با ما همراه باشید

استانها

تذکر یک عضو شورا به شهردار در پی تخریب تعدادی خانه در مشهد

منتشر شده

در

تذکر یک عضو شورا به شهردار در پی تخریب تعدادی خانه در مشهد
عکس تزئینی است.

  عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در پی قلع و تخریب تعدادی ساختمان در منطقه ۹ و شهرک صابر تحت عنوان بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به شهردار مشهد تذکر داد و خواهان پاسخگویی وی شد.

شهناز رمارم امروز، ۱۱ مرداد ماه، در جلسه پایانی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در تذکری به شهردار مشهد اظهار کرد: مدتی است که شهرداری‌های مناطق تحت عنوان بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در حال قلع منازل شهروندان به ویژه در مناطق حاشیه شهر و محروم هستند. متأسفانه روز گذشته در منطقه ۹ و شهرک صابر این کار تکرار شد. آنچه به شهروندان در خصوص این تخریب‌ها عنوان می‌شود، موضوع بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌هاست.

وی ادامه داد: شهردار مشهد باید پاسخگو باشد که ساختمان‌هایی که دیروز و در ماه‌های گذشته قلع شد، چه خطری داشت و آیا شامل بند ۱۴ ماده ۵۵ می‌شد یا خیر.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ راجع به ساختمان‌ها تعیین و تکلیف می‌کند، نه بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها. این بند در رابطه با رفع خطر است اما روز گذشته ساختمانی در شهرداری منطقه ۹ تخریب شده و مردم مظلوم و بی‌پناه جایی نداشتند. از صبح پیام می‌دهند که هر کجا مراجعه می‌کنند، حکمی به آن‌ها ارائه نمی‌شود. طبق قانون باید با این مساله برخورد شود.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در واکنش به این تذکر اظهار کرد: در این خصوص پیش‌تر نامه‌ای برای شهردار نوشتیم تا این وضعیت را بررسی کند که تا این لحظه پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک و پوشاندن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر عمومی و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیاء در بالکن‌ها و جلو اتاق‌های ساختمان‌های مجاور معابر عمومی که‌ افتادن آن‌ها موجب خطر برای عابران است و جلوگیری از نصب ناودان‌هایی که باعث زحمت یا خسارت مردم باشد، بر عهده شهرداری است.

طبق تبصره این بند در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بناها و غیره و رفع مزاحمت‌های مندرج در ماده فوق شهرداری پس از کسب نظر مأمور فنی خود به مالکین یا صاحبان اماکن یا صاحبان ادوات منصوب ابلاغ مهلت‌دار متناسبی صادر می‌کند و اگر دستور شهرداری در مهلت معین به موقع اجرا گذاشته نشود،‌ شهرداری راساً با مراقبت مأموران خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد کرد و هزینه مصروف را به اضافه صدی پانزده خسارت از طرف دریافت‌ خواهد کرد.

نام‌گذاری چند خیابان فرعی در مشهد

طرح نام‌گذاری معابر فرعی با حفظ شماره به نام مفاخر مشهد از دیگر مصوبات این جلسه بود که با قید دو فوریت به تصویب رسید. بر این اساس به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، به منظور تکریم و ارزش‌گذاری مفاخر مشهد و با توجه به خدمات قابل توجه آن‌ها، نسبت به نام‌گذاری تعدادی از معابر فرعی به شرح زیر اقدام کند:

* نامگذاری معبر فرعی شهید فرامرز عباسی ۳۶ با حفظ شماره به نام «جعفر معماریان طهرانی»
* نامگذاری معبر فرعی لاله ۲ واقع در شهید فکوری ۱۷ به نام «امیر کهتری»
* نامگذاری معبر فرعی گلشن ۵/۴ واقع در بولوار هفت تیر به نام «رضا انزابی‌نژاد»
* نامگذاری معبر فرعی هاشمیه ۱۱ با حفظ شماره به نام «مهدی عبایی خراسانی»
* نامگذاری معبر فرعی سناباد ۱۲ با حفظ شماره به نام «سید موسی حجازی»
* نامگذاری معبر فرعی شهید سالاری‌مقدم ۱۰ با حفظ شماره به نام زنده یاد «ابوالقاسم کاشفی وحدتی»

بخشودگی عوارض و بهای خدمات پروانه ساختمانی مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست گلستان علی(ع)

لایحه بخشودگی عوارض و بهای خدمات پروانه ساختمانی مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست ۱۵ تا ۱۸ ساله گلستان علی(ع) یکی دیگر از مصوبات امروز شورای شهر مشهد بود. بر این اساس به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای اجرای مصوبات پیشین شورای شهر مشهد با موضوع «خیرین شهریار» و «شهر همگان با اولویت حمایت از گروه‌های خاص»، نسبت به بخشودگی عوارض و بهای خدمات پروانه ساختمانی مرکز نگهداری کودکان ۱۵ تا ۱۸ سال موسسه کودکان بی‌سرپرست گلستان علی(ع) به مبلغ شش میلیارد و ۳۲۶ میلیون و ۷۵۷ هزار ریال مطابق قرارداد صلح و ضمایم آن اقدام کند.

تصویب لایحه مجوز انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی فاطمیه

از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد  اعطای مجوز انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی فاطمیه بود. بر این مبنا، به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، نسبت به اجرای پروژه مشارکتی «مجتمع مسکونی فاطمیه» با مشارکت و سرمایه‌گذاری «موسسه خیریه مسکن‌سازان اهل‌بیت توس» به عنوان سرمایه‌گذار در زمین متعلق به شهرداری واقع در حاشیه بولوار پنجتن، حد فاصل خیابان پنجتن ۴۰ و ۴۶ و با مساحت کل زیربنای ۳۹۵۸۵ متر مربع با کاربری مسکونی، تجاری، پارکینگ، آموزشی، فرهنگی و فضای سبز و مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل ۲۵۳۱  میلیارد و ۱۹۶ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۲۷ ریال بر اساس قرارداد مشارکت پیوست و ضمایم آن اقدام کند.

اصلاح اساسنامه شرکت قطارشهری، تفویض اختیار و افتتاح حساب بانکی برای اداره کل خزانه‌داری، اصلاح مصوبات مرتبط با ارائه تسهیلات و خدمات به ایثارگران از دیگر مصوبات آخرین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها