با ما همراه باشید

بین الملل

تورم باعث کاهش بی‌سابقه حقوق کارگران آمریکا شد

منتشر شده

در

ارزش دستمزدها و حقوق‌های آمریکا درحالی با تورم حدود ۴ درصد کاهش یافت که مزایای حقوقی در این کشور ۴.۲ درصد کاهش یافته که هر دو بزرگترین کاهش از ۲۱سال پیش هستند.

 به نقل از سی. ان. ان، براساس گزارش شاخص هزینه اشتغال منتشر شده در روز جمعه توسط فدرال رزرو آمریکا، کل هزینه‌ها برای کارگران حوزه غیرنظامی پس از محاسبه تورم، در ۱۲ماه گذشته منتهی به مارس حدود چهار درصد افزایش یافته است.

طبق این گزارش، این بزرگترین کاهش سطح دریافتی حقیقی نیروی کار از زمانی که اداره آمار به‌وجود آمده، در آمریکا رقم خورده است.

اساسا تورم در آمریکا به شکل امروزی در سال ۲۰۰۱ آغاز شد.

علاوه بر این، تورم در زمانی رخ می‌دهد که هزینه‌های استخدام -که شامل دستمزدی که کارفرمایان می‌پردازند به علاوه سلامتی، بازنشستگی و سایر مزایا- به سرعت در حال افزایش است. به همین دلیل کارفرمایان سعی می‌کنند موقعیت‌های شغلی خود را قبل از تحقق تورم پرکنند و میزان کارکنان خود را حفظ کنند.

این داده‌ها تغییرات قیمت‌های نیروی کار برای کارفرمایان تحلیل می‌کند و حقوق را در مقایسه با افزایش هزینه غذا، بنزین و مسکن می‌سنجد.

ارزش دستمزدها و حقوق‌های آمریکا درحالی با تورم حدود ۴ درصد کاهش یافت که مزایای حقوقی در این کشور ۴.۲ درصد کاهش یافته که هر دو بزرگترین کاهش از ۲۱سال پیش هستند.

جیسون فورمن (استاد اقتصاد در دانشگاه هاروارد و رئیس سابق شورای مشاوران اقتصادی در دولت اوباما) درباره داده‌های تورم گفت: «برای کارگران، این خبر بدی است. دستمزدهای حقیقی دریافتی در سال گذشته به سرعت در حال کاهش است و میزان آن‌ها بسیار کمتر از دو سال پیش است.»

جروم پاول (رئیس فدرال رزرو) به داده‌های شاخص هزینه اشتغال به‌عنوان عاملی در تصمیم بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره در ماه گذشته برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ اشاره کرده است.

با نگاهی به سال گذشته منتهی به مارس، هزینه حق بیمه ۴.۵ درصد در مقایسه با دسامبر سال گذشته افزایش یافته است.

کتی بوستیانچیچ (اقتصاددان ارشد آمریکایی در آکسفورد اکونومیکس) گفت که آخرین گزارش جبران خسارت احتمالاً فدرال رزرو را در یک روحیه کاملاً جنگ طلب نگه می‌دارد. او انتظار دارد که بانک مرکزی در نشست‌های سیاست‌گذاری خود در ماه مه و ژوئن، نرخ بهره را ۵۰ واحد دیگر افزایش دهد.

او می‌گوید: «آنچه آن‌ها نگران آن هستند این است که این تورم بالاتر برای مدت طولانی ادامه داشته است که اگر انتظارات مصرفی جامعه افزایش یابد، بیرون کردن تورم از سیستم سخت‌تر از صرف انتظار برای اصلاح زنجیره‌های تأمین مالی است.»

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

دستیابی به توافق، منوط به جدی بودن تصمیم ایران است

منتشر شده

در

توسط

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت که واشنگتن و هم‌پیمانان آن از مدت‌ها قبل آماده توافق بوده‌اند و اکنون نوبت ایران است که جدیت خود را نشان دهد.

 «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گفت که واشنگتن و هم‌پیمانان آن از مدت‌ها قبل آماده توافق بوده‌اند و اکنون نوبت ایران است که جدیت خود را نشان دهد.

وی افزود که همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، چند مسأله کوچک باقی مانده‌ است. معتقدیم که این مسائل قابل حل و فصل بوده و می‌توان توافق را به سرعت و به طور موثر به نتیجه رساند.

پرایس مدعی شد که دستیابی به توافق، منوط به جدی بودن تصمیم ایران است.

وی بار دیگر از تبادل اطلاعاتی کشورش با رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داد و گفت که این مشورت‌ها به‌طور پیوسته در جریان است.

پرایس با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که آمریکا و اسرائیل در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران موضع مشترکی دارند و آن، جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است.

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

بین الملل

احتمال سفر پوتین به ترکیه طی روزهای آینده

منتشر شده

در

توسط

رسانه‌ها از احتمال سفر ‌رئیس‌جمهوی روسیه به ترکیه طی روزهای آینده خبر دادند.

 رسانه‌ها از احتمال سفر «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوی روسیه به ترکیه طی روزهای آینده خبر دادند.

وبسایت خبری گازتا در روسیه گزارش داد که رهبر کرملین بناست طی روزهای آینده به آنکارا سفر کند.

این در حالی است که روزنامه «استار» نیز در گزارشی از سفر پوتین به پایتخت ترکیه خبر داد.

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین گفت که برنامه‌ای در زمینه سفر پوتین به آنکارا طی روزهای آینده تعیین نشده است.

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب

بین الملل

عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود

منتشر شده

در

توسط

نخست‌وزیر بریتانیا گفت که عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود.

 به نقل از الهربیه، نخست‌وزیر بریتانیا گفت که عادی‌سازی روابط با روسیه بسیار دشوار خواهد بود.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به اینکه آیا «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه در صورت ابراز پشیمانی می‌تواند به صحنه جهانی بازگردد یا نه، گفت: «ابراز پشیمانی اکنون برای ولادیمیر پوتین بسیار دشوار خواهد بود… فکر می‌کنم هیچ چیز غیرممکن نیست، اما فکر کنم این به سن من قد ندهد که ببینم چگونه می‌توانیم روابط با پوتین را از نو عادی کنیم.»

جانسون گفت که جهان در خطر تکرار سال ۲۰۱۴ است، زمانی که روسیه شبه‌جزیره کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد.

وز افزود: «جهان اساسا گفت که این وحشتناک است. ما آن را محکوم می‌کنیم، آن را تقبیح می‌کنیم. و این کار را انجام دادیم و تحریم هم کردیم. اما در همان زمان، ما به نوعی با او مذاکراتی را درباره راه پیش رو آغاز کردیم. و پوتین اساسا از آن به عنوان راهی برای بدتر کردن وضعیت بد در اوکراین استفاده کرد.»

 

منبع: ايلنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها