با ما همراه باشید

اخبار 23

حدود مرزی مساله اصلی اختلاف میان آذربایجان و ارمنستان است

منتشر شده

در

حدود مرزی مساله اصلی اختلاف میان آذربایجان و ارمنستان است

سفیر سابق کشورمان در جمهوری آذربایجان ، دیداری که بین مقامات ارمنستان و آذربایجان در بروکسل انجام خواهد شد را اقدام بسیار خوبی جهت حل و فصل موارد باقی مانده اختلافات عنوان کرد و گفت: مساله اصلی اختلافات میان ارمنستان و آذربایجان حدود مرزی است که باید مشخص شود.

محسن پاک آیین در گفت و گو با ایسنا درباره تحولات منطقه قفقاز و اختلافات مرزی میان آذربایجان  و ارمنستان گفت: بعد از توافق مسکو قابل پیش بینی بود که آذربایجان و ارمنستان برای تعیین حدود مرزهای جغرافیایی دچار اختلافاتی شوند و این اختلافات موجب نقض آتش بس و درگیری های پراکنده هم شود.
وی تصریح کرد: بنابراین مساله امروز پیشروی ارتش یک کشور به خاک کشور دیگر نیست، مساله این است که حدود ۲۰ سال مناطقی که آزاد شده اند در اشغال ارمنستان بوده اند و بعد از توافق مسکو و جنگ ۴۴ روزه آزاد شده اند و باید حدود مرزی رسمی این مناطق مشخص شود، در این مدت هم بر اثر بلایای طبیعی، خطوط مرزی دستخوش تغییر شده اند لذا طرفین باید در این موارد با یکدیگر گفت و گو کنند.
این دیپلمات پیشین کشورمان همچنین بیان کرد : در اینگونه موارد یک کشور با استناد به اسنادی که در اختیار دارد تصور می کند که منطقه ای به خودش تعلق دارد و اعمال حاکمیت می کند در درگیری اخیر نیز همین طور بود آذربایجان دو ایستگاه بازرسی را تصاحب کرد. معتقد بود مرز باید همان جا باشد، به نظر می رسد این موارد باید با حضور کارشناسان و از طریق مذاکره حل شوند.
سفیر سابق کشورمان در باکو در ادامه اظهار داشت: عموما در میان کشورهای همسایه اختلافات ارضی وجود دارد اما راهش این است که از طریق گفت و گو و مذاکره حل کنند متاسفانه برخی موضوعات در اخبار بزرگ نمایی می شود.
پاک آیین درباره دیدار الهام علی اف و پاشینیان که در بروکسل انجام خواهد شد، گفت : دیدار سران کشورهای آذربایجان و ارمنستان در بروکسل اقدام بسیار خوبی است که یک ماه دیگر انجام می شود و دو مقام تصمیم گیرنده از هر دو کشور مذاکره می کنند امیدواریم بتوانند در این جلسه اختلافات باقی مانده را حل و فصل کنند و شاهد همکاری این دو کشور و پیوستن آن ها بر ترتیبات امنیتی و اقتصادی منطقه باشیم.
این دیپلمات پیشین کشورمان در پایان گفت: انتظار می رود کارشناسان دو کشور موارد مرزی را بررسی کنند و پیشنهاد توافق برای جلسه بروکسل قابل قبول و مبتنی بر احترام بر تمامیت ارضی باشد و به نتیجه برسد.
انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 23

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

منتشر شده

در

توسط

بدلکاران سینما نیز وارد رقابت شدند

دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) اعلام کرد که از بیست‌ویکمین دوره جشن حافظ، «طراحی و اجرای بدلکاری» آثار سینمایی ایران در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، امید معلم  در این مورد کفت: «بدلکاری یکی از ارکان اصلی در اجرای چشمگیر سینمایی بین‌المللی است که در ایران نیز رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم که این تصمیم از سوی جشن حافظ نیز به اهمیت بیشتر حرفه بدلکاری در میان مخاطبان و اهالی سینما کمک کند.»

 

بیست و یکمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 

متعاقبا زمان و چگونگی برگزاری مراسم این دوره براساس شرایط جامعه و همه‌گیری ویروس کرونا اعلام خواهد شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

منتشر شده

در

توسط

قرارداد انصاری با پرسپولیس فسخ شد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با فسخ قراردادش رسما از جمع سرخپوشان جدا شد.

به گزارش ایسنا، محمد انصاری که در چند روز گذشته خواستار جدایی از پرسپولیس شده بود، در نهایت پس از چند دور مذاکره قراردادش به صورت توافقی با پرسپولیس فسخ کرد.

مدیران باشگاه پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی مخالف جدایی انصاری بودند اما این مدافع که در تفکرات تاکتیکی گل‌محمدی کمتر فرصت بازی پیدا می‌کند، اصرار به جدایی داشت و در نهایت این مهم محقق شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 23

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

منتشر شده

در

توسط

شش شهر لرستان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در یازدهمین روز آلوده امسال شش شهر استان به لحاظ گردوغبار در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

مهرداد فتحی بیرانوند امروز ۲۷ اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وجود موجی از گردو غبار که از روز گذشته به لرستان وارد شده است هم‌اکنون وضعیت هوای شهرهای خرم‌آباد، سلسله، دلفان، کوهدشت، پلدختر و رومشکان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارند.

وی اضافه کرد: وضعیت آلودگی در این شش شهر پنج برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت:  همچنین وضعیت  شهرهای الیگودرز، ازنا، بروجرد و دورود نیز در شرایط ناسالم و بین سه تا سه‌ونیم برابر حدمجاز است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: امروز  یازدهمین روز آلوده لرستان در سال ۹۹ است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها