با ما همراه باشید

ورزشی

بازی با مهره‌ها؛تیم ناشناخته مقابل کامبوج

منتشر شده

در

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود از دور برگشت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 روز جمعه به مصاف کامبوج خواهد رفت. شاگردان اسکوچیچ پس از غلبه بر هنگ کنگ و بحرین، در حالی به مصاف کامبوج می روند که این تیم با یک امتیاز از 7 بازی در قعر جدول گروه حضور دارد و هیچ شانسی برای صعود به رتبه چهارم ندارد؛ به این ترتیب و بر اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، نتایجی که تیم های گروه سوم مقابل کامبوج کسب کرده اند، در رده بندی نهایی، محاسبه نخواهد شد.

 

در چنین شرایطی، به نظر می رسد دراگان اسکوچیچ به بازیکنانی که طی دو بازی اخیر دقایق زیادی در زمین حضور داشتند، استراحت بدهد، چرا که حساس ترین بازی تیم ملی مقابل عراق بعد از بازی با کامبوج برگزار می شود و صعود به دور نهایی مقدماتی جام جهانی در گرو نتیجه این دیدار خواهد بود. به این ترتیب باید در بازی روز جمعه انتظار چهره ای جدید از تیم ملی در مقایسه با دو دیدار گذشته را داشته باشیم.

 

برای این که به ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل کامبوج برسیم، ابتدا نگاهی داریم به دقایق حضور بازیکنان در دو بازی گذشته:

 

تمرین دیشب تیم ملی با حضور این نفرات برگزار شد که احتمالا تیم ملی در بازی کامبوج از بین همین نفرات دستجین می‌شود.

 

 

طی دو بازی با هنگ کنگ و بحرین تنها 4 بازیکن در تمامی دقایق در زمین حضور داشتند که اسامی آنها به شرح زیر است:

 

علیرضا بیرانوند: 180 دقیقه کامل
شجاع خلیل زاده: 180 دقیقه کامل
صادق محرمی: 180 دقیقه کامل
احمد نوراللهی: 180 دقیقه

 

5 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی در ترکیب اصلی حضور داشتند اما حداقل در یکی از این دو دیدار تعویض شدند:

 

محمد حسین کنعانی زادگان: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (173 دقیقه)
علی قلی زاده: 80 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 83 دقیقه مقابل بحرین (163 دقیقه)
مهدی طارمی: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 90 دقیقه مقابل بحرین (159 دقیقه)
وحید امیری: 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 68 دقیقه مقابل بحرین (158 دقیقه)
سردار آزمون: 69 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 73 دقیقه مقابل بحرین (142 دقیقه)

 

3 بازیکن تیم ملی طی این دو دیدار، حداقل در یک بازی در ترکیب اصلی تیم حضور داشتند؛ از بین این 3 بازیکن، تنها یک نفر، به عنوان ذخیره در دیگر بازی هم به میدان رفته است:

 

 

احسان حاج صفی: 90 دقیقه مقابل بحرین
میلاد محمدی: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
علیرضا جهانبخش: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ

 

3 بازیکن تیم ملی در هر دو بازی قبل حضور داشته اند اما هر دو حضور آنها به عنوان بازیکن جایگزین در نیمه دوم بوده است:

 

سعید عزت اللهی: 58 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 32 دقیقه مقابل بحرین (90 دقیقه)
سامان قدوس: 32 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 45 دقیقه مقابل بحرین (77 دقیقه)
مهدی ترابی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ – 17 دقیقه مقابل بحرین (38 دقیقه)

 

4 بازیکن تیم ملی هم در یکی از این دو دیدار به عنوان بازیکن جانشین در زمین حضور یافته اند و کمترین دقایق حضور را دارند:

 

کاوه رضایی: 21 دقیقه مقابل هنگ کنگ
کریم انصاری فرد: 10 دقیقه مقابل هنگ کنگ
مهدی قایدی: 7 دقیقه مقابل بحرین
مرتضی پورعلی گنجی: 7 دقیقه مقابل بحرین

 

بر اساس آمار بالا مشخص می شود که دراگان اسکوچیچ طی دو دیدار اخیر از 19 بازیکن در ترکیب تیمش طی دقایق مختلف استفاده کرده است. در بین بازیکنانی که فرصت بازی در این دو دیدار را پیدا نکردند نام کمال کامیابی نیا هم دیده می شود که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی نیست. به غیر از کمال، محمدرضا اخباری و جعفر سلمانی هم طی دو بازی اخیر نام شان در لیست 23 نفره نبوده و مرتضی پورعلی گنجی هم به دلیل محرومیت در بازی اول تیم ملی جزو خط خورده ها از لیست 23 نفره بود.

 

به غیر از این بازیکنان، امیر عابدزاده، پیام نیازمند، سیامک نعمتی، دانیال اسماعیلی فر و مجید حسینی نیز علی رغم حضور در لیست 23 نفره طی دو دیدار اخیر فرصت بازی پیدا نکرده اند. به این بازیکنان البته باید عارف غلامی و میلاد سرلک را هم اضافه کنیم .

بر اساس این اطلاعات و با توجه به شرایط بازی با کامبوج که یک دیدار کاملا تشریفاتی برای تیم ملی به حساب می آید، به نظر می رسد که اسکوچیچ در بازی مقابل این تیم به نفراتی بازی بدهد که دقایق کمی در زمین حضور داشته اند یا اصلا فرصت بازی پیدا نکرده اند.

 

به این ترتیب اولین و محتمل ترین تغییر در ترکیب تیم ملی، تغییر دروازه بان خواهد بود؛ جایی که به نظر می رسد اسکو به امیر عابدزاده میدان بدهد؛ دروازه بانی که یک فصل رویایی در ماریتیمو داشت اما فعلا ذخیره بیرانوند در تیم ملی شده است. در میان مدافعان هم مجید حسینی که طی دو بازی اخیر نیمکت نشین بود و مرتضی پورعلی گنجی که تنها 7 دقیقه مقابل بحرین بازی کرده زوج احتمالی خط دفاعی تیم ملی را تشکیل خواهند داد. سرمربی تیم ملی برای دفاع راست باید از بین دانیال اسماعیلی فر و سیامک نعمتی که طی دو بازی اخیر به میدان نرفته اند، یکی را انتخاب کند. در پست دفاع چپ هم گزینه احتمالی، میلاد محمدی است.

 

در خط میانی ، بازیکنانی مثل میلاد سرلک ، علیرضا جهانبخش ، سیامک نعمتی ، جعفر سلمانی می‌توانند جای چهره‌های اصلی را بگیرند و مهدی قایدی، کاوه رضایی و کریم انصاری فرد 3 مهاجمی که در حضور سردار و طارمی شانس بازی بسیار کمی داشته اند هم فرصت خوبی دارند تا در این بازی در ترکیب اصلی حضور یافته و خودی نشان دهند.اگرچه اسکوچیچ در انتخاب از بین این بازیکنان دیدار مقابل عراق را هم مدنظر دارد

 

 

اگر قرار باشد در بازی فردا تیمی داشته باشیم که اولویت ترکیب آن میدان دادن به سایرین باشد، احتمالا با چنین ترکیبی روبرو خواهیم بود:

 

امیر عابدزاده – دانیال اسماعیلی‌فر،مجید حسینی – مرتضی پورعلی گنجی ،میلاد محمدی – سعید عزت‌اللهی ،علی جهانبخش،جعفر سلمانی،سیامک نعمتی – کاوه رضایی ، کریم انصاری‌فر یا مهدی قایدی

 

البته با توجه به حضور سامان قدوس در نشست مطبوعاتی امروز و همچنین همراهی او در دو تمرین آخر احتمالا او در بازی کامبوج فیکس خواهد بود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها