با ما همراه باشید

اخبار 46

ایجاد ۲۵ هزار مترمربع فضای ورزشی در یزد تا پایان دولت تدبیر و امید

منتشر شده

در

ایجاد ۲۵ هزار مترمربع فضای ورزشی در یزد تا پایان دولت تدبیر و امید

ایسنا/یزد مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان این که سرانه فضاهای ورزشی یزد کمتر از استانداردهای کشوری است، ابراز امیدواری کرد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۵ هزار متر مربع فضای ورزشی استاندارد در استان ایجاد شود.

«مسعود شریعتی» امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ویژه برنامه های دهه فجر این اداره کل در قالب ۳۴۰ عنوان برنامه با توجه به شرایط کرونایی و لزوم پرهیز از برنامه های تجمعی عمدتا به صورت مجازی و بعضا حضوری در فضاهای باز برگزار شد.

وی افزود: این ویژه برنامه ها عمدتا شامل ۱۵۰ مسابقه ورزشی و فرهنگی، ۱۲۳ مورد برنامه تجلیل و دیدار با اقشار مختلف و افتتاح‌ها، ۳۰ مورد همایش ورزشی در فضاهای باز و ۳۵ جشنواره ورزشی در رشته‌های قهرمانی بوده است.

وی به افتتاح ۱۱ طرح ورزشی در ایام الله دهه فجر از جمله سالن ورزشی علی آباد و چند زمین چمن مصنوعی در استان اشاره و تصریح کرد: طبق برنامه امسال وزارت ورزش و جوانان، ایجاد ۱۸ هزار مترمربع فضای ورزشی در دستور اداره کل ورزش و جوانان استان از ابتدای سال قرار گرفت ولی در راستای برگزاری کنگره شهدای استان و با رایزنی هایی که صورت گرفت، این میزان به ۴۰ هزار مترمربع تا پایان سال افزایش یافته است.

شریعتی از افتتاح ۲۶ خانه ورزش روستایی و فاقد هرگونه فضای ورزشی از ابتدای سال تاکنون از مجموع ۴۰ خانه ورزش در دستور کار استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال خانه‌های ورزش روستایی استان به ۱۶۲ مورد افزایش یابد.

وی با بیان این که طی شش سال گذشته بیش از ۸۰ طرح نیمه تمام ورزشی در استان یزد مورد بهره برداری قرار گرفته است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۵ هزار متر مربع فضای ورزشی استاندارد در استان ایجاد خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان سرانه فضاهای ورزشی شهر میراث جهانی یزد را کمتر از استانداردهای کشوری ذکر و ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌های مختلف استان متناسب با ظرفیت موجود برای ساخت فضاهای ورزشی پای کار بیایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش تعداد سمن‌های استان از هشت مورد در سال ۱۳۹۲ به ۷۳ سمن، از فعالیت این سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف اعم از مشاوره ازدواج، محیط زیست و اشتغال و کارآفرینی خبر داد.

به گفته وی، خوشبتخانه طرح‌های حوزه جوانان استان همراستا با استانهای بزرگ و برخوردار کشور جذب اعتبار کرده و بعضاً نیز به عنوان الگوی کشوری در دستور کار قرار گرفته است.

شریعتی با بیان این که طرح‌های سمن های استان در سال گذشته ۱.۶ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است، به طرح اتاق عقد رایگان در استان که به عنوان الگوی کشوری مورد توجه قرار گرفته، اشاره و عنوان کرد: از ابتدای فعالیت این اتاق عقد تاکنون تعداد ۶۰۰ زوج به صورا رایگان از آن بهره‌مند شده‌اند.

«علی محمد شیخی» معاون منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان نیز با اشاره به تدارک بهره برداری ۳۰ طرح ورزشی برای استان در سالجاری، گفت: تاکنون چهار مورد از این طرح‌ها در هفته دولت و ۱۱ مورد نیز در دهه فجر افتتاح شده و مابقی که طرح های بزرگی مانند چمن‌های مصنوعی بافق و شهدای میبد، سالن اسکواش اردکان، سالن‌های ورزشی هرابرجان، اسلامیت و اکرم آباد است تا پایان امسال آماده بهره برداری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً با افتتاح این طرح‌ها بیش از ۴۰ هزار مترمربع به فضاهای ورزش استان در سال جاری اضافه خواهد شد.

«آزاده دهقان» معاون توسعه ورزش بانوان استان نیز بیان کرد: از مجموع ۲۳ جشنواره ورزشی طراحی شده در راستای برگزاری کنگره شهدای استان، ۱۱ جشنواره تاکنون به نام یکی از شهدای زن در شهرستانهای یزد برگزار شده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی طرح «سلامت پایدار، طبیعت ماندگار» برای اجرا از ابتدای سال جاری، گفت: این طرح با توجه به شرایط کرونایی با تاخیر ولی در سطح شهرستانها در حال برگزاری است و تاکنون ۳۵ برنامه البته با سقف حضور ۲۰ نفر به صورت هفتگی برگزار شده است.

«سید احمد هاشمی» معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان نیز با اشاره به برنامه های مختلف ورزشی استان به مناسبت دهه فجر و برگزاری ‌کنگره شهدای استان، از برگزاری تونمنت بین المللی هندبال جام فولاد آلیاژی به میزبانی یزد در اسفندماه امسال خبر داد.

وی افزود: این رقابتها از دوم تا هشتم اسفندماه با حضور تیم هایی از کشورهای عراق، ازبکستان، تیم ملی نوجوانان، تیم ملی جوانان و تیم ملی منتخب یزد برگزار می شود.

هاشمی از انتخاب یزد به عنوان اولین شهر دوستدار دوچرخه در کشور طی ایام الله دهه فجر به صورت غیر رسمی خبر داد و گفت: به زودی این موضوع رسماً از سوی فدراسیون اعلام خواهد شد که جای تقدیر از مسئولان تلاشگر استان در این زمینه مانند شهرداری دارد.

معاون ورزش استان در پایان با بیان این که از تمام پتانسیلهای استان برای توسعه ورزش استفاده می کنیم، عنوان کرد: خوشبختانه دو شرکت بزرگ صنعتی استان اخیراً ورود خوبی به ورزش داشته‌اند و امیدواریم گام‌های خوبی در حوزه ورزش قهرمانی استان برداشته شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها