با ما همراه باشید

اخبار 46

بیش از ۱۲.۵ میلیون دانش آموز تحت پوشش «شاد»

منتشر شده

در

بیش از ۱۲.۵ میلیون دانش آموز تحت پوشش «شاد»

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه زیستن مسالمت آمیز ازکارکردهای ضروری آموزش در جامعه است، گفت: هیچ کارکردی در جامعه راهبردی تر، ضروری تر، تعیین کننده تر، حیاتی تر و تاثیرگذارتر از کارکرد تعلیم و تربیت نیست.

به گزارش ایسنا،  محسن حاجی میرزایی در نشست با رئیس، مدیران و کارکنان سازمان  آموزش و پرورش استثنایی کشور که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، با تقدیر از تلاش های انجام شده در حوزه استثنایی اظهار کرد:  باید ببینیم کارکرد آموزش در مجموع کارکردهای ضروری جامعه چیست؟ جامعه به کارکردهایی برای ادامه حیاتش نیاز دارد و همه اندیشمندان به نیاز جامعه به کارکرد آموزش و پرورش اذعان کرده اند.

وی افزود: وقتی در مورد این کارکرد تامل می کنیم متوجه می شویم هیچ کدام از کارکردهای موجود در جامعه به اندازه کارکرد آموزش دچار بدفهمی نشده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد:  کارکرد آموزش این است بسیاری از عدم تعادل هایی که به جهات مختلف در زندگی شکل می گیرد را حذف کند و نابرابری ها را در جامعه از بین ببرد و به انسان ها امکان بروز و ظهور بدهد تا انسان ها سهم  شان را از زیستن دریافت و از ارزش ها و باورهایشان دفاع کنند.

وی ادامه داد: در جامعه بسیاری از منابع به صورت نابرابر توزیع شده است اما فرض بر این است  که نهاد تعلیم و تربیت این نابرابری ها را  سامان دهد و افراد را به جایگاهی برساند که بتوانند به عنوان یک عنصر فعال و موثر در زندگی جمعی مشارکت کنند. پدیده های تلخی مانند انزوا، استیصال، درماندگی، انفعال و … محصول وضعیت هایی است و فرض بر این است که نهاد آموزش این مشکلات را تدبیر کند زیرا معتقدیم هیچ موجودی به اندازه انسان توانا نیست و تواناترین موجودات هستی انسان ها هستند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: بر اساس آیات قرآن هرچه در عالم هستی وجود دارد در تسخیر انسان است و خداوند نقش حیاتی برای انسان تعیین کرده است. برای رسیدن انسان به نقش اساسی خود، پیامبران را همراه با وحی برای تحقق نقش انسان مبعوث کرده و هدف از فرستادن پیامبران، تعلیم تربیت جامعه است بنابراین هیچ کارکردی در جامعه، راهبردی تر، ضروری تر، تعیین کننده تر، حیاتی تر و تاثیرگذارتر از کارکرد تعلیم و تربیت نیست.

وی ادامه داد: اینکه چرا این کارکرد مهم و حیاتی دچار بدفهمی شده و هیچگاه و یا اغلب اوقات در جایگاه رفیع و  واقعی خود  قرار نداشته است دلیلش این است که ما در لایه های مقدماتی در مسیر رسیدن به اهداف نهایی متوقف شده‌ایم و تمام تمرکز، توجه و ادبیاتمان معطوف به مقدمات و اقدامات شده است.

حاجی میرزایی اظهارافزود: شیوع کرونا یک مخاطره جدی برای همه ماموریت های ما ایجاد کرده است و ما برای گذر از این مخاطره، شبکه «شاد» را ایجاد کردیم و بیش از ۱۲ونیم میلیون دانش‌آموز را پوشش دادیم و محتواهای بسیاری را تولید کردیم. حال باید دید آیا اهداف تعلیم و تربیت محقق شده است؟ اما تحقق اهداف تنها با فراهم کردن مصالح و مقدمات آن امکان پذیر نیست بنابراین تا قادر نشویم این خط را به انتها ببریم، اثرگذار نخواهیم بود.

وی ادامه داد:  اگر در حوزه استثنایی ۱۵۰هزار دانش آموز تحت پوشش آموزش ها هستند باید دید وضعیتشان چگونه است؟ آیا مجموعه تمهیدات ما قادر است به این افراد که یک محرومیت مضاعفی نیز دارند، مجال زیستن بدهد و چقدر از رنج آنان کاسته است؟ همچنین این تعداد چه نسبتی از همه آنانی که باید این خدمات به آنها ارائه شود را تشکیل می دهند؟ آیا می شود با اطمینان گفت هیچ کس محروم  از تعلیم و تربیت نیست؟

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به قابل تحقق بودن برنامه ها در آموزش و پرورش تصریح کرد: بسیاری از کارها ارزش واسطه ای و تمهیدی و مقدمه ای دارد و برای رسیدن به ارزش های نهایی باید تلاش کرد اما آنچه باید در برابر خداوند پاسخگو باشیم تحقق شایسته ماموریت و ادای مناسب امانت است.

گفتنی است در این دیدار تعدادی از مدیران و کارکنان گزارشی از وضعیت موجود و برنامه های حوزه استثنایی را ارائه کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پایان جلسه از دو جلد کتاب با موضوع آموزش احکام مناسب سازی شده برای دانش آموزان استثنایی توسط حوزه علمیه قم با حضور وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 46

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

منتشر شده

در

توسط

تعلل در همسان سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست

ایسنا/ایلام دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام بر ضرورت اجرای هرچه زودتر همسان‌سازی و تناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران بازنشسته تامین اجتماعی تاکید کرد.

«سعید انوری‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط معیشتی امروز نیاز است تا همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه لازم است مسئولان و متولیان خود را به جای یک کارمند بازنشسته عائله مند و بعضا مستاجر بگذارند، تصریح کرد: هر روز بازنشستگان زیادی به ما مراجعه می‌کنند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و دستمزدشان هستند اما این مهم نیازمند توجه و اهتمام جدی دولت و نظام است.
دبیر حزب رفاه ملت استان ایلام ابراز امیداوری کرد تا پایان سال تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران مشخص شده و به سال آینده موکول نشود.
انوری پور از  چند شغله بودن برخی مدیران انتقاد کرد و گفت: در حالی که خانواده‌های متعددی دارای یک یا چند فرزند فارغ‌الحصیل بیکار دارند این رویه اصلا قابل قبول نیست و باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

مسولیت‌های اجتماعی دانش‌بنیان‌ها بررسی می‌شود

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، “گراف‌دی” رویدادی در حوزه روابط‌عمومی است که در نظر دارد گروهی از کارشناسان و فعالان این حوزه را گرد هم جمع آورده و زمینه‌ای را برای ایجاد ارتباط پایدار و عمیق میان آنها فراهم کند.

سومین گردهمایی روابط‌عمومی‌های اکوسیستم فناوری و نوآوری (گراف‌دی) که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های بانکی، فناوری، ارتباطی و استارتاپی با هدف انتقال تجربه و تعامل برگزار می‌شود به موضوع “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان”  اختصاص داده شده است.

سومین رویداد “گراف دی” روز 10 اسفند ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ، به بررسی تجربیات “مسوولیت اجتماعی در ایران و جهان” می پردازد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 46

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

منتشر شده

در

توسط

حمله چین به آمریکا بابت متهم کردنش به عدم شفافیت درباره منشاء کروناویروس

چین به آمریکا از بابت اتهام زنی‌های کاخ سفید مبنی بر این که پکن جلوی رسیدن بخشی از اطلاعات درباره منشاء کروناویروس را به بازرسان سازمان بهداشت جهانی گرفته، حمله کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، واشنگتن “نگرانی‌های عمیقی درباره نحوه اعلام یافته‌های اولیه تحقیقات مربوط به کووید-۱۹ و همچنین پرسشهایی درباره فرآیند مورد استفاده برای رسیدن به آنها دارد”.

او با اشاره به تحقیقات هیات سازمان بهداشت جهانی درباره منشا همه گیری بیماری در شهر ووهان چین که نخستین بار در آن کروناویروس در اواخر ۲۰۱۹ شناسایی شد، اظهار کرد: “ضروری است که این گزارش مستقل باشد و یافته‌های کارشناسی به دور از مداخله یا تغییر از سوی دولت چین باشد.”

چین در پاسخ به این اظهارات در بیانیه‌ای که از سوی سفارتخانه‌اش در واشنگتن طی امروز یکشنبه انتشار یافت، گفت، آمریکا تاکنون ” آسیب شدیدی به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کووید ۱۹ وارده کرده” و حالا “انگشت اتهام را به سمت کشورهای دیگری که به طور متعهد از سازمان بهداشت جهانی حمایت کرده‌اند و حتی به سمت خود سازمان بهداشت جهانی، نشانه گرفته است”.

بر اساس این بیانیه، چین همچنین در ضمن استقبال از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای لغو اقدام دولت دونالد ترامپ برای ترک سازمان بهداشت جهانی اظهار امیدواری کرد که آمریکا “به عالی‌ترین استانداردها پایبند باشد، یک نگرش جدی، مصمم، شفاف و مسئولانه اتخاذ کند، مسئولیت حقیقی خود را به عهده بگیرد، از فعالیت سازمان بهداشت جهانی با اقدامات واقعی حمایت کند و مشارکت مناسب را در همکاری بین‌المللی در مقابله با کووید-۱۹ به عمل بیاورد.”

در پی مطرح شدن اتهامات در نیویورک تایمز و دیگر رسانه‌ها درخصوص اینکه چین از دادن بخشی از داده‌ها خودداری کرده، پیتر داشاک، یک عضو تیم تحقیقات در واکنش به این گزارش در توئیتی نوشت: “من چنین تجربه‌ای در هیات سازمان بهداشت جهانی نداشتم.”

داشاک توئیت کرد: من به عنوان رهبر کارگروه جانوری/محیط زیستی اعتماد و باز بودن را نزد همتایان چینی خودم یافتم. ما قطعا به داده‌های جدید حساس در کل ماموریت دسترسی پیدا کردیم. ما قطعا درکمان را از راه‌های احتمالی سرایت افزایش دادیم.

تیا کولسن فیشر، یک عضو دیگر تیم از دانمارک هم گفت، چنین تجربه‌ای نداشته و به این اشاره کرد که برخی اظهار نظرها در رسانه به غلط منعکس شده‌اند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها