با ما همراه باشید

ورزشی

بازی با مهره‌ها؛تیم ناشناخته مقابل کامبوج

منتشر شده

در

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود از دور برگشت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 روز جمعه به مصاف کامبوج خواهد رفت. شاگردان اسکوچیچ پس از غلبه بر هنگ کنگ و بحرین، در حالی به مصاف کامبوج می روند که این تیم با یک امتیاز از 7 بازی در قعر جدول گروه حضور دارد و هیچ شانسی برای صعود به رتبه چهارم ندارد؛ به این ترتیب و بر اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، نتایجی که تیم های گروه سوم مقابل کامبوج کسب کرده اند، در رده بندی نهایی، محاسبه نخواهد شد.

 

در چنین شرایطی، به نظر می رسد دراگان اسکوچیچ به بازیکنانی که طی دو بازی اخیر دقایق زیادی در زمین حضور داشتند، استراحت بدهد، چرا که حساس ترین بازی تیم ملی مقابل عراق بعد از بازی با کامبوج برگزار می شود و صعود به دور نهایی مقدماتی جام جهانی در گرو نتیجه این دیدار خواهد بود. به این ترتیب باید در بازی روز جمعه انتظار چهره ای جدید از تیم ملی در مقایسه با دو دیدار گذشته را داشته باشیم.

 

برای این که به ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل کامبوج برسیم، ابتدا نگاهی داریم به دقایق حضور بازیکنان در دو بازی گذشته:

 

تمرین دیشب تیم ملی با حضور این نفرات برگزار شد که احتمالا تیم ملی در بازی کامبوج از بین همین نفرات دستجین می‌شود.

 

 

طی دو بازی با هنگ کنگ و بحرین تنها 4 بازیکن در تمامی دقایق در زمین حضور داشتند که اسامی آنها به شرح زیر است:

 

علیرضا بیرانوند: 180 دقیقه کامل
شجاع خلیل زاده: 180 دقیقه کامل
صادق محرمی: 180 دقیقه کامل
احمد نوراللهی: 180 دقیقه

 

5 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی در ترکیب اصلی حضور داشتند اما حداقل در یکی از این دو دیدار تعویض شدند:

 

محمد حسین کنعانی زادگان: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (173 دقیقه)
علی قلی زاده: 80 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (163 دقیقه)
مهدی طارمی: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 90 دقیقه مقابل بحرین (159 دقیقه)
وحید امیری: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 68 دقیقه مقابل بحرین (158 دقیقه)
سردار آزمون: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 73 دقیقه مقابل بحرین (142 دقیقه)

 

3 بازیکن تیم ملی طی این دو دیدار، حداقل در یک بازی در ترکیب اصلی تیم حضور داشتند؛ از بین این 3 بازیکن، تنها یک نفر، به عنوان ذخیره در دیگر بازی هم به میدان رفته است:

 

 

احسان حاج صفی: 90 دقیقه مقابل بحرین
میلاد محمدی: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
علیرضا جهانبخش: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ

 

3 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی قبل حضور داشته اند اما هر دو حضور آنها به عنوان بازیکن جایگزین در نیمه دوم بوده است:

 

سعید عزت اللهی: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 32 دقیقه مقابل بحرین (90 دقیقه)
سامان قدوس: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
مهدی ترابی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 17 دقیقه مقابل بحرین (38 دقیقه)

 

4 بازیکن تیم ملی هم در یکی از این دو دیدار به عنوان بازیکن جانشین در زمین حضور یافته اند و کمترین دقایق حضور را دارند:

 

کاوه رضایی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ
کریم انصاری فرد: 10 دقیقه مقابل هنگ کنگ
مهدی قایدی: 7 دقیقه مقابل بحرین
مرتضی پورعلی گنجی: 7 دقیقه مقابل بحرین

 

بر اساس آمار بالا مشخص می شود که دراگان اسکوچیچ طی دو دیدار اخیر از 19 بازیکن در ترکیب تیمش طی دقایق مختلف استفاده کرده است. در بین بازیکنانی که فرصت بازی در این دو دیدار را پیدا نکردند نام کمال کامیابی نیا هم دیده می شود که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی نیست. به غیر از کمال، محمدرضا اخباری و جعفر سلمانی هم طی دو بازی اخیر نام شان در لیست 23 نفره نبوده و مرتضی پورعلی گنجی هم به دلیل محرومیت در بازی اول تیم ملی جزو خط خورده ها از لیست 23 نفره بود.

 

به غیر از این بازیکنان، امیر عابدزاده، پیام نیازمند، سیامک نعمتی، دانیال اسماعیلی فر و مجید حسینی نیز علی رغم حضور در لیست 23 نفره طی دو دیدار اخیر فرصت بازی پیدا نکرده اند. به این بازیکنان البته باید عارف غلامی و میلاد سرلک را هم اضافه کنیم .

بر اساس این اطلاعات و با توجه به شرایط بازی با کامبوج که یک دیدار کاملا تشریفاتی برای تیم ملی به حساب می آید، به نظر می رسد که اسکوچیچ در بازی مقابل این تیم به نفراتی بازی بدهد که دقایق کمی در زمین حضور داشته اند یا اصلا فرصت بازی پیدا نکرده اند.

 

به این ترتیب اولین و محتمل ترین تغییر در ترکیب تیم ملی، تغییر دروازه بان خواهد بود؛ جایی که به نظر می رسد اسکو به امیر عابدزاده میدان بدهد؛ دروازه بانی که یک فصل رویایی در ماریتیمو داشت اما فعلا ذخیره بیرانوند در تیم ملی شده است. در میان مدافعان هم مجید حسینی که طی دو بازی اخیر نیمکت نشین بود و مرتضی پورعلی گنجی که تنها 7 دقیقه مقابل بحرین بازی کرده زوج احتمالی خط دفاعی تیم ملی را تشکیل خواهند داد. سرمربی تیم ملی برای دفاع راست باید از بین دانیال اسماعیلی فر و سیامک نعمتی که طی دو بازی اخیر به میدان نرفته اند، یکی را انتخاب کند. در پست دفاع چپ هم گزینه احتمالی، میلاد محمدی است.

 

در خط میانی ، بازیکنانی مثل میلاد سرلک ، علیرضا جهانبخش ، سیامک نعمتی ، جعفر سلمانی می‌توانند جای چهره‌های اصلی را بگیرند و مهدی قایدی، کاوه رضایی و کریم انصاری فرد 3 مهاجمی که در حضور سردار و طارمی شانس بازی بسیار کمی داشته اند هم فرصت خوبی دارند تا در این بازی در ترکیب اصلی حضور یافته و خودی نشان دهند.اگرچه اسکوچیچ در انتخاب از بین این بازیکنان دیدار مقابل عراق را هم مدنظر دارد

 

 

اگر قرار باشد در بازی فردا تیمی داشته باشیم که اولویت ترکیب آن میدان دادن به سایرین باشد، احتمالا با چنین ترکیبی روبرو خواهیم بود:

 

امیر عابدزاده – دانیال اسماعیلی‌فر،مجید حسینی – مرتضی پورعلی گنجی ،میلاد محمدی – سعید عزت‌اللهی ،علی جهانبخش،جعفر سلمانی،سیامک نعمتی – کاوه رضایی ، کریم انصاری‌فر یا مهدی قایدی

 

البته با توجه به حضور سامان قدوس در نشست مطبوعاتی امروز و همچنین همراهی او در دو تمرین آخر احتمالا او در بازی کامبوج فیکس خواهد بود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

مسابقات ورزشی با حضور محدود تماشاگران و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به کاهش چشمگیر شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا، لازمه حفظ و بهبود شرایط موجود، رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها است.

 آیت‌الله سید ابرهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها تاکید کرد: مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسئول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.

رئیس جمهور بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: صیانت از سلامتی مردم در حمل و نقل عمومی بویژه در مترو و هواپیما اهمیت مضاعفی دارد و برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های متولی در این زمینه بگونه‌ای باشد که مردم آسیب نبینند.

آیت‌الله رئیسی ‌ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش همه دست اندرکاران خصوصا بخش بهداشت و درمان گفت: حفظ و بهبود هرچه بیشتر شرایط موجود نیازمند رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار نظارت دقیق توسط دستگاه‌های مربوطه است.

رئیسی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع به مردم در این زمینه تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی در زمینه مسایل مربوط به کرونا فقط از طریق سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باید انجام شود و کسی نباید به عنوان عضو ستاد ملی و یا متخصص در رسانه ملی با طرح نظرات شخصی، موجب تشویش در جامعه شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

آمریکا با ستاره‌هایش مقابل ایران/ یزدانی-تیلور شاید وقتی دیگر

منتشر شده

در

توسط

آمریکا ترکیب نفرات تیم ملی کشتی خود را برای مبارزه با ایران اعلام کرد که دیوید تیلور غایب بزرگ آن است.

 به نقل از استار، فدراسیون کشتی آمریکا ترکیب تیم کشتی آزاد خود را برای مبارزه دوستانه با ایران که قرار است در ایالت تگزاس برگزار شود اعلام کرد و بر این اساس دیوید تیلور، قهرمان المپیک توکیو در ۸۶ کیلوگرم غایب بزرگ این تیم است تا  مصاف او با حسن یزدانی به زمان دیگری موکول شود.

کاپیتان این تیم جردن باروز قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و قهرمان پنج دوره جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم خواهد بود. باروز بیش‌ترین عناوین جهانی را برای آمریکا در سال‌های اخیر به دست آورده است و مدال‌های طلا را در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ کسب کرده است.  باروز هم‌چنین سه مدال برنز جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کسب کرده است.

همچنین کایل اسنایدر، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان دو دوره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. اسنایدر جوان‌ترین آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۵ یک عنوان جهانی در کشتی کسب کرد، سپس جوان‌ترین آمریکایی شد که عنوان قهرمانی المپیک کشتی را در بازی‌های ۲۰۱۶ ریو به دست آورد. او دومین مدال المپیک را در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو با مدال نقره به دست آورد جایی که برابر عبدالرشید سعدالله یف در فینال باخت.

جی دن کاکس دارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک نیز در 92 کیلوگرم به میدان می‌رود. کامران قاسمپور در مسابقات جهانی نروژ موفق شد کاکس را شکست دهد.

ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم – توماس گیلمن
۶۱ کیلوگرم – دیتون فیکس
۶۵ کیلوگرم – یانی دیاکومیهالیس
۷۰ کیلوگرم – جیمز گرین
۷۴ کیلوگرم – جیسون نولف
۷۹ کیلوگرم – جردن باروز
۸۶ کیلوگرم – زاهد والنسیا
۹۲ کیلوگرم – جی‌دن کاکس
۹۷ کیلوگرم – کایل اسنایدر
۱۲۵ کیلوگرم – بعدا اعلام می‌شود

برای سنگین وزن گفته شده است گیبل استیونسون که به حرفه کشتی کچ روی آورده است قرار است یک مبارزه دیگر داشته باشد ولی به نظر می‌رسد هنوز تصمیم نهایی درباره حضور یا حضور نداشتن این کشتی‌گیر که طلای المپیک توکیو را کسب کرده است گرفته نشده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ” ایران – آمریکا”

منتشر شده

در

توسط

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد برای صدور روادید نفرات تیم کشتی ایران، قوانین آمریکا به شدت لحاظ خواهد شد.

 دو تیم ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا قرار است ۲۳ بهمن ماه در آرلینگتون تگزاس برابر هم به میدان بروند که صحبت های علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران در یک برنامه تلویزیونی در روزهای اخیر باعث شده است تا صحبت از عدم صدور ویزا و یا حتی در نهایت لغو این رویداد نیز شنیده شود.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «تیم‌های کشتی آمریکا و کشتی ایران قرار است در رویدادی که برای ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است به نام «مسابقه در بالپارک» به مصاف یکدیگر بروند. موارد مربوط به صدور روادید برای هر یک از اعضای تیم ایران مشمول نگرانی های قانون حفظ حریم خصوصی است و به شدت مطابق با قوانین ایالات متحده خواهد بود.

سخنگوی ایالات متحده اضافه کرد: مسابقه در بالپارک یک رویداد ورزشی خصوصی و تجاری است که توسط REV Entertainment مستقر در آرلینگتون، تگزاس میزبانی و اداره می شود و در استادیوم گلوب لایف در آرلینگتون، تگزاس برگزار می شود. هر گونه سوال در رابطه با این رویداد بایداز آن نهاد باشد.

فاکس نیوز در ادامه آورده است REV Entertainment و ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا پاسخی به درخواست های زیاد فاکس در رابطه با اتفاقات حاشیه ای این دیدار ندادند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها