کد خبر : 3157
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲

تفریغ بودجه شهرداری مشهد تصویب شد/اختصاص زمین احداث بیمارستان در شهرک رجایی

تفریغ بودجه شهرداری مشهد تصویب شد/اختصاص زمین احداث بیمارستان در شهرک رجایی

 تصویب تفریغ بودجه شهرداری مشهد و اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان شهرک شهیدرجایی دو مصوبه امروز جلسه فوق‌العاده شورای شهر مشهد بود. امروز در صدوسی‌ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، تفریغ بودجه سال ۹۹ شهرداری مشهد با ۴۱ تبصره به تصویب رسید که براساس آن، تفریغ بودجه سال ۹۹

تفریغ بودجه شهرداری مشهد تصویب شد/اختصاص زمین احداث بیمارستان در شهرک رجایی

 تصویب تفریغ بودجه شهرداری مشهد و اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان شهرک شهیدرجایی دو مصوبه امروز جلسه فوق‌العاده شورای شهر مشهد بود.

امروز در صدوسی‌ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، تفریغ بودجه سال ۹۹ شهرداری مشهد با ۴۱ تبصره به تصویب رسید که براساس آن، تفریغ بودجه سال ۹۹ شهرداری در حوزه عمومی و اقتصادی از حیث منابع به مبلغ ۱۹۷ هزار و ۶۰۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون و ۳۸۱ هزار ریال نسبت به اصلاح بودجه سال ۹۹، ۱۴ درصد افزایش داشته است. همچنین تفریغ بودجه سال ۹۹ شهرداری از حیث مصارف نیز به مبلغ ۸۴ هزار و ۷۸ میلیارد و ۷۴۹ میلیون و ۸۳۲ هزار ریال نسبت به اصلاح بودجه سال ۹۹،  ۱۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این جلسه فوق‌العاده لایحه توافق با شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، مالک اراضی موسوم به قند شیرین برای ساخت بیمارستان ۶۱۰ تخت‌خوابی در شهرک شهید رجایی مشهد در شورای شهر به تصویب رسید.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در جریان بررسی این لایحه اظهار کرد: هفته گذشته شهردار لایحه ‌دوفوریتی در خصوص اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان در اراضی کارخانه قند شیرین را ارائه کرد که با توجه به تصمیم شورا این لایحه از قید دو به یک‌فوریت تغییر کرد.

در ادامه سیدمسعود ریاضی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: براساس این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود به منظور تامین سرانه‌های خدماتی(فضای سبز، درمانی و تجهیزات شهری) و کاربری انتفاعی در پهنه شرقی مشهد نسبت به تمدید و اجرایی نمودن صلحنامه، در محدوده ۱۵۳.۵ هکتاری اراضی شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، پس از ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اقدامات لازم را اجرایی کند.

غلامحسین صاحبی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، در این خصوص سوالی مطرح کرد مبنی بر اینکه این زمین متعلق به آستان قدس است و توافقات با آستان قدس در این خصوص به چه صورت خواهد بود؟

نماینده شهرداری در پاسخ به سوال این عضو شورای اسلامی شهر مشهد، گفت: شهرداری مسائل و موارد لازم با آستان قدس را در صلح‌نامه عنوان کرده است. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته مقدار سهم و نحوه مشارکت با مالک زمین تعیین شده است. براین اساس سهم شهرداری ۶۰ درصد و مالک زمین ۴۰ درصد است و هر کس نسبت به سهم خود حقوقات آستان قدس را باید پرداخت کند.

وی افزود: در سهم شهرداری کاربری درمانی، تجهیزات شهری و یک محدوده مسکونی مشمول پرداخت تغییر کاربری به آستان قدس است. عمده زمینی که حدود ۴۶ هکتار فضای سبز و کابری معبر است مشمول حق و حقوق آستان نمی‌شود و تمامی این موارد به طور مشخص در صلح‌نامه آورده شده است.

بر این اساس لایحه توافق با شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، مالک اراضی موسوم به قند شیرین برای ساخت بیمارستان تصویب شد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها