کد خبر : 5963
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵

برپایی ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حضور حدود ۲۰۰ تیم در گیلان

برپایی ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حضور حدود ۲۰۰ تیم در گیلان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حدود ۲۰۰ تیم، طرح واکسیناسیون را در گیلان اجرا می کنند. ارسلان سالاری امروز در نشست مشترک روسای دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش همه‌جانبه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت واکسینه کردن مردم، اظهار کرد: ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حدود ۲۰۰ تیم،

برپایی ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حضور حدود ۲۰۰ تیم در گیلان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حدود ۲۰۰ تیم، طرح واکسیناسیون را در گیلان اجرا می کنند.

ارسلان سالاری امروز در نشست مشترک روسای دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش همه‌جانبه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت واکسینه کردن مردم، اظهار کرد: ۱۰۰ ایستگاه واکسیناسیون با حدود ۲۰۰ تیم، طرح واکسیناسیون را در گیلان اجرا می‌کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای دوساله اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سایه همراهی و تعامل با سازمان‌های درونی و بیرونی، افزود: از همه ظرفیت‌های سازمان‌ها در جلسات متعدد با سازمان برنامه‌وبودجه کشور وزارت بهداشت و درمان، نمایندگی ولی‌فقیه در گیلان، استانداری، سپاه، ارتش و  نهادهای نظامی و انتظامی استفاده ‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به برخی از اقدامات در حوزه اورژانس، بیان کرد: راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی کشور در گیلان با اعتبار  ۲۰میلیارد ریال و همچنین افزوده شدن ۱۷ دستگاه آمبولانس پیشرفته به ناوگان اورژانس گیلان و افتتاح شش مرکز اورژانس از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه بوده است.

سالاری با اشاره به افتتاح نخستین مرکز کاشت حلزون شنوایی قطب کاشت حلزون شمال کشور در گیلان، خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۱۰۰ نوزاد ناشنوا و کم شنوا در گیلان متولد می‌شود و مرکز کاشت حلزون رشت سالانه می‌تواند شنوایی ۳۰۰ کودک شمال کشور را برگرداند.

وی با بیان اینکه گیلان، دهمین استان و چهاردهمین مرکز دانشگاهی دست‌یافته به جراحی کاشت حلزون کشور است، افزود: تاکنون ۲۰ مورد کاشت حلزون در استان انجام‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به همکاری تنگاتنگ سپاه و بسیج در کنترل و مدیریت بیماری کرونا، گفت: ایجاد قرارگاه مشترک دانشگاه علوم پزشکی و سپاه قدس برای مهار کرونا از ابتدای شیوع کرونا انجام‌شده و همچنان نیز این نهاد انقلابی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری مستمر دارد.

سالاری با اشاره به اقدامات بزرگ دانشگاه در بهره‌برداری از دو بیمارستان در شرق و غرب استان، گفت: تجهیز بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی جایگزین تالش بااعتبار ۳۰۰  میلیارد ریال و تجهیز بیمارستان جایگزین لنگرود بااعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال از مهم‌ترین این اقدامات بوده است.

وی همچنین به دیگر اقدامات در حوزه توسعه فضای فیزیکی بخش درمان اشاره کرد و گفت: تجهیز و راه‌اندازی اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی، توسعه بخش اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) با همکاری ارتش و بهسازی مرکز جامع سلامت شبانه‌روزی شهر ماکلوان، از نمونه این اقدامات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه‌اندازی ۹ دستگاه۱۶ CT Scan اسلایس در بیمارستان‌های دولتی گیلان خبر داد و افزود: راه‌اندازی دستگاه CT Scan  در مراکز آموزشی و درمانی  ۱۷ شهریور، پورسینا، شفا و دکتر حشمت در آینده از دیگر برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

سالاری با بیان اینکه ۱۹ دستگاه اکسیژن ساز بااعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان در سطح بیمارستان‌های استان به بهره‌برداری رسیده، گفت: تأمین چندین دستگاه مخزن اکسیژن برای مرکز رازی و بیمارستانهای تالش و لاهیجان و همچنین تلاش جهت تأمین ۸ دستگاه مخزن اکسیژن دیگر از اقدامات  صورت گرفته در جهت اکسیژن طبی مورد نیاز بیمارستان‌های استان است.

وی همچنین به راه‌اندازی ۱۴ دستگاه سونوگرافی و اکو سونوگرافی، راه‌اندازی ۳ دستگاه رادیولوژی ثابت و ۶ دستگاه رادیولوژی پرتابل و بهره‌برداری از دستگاه رادیوتراپی شتاب‌دهنده باانرژی بالا در بیمارستان رازی پس از ۱۰ سال اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از خرید و تجهیز خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی بااعتبار  ۳۲۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: تلاش جهت خرید دومین  خوابگاه دانشجویی ویژه پسران با هزینه‌ای بالغ‌بر ۷۰ میلیارد تومان از دیگر اقدامات است.

سالاری با بیان اینکه با احتساب خوابگاه جدید، اسکان ۲۲ درصد کل دانشجویان فراهم شده است، افزود: در حال حاضر سرانه خوابگاهی از ۱۲ متر به ۱۳.۵ متر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به افتتاح ۳۲ پروژه دانشگاهی در سفر مقامات کشوری در خردادماه به گیلان اشاره کرد و گفت: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها، اعتباری بالغ‌بر ۴۸۹ میلیارد تومان صرف شده است.

وی در ادامه، جذب، اصلاح و ساماندهی اعضای هیئت‌علمی، توسعه کمی و کیفی در جذب اعضای هیئت‌علمی، افزایش تعداد اعضای هیئت‌علمی از ۴۴۰نفر به ۶۲۵ نفر، اخذ مجوز و جذب ۱۱۴ نفر عضو هیئت‌علمی جدید در فراخوان(۱۸-۱۷-۱۶) توسط دانشگاه، ساماندهی گروه‌های آموزشی در قالب ۶۴ گروه برای کلیه دانشکده‌ها، نهایی شدن سند توسعه متوازن آموزش عالی سلامت، امضاء تفاهم‌نامه جهت تأسیس و راه‌اندازی ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۷ رشته در مقطعPh.D، یک‌رشته در مقطع دستیاری دندانپزشکی، یک‌رشته در مقطع فوق تخصص، پیگیری احکام کارگزینی اعضای هیئت‌علمی،  اجرای افزایش ویژه اعضای هیئت‌علمی همگام و حتی جلوتر از بسیاری از دانشگاه‌های کشور،  صدور احکام جدید با افزایش سنواتی، صدور احکام و اعمال اصلاحیه جدید دولت در خصوص سقف حقوق اعضای هیئت‌علمی، جذب نیروی انسانی در حوزه آموزش و همچنین  جذب بالغ‌بر ۱۴۰ پزشک متخصص  فولتایم درمانی متعهد خدمت در استان را از اهم فعالیت‌های دانشگاه در حوزه آموزشی برشمرد.

سالاری با اشاره به تلاش‌ها در جهت جذب اعضای هیئت‌علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: در طی سه فراخوان، ۱۱۵ جذب هیئت‌علمی داشتیم که در هیچ‌کدام از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نمونه ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تراز مثبت ۱۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بدهکاری بسیار سنگینی روبرو بود. اما اکنون علیرغم مطالبات و بدهکاری‌های موجود، با تراز مثبت ۱۰۰ میلیارد تومانی مواجه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به تلاش جهت  ساخت  و تجهیز بیمارستان۳۸۰ تختخوابی جایگزینی مراکز پورسینا، رازی و بیمارستان ۱۷۹ تختخوابی شفای سایت لاکان با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اشاره کرد و گفت: ردیف اعتباری جدید در بودجه ۱۴۰۰ برای ۳ پروژه بزرگ عمرانی احداث مراکز درمانی پورسینا، رازی و شفا برقرارشده است و می‌توان گفت این پروژه‌های استانی موفق به اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ از سازمان برنامه‌وبودجه  شده اند.

سالاری با اشاره به برنامه‌های آتی دانشگاه علوم پزشکی در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: خرید و راه‌اندازی چهار دستگاه MRI جهت مرکز فوق تخصصی آموزشی پژوهشی درمانی پورسینا و رازی و همچنین بیمارستانهای تالش و پیروز، خرید و راه‌اندازی چهار دستگاه MRI جهت بیمارستان های لنگرود، رودبار،انزلی و فومن، راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی مرکز فوق تخصصی آموزشی پژوهشی درمانی پورسینا، خرید و راه‌اندازی یک دستگاه CT Scan جهت مرکز فوق تخصصی آموزشی پژوهشی درمانی پورسینا، خرید و راه‌اندازی یک دستگاه CT Scan جهت مراکز فوق تخصصی۱۷ شهریور و الزهرا، خرید و راه‌اندازی یک دستگاه CT Scan جهت مراکز فوق تخصصی شفا و دکتر حشمت و خرید و راه‌اندازی یک دستگاه CT Scan جهت بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه در آینده پیش رو است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها