با ما همراه باشید

اخبار 46

برگزاری نخستین رزمایش پدافند شیمیایی در کاشان

منتشر شده

در

برگزاری نخستین رزمایش پدافند شیمیایی در کاشان

ایسنا/اصفهان شهردار کاشان از اجرای رزمایش پدافند شیمیایی در روز یکشنبه پنجم دی‌ماه در یکی از شهرک‌های صنعتی این شهر خبر داد.

حسن بخشنده امینه، عصر امروز (شنبه، ۴ دی‌ماه)در نشست با خبرنگاران، اظهار کرد: این رزمایش با حضور ۶۰۰ نفر در قالب ۷۵ فعالیت با  هماهنگی ۱۱ کارگروه از ساعت 9 صبح به مدت دو ساعت اجرا می‌شود.

وی افزود: تقویت و افزایش توان تصمیم‌گیری مدیران در شرایط بحرانی و وقوع حوادث، هماهنگی واکنش به موقع در حوادث، شناسایی نقاط تهدید و فرصت شهر برای مقابله با حوادث شیمیایی، ایجاد چارچوب مدیریت یکپارچه به منظور هدایت عملیات اطفای حریق از اهداف این رزمایش است.

وی تصریح کرد: سرعت عمل برای به کارگیری تجهیزات تخصصی، شناخت توانمندی دستگاه‌های اجرایی و سرعت عمل کارکنان تخصصی، مقابله با تشویش اذهان عمومی و جلوگیری از ایجاد ناامنی در شهرستان، شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.

به گزارش ایسنا، شهردار کاشان گفت: قرارگاه تاکتیکی پدافند شیمیایی کاشان به فرماندهی شهردار و در قالب کارگروه از جمله رصد و پایش مواد شیمیایی، رفع آلودگی مواد شیمیایی، امنیت عبور و مرور، جستجو و نجات، بهداشت و درمان، انتقال مصدومان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأمین و توزیع ماشین‌آلات، آواربرداری، انتقال مواد خطرناک، تأسیسات و تیم پشتیبانی و تدارکات رزمایش را مدیریت می‌کند.

بخشنده امینه با اشاره به پیشرفت‌های علمی، فنی و نظامی کشور بدون وابستگی به استکبار جهانی، اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل از سال ۸۲ با برنامه‌ریزی‌های سراسری، متناسب با موقعیت جغرافیایی و توانمندی نقاط مختلف کشور به ویژه در کاشان تأسیس شد.

وی گفت: قرار گرفتن کاشان در کریدور شمال به جنوب کشور، وجود آزادراه امیرکبیر در کنار شهر و فعالیت صنایع و کارخانه‌های شیمیایی از جمله موضوع‌های مهم در موقعیت جغرافیایی کاشان و اجرای پدافند است.

شهردار کاشان، افزود: فعالیت ۵۰ کارخانه و انبار مواد شیمیایی و رنگرزی برای صنایع فرش و خطرات ناشی از حوادث آن از دیگر موارد تهدید آمیز است که در بحث پدافند غیرعامل، ایمن‌سازی و پایدارسازی آن به‌عنوان مناطق حساس ضروری است.

همچنین فرمانده قرارگاه تاکتیکی رزمایش پدافند شیمیایی در کاشان گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور در خرداد سال ۹۶ پس از ابلاغ اسناد راهبردی خطرات، پیامدها و وظایف دستگاه‌های همکار با قرارگاه پدافند شیمیایی در سال ۹۷ تاییدیه رزمایش شهری شهردای کاشان را ابلاغ کرد.

سخنگوی رزمایش رزمایش پدافند شیمیایی کاشان نیز گفت: شهروندان کاشانی فردا یکشنیه با مشاهده تردد خودرویی دستگاه‌های خدماتی از جمله اورژانس و آتش نشانی و انتقال تجهیزات به محل اجرای رزمایش دچار هیچگونه نگرانی نشوند.

محمد علی فرجی افزود: شهرداری کاشان به‌عنوان نهاد پیشگام در مدیریت بحران شهرستان تلاش می‌کند با برگزاری رزمایش‌های تعریف شده ملی علاوه بر آموزش و فرهنگ سازی، شهروندان را برای مقابله با بحران‌ها و حوادث غیر مترقبه و احتمالی آماده کند.

وی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و آماده‌سازی مردم، مهم‌ترین عامل در مدیریت افکار عمومی است و رسانه‌های مکتوب و فضای مجازی نیز در تهیه اخبار درست نقش مؤثری را ایفا خواهند کرد.

انتهای پیام

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها