با ما همراه باشید

اخبار 26

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در خاش

منتشر شده

در

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در خاش

ایسنا/سیستان و بلوچستان کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از به همت معاونت اجتماعی سپاه شهرستان شهرستان خاش برگزار شد.

به گزارش ایسنا معاونت اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر سپاه شهرستان خاش در این کارگاه اظهار کرد: اصول اساسی در اجرای امور اسلامی و دینی به خصوص امر به معروف و نهی از منکر، اصل جاذبه در حد اعلاء و دافعه به حد ضرورت است و لذا باید به این مسئله مهم توجه و دقت شود.

هاشمی فر گفت: مراحل امر به معروف و نهی از منکر لسانی، قلبی، نوشتاری و عملی است و در مراحل لسانی همگان باید آن را انجام دهند و در مرحله عملی آن تنها بعهده حاکم شرع و حکومت می باشد.

وی افزود: فرد امر باید حتما نسبت به شریعت اسلامی و معروف و منکر اطلاع و آشنایی کافی داشته باشد و نیز در اجرای این فریضه مهم و اساسی و در جهت تأثیرگذاری هرچه زیادتر، لازم است اهم و مهم را تشخیص و نسبت به موضوع مهم تر به فرد خاطی تذکر داده شود.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر سپاه شهرستان خاش خاطر نشان کرد: قرآن می فرماید:«چرا چیزی می گویید که خود بدان عمل نمی کنید؟!» و آمر به معروف و ناهی از منکر باید خود به اخلاق و آداب اسلامی پایبند باشند و نسبت به مسائلی که خود به دیگران متذکر می شوند، عمل نمایند تا اثرگذاری آن چند برابر گردد.

هاشمی فر اظهار کرد: بر طبق  آیات قرآن کریم همه انسان ها خلیفه خدا بر روی زمین می باشند و لذا در زمان تذکر لازم است تمامی جوانب را در نظر گرفت و هرگز نباید خود را برتر و بالاتر از فرد خطاکار تلقی کنیم که این خود بزرگترین منکر و آفت در اجرای این فریضه الهی است.

مسئول معاونت اجتماعی سپاه شهرستان خاش بیان کرد: معمولا بهره گیری از ضرب المثل، شعر، تمثیل استفاده از هنر (فیلم، انیمیشن، موشن گرافیک و…) جهت رساندن یک پیام در مقایسه با روش تذکر بطور مستقیم، تاثیر زیادی در اشخاص دارد که می توان از آنها در اجرای این فریضه مقدس استفاده کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها