با ما همراه باشید

ورزشی

الهه منصوریان: اولین زن مسلمان UFC خواهم بود که با حجاب مبارزه می‌کند

منتشر شده

در

ورزشکار ایرانی و قهرمان سابق ووشوی جهان عنوان کرد اکنون یک هدف دارد و آن هم حضور در بالاترین سطح رشته هنرهای رزمی ترکیبی است.

 به نقل از سایت mmacrossfire، الهه منصوریان قهرمان ووشوی جهان اکنون یک هدف دارد و آن هم حضور در بالاترین سطح رشته هنرهای رزمی ترکیبی است. او قصد دارد در UFC رقابت کند و برای این منظور سخت تمرین می کند.

او در ایران در مستنندی با عنوان “صفر تا سکو” از زندگی ورزشی خود و سختی ها و راه های رسیدن به قهرمانی در کنار خواهرانش شهربانو و سهیلا حضور داشت. منصوریان در ژوئیه ۲۰۲۱ از طریق مترجم درباره مرکز آموزشی خود در چین به سایت MMA Crossfire گفته بود: “اولین انتظاری که داشتیم این بود که می‌خواستیم مردم ایران این (مستند) را ببینند و ما می‌خواستیم به زندگی مردم ایران امید بیاوریم. مردم ایران در شرایط سختی قرار دارند بنابراین ما می خواستیم نشان دهیم که رسیدن به اهداف شما حتی با این همه سختی ممکن است. اولین دلیلی که فیلم را ساختیم برای کشورم ایران بود و بعد از آن برای دنیا. ما واقعاً دوست داشتیم دنیا ببیند که با اینکه در ایران امکانات زیادی برای زنان در ورزش وجود ندارد و بیشتر فرصت‌ها برای مردان است ما کارمان را انجام می دهیم. بنابراین می‌خواستیم نشان دهیم که می‌توان جنگید و به هدفمان رسید.”

خواهران منصوریان مرتباً تمرین می‌کنند و به مسافرت می‌روند و این امر باعث می‌شود تا با زندگی خانوادگی‌شان هماهنگی نداشته باشند.

الهه در مسابقات جهانی ووشو در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ طلا، یک نقره در تورنتو ۲۰۰۹ و یک برنز در بازی های آنکارا در سال ۲۰۱۱ به دست آورد.

منصوریان توضیح داد: “قبل از شروع فیلمبرداری، مدال طلا داشتیم. بنابراین ما موفقیت های خود را داشتیم. ما به آن درجه از قهرمانی جهان و مدال طلا رسیدیم اما در ایران هیچکس ما را نمی شناخت. ما تا حدودی خسته و بسیار ناامید بودیم. اما درآمد مناسبی داشتیم و فقط می خواستیم بازنشسته شویم و تشکیل خانواده بدهیم و با آموزش ووشو به زندگی خود ادامه دهیم. اما وقتی این فیلم پخش شد، کم کم مردم ایران با ما آشنا شدند، چون قبل از آن هیچ توجهی به ما نداشتند. مردم با ما در خیابان عکس می گرفتند، ما را می شناختند چون ورزش بانوان در ایران از تلویزیون پخش نمی شود و مردم هرگز ما را نمی بینند. حتی در اخبار، هیچ ویدیویی از ما زمانی که در یک مسابقه بودیم و مسابقه می‌دادیم وجود نداشت. اما با این فیلم، مردم با ما آشنا شدند و برای اولین بار به برنامه های تلویزیونی دعوت شدیم. با این فیلم، بسیاری از مردم من را می شناسند و من در حال حاضر مشهور هستم، بنابراین از آنجایی که اکنون مشهور هستم، احساس می کنم مسئولیتی دارم و باید به زنان دیگر کمک کنم. همچنین برای رسیدن به اهداف خود سخت کار کنم. من بسیاری از بچه‌های جوان را تشویق می‌کنم که ورزش‌های رزمی را ادامه دهند و سعی می‌کنم به آنها توضیح دهم که آینده‌ای درخشان در صورت تمرین کردن مداوم برای آنها وجود دارد. من واقعا برای حقوق زنان ووشوکار در ایران جنگیدم زیرا فکر می‌کنم این بسیار مهم است و من واقعاً می‌خواهم در آن نقش داشته باشم. همچنین سعی می کنم ورزش ووشو را در نقاط مختلف ایران بگنجانم. مثلاً در اصفهان، یک تیمی هست به نام سپاهان، آنها تیم فوتبالشان خیلی معروف است اما من خیلی سعی کردم ووشو را هم بگنجانم. بنابراین آنها اکنون یک تیم ووشو دارند که برای زنان است و حقوق آنها از مردان بیشتر است. بحث ما این است که ووشو برای خانم ها سخت تر است پس باید حقوق بیشتری بگیریم و در حال حاضر سپاهان تیم بسیار معروفی است، آنها ۲۵ رشته ورزشی متفاوت  برای بانوان دارند که ووشو نیز شامل آنها می شود.”

الهه منصوریان اکنون یک هدف دارد و آن هم این است که بتواند در  بالاترین سطح UFC رقابت کند. او یک حامی دارد و آن هم رز ناماجوناس قهرمان سبک وزن UFC زنان در آمریکا است.

ورزشکار ایرانی در پاسخ به این سوال که با دانا وایت رئیس سازمان UFC چه صحبتی دارد گفت: “اگر مرا برای حضور در UFC انتخاب کنید، تنها و تنها ورزشکار زن مسلمانی خواهم بود که می تواند نماینده یک قشر بزرگی باشد. در حال حاضر هیچ زن مسلمانی در UFC وجود ندارد. من می‌توانم حضور داشته باشم و می‌توانم با حجابم بجنگم و می توانم همه آن مسلمانان را به جایگاهی که مد نظرم است بیاورم تا در UFC شرکت کنند و این می تواند درآمد بیشتری برای UFC به ارمغان بیاورد  و UFC می تواند از این طریق گسترش یابد. من فکر می کنم این ایده ای است که به وقوع خواهد پیوست.  من قول خواهم داد که می توانم در آوردن کمک های مالی برای  UFC نقش داشته باشم. من از آن پول نمی خواهم. من فقط می خواهم که در این رقابت ها باشم. من می خواهم نماینده جهان اسلام باشم.”

UFC در حال حاضر به هر مبارز یک “Fight Kit” یا یونیفورمی که همه مبارزان می پوشند ارائه می دهد. از نظر شکل ظاهری می توان برای ورزشکاران مسلمان استثنا قائل شد و لباس های محجبه را برای آنها فراهم کرد.

الهه  منصوریان در ادامه گفت: “من UFC را دنبال می کنم. سعی می کنم مبارزه ها را تماشا کنم. من واقعا فکر می‌کنم این برای من مهم است، زیرا تمام دنیا UFC را تماشا می‌کنند و من به عنوان یک زن مسلمان می‌توانم خودم این کار را انجام دهم. این کار من است و می خواهم دنیا آن را ببیند. در جهان اسلام و همچنین برای ایرانیان این کار بسیار بزرگ است. من الان در MMA تمرین می کنم. خیلی سخت است واقعا خیلی سخت است. من واقعاً می‌خواهم مطمئن شوم که می‌توانم به آنجا برسم، بنابراین برای این کار واقعاً سخت تمرین می‌کنم.”

او ادامه داد: “من مبارزه های رز ناماجوناس قهرمان سبک وزن UFC زنان در آمریکا را تماشا می‌کنم. ما همدیگر را در اینستاگرام دنبال می کنیم. من مبارزه های او را از نزدیک تماشا کردم. من واقعاً اذعان می کنم که او یک مبارز بسیار سخت است. کمربندش را از دست داد ولی آن را پس گرفت. من همچنین کانر مک گرگور و حبیب نورماگومدوف را نیز دنبال می کنم. دوست دارم در وزن ۵۶ کیلوگرم شرکت کنم. من وزن سبک تر را ترجیح می دهم. من خیلی قد بلند هستم و با دست و پای بلند خیلی سریع ام. اما کشتی برای ایرانیان نیز بسیار مهم است. کشتی ورزش شماره یک ایران است و ایران در این زمینه بسیار خوب است. من آن سبک کشتی را از ووشو دارم و روی سبک خودم کار می کنم. یک روز من را در UFC خواهید دید. من واقعاً روی این مسئله کار می‌کنم.”

حبیب نورماگومدوف در سال ۲۰۲۱ از هنرهای رزمی ترکیبی بازنشسته شد و سازمان خود را با نام Eagle FC (باشگاه عقاب) راه اندازی کرد.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها