با ما همراه باشید

ورزشی

جهانبخش: فقط انرژی مثبت و حمایت لازم داریم

منتشر شده

در

جهانبخش که سومین فصل بازی در لیگ جزیره را پشت سر گذاشته، حالا در اردوی تیم ملی حضور دارد و با پیراهن شماره ۷ تلاش می‌کند تا نقش خود را در صعود تیم ملی به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ایفا کند.

 

جهانبخش که سابقه گلزنی در مقدماتی ۲۰۱۸ روسیه را دارد، در گفتگو با خبرنگار ما با انرژی خاصی از انگیزه بازیکنان برای صدرنشینی صحبت می‌کند و می‌گوید که سلب میزبانی از ایران باید فراموش شود و تیم ملی در منامه، می‌تواند رقبایش را شکست دهد.

 

گفتگو با علیرضا جهانبخش را اینجا می‌خوانید:

 

 

* وضعیت اردو و تمرین بسیار خوب است 

وینگر تیم ملی درباره شرایط اردو و تمرینات عنوان کرد: وضعیت اردو خوب است و خداراشکر بچه‌ها روحیه خیلی خوب دارند و انشالله آماده می‌شویم که اولین بازی را فردا (پنج شنبه) انجام دهیم. دیروز اولین تمرین را داشتیم که خیلی تمرین خوبی بود، امروز هم تمرین روز قبل بازی را برگزار کردیم تا آماده بازی فردا شویم.

 

او همچنین درباره وضعیت اقامت توضیح داد: هتل ما هتل بسیار خوبی است و شرایط اردویی بسیار خوب است و امکانات داخل هتل هم اوکی هستند. مهم این است که به امید خدا با این شرایط بتوانیم نتایج مناسبی بگیریم.

 

 

* کیش از اینجا گرم تر بود

جهانبخش در مورد چمن ورزشگاه المحرق اظهار داشت: استادیوم المحرق را ندیده بودیم اما مشخص است که چمن ورزشگاه شرایط بسیار بسیار بدی دارد و اصلا شرایطش مناسب نیست. باید فردا ببینیم در داخل زمین چه اتفاقی رخ خواهد داد.

 

ستاره تیم ملی ایران با اشاره به اردوی کیش گفت: اردوی کیش اردوی فوق‌العاده خوبی بود. هم از نظر امکاناتی که وجود داشت و هم از لحاظ اینکه ما با این گرما آشنا شدیم. گرمای کیش خیلی بیشتر از اینجا بود و اینجا هم قطعا خیلی گرم است اما در مقایسه با کیش شرایط بهتری دارد. فکر کنم آنجا یک آماده سازی خیلی خوبی داشتیم تا اینجا شرایط خوبی را رقم بزنیم. از نظر روحی، روانی شرایط بسیار خوبی داریم و به امید خدا آماده می‌شویم برای یک بازی خوب.

 

 

* امیدوارم وارث خوبی برای شماره ۷ باشم

وی درباره پوشیدن پیراهن شماره ۷ در تیم ملی نیز عنوان کرد: این یک افتخار بزرگی برای من به شخصه است. قطعا بازیکنان بزرگی این پیراهن را برتن کردند. علی آقا پروین و آقا مسعود شجاعی سالها این پیراهن را در اختیار داشتند و قطعا افتخارات و بازی‌های خاطره انگیز آن‌ها در ذهن فوتبال‌دوستان هست. امیدوارم بتوانم وارث خوبی برای این پیراهن باشم و بتوانم از این شماره که شماره مورد علاقه‌ام از کودکی بوده، به خوبی مراقبت کنم و خاطرات شیرینی در ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی رقم بزنم. تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم لیاقت این شماره را داشته باشم.

 

علیرضا جهانبخش در مورد میزان آمادگی خودش گفت: شرایط خوبی دارم و از وقتی به اردو اضافه شدم سعی کردم چیزهایی را که آقای اسکوچیچ می‌خواهند مرور کنم و از نظر تاکتیکی با او وفق پذیری پیدا کنم. چهار بازی بسیار سخت داریم که فردا اولی خواهد بود و امیدوارم شرایط خوبی داشته باشیم.

 

 

* اسکوچیچ دردسر شیرینی دارد

ستاره تیم ملی ایران راجع به کادرفنی تیم ملی اظهار داشت: آقای اسکوچیچ و آقا وحید هاشمیان و آقا کریم که به ما اضافه شدند، همگی تلاش می‌کنند که شرایط خوبی را از نظر فنی و روحی روانی رقم بزنند تا بدون مشکلات وارد مسابقات شویم و بهترین نتایج را برای تیم ملی رقم بزنیم.

 

وی در مورد رقابت شدید در تیم ملی عنوان کرد: قطعا رقابت در تیم ملی باعث می‌شود تیم ملی بهتری داشته باشیم. چون ما در هر پست ۳ بازیکن خوب و آماده داریم و اگر این بازیکنان مدیریت خوب شوند و در هر بازی به بهترین شکل استفاده شوند، می‌تواند برای موفقیت تیم ملی مثمر‌ثمر باشد و در انتها به نتیجه خوب برسد. این یک دردسر شیرین برای کادرفنی است که از بازیکنان در پست‌های مختلف استفاده کنند. به عنوان بازیکن شما دوست دارید همیشه تاثیرگذار باشید و بنده هم هر موقع کادرفنی بخواهند که بازی کنم، تمام تلاشم را برای موفقیت تیم ملی انجام می‌دهم تا چه از نظر عملکرد و چه آمار، شرایط خوبی را داشته باشم.

 

 

* یک نسل فوق العاده در تیم ملی حضور دارد

جهانبخش درباره پتانسیل تیم ملی توضیح داد: قطعا این نسل از تیم ملی ما، یکی از بهترین نسل‌های فوتبال ایران است. بچه‌ها چه در ایران و چه بیرون، فوق العاده کار می‌کنند اما در این تورنمنت هر بازی مهم است. تمام تیم‌ها بهتر شده‌اند. همه درباره بحرین و عراق می‌گویند اما هر چهار بازی حساس است و ما باید در تمام بازی‌ها با یک ذهنیت مشخص به زمین برویم.

 

او درباره شرایطش در برایتون عنوان کرد: تمام تمرکزم روی تیم ملی است. انشالله بعد از بازی‌ها برمی‌گردم برایتون و بهترین تصمیم را میگیرم.

 

 

* صعود به جام جهانی برای همه فوتبال ایران است

ستاره تیم ملی با اشاره به تاثیر صعود به جام جهانی، توضیح داد: صعود به جام جهانی می‌تواند خیلی برایمان مهم باشد. این برای تمام فوتبالیست‌های ایرانی است و همچنین تمام مربیان شاغل در ایران و همچنین کل باشگاه‌ها. امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 

وی درباره فصل فوتبالی‌اش در برایتون نیز عنوان کرد: من اصلا افت نکرده‌ام و چنین چیزی را حس نمیکنم. حتی وقتی که از شرایط بازی دور بودم، یا به خاطر مصدومیت بود یا سلیقه شخصی. من در تمام این مدت آماده بودم و خیلی خوب تمرین کردم و الان که اینجا هستم تمام تمرکز و تلاش و تمام وجودم را برای تیم ملی می‌گذارم.

 

 

* با حرف کریم و مهدی موافقم

علیرضا جهانبخش با اشاره به میزبانی بحرین گفت: این بحث را دیگر نباید درباره اش صحبت کرد و ما باید تمام تلاشمان را برای موفقیت تیم ملی انجام دهیم.

 

او در خصوص صحبت‌های انصاری فرد و طارمی در مورد اردو عنوان کرد: اردو همیشه می‌تواند بهتر باشد. این را نسبت به پتانسیل تیم ملی می‌گویم. به نظر من اگر بحث حمایت و امکانات در کنار پتانسیل باشد، بازدهی خیلی بیشتر می‌شود. بچه‌ها راجع به بازی دوستانه صحبت کردند و این بین بچه‌ها بود و ما همیشه بین خودمان درباره برنامه ریزی صحبت میکنیم.

 

هماهنگی نیاز به زمانبندی و برنامه‌ریزی دارد و این برنامه می‌تواند با بازی دوستانه خوب و تمرینات خوب باشد. بحثی که بین ما بود، این بود که اردو زودتر و با شرایط بهتر آغاز شود. مخصوصا برای این چهار بازی که فکر کنم جزو حساس‌ترین بازی های ملی چند سال اخیر است. من کاملا با حرف کریم [انصاری‌فرد] و مهدی [طارمی] موافقم. اگر میخواهیم بلند مدت به پیشرفت تیم ملی فکر کنیم باید شرایط بهتر باشد.

 

 

* آقا کریم و آقا وحید می‌توانند الگوی ما باشند

علیرضا جهانبخش درباره حضور کریم باقری گفت: من خیلی خیلی امیدوار بودم که این اتفاق رخ دهد و حضور آقای باقری می‌تواند از نظر روحی روانی برایمان مثبت باشد. هم حضور ایشان و هم آقای هاشمیان که روزی قطعا الگوی ما بودند و ستاره سالهای اوج خودشان بودند، قطعا می‌تواند به نفع تیم ملی باشد و این افراد تجارب خود را ما انتقال دهند.

 

او در پایان گفت: از مردم عزیزمان خواهش میکنم دعا کنند و انرژی مثبت بفرستند و ما را حمایت کنند تا ازاین چهار بازی سربلند بیرون بیاییم.

منبع : ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

هانیه رستیمان: از عملکردم راضی هستم/ مدال فروغی هیجان‌انگیز بود

منتشر شده

در

توسط

هانیه رستیمان: از عملکردم راضی هستم/ مدال فروغی هیجان‌انگیز بود

پرچمدار زن کاروان ایران می‌گوید از عملکرد خود در تیراندازی بازی‌های المپیک توکیو راضی است و تجربه خوبی به دست آورده است.

به گزارش ایسنا، هانیه رستیمان پرچمدار زن کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو پس از بازگشت به کشور در مورد عملکرد تیم تیراندازی گفت: با توجه به اینکه تیراندازی رشته‌ای سخت است، نمی‌توان قول مدال داد و هر مسابقه شرایط خاص خود را دارد اما باز هم تیراندازان خیلی خوب کار کردند. از عملکردم راضی بودم، با اختلاف خیلی کم از فینال‌ها جا ماندم اما خوشبختانه عملکرد خوبی داشتم و با تجربه ای که کسب کردم به آینده امیدوار هستم.

او در مورد کسب مدال طلا توسط جواد فروغی بیان کرد: حدس می‌زدیم آقای فروغی مدال بگیرد چون در دو مسابقه آخر قبل از المپیک هم مدال طلا گرفته بود و آمادگی بالایی داشت. امیدوار بودیم این مدال کسب شود که این اتفاق هم افتاد.

رستیمان در مورد واکنش خود و نجمه خدمتی بعد از مدال‌آوری فروغی گفت: واقعا خوشحال بودیم انگار خودمان مدال گرفته بودیم. خیلی هیجان انگیز بود. اولین مدال تاریخ تیراندازی و اولین مدال کاروان بود که خیلی ارزش داشت.

او در مورد عملکرد تیم میکس تپانچه که در المپیک‌پنجم شد بیان کرد: همه رقبایمان در میکس خیلی قدرتمند بودند و تجربه چندین المپیک داشتند، بنابراین رقابت سختی بود. خوشبختانه مرحله اول را عبور کردیم و رکورد خوبی زدیم اما نتوانستیم از مرحله دوم بالا برویم. با این حال جزو پنج تیم اول بودیم و باعث خوشحالی است که برای اولین بار این عنوان را کسب کردیم. برای این مقام هم به ما حکم قهرمانی دادند.

رستیمان در مورد آینده رشته تپانچه و شانس مدال‌آوری در مسابقات آینده گفت: خدا را شکر  با توجه به نتایج کسب شده روحیه خوبی داریم و آمادگی تیم خوب است. تلاش می‌کنیم که روز به روز بهتر شویم. با اینکه تیراندازی قابل پیش‌بینی نیست اما تلاش می‌کنیم و  حتما در آینده اتفاقات خوبی می افتد.

 

ادامه مطلب

ورزشی

ابراهیم‌زاده: ذوب‌آهن باید به مربیان اصفهانی اعتماد می‌کرد/ سپاهانی‌ها به نویدکیا باور داشتند

منتشر شده

در

توسط

ابراهیم‌زاده: ذوب‌آهن باید به مربیان اصفهانی اعتماد می‌کرد/ سپاهانی‌ها به نویدکیا باور داشتند

سرمربی سابق ذوب‌آهن گفت: فرهنگ تیم ذوب‌آهن یک فرهنگ خاص است که یک مربی باید بازیکنان، هواداران و کارکنان را به خوبی بشناسد و با آن‌ها کار کند.

منصور ابراهیم زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد ذوب‌آهن در لیگ بیستم اظهار کرد: این‌که رحمان رضایی بازیکن خیلی خوبی بود جای خود دارد اما به عنوان سرمربی کجا تجربه داشت که به عنوان مدیر فنی فصل گذشته در ذوب‌آهن حضور پیدا کرد. این یک علامت سوال برای من بود چون لوکا بوناچیچ سرمربی با تجربه‌ای بود. در لیگ امسال با چه دلایلی رحمان رضایی سرمربی ذوب‌آهن شد؟ این‌ها سوال‌هایی است که برای من بی‌جواب مانده است. من راجع به شخصیت و کیفیت او در زمانی که بازی می‌کرد هیچ بحثی ندارم اما برای من سوال بود که ذوب‌آهن با آن تجربه بالایی که داشت چگونه این تصمیم را گرفت.

او ادامه داد: تعدادی از بازیکنان خوب ذوب‌آهن در پایان فصل از تیم جدا شدند و به سپاهان و دیگر تیم‌ها منتقل شدند که همه این‌ها حاکی از آن است که مشکلاتی در بخش مدیریتی به وجود آمد که این بازیکنان جدا شدند. اگر مدیریت درست و برنامه ریزی کاملی وجود داشت، بازیکنانی که ماحصل این باشگاه بودند را حفظ می‌کردند. در کار داوری هم اشتباهاتی وجود داشت اما تیم در بخش دفاعی خیلی ضعیف عمل می‌کرد و تیم خیلی ساده گل می‌خورد. این مشکل به مسائل فنی برمی‌گشت و استرس‌ در تیم حاکم بود.

سرمربی سابق ذوب‌آهن با بیان این‌که “اگر به مربیان اصفهانی اعتماد می‌شد شرایط بهتر می‌شد،” گفت: به هر حال باتوجه به تجربیات خوبی که مجتبی حسینی داشت و این‌که سابقه حضور در ذوب‌آهن داشت، به عنوان سرمربی انتخاب شد اما باز هم بار مثبتی نداشت. جدا از مسائل فنی، این نتایج بیشتر به شرایط روحی و روانی تیم برمی‌گشت و خیلی چیزها به مدیریت تیم برمی‌گشت. حتی در آخرین بازی تیم که مرگ و زندگی بود هم آن‌چنان خوب ظاهر نشدند و گل بدی هم خوردند. این‌ها به مسائل روحی و روانی و مدیریتی برمی‌گردد.

او اضافه کرد: زمانی که سرمربی این تیم بودم، در آخرین سال حضورم تیم‌مان پنجم شد و وقتی که مدیریت عوض شد تیم تا رده‌های پایینی سقوط کرد. بعد از آن تغییراتی به وجود آمد و یحیی گل محمدی آمد و تیم در شرایط مناسبی قرار گرفت. می‌خواهم بگویم فرهنگ تیم ذوب‌آهن یک فرهنگ خاص است که یک مربی باید بازیکنان، هواداران و کارکنان را بشناسد و با آن‌ها کار کند. یک مربی باید اطلاع خوبی از این شرایط داشته باشد تا بتواند موفق شود.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این سوال که با شما صحبتی شده است یا خیر؟ گفت: خیر با من صحبت نشده اما اگر مذاکره شود و شرایطی که نیاز است فراهم شود، چرا که نه. من با ذوب‌آهن شرایط خیلی خوب به دست آوردم و با ذوب‌آهن جایگاه خوبی کسب کردم و سکوی پرتاب من بوده است. همه بازیکنان برای من تلاش کردند و هواداران و رسانه‌ها از من حمایت کردند تا با این تیم بتوانم موفق شوم. من سال اولی که آمدم مدیران وقت به من اعتماد کردند و کسی فکر نمی‌کرد بتوانم موفق باشم که خداراشکر نتایج خوبی کسب شد.

او ادامه داد: اعتمادی که از طرف مدیریت می‌شود خیلی مهم است. امسال به محرم نویدکیا اعتماد شد و توانست نتایج خوبی کسب کند. باور اعضای تیم نسبت به مربی و کادر فنی هم مهم است و باید دید باور بازیکنان و اعضای تیم نسبت به مربی در چه سطحی قرار دارد. اگر این شرایط را به وجود بیاورند، همه مربی‌ها می‌توانند کار کنند و کادرفنی هم به بازیکنان‌شان باور داشته باشند. این‌ها از مسائلی است که باید حل شود تا یک تیم بتواند موفق شود.

سرمربی سابق سپاهان در رابطه با نایب قهرمانی این تیم در لیگ بیستم بیان کرد: با تغییر مدیریت شرایط سپاهان تغییر کرد. محمدرضا ساکت توانست با بازیکنان، هواداران و کادرفنی ارتباط خیلی خوبی برقرار و با برنامه عمل کند. اضافه شدن محرم نویدکیا به عنوان کسی که خیلی خوب فوتبال را درک می‌کرد و تجربه‌های خیلی خوبی داشت و همچنین آرام و متین بود، توانست به تیم کمک کند. او با شخصیت است و ارتباط خیلی خوبی با همه در زمینه‌های مختلف دارد و ضمن این‌که بازیکنان خوبی جذب کردند که از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

او ادامه داد: تفکرات محرم نویدکیا، حمایت کادر فنی و کسانی که در کنار تیم قرار گرفته بودند باعث این نتایج خوب شد. نویدکیا بازیکنان سپاهانی‌ را کنار خود داشت و افرادی مثل فرهاد بهادرانی، محمود کریمی، آقای توتونچی و همچنین اضافه کردن مربی با دانشی مثل علیرضا مرزبان بسیار به تیم کمک کرد. همه با هم توانستند این مجموعه را خوب هدایت کنند و از فوتبال‌شان لذت می‌بردند و کاری به مسائل حاشیه‌ای نداشتند.

ادامه مطلب

ورزشی

درخشش ورزشکار جوان ایرانی در کاپ اروپایی ترای‌اتلون

منتشر شده

در

توسط

درخشش ورزشکار جوان ایرانی در کاپ اروپایی ترای‌اتلون

ملی‌پوش تیم جوانان ترای‌اتلون ایران با قرار گرفتن در بین ۵ ورزشکار برتر کاپ اروپایی بالیکسیر ترکیه و ثبت بهترین رکورد در بخش دویدن، در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی از خود به جا گذاشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ترای‌اتلون؛ محمد حسین طیبی ورزشکار تیم ملی جوانان ایران با قرار گرفتن در بین ۵ ورزشکار برتر کاپ اروپایی بالیکسیر ترکیه و ثبت بهترین رکورد در بخش دویدن در بین همه ورزشکاران نخبه از سراسر جهان و قرار گرفتن در جایگاهی بالاتر از قهرمان آسیا سال ۲۰۱۹ از کشور قزاقستان و ورزشکاران تیم میزبان، نشان داد که با کشف استعدادهای ناب و سرمایه گذاری و پرورش اصولی آن ها می توان در ورزش های پایه که در کشورهای توسعه یافته سال هاست مورد توجه و حمایت است، سهم خواهی نمود.

اهمیت کسب این نتیجه به دلیل حضور اکثر ورزشکاران نخبه اروپایی است و این در حالی است که اروپا به عنوان مهد مدعیان ترای‌اتلون در جهان و المپیک محسوب می شود و نتایج المپیک توکیو هم گواه این موضوع است.

طیبی که تنها نماینده کشورمان در این مسابقات بود، برای کسب این عنوان ارزشمند با ۲۸ ورزشکار شاخص و عنوان دار از ۱۰ کشور جهان به رقابت پرداخت و با ثبت زمان ۵۸:۰۵ عملکرد فوق العاده ای از خود ارائه داد. اوج عملکرد طیبی در بخش دو بود که با رکورد ۱۵:۱۲ در بخش دو (۵ کیلومتر)، با گذر از اکثر رقبا و کاهش فاصله با نفر اول، بهترین عملکرد را در بین کلیه ورزشکاران این مسابقات به ثبت رساند.

بدین ترتیب محمدحسین طیبی جوان آینده دار ترای‌اتلون کشورمان با شایستگی موفق شد برای اولین بار در یک کاپ معتبر اروپایی کشورمان را صاحب عنوان ارزنده و تحسین برانگیز پنجم نماید.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها