با ما همراه باشید

اخبار 53

جمهوری اسلامی با رفع نواقص خود می‌تواند ضامن امنیت کشور باشد

منتشر شده

در

جمهوری اسلامی با رفع نواقص خود می‌تواند ضامن امنیت کشور باشد

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: همه دلسوزان و منتقدان جدی شرایط کنونی برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور، بدیلی جز جمهوری اسلامی سراغ ندارند. مورد تاکید همگان است که صرفا جمهوری اسلامی، با رفع نواقصی که در برخی زمینه‌ها دارد می‌تواند ضامن امنیت و تمامیت ارضی کشور باشد.

محمدرضا حیدری امروز در صدوبیستمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری، اظهارکرد: ۲۲ بهمن نشان دهنده مبارزاتی است که همه آن‌ها بر محور آزادی، عدالت، توسعه و پیشرفت و متکی بر آموزه‌های دینی و ایرانی بوده است. قدرت ملی دارای ابعاد و متغیرهای مختلفی چون قدرت نظامی، توان اقتصادی، نوع وابستگی به پیمان‌های خارجی و موقعیت جغرافیایی و… است. در این بین، قدرت مردمی و رعایت حقوق ملت در عرصه‌های مختلف، مهمترین حوزه بوده که خلاء آن یکی از علل سقوط رژیم شاه شناخته می‌شود و در این ۴۰ سال عامل حراست و حفاظت از انقلاب بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مبارزان انقلابی و روشنفکران در مسیر مبارزات خود سختی‌ها و مشقت‌های بسیاری را از سوی رژیم شاه تحمل کردند و به جان خریدند تا انقلاب به پیروزی برسد، تصریح کرد: بارها تاکید شده که مناسبت‌‎ها، فرصتی برای بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌هایی است که مردم آن‌ها را خلق کرده‌اند؛ باید به آن‌ها برگردیم و مرور کنیم. نسل انقلاب به خوبی این روزها را به یاد دارد؛ روزهایی که ملت ایران در شهرها و روستاها حضور پررنگی داشتند و به آرمان‌ها تاکید می‌کردند.

حیدری در ادامه صحبت‌های خود از شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به عنوان تاکید بر سه رکن اصلی انقلاب یاد کرد و گفت: صیانت و حراست از این سه اصل، بسیار مهم و رسالتی بر دوش همه انقلابی‌ها و افراد پایبند به آرمان‌های ملت ایران است. باوجود همه تلاش‌‎ها، کماکان ایراداتی در تحقق سه اصل یاد شده داریم. منظور از استقلال در این شعار، استقلال به معنای نکته آرمانی موضوع آزادی‌های فردی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی و جمهوریت در کنار اسلامیت است.

وی افزود: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، بحث‌های مهمی است که جامعه و مردم پیوسته به آن تاکید داشته‌اند و به‌عنوان نکته‌ای محوری باید به آن توجه کنیم. برخی افراد اپوزوسیون برانداز با دلارهای سعودی و اسرائیلی، این روزها در فضای رسانه‌ای به‌دنبال سیاه‌نمایی شرایط کنونی و مطلوب نشان دادن زمان شاهنشاهی هستند. چنین نگاه و تصویرگری مطابق با واقعیت نیست؛ خفقان و محروم کردن مردم از حق تعیین سرنوشت و پشت پا زدن به باورها و ارزش‌هایی که مردم به آن‌ها اعتقاد داشتند، نکته بسیار مهمی است که در زمان قبل از انقلاب بر کشور حاکم بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: همه دلسوزان و منتقدان جدی شرایط کنونی، برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشور، بدیلی جز جمهوری اسلامی سراغ ندارند و مورد تاکید همگان است که صرفا جمهوری اسلامی، با رفع نواقصی که در برخی زمینه‌ها دارد می‌تواند ضامن امنیت و تمامیت ارضی کشور باشد. مشکلات مختلفی در بحث‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داریم. در عین حال باید مراقب سیاه‌نمایی‌های هدایت شده باشیم و از اتفاقات و نوآوری‌ها و دستاوردها مراقبت کنیم و آن‌ها را برجسته نماییم.

حیدری خاطرنشان کرد: جریان اصلاحات هم به دنبال تحقق همین نگاه اصلاحی در جامعه است؛ چراکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، با این هزینه‌ها و خون‌های به ناحق ریخته شده و چارچوب‌های قانون اساسی باید با نگاه اصلاحی بر مدار قانون حرکت کند. با وجود تنوع در متغیرهای هر کشور فصول مشترکی چون قدرت نظامی، توان اقتصادی، نوع وابستگی به پیمان‌های خارجی و موقعیت جغرافیایی و… وجود دارد.

تعیین حق سرنوشت، مردم را در جامعه نگه می‌دارد

وی افزود: در زمان حکومت پهلوی با برخورداری از این ویژگی‌ها به طور نسبی ولی خلاء قدرت و نقش مردمی در این زمان کاملا مشهود بود. طی بیش از ۴ دهه اخیر هم همین نقش مردمی بوده که در کنار سایر متغیرها از انقلاب ایران اسلامی حفاظت و حراست نموده است. قدرت مردم و رعایت حقوق ملت در عرصه‌های مختلف به ویژه تعیین حق سرنوشت، مهمترین عرصه‌ای است که مردم را در جامعه نگه می‌دارد؛ لذا باید از آن حفظ و حراست کنیم و همه دلسوزان نظام و انقلاب به آن تاکید ویژه و جدی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به پیش‌رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، گفت: نکته کلیدی در این انتخابات، فراهم کردن شرایط برای حق تعیین سرنوشت در چارچوب قانون و برمبنای شرایط مشارکت حداکثری است که مستلزم حضور حداکثری بوده و آن هم در سایه فضای رقابتی محقق می‌شود. مشارکت حداکثری مردم در روح حاکم بر قانون اساسی کاملا ملموس بوده و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نیز هرکدام بارها به اهمیت این مهم تاکید کرده‌اند. مدیریت شهری مشهد در دوره شورای پنجم پیوسته به نقش کلیدی و مهم شهروندان توجه داشته و به میزان توانایی و اختیارات خود سعی کرده در جهت عملیاتی شدن و تحقق آن گام بردارد؛ چراکه باور داریم، مردم شایسته دریافت بهترین خدمات هستند.

آثار رویکرد کارآمدی در مدیریت شهری برای مردم مشهود است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر، حیدری خاطرنشان کرد: رویکرد کارآمدی در شورای شهر و شهرداری مشهد، به منظور ایجاد امید، اعتماد و حفظ مردم در فضای اجتماعی و زندگی شهری، یکی از بحث‌های محوری و جدی شورای پنجم بوده که آثار و خروجی آن برای مردم کاملا مشهود بوده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها