت ایران است

دستیار ویژه فرمانده نیروی زمینی سپاه قدس تصریح کرد: در داستان عراق نیز سردار مجاهدت‌های بسیاری داشت. ابومهدی تماس گرفت که داعش با ستون خودرویی قوی در حال حرکت به سمت بغداد است و سرعت عمل بالایی دارد و کسی نمی‌تواند جلوی آن‌ها بایستد. نیروهای داعش در مسیر حرکت همه ایستگاه‌های ایست و بازرسی را تخریب می‌کرد ولی در ایستگاه آخر ورود به بغداد، داعش از توهم تله و توطئه وحشت می‌کند و از ترس کمین در همان‌جا متوقف می‌شود؛ کمتر از ۵ ساعت حاج قاسم خود را به نیروهای مردمی می‌رساند و می‌بینید که مسئولان دولتی آماده تسلیم هستند که ایشان به آنان تشر زده و همه را به دفاع تشویق می‌کند. خودرویی که حاج قاسم سوار آن بود، به گلوله بسته شده و تخریب شده بود ولی داعش از ورودی بغداد به سامرا و پس از آن به موصل عقب‌نشینی می‌کند و حاج قاسم بغداد را نجات می‌دهد.

رئیس ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت با اشاره به جنگ‌های سوریه، عنوان کرد: هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که بتوان بشار اسد را حفظ کرد. رهبر معظم انقلاب به این مسئله معتقد بودند و سردار سلیمانی نیز بر این امر تاکید داشت و این در حالی است که همه در کشور با این مسئله مخالف بودند و سردار سلیمانی به تنهایی در مقابل مخالفت‌های داخلی و خارجی ایستاد و سوریه‌ای را که ۸۰ درصد خاکش را از دست داده بود، نجات دهد.

پلارک با بیان اینکه سردار سلیمانی علاوه بر شجاعت، عقلانیت و برنامه‌ریزی را در میدان‌های جنگی داشت، گفت: در دوره‌ای سردار به این نتیجه رسید که آتش سنگین علیه دشمن در سوریه کم است و تلفات می‌دادیم، با تدبیر بالا روس‌ها را وارد میدان کرده و در کنار خود قرار داد و اینگونه مشکل کمبود آتش برطرف شده و در نهایت سوریه را نجات داد.

وی با اشاره به اینکه امروز قصه یمن نیز تمام‌ شده است، عنوان کرد: امروز آمریکا در عراق به دنبال خروج آبرومندانه است و نمی‌خواهد داستان فضاحت افغانستان دوباره تکرار شود و در یمن نیز چنین اتفاقی در حال رخ دادن است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اقتدار و موفقیت جمهوری اسلامی در دو بخش دفاعی، شامل جبهه موشکی و دفاعی و دیگری در بخش نفوذ منطقه‌ای است و در این جبهه با کم‌ترین هزینه و تلفات این توفیق حاصل شده و این‌ها چیزی جز فرماندهی معظم کل قوا و ولایت‌مداری سرباز مطیع ایشان، قاسم سلیمانی است.

انتهای پیام

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها