با ما همراه باشید

اخبار 25

خالی از هیاهوی دانشجو…

منتشر شده

در

خالی از هیاهوی دانشجو...

ایسنا/اصفهان روزهای پایانی سال ۹۹ است و اینجا ورودی دانشگاه اصفهان، اگرچه در روزهای پایانی هر سال دانشگاه‌ها، خلوت‌تر از همیشه است، اما خلوتی این روزهای دانشگاه اصفهان حکایتی دیگر دارد…

یک سالی است که صندلی‌ها و کلاس‌های درس دانشگاه‌ها خاک می‌خورند، کلاس هایی که روزی مملو از شور و نشاط دانشجویان بودند و با پیدا شدن سر و کله یک ویروس کوچک و مزاحم، همه چیز از روال عادی و قبلی خارج و دانشگاه‌ها خالی از دانشجو شدند.

کرونا با آمدنش خیلی‌ها را خانه نشین کرد و شاید بتوان گفت دانشجویان، اولین و گسترده‌ترین گروه در کشور بودند که تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته و دانشگاه‌ها از همان نخستین روزهای شیوع این بیماری، تعطیل شدند؛ تعطیلی دانشگاه‌ها البته به معنی توقف علم آموزی در این مراکز نبود، بلکه تنها حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها متوقف شد و کلاس‌های درس به جای دانشگاه در خانه اساتید و دانشجویان برگزار شد.

دانشگاه اصفهان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور که عنوان دانشگاه مادر را یدک می کشد، با قدمت بیش از ۷۰ سال، تاکنون بالغ بر ۱۰۰ هزار دانش آموخته و فارغ التحصیل داشته و بزرگان بسیاری در عرصه علم و دانش کشور تربیت کرده است، اما این دانشگاه پرافتخار ایران که در زمینی وسیع در جنوب کلانشهر اصفهان جای گرفته، این روزها حال و هوایی دیگر دارد؛ کلاس‌های درس آن خالی از هیاهوی همیشگی دانشجویانش شده و اتوبوس هایی که روزگاری جای سوزن انداختن نداشتند، حالا با تعدادی کمتر از انگشتان دست، طول و عرض دانشگاه را طی می کنند، دانشکده های این دانشگاه جامع که همیشه محل عبور و مرور تعداد بسیاری جوان پرشور بود، حالا روزها و ماه‌هاست که کسی در آن قدم نگذاشته و خاک می خورند، حالا دیگر یک سالی می شود که سالن های کنفرانس، کتابخانه، آزمایشگاه ها و دیگر بخش های دانشگاه خلوت تر از همیشه روزگار می گذرانند.

این روزها، وقتی در این خلوتی عجیب دانشگاه و فضای متفاوتی که بر تمام دانشگاه های کشور حاکم شده، قدم می‌گذاریم، حس و حالی تجربه می کنیم که تا پیش از این حداقل برای هم نسل های ما غریب بوده و تاکنون دانشگاه را این چنین خلوت ندیده بودیم، حس و حالی که وقتی از زبان دانشجویان این دانشگاه می شنویم، جالب و خواندنی تر هم می شود.

سعید- دانشجوی ورودی ۹۹ رشته ادبیات دانشگاه اصفهان است که از تجربه متفاوت خود از این روزهای دانشگاه و اینکه دانشجو بودن را بدون حضور فیزیکی در دانشگاه آغاز کرده به ایسنا می‌گوید: «یک سالی است که همه درگیر کرونا شده ایم و می دانستم قرار نیست کلاس حضوری در دانشگاه داشته باشیم، اما ابتکار جدید تور مجازی دانشگاه تجربه ای جالب برایمان بود. با تور مجازی که دانشگاه تدارک دیده بود، به نوعی خود را در داخل دانشگاه تصور کردم و تمام دانشکده ها و بخش های مختلف دانشگاه را از طریق این لینک که در صفحه دانشگاه قرار داده شده، دیدم.»

سعید آرزوی رهایی از شر ویروس کرونا را دارد و می گوید: «لحظه شماری می کنم زودتر از دست این بیماری و بحرانی که برایمان ایجاد شده خلاص شویم، تازه یک ترم از دانشگاه من گذشته و می دانم که در آینده با رهایی از این ویروس می توانم به دانشگاه رفته و لذتی که دوستان دانشجویم در دوره های قبلی داشته اند را من هم تجربه کنم.»

محمد- دانشجوی دکترای علوم ورزش معتقد است که تجربه این روزها قابل مقایسه با روزهای گذشته دانشگاه ها نیست و می گوید: «همیشه عادت داشتیم در دانشگاه شلوغ در میان تعداد زیادی دانشجو، دوستان و همکلاسی هایم را پیدا کنم، اما از سال گذشته که بحث کرونا پیش آمد و دانشگاه ها تعطیل شد، رفت و آمدم به دانشگاه محدود به دو یا سه باری است که برای کارهای اداری مجبور بودم به دانشگاه مراجعه کنم.»

او ادامه می دهد: «در این روزهایی که به دانشگاه رفتم، نه خبری از شلوغی دانشگاه بود و نه سر و صدایی از دانشجویان در دانشگاه شنیدم. حس عجیب و بدی بود، احساس می کردم برای اولین بار به یک مکان غریبه رفته ام. در کلاس ها بسته بود، سالن دانشکده ها تاریک و حس و حالی عجیب و غریبی داشتم.»

این دانشجو می گوید: «دوست نداشتم در این فضا بمانم. دانشگاه یعنی جنب و جوش، یعنی شلوغی و سر و صدای دانشجوها نه خلوتگاهی که این روزها دانشگاه ها به آن تبدیل شده اند. این روزها دانشگاهمان خیلی سوت و کور و ناخوشایند است، امیدوارم همه چیز زودتر مثل سابق شود.»

زهرا- دانشجوی ترم ۶ جامعه شناسی است و امروز برای انجام کار اداری و مشکلی که در سامانه با آن مواجه شده بوده به دانشگاه آمده است. او که مانند دیگر همکلاسی هایش این روزهای دانشگاه را نمی پسندد، به ایسنا می گوید: « احساس می کنم خیلی وقت است به دانشگاه نیامده ام. فضای دانشگاه تغییر کرده و خیلی چیزها عوض شده است.»

او ادامه می دهد: «باوجود اینکه کلاس های ما به صورت آنلاین برگزار می شود و یک سال است که دانشگاه را مجازی می گذرانیم، اما امروز به دانشکده رفتم و در کلاس خالی که حالا تاریک و ساکت هم بود، کمی ایستادم.»

امیر -دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر حس و حال این روزهای خود را اینگونه به ایسنا می گوید: « بوفه و مراکز کپی بسته بودند، سالن دانشکده و کلاس ها را خاک گرفته بود. قشنگی دانشگاه به شلوغ بودن آن است. به امید پررونق شدن دوباره دانشگاه هستم.»

مریم- دانشجوی آمار دانشگاه اصفهان است و وقتی از او می پرسم در یک سال گذشته، آیا به دانشگاه مراجعه کرده است، می گوید: «در انتخاب واحد با مشکلاتی مواجه شدم و برای جابجایی برخی واحدها به دانشگاه رفتم. به شدت هوای دانشگاه دلمرده شده و فضای رخوتی بر دانشگاه حاکم شده که انگار نه انگار روزهای شلوغی در این فضای سوت و کور وجود داشته است.»

او ادامه می دهد: «اتوبوس های دانشگاه خالی عبور می کردند و وقتی با خودم فکر می کردم چه روزهای شلوغی در این اتوبوس ها می گذراندیم، دلم می گیرد. روزی که در دانشگاه بودم اصلا حس طراوت، شور و نشاط و دانشجو بودن را نداشتم و ترجیح می دادم زودتر از دانشگاه خارج شوم و حداقل درگیر شلوغی خیابان شوم.»

سپیده – دانشجوی دکترای آمار نیز به ایسنا می گوید: «برای کارهای تحقیقاتی و هماهنگی با اساتید به دانشگاه رفتم. خود را در دانشگاه تنها احساس کردم و خیلی دلم برای دانشگاه تنگ شده است. تاثیری که درس خواندن حضوری دارد، هرگز با آموزش مجازی محقق نمی شود و البته با توجه به شرایط بحران کرونا، چاره ای به جز ادامه این روش نداریم.»

اساتید دانشگاه نیز حس و حالی مانند دانشجویان دارند و معتقدند که دانشگاه بی دانشجو، شور و نشاطی ندارد و پویایی دانشگاه در گرو دانشجویان آن است.

علیرضا شرکت- یکی از اساتید گروه معماری و شهرسازی نیز به ایسنا، می گوید: «این روزهای دانشگاه احساسی ناخوشایند است که هم دانشجویان و هم اساتید تجربه می کنند. سطح کیفی کلاس های حضوری به مراتب بسیار بالاتر از کلاس های غیرحضوری و مجازی است چراکه مراودات اطلاعاتی و گفت و شنود دو طرفه صرفا در کلاس حضوری میسر است و این روزها از این موضوع بی بهره مانده ایم.

این استاد دانشگاه ادامه می دهد: بستر تکنولوژیکی این کلاس ها نیز دچار مشکل است و این قطع و وصل شدن سیستم های ارتباطی رشته کلام را از دست استاد خارج می کند و کیفیت کلاس را کاهش می دهد. در این دوران تجربه خیلی خوبی را سپری نمی کنیم و امیدوارم این روزها هر چه سریعتر رفع شود.»

نصرالله ایران پناه- استاد گروه آمار نیز به تفاوت کلاس های حضوری با آنلاین معتقد است و تفاوت این دو را شبیه به تئاتر و سینما می داند و می گوید: «در کلاس حضوری نگاه و صوت همزمان رد و بدل می شود و حس و حال دیگری بر کلاس حاکم است، اما در فضای مجازی که تنها یک صفحه دیده می شود، امکان نوشتن همزمان و درک مطلب نیست. ممکن است این فضای جدید، خشک و سخت به نظر برسد، اما در شرایط حال حاضر چاره ای جز کنار آمدن با این فضا نداریم.»

او اما تاکید می کند که تنها به فضای مجازی قناعت نکنیم و برای اینکه دانشجویان در این دوران کمتر آسیب ببینند مطالب بیشتری به دست دانشجو برسانیم. فیلم و جزوه به دانشجویان کمک بزرگی خواهد کرد. اساتید باید بتوانند استرس دانشجو برای حضور در امتحان را کاهش دهند تا دچار افت نشوند. به دانشجویان هم توصیه می کنم مانند قبل درس بخوانند، مشکلاتشان را با اساتید در میان بگذرند و خواهان برطرف شدن مشکلاتشان باشند.

غضنفر شاهقلیان – استاد گروه فنی نیز با بیان اینکه باید از مزایای فضای مجازی استفاده کرد، می گوید: «فقدان محدودیت زمانی و استفاده هم زمان از جذابیت­ های صوتی و تصویری برای آموزش و تقویت قابلیت نسبی یادگیری مستقل و مطالعه فردی برای انجام امور پژوهشی، از مزایایی این روش است.»

در حال حاضر ۶۵۷ نفر عضو هیات علمی و ۱۶ هزار و ۵۶۳ دانشجوی دانشگاه اصفهان که در ۷۱ رشته کارشناسی، ۱۸۵ رشته کارشناسی ارشد و ۱۱۹ رشته دکتری در قالب ۱۴ دانشکده، ۵۵ گروه آموزشی و ۳۷۸ رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند، صرفا از طریق فضای مجازی و آموزش از راه دور سکان علم و دانش را در دست گرفته اند و فضای فیزیکی دانشگاه اصفهانی بسیار خلوت تر از همیشه است…

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 25

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

منتشر شده

در

توسط

شناسایی ۱۰ مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شناسایی ۱۰ فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در یکی از روستاهای استان خبر داد.

دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به شناسایی ۱۴ فرد دیگر که مبتلا به کرونای انگلیسی شده‌اند، اظهار کرد: در آزمایش‌های تخصصی انجام شده ۱۴ بیمار مبتلای دیگر به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی و شمار مبتلایان در استان به ۲۶ نفر افزایش یافت.

وی افزود: متاسفانه ۱۰ نفر از ساکنان یک روستا که از نظر تقسیمات جغرافیایی جزو شهرستان صحنه بوده، اما مراودات ساکنان آن بیشتر با شهرستان سنقر و کلیایی است به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شده اند.

شکیبا اظهار کرد: این افراد در یک مراسم عروسی در یکی از شهرستانهای استان لرستان شرکت کرده بودند و هم اکنون تعدادی از آنان در بیمارستان بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال پایش و بیماریابی از افرادی که با بیمار ساکن ماهشهر که به گیلانغرب سفر کرده بود در ارتباط بودند، ابتدا سه نفر و امروز نیز دو نفر دیگر بیمار مبتلا به این گونه ویروس در شهرستان گیلانغرب شناسایی شدند.

شکیبا گفت: تمامی این پنج نفر به واسطه فردی که اقدام به سفر به این شهرستان کرده بود به این ویروس خطرناک مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: دو بیمار دیگر استان در شهرستان سرپل ذهاب شناسایی شده اند. این دو بیمار در یک کارخانه در استان ایلام کار می کنند که متاسفانه اکثرا به این واریانت ویروس مبتلا شده اند.

به گفته شکیبا از مجموع ۲۶ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی در استان، ۲۵ نفر به دنبال سفر یا پذیرش مهمان گرفتار شده اند که این امر اهمیت خودداری از سفر و دورهمی را بیشتر از گذشته نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور سابق بولیوی بازداشت شد/ واکنش مورالس

رئیس جمهور موقت سابق بولیوی امروز، شنبه به همراه دو وزیر سابق به اتهام خیانت، توطئه چینی و فساد بازداشت شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اداوردو دِل کاستیلو، وزیر کشور بولیوی اظهار کرد: “جنین آنی‌یز “، رئیس جمهور موقت سابق این کشور توسط پلیس بازداشت شد. آنی‌یز به همراه آلوارو کویمبرا و رودریگو گوسمن، وزیر دادگستری و انرژی بازداشت شد.

کاروس ادواردو دل کاستیلو با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک تصریح کرد: «به اطلاح مردم بولیوی می‌رسانم که جینین آنز دستگیر شده و هم‌اکنون تحت بازداشت پلیس قرار دارد.»

وزیر کشور بولیوی گفت که حکم قرار بازداشت به دلیل دست داشتن در پرونده کودتای سال ۲۰۱۹ از سوی دادستانی عمومی این کشور علیه جنین آنی‌یز صادر شده بود.

اوو مورالس در واکنش به این مساله گفت، باید تمام مسؤولان کودتای نوامبر ۲۰۱۹ مجازات شوند.

اوو مورالس سال ۲۰۱۹ در پی تشدید اعتراض‌ها به عملکرد دولت و نیز ادعای مطرح شده مبنی بر تقلب در انتخابات از سمت خود استعفا داد و از بولیوی گریخت.

وی که به آرژانتین پناه برده بود چندی بعد پس از پیروزی سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر گذشته که به قدرت گرفتن لوئیس آرسه، متحد و وزیر سابق وی منجر شد وعده داد به زودی به کشور باز می‌گردد.

خانم آنی‌یز، سیاستمدار محافظه‌کاری که پس از سرنگونی مورالس به مدت ۱۱ ماه از نوامبر ۲۰۱۹ تا نوامبر ۲۰۲۰ به صورت موقت ریاست جمهوری بولیوی را بر عهده داشت روز جمعه با انتشار عکسی از قرار بازداشت صادرشده علیه وی در توییتر نوشته بود که «آزار و اذیت سیاسی آغاز شده است.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 25

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

منتشر شده

در

توسط

سیاست نهاد رهبری در سیستان وبلوچستان صداقت در کار و قانون‌مداری است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان گفت: سیاست نهاد رهبری در امور اهل سنت استان، صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی در نشست علمای شاخص اهل سنت استان گفت: از ابتدای ماموریت در سیستان‌و بلوچستان مبنای فعالیت ما بر تعامل و مشارکت حداکثری اهل سنت در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ها بوده و سیاست ما صداقت در کار و شفافیت و قانون‌مداری بوده و هست.

امام جمعه زاهدان افزود: در جلسات مختلف و گفتگو های متعدد با علمای اهل سنت به برخی از بی اعتمادی ها اشاره کردیم و خواستار تلاش برای رفع بی اعتمادی ها در استان شدیم و در خصوص برخی مطالبات صورت گرفته باید بدانیم که مطالبات دو طرفه خواهد بود وهمت وتلاش دوطرفه را نیز می طلبند.

محامی بیان داشت: تلاش های زیادی در سطح استانی وکشوری، برای ایجاد نگاه واحد بین مسئولان در تعامل با اهل سنت صورت گرفته و خوشبختانه در شرایط کنونی وفاق خوبی بین مسئولان برای پیگیری و حل مشکلات استان ایجاد شده است، ولازمه نتیجه بخش بودن آن هم، هماهنگی و یک صدایی ماست.

وی ادامه داد: با دسته بندی و فهرست بندی مشکلات استان و با حضور جمعی‌ مسئولان استان در مرکز و جلسه با مسئولان ارشد کشور پیگیر مطالبات و مشکلات مردم استان بوده ایم که این مشکلات به تدریج قابل حل خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار کرد: یک صدایی استان در بیان مشکلات به مرکز کشور و حفظ آرامش و همدلی در بین مردم منجر به آغاز پروژه‌های مختلف و شتاب قطار پیشرفت در استان شده و باید توجه داشته باشیم که ناهماهنگی، آشوب و التهاب ترمز دستی پیشرفت استان را خواهد کشید.

وی عنوان کرد: تشکیل شوراهای مختلف از جمله راه اندازی شورای افتاء از دیگر برنامه های مدنظر بوده که سعی داریم تا با برنامه ریزی های لازم شورای افتاء را بر اساس فقه حنفی تشکیل دهیم تا مبنای بسیاری از کارها قرار گیرد.

وی به لزوم ایجاد تحول در حوزه های علمیه اهل سنت تاکید کرد و افزود: نیاز است تا حوزه های علمیه اهل سنت پاسخگوی نیاز های روز جامعه باشد که در این جهت تلاش های زیادی صورت گرفته و همچنان باید ادامه دار باشد.

وی گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان مجموعه مستقلی است که با شورای برنامه‌ریزی مدارس علمیه اهل سنت همکاری می‌کند و ارائه طرح های شورای برنامه ریزی  در صورتی در سیستان ‌وبلوچستان به اجرا درخواهد آمد که متناسب با اقتضائات استان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محامی گفت: طبق گفتمان های صورت گرفته در جلسات شورای آموزش در نهایت مقرر شد مشکلات و چالش ها در استان مشخص و همه یکصدا شویم و سپس به دنبال پیگیری مسائل از مرکز کشور باشیم.

وی با بیان این که پیشنهاد به شورای آموزش این بود که خدمات را برشمرده و هرکدام با استقلال مدارس منافات دارد را حذف خواهیم نمود، ادامه داد: مدیران مدارس اهل سنت در خصوص ارائه خدمات به مدارس اولا از مجموع خدمات فقط یک مورد را منافی استقلال دانستند که گفتیم حذف گردد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ادامه داد: خدمات به دو شکل خدمات عمومی و خدمات خصوصی در نظر گرفته شد و در نهایت پیشنهاد بر این شد که شورای هماهنگی مدارس علمیه اهل سنت آیین نامه ای را برای ارائه اطلاعات با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تنظیم کند که اینکار صورت نگرفت و با نامه های دیگری مواجه شدیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: آزادی مذهبی که در قانون اساسی آمده است به معنای این است که وقتی اکثریت کشور مذهب جعفری هستند اینگونه نباشد که مذاهب دیگر را اجازه فعالیت ندهند بلکه سایر مذاهب باید در امور مذهبی خود آزادانه عمل کنند البته به معنای این نیست که اینها از شیعیان بالاتر هستند و از قوانین کشور نیز مستثنی هستند زیرا برخی مسائل حیث مذهبی ندارد و همه ملزم به رعایت آن هستند از جمله ساخت مدارس یا مساجد که از حیث قانون و مدیریت هیچ فرقی بین شیعه و سنی نیست، وچهارچوب وضوابط خاص خودش را دارد.

وی گفت: حوزه‌های علمیه شیعه زیر نظر شورای مدیریت و برنامه ریزی حوزه علمیه فعالیت می‌کنند و نظارت  به حوزه های علمیه اهل سنت توسط مرکزی زیر نظر سازمان اوقاف تعریف شده است که از میان اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نیز چند نماینده در این مرکز حضور دارند و تصمیم گیری در این خصوص توسط خود آن ها صورت می گیرد و باید توجه داشت که نظارت بر حوزه های علمیه شیعه به مراتب بیشتر از مدارس علمیه اهل سنت است.

محامی بیان کرد: در گذشته نیز اعلام کردیم که بنای دخالت در مدارس علوم دینی اهل سنت را نداریم و پیشنهاد دادیم تا آیین نامه همکاری به گونه ای دقیق و منصفانه تهیه ، تدوین و تصویب شود که ماندگار باشد و به شخص خاصی ارتباط پیدا نکند.

وی در ادامه به ارائه چند پیشنهاد پرداخت و گفت: بر اساس  آنچه که در نامه ۶ بندی نوشته و تصویب شده مبنای ارائه خدمات بر اساس آمارها و امتحانات و نمرات کسب شده باشد.

وی ادامه داد: ارائه اطلاعات افراد چه از طریق مدیران مدارس و چه از طریق شورای هماهنگی باید ارائه شود و در ادامه مدارس برای همکاری بیشتر شورای هماهنگی و نهاد آیین نامه ای را تنظیم و گفتمان هایی را صورت دهند و نسبت به شورای برنامه ریزی نیز بهتر است ابتدا صحبت ها در استان یکی شود و سیستم به گونه ای طراحی شود که شائبه دخالت در آن وجود نداشته باشد.

در ابتدای این جلسه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز تاکید کرد: علمای اهل سنت هیچ گونه خصومتی با نظام جمهوری اسلامی ایران ندارند و همواره دوستدار نظام و همراه رهبر معظم انقلاب ومسئولین بوده اند.

وی ادامه داد: وحدت موجود در منطقه با تلاش های نظام جمهوری اسلامی و علما ایجاد شده است و همه علمای ما در مسیر اعتدال و وحدت حرکت و در برابر ناامنی ها ایستادگی می کنند.

مولوی اسماعیل زهی بیان داشت: ما با حاکمیت جمهوری اسلامی مشکلی نداریم و نظارت را حق نظام می دانیم اما معتقدیم که استقلال مدارس باید حفظ شود.

وی گفت: به همه مسئولان اطمینان می‌دهیم که هیچگونه نگرانی از بابت مدارس علمیه اهل سنت نداشته باشند زیرا کار ما کار فرهنگی است و علمای ما با هیچ گروهک تندرو و افراط گری همراه نیست و به دنبال انجام کار سیاسی نیستیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها