با ما همراه باشید

اخبار 26

برگزاری ۶۵ نمایشگاه در تبریز طی سال ۱۴۰۰

منتشر شده

در

برگزاری ۶۵ نمایشگاه در تبریز طی سال ۱۴۰۰

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با اشاره به برگزاری ۶۵ نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی تبریز در سال ۱۴۰۰، گفت: از این تعداد نمایشگاه، ۵۸ نمایشگاه بین المللی و تخصصی است، سال ۱۴۰۰ سعی می‌کنیم از شرکت کنندگان خارجی نیز برای حضور در نمایشگاه‌ها دعوت کنیم.

حبیب ماهوتی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که نمایشگاه بین المللی از سال ۶۸ آغاز به فعالیت کرده است، اظهار کرد: از سال ۷۰ و ۷۲ نمایشگاه را فعال کردیم و از آن زمان نمایشگاه‌های متعددی در این محل برگزار شده است.

وی با بیان این‌که نمایشگاه‌ها محل تلاقی ارتباطات اقتصادی، تکنولوژی و پل ارتباطی تولید، صنعت و مردم است، گفت: قبل از شیوع کرونا برگزاری هیچ نمایشگاهی لغو نشد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مشترک کشور آذربایجان و تبریز طی ۷۰ سال گذشته، گفت: این نمایشگاه سال‌ها پیش برای اولین بار در نخجوان برگزار شد تمامی عکس‌ها و مستندات این نمایشگاه توسط فردی نگهداری می‌شود.

ماهوتی با بیان این‌که بیش از ۶۰۰ نمایشگاه موفق بین المللی و ملی در این نمایشگاه برگزار شده است، بیان کرد: برخی از نمایشگاه‌ها با شیوع کرونا در اواخر سال ۹۸ لغو شد ولی پس از مدتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به عنوان اولین نمایشگاه کشور، برگزاری نمایشگاه‌ها را آغاز کردیم.

وی خاطرنشان کرد: سال ۹۹، از ۶۵ نمایشگاه، حدود ۵۶ نمایشگاه در این نمایشگاه برگزار شد، هر چند در پایان سال ۹۸ چندین نمایشگاه به دلیل کرونا لغو شد و پول ثبت نام کنندگان را نیز عودت دادیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز گفت: بالای دو میلیارد تومان برای مواد ضدعفونی کننده جهت برگزاری نمایشگاه‌ها هزینه کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که در برگزاری نمایشگاه‌ها مورد بی مهری و کم لطفی برخی از مسئولان قرار گرفتیم، گفت: برگزاری هیچ نمایشگاهی به هیچ وجه متوقف نشد اما در برگزاری برخی از نمایشگاه‌ها اذیت شدیم و آنگونه که باید نتوانستیم به مردم خدمت کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که از برگزاری نمایشگاه سخن می‌گوییم همه از شیوع کرونا نگران می‌شوند در حالی وضعیت فعلی پاساژها و مجتمع‌های تجاری بازار بدتر از نمایشگاه است، هر چند ما امسال از برگزاری بسیاری از نمایشگاه‌ها مانند نمایشگاه چاپ، علی رغم ضرر مالی خودداری کردیم.

وی گفت: نمایشگاه مکانی اقتصادی و برای فروش است، اگر کالایی به فروش نمی رسد چرا باید در این مکان به فروش بگذاریم نمایشگاه دیداری نیست بلکه مکانی اقتصادی است.

خود تحریمی در داخل کشور بیشتر از تحریم خارجی است

 

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با انتقاد از این‌که خود تحریمی در داخل کشور بیشتر از تحریم خارجی است، گفت: اگر بتوانیم خودتحریمی‌ها را برداریم بیشتر می توانیم‌ پیشروی کنیم.

وی با بیان این‌که بیشتر به دنبال جذب کشورهای اروپایی در نمایشگاه‌ها هستیم، گفت: تکنولوژی‌های جدیدی در این کشورها ایجاد شده است که می‌توان با برقرای ارتباط، از تکنولوژی روز و ماشین آلات آن‌ها استفاده کرد، البته خودکفایی نیز در کشورمان با تولید و ابداع ماشین آلات جدید و تکنولوژی روز چشمگیر است.

وی ادامه داد: صادرات ماشین آلات کشور یکی از محصولات صادرات غیرنفتی کشور را شامل می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵۰ نفر در نمایشگاه، گفت: خوشبختانه نمایشگاه ما از نظر تعداد برگزاری و کیفیت پیشروی  سایر نمایشگاه‌های کشور است‌.

آماده‌ایم محوطه‌ی نمایشگاه را به طور رایگان در اختیار دستفروشان شهر قرار دهیم

 

وی با بیان این‌که آماده‌ایم تا محوطه‌ی نمایشگاه را به طور رایگان در اختیار دستفروشان شهر قرار دهیم، گفت: متاسفانه موضوع ارائه‌ی غرفه برای ساماندهی دستفروشان شهر پیشنهاد کرده‌ایم ولی تاکنون کسی پیگیری نکرده است، در قبال این اقدام هیچ ریالی از دستفروشان اخذ نمی‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه تبریز بیان کرد: برخی با برگزاری نمایشگاه در شرایط کرونایی مخالف هستند، چطور  برگزاری نمایشگاه را منشا کرونا می‌دانند ولی تجمعات مردم برای خرید در بازار را نمی‌توانند کنترل کنند، آیا کرونای نمایشگاه ویژگی خاصی دارد؟

وی با بیان این‌که امسال بازدیدکنندگان نمایشگاه‌ها زیر ۵۰ درصد بود، گفت:  برگزاری نمایشگاه‌ها به خوبی برگزار شد هرچند از نظر کمی تعداد غرفه‌ها کم بود ولی شرکت کنندگان اظهار رضایت می‌کردند.

وی با بیان این‌که از اسفند ماه سال گذشته تا کنون ۱۴ میلیارد تومان ضرر مالی داشته‌ایم، اظهار کرد: حق و حقوق کارمندان نمایشگاه به طور کامل پرداخت شده است همچنین بیمه و مالیات خود و حتی مالیات اضافی تحمیل شده به نمایشگاه را پرداخت کردیم‌.

ماهوتی با بیان این‌که هیچ بودجه‌ای از سوی دولت به ما اختصاص داده نمی‌شود، گفت: تاکنون حتی ریالی حمایت از سوی دولت به نمایشگاه نشده است، خوشبختانه هیچ بدهی از بابت بیمه و بانک نداریم.

وی با انتقاد از خودتحریمی‌های وطنی که قبل اعمال تحریم آمریکایی‌ها دست با کار می‌شوند، گفت: متاسفانه برخی در داخل کشور زودتر از آمریکا خودتحریمی می‌کنند؛ چرا اکنون باید محتاج مرغ و گوشت برزیل و سایر کشورهای خارجی شویم.

وی افزود: متاسفانه همه چیز تقصیر خودمان است زمانی که از تولید داخلی حمایت نمی‌شود نتیجه‌اش ورشکستگی واحد تولیدی می‌شود، اکنون کارمندی استخدام کردم که خود قبلا کارخانه دار بود، چرا باید واحدهای تولیدی ورشکسته شوند که اکنون صاحبان آن به دنبال کار باشند.

ماهوتی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برگزاری سه نمایشگاه در باکو، گفت:   با توجه به این‌که اکنون قره باغ در حال بازسازی است نباید بازار این منطقه را از لحاظ مصالح ساختمانی از دست دهیم‌، می‌توان نمایشگاه‌هایی در قره باغ برگزار کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها