با ما همراه باشید

اخبار 53

جذب و ساماندهی 611 همیار طبیعت در سمنان

منتشر شده

در

جذب و ساماندهی 611 همیار طبیعت در سمنان

ایسنا/سمنان رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از ساماندهی 611 همیار طبیعت خبر داد و گفت: فقط در سال جاری 78 نفر محافظ افتخاری در قالب طرح همیار طبیعت جذب شده که همچنان روند جذب آن‌ها نیز ادامه دارد.

علیرضا رهایی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و انفال بدون مشارکت مردمی شدنی نیست، اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بهره‌مندی از ظرفیت ادارات ‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها به دنبال استفاده از مشارکت حداکثری مردم برای حفظ، حراست، بهره‌برداری و توسعه منابع طبیعی است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز مردم را همراه و همکار خود می‌دانند، اضافه کرد: تاکنون این مجموعه در برنامه‌های مختلف خود در حوزه ترویج و آموزش برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی گام‌های مختلفی برداشته است.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از طرح همیار طبیعت به ‌عنوان یکی از دستاوردهای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای افزایش مشارکت‌های مردمی یاد کرد و گفت: این طرح در استان  سمنان نیز در حال دنبال شدن است و برای معرفی آن نیازمند مشارکت اصحاب رسانه به ویژه خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیمای مرکز سمنان هستیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته طرح همیار طبیعت در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با عضویت بیش از بیست هزار نفر نیروی مروج افتخاری و مروج دانش‌آموزی با همکاری آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی کار خود را دنبال می‌کرد که این افراد با مراجعه حضوری به ادارات شهرستان واداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام می‌کردند . ساماندهی و بهره‌مندی از آن‌ها به شیوه مطلوب انجام نشد.

رهایی ادامه داد: از سال 1398 به بعد روند ثبت‌نام همیاران طبیعت تغییر کرد و با استفاده از بستر سامانه همیار طبیعت، همیاران جدید ثبت‌نام و ساماندهی و بهره‌مندی از آن‌ها در قالب‌های مشخص دنبال شد.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر بیش از 611 نفر در طرح همیار طبیعت عضو شده‌ و کارت همیار طبیعت را دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: فقط در سال جاری 78 نفر محافظ افتخاری در قالب طرح همیار طبیعت جذب شده که همچنان روند جذب آن‌ها نیز ادامه دارد.

رئیس اداره آموزش،ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان خاطرنشان کرد: طرح همیار طبیعت شامل محافظ افتخاری، مروج افتخاری و مروج دانش‌آموزی می‌شود که عموم علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه همیار طبیعت در سایت اداره‌کل منابع طبیعی به نشانی    «  semnan.frw.ir»  به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام کرده و کارت همیار منابع طبیعی را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: در بخش محافظان افتخاری، چگونگی و شیوه همکاری مردم به صورت افتخاری برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی دنبال می‌شود.

رهایی تصریح کرد: مروجان با همکاری اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، موضوع فرهنگ‌سازی در حوزه منابع طبیعی را دنبال می‌کنند و در فعالیت‌های عمومی منابع طبیعی از جمله ویژه برنامه‌های روز جهانی بیابان‌زدایی، کارگاه‌های آموزشی، کاشت نهال وهفته منابع طبیعی وآبخیزداری و غیره نقش‌آفرینی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه کارت همیار طبیعت معرف افراد دغدغه‌مند نسبت به حوزه منابع طبیعی است، تصریح کرد: اطلاعات همیاران طبیعت در این کارت آورده شده و این افراد با این کارت می‌توانند با همکاران ما در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به ویژه یگان حفاظت این اداره‌کل در ارتباط باشند.

رهایی با تاکید بر اینکه همیاران طبیعت هیچ چشمداشت مادی ندارند، اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز از جمله لباس همیار محافظ در اختیار محافظان قرار داده می‌شود و در مراسم‌های ملی و استانی این افراد مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها