کد خبر : 196865
تاریخ انتشار : جمعه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

اول کلوپ، بعد صلاح و مانه؟ برنامه‌های لیورپول برای آینده‌ای باشکوه

اول کلوپ، بعد صلاح و مانه؟ برنامه‌های لیورپول برای آینده‌ای باشکوه

سرمربی قرمزها قراردادی امضا کرده است تا او را تا سال 2026 در آنفیلد نگه دارد، اما بعد از آن چه می‌شود؟  اگر در حال حاضر نمی توانید به عنوان یک هوادار لیورپول لبخند بزنید، هیچ چیزی وجود ندارد که شما را خوشحال کند. آسمان آنفیلد به سختی می تواند روشن‌تر به نظر برسد. قرمزها

اول کلوپ، بعد صلاح و مانه؟ برنامه‌های لیورپول برای آینده‌ای باشکوه

سرمربی قرمزها قراردادی امضا کرده است تا او را تا سال 2026 در آنفیلد نگه دارد، اما بعد از آن چه می‌شود؟

 اگر در حال حاضر نمی توانید به عنوان یک هوادار لیورپول لبخند بزنید، هیچ چیزی وجود ندارد که شما را خوشحال کند.

آسمان آنفیلد به سختی می تواند روشن‌تر به نظر برسد. قرمزها در حال پرواز هستند و در جستجوی یک «چهارگانه» بی‌سابقه هستند و از آنها به‌عنوان بالقوه بهترین تیم باشگاهی انگلیس صحبت می‌شود.

و اگر این برای تند کردن نبض و سرگردانی ذهن کافی نیست، پس اخبار این هفته مبنی بر اینکه یورگن کلوپ، سرمربی تیم، شخصیت اصلی و مهمترین دارایی آن، برای چهار سال آینده تمدید قرارداد کرده، چطور؟

بلافاصله پس از انتشار اخباری مبنی بر قصد لیورپول برای پیشنهاد قرارداد جدید به کلوپ در صبح پنجشنبه، در پیامی که در صندوق ورودی این خبرنگار وارد شد، آمده است: «بهترین چیزی که می توانم از خواب بیدار شوم و بشنوم.»

در عرض چند ساعت تایید رسمی رسید، کلوپ قراردادی دو ساله امضا کرد که او را حداقل تا سال 2026 در مرسی ساید نگه می دارد.

مطمئناً این خبری بد برای رقبای لیورپول است. چقدر آنها دوست دارند سرمربی‌ای مانند او را داشته باشند اما برای طرفداران قرمزها، گواه دیگری است، گویی که لازم بود، این که این واقعاً یک دوران طلایی است، دورانی که اکنون به یک دهه و فراتر از آن ادامه خواهد یافت.

مانند یک ابر سیاه تنها در یک روز زیبای تابستانی، دورنمای دور شدن کلوپ در اندکی بیش از دو سال آینده از قبل در افق ظاهر شده بود. حتی در شرایطی که لیورپول از موفقیت لذت می برد – و آنها می توانستند از موفقیتی لذت ببرند که بیشتر آنها فقط می توانستند آرزوی آن را داشته باشند – این سوال برجسته بود: در سال 2024 چه اتفاقی می افتد و چگونه این باشگاه حتی در مورد زندگی پس از یورگن فکر می‌کند؟

اکنون نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.  کلوپ همیشه تاکید کرده بود که 9 سال کافی است. او در ماه گذشته گفت: «برنامه در حال حاضر این است که سال 2024 و [سپس] انجام شود، بسیار متشکرم.»

رابطه کلوپ با مالکان Fenway Sports Group، و به ویژه مایک گوردون، قوی است و بنابراین مذاکرات بسیار ساده بود.  کلوپ تائید کرد: «برای پاسخ دادن نیازی به زمان زیادی نداشتم.» دستیاران او، پپ لیندرز و پیتر کراویتز نیز قراردادهای جدیدی امضا کرده اند.

گوردون معتقد است که تعهد این سرمربی 54 ساله “یک بیانیه بزرگ” برای باشگاه است و اضافه می کند که “ما نمی توانیم استراحت کنیم یا ثابت بمانیم… دانستن اینکه یورگن ما را به این دوره جدید هدایت خواهد کرد، بسیار هیجان انگیز است.”

آن «دوران جدیدی» که او از آن صحبت می‌کند واقعاً در حال شکل‌گیری است.  کوتاه مدت ممکن است با طلا (یا بهتر است بگوییم نقره) هموار شود، اما در بلند مدت نیز بسیار شیرین به نظر می‌رسد.

لیورپول اکنون مدیر و کادر مربیگری خود را در اختیار دارد و یک مدیر ورزشی جدید به نام جولیان وارد دارد که آماده است هدایت این گروه را بر عهده بگیرد.  اگر قراردادهای آینده وارد به خوبی آخرین معامله او، یعنی خرید لوئیز دیاز باشد، مطمئناً روزهای خوشی در راه است.

بسیاری از بازیکن‌های این تیم بزرگ – آلیسون بکر، ترنت الکساندر-آرنولد، اندی رابرتسون، ویرجیل ون دایک، فابینیو و جردن هندرسون – با قراردادهای بلندمدت بسته شده‌اند، در حالی که آنهایی که ممکن است تیم بعدی را تشکیل دهند – دیاز، دیوگو، جوتا، ابراهیما کوناته، هاروی الیوت، کورتیس جونز و فابیو کاروالیو هستند که به زودی وارد ساختمان می شود و بخشی از آنها در حال حاضر در ساختمان هستند. آکادمی لیورپول تحت هدایت الکس اینگلتورپ نیز در حال پیشرفت است و به زودی ظرفیت آنفیلد به بیش از 60000 نفر با گسترش جایگاه آنفیلد رود افزایش خواهد یافت. همانطور که کلوپ می گوید: “ما باشگاهی هستیم که دائماً در مسیر درست حرکت می کنیم.”

البته هنوز چند مساله وجود دارد که باید از آن‌ها مراقبت کرد. به ویژه آینده محمد صلاح و سادیو مانه نیاز به مرتب سازی دارد. لیورپول دوست دارد هر دو را حفظ کند و جالب است که ببینیم آیا اکنون که کلوپ تمدید قرارداد کرده، پیشرفت حاصل شده است یا خیر.

به عنوان مثال، صلاح بارها گفته که تصمیم او به پول ختم نمی شود و باید عوامل دیگری را در نظر گرفت. آیا مهاجم مصری منتظر اطمینان در مورد هویت سرمربی خود بوده است؟ به زودی متوجه خواهیم شد!

از نظر جذب نیرو، لیورپول در سال های اخیر تقریباً تمام تصمیمات بزرگ خود را به درستی اتخاذ کرده است.

تاثیر بازیکنانی مانند صلاح، مانه، رابرتسون، فن دایک، آلیسون، فابینیو، دیاز، جوتا و تیاگو آلکانتارا به این معنی است که اعتماد زیادی به تیم نقل و انتقالات باشگاه، به رهبری وارد، و شخصیت‌های کلیدی مانند دیو فالوز، بری هانتر و دیوید وودفاین وجود دارد.

چندی پیش، لیورپول باشگاهی بود که در ترس از دست دادن بزرگترین دارایی های خود زندگی می کرد. بازیکنانی مانند فرناندو تورس، لوئیس سوارز، رحیم استرلینگ و فیلیپه کوتینیو همگی در سال‌های اولیه گرون FSG از کشتی پریدند، اما تحت هدایت کلوپ، قرمزها نه تنها توانسته‌اند بازیکنان کلیدی خود را حفظ کنند، بلکه به آنها اضافه کرده و به راحتی عمیق‌ترین و قوی‌ترین بازیکنان را در تاریخ آنفیلد خلق کنند.

سیاست نقل و انتقالات آنها بعید است که وقتی وارد به طور رسمی جایگزین مایکل ادواردز در تابستان امسال شود، به طور چشمگیری تغییر کند. FSG همیشه با در نظر گرفتن ارزش و پایداری به روشی خاص عمل خواهد کرد. برای مثال، دلیلی وجود دارد که لیورپول در تابستان امسال برای ارلینگ هالند در بازار نیست، و این ربطی به جذابیت باشگاه ندارد.

با این حال، انتظار می‌رود که ورودی‌های جدید وارد شوند. یک هافبک احتمالا بین جود بلینگهام و اورلین چوآمنی در میان تحسین‌شدگان و یک مدافع راست نیز وجود دارد، اگر همانطور که پیش‌بینی می‌شد، پیشنهاداتی برای نکو ویلیامز جوان ولزی که به صورت قرضی در فولام بسیار عالی بوده، وارد می‌شود.

فراتر از آن، نه تنها در مورد صلاح و مانه، بلکه در مورد روبرتو فیرمینو، نبی کیتا و الکس چمبرلین که قرارداد همه آنها در سال 2023 به پایان می رسد، و جیمز میلنر که قراردادش تابستان امسال به پایان می رسد، باید تصمیم گیری شود.

با این حال، بهترین خبر این است که در حالی که لیورپول آن تماس‌های کلیدی را انجام می‌دهد و در حالی که به دنبال افتخاری می‌روند که همه می‌خواهند، آنها این کار را از موضع قدرت، به عنوان یک باشگاه شاد و متحد انجام می‌دهند.

آنها در حال حاضر بزرگترین و بهترین خریدی را که می توانستند انجام دهند انجام داده اند. کلوپ می ماند و هواداران لبخند می زنند. حالا می‌روند و فصل را به سبک خود تمام می‌کنند و چه کسی علیه آنها شرط می‌بندد که دقیقاً این کار را انجام دهند؟

نیل جونز – GOAL

منبع: ايلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها