با ما همراه باشید

امنيت و دفاع

در بیان روایت‌ها دیر بجنبیم جای ما با صدام عوض می‌شود

منتشر شده

در

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با تاسی به فرهنگ عاشورا و پیوند با ولایت، توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی می شود و ما هر روز مقتدرتر از گذشته شده ایم.

 به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر قزوین، گفت: سواد رسانه‌ای موجود در جامعه در تراز انقلاب اسلامی نیست و باید برای ارتقای این سواد تلاش کنیم تا در دام عملیات رسانه‌ای دشمنان قرار نگیریم.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن با به کارگیری ابزار رسانه تلاش دارد تا تصویری غیر واقعی از دستاوردها و جریانات انقلاب مانند دفاع مقدس به نمایش بگذارد، خاطرنشان کرد: اگر دیر بجنبیم و هوشمندانه در بیان دقیق روایت‌ها اقدام نکنیم جای ما با صدام عوض می‌شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به هجمه دشمنان در طول ۴۳ سال انقلاب، تصریح کرد: اگر فشارهایی که دشمنان به میهن اسلامی در این سال‌ها وارد می‌کردند به هر کشور و جامعه‌ای تحمیل می‌شد ده‌ها بار فرو می‌پاشید، اما به دلیل اتصال ملت ما با فرهنگ عاشورا و پیوند با ولایت، این توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد و ما هر روز مقتدرتر از گذشته شده ایم.

سردار شریف با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی، دنیا را انگشت به دهان کرد، گفت: اندیشکده‌های نظامی غرب در حال مطالعه این موضوع هستند که چطور داعش با آن همه تجهیزات نظامی و امکانات مالی نتوانست به هدف خود که فروپاشی نظام سیاسی سوریه و در ادامه شکست محور مقاومت بود دست یابد و سربازان مقاومت با دلدادگی به سرباز انقلاب اسلامی، حاج قاسم سلیمانی توانستند بر این جریان تکفیری صهیونیستی و تروریستی پیروز شوند.

وی افزود: آمریکا همه تلاش خود را به کار گرفت تا با اعمال تحریم‌ها اجازه وارد شدن بنزین مورد نیاز به ایران را ندهد، اما به همت قرارگاه خاتم و تلاش متخصصان داخلی ظرف مدت کوتاهی بنزین در داخل تولید شد و حتی صادرکننده بنزین شدیم.

سردار شریف گفت: باید توجه داشت که دشمن می‌خواهد با تصویرسازی نادرست و غیرواقعی و بزرگ نشان دادن ناداشته‌ها و کوچک نشان دادن داشته هایمان به ما القا کند که حاکمیت دینی کارامدی لازم را برای اداره یک جامعه ندارد.

وی افزود: منکر برخی نارسایی‌ها از جمله در مسایل معیشتی نیستیم که قابل حل هستند؛ چرا که در گذشته مسایل بزرگتری را حل کردیم، ولی باید به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به ویژه در زیر سلطه نبودن و استقلال و آزادی توجه داشته باشیم.

سردار شریف با اشاره به ۴۳ سال توطئه دشمنان به سرکردگی آمریکا علیه انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: علت اصلی تهاجم‌های امنیتی، سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای آمریکا علیه انقلاب و نظام ما این است که آن‌ها نمی‌خواهند بپذیرند یک گفتمان و قدرت دینی در دنیا جریان سازی کرده و مقتدر شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری و بصیرت و ولایتمداری مردم از همه توطئه‌های دشمن عبور کردیم و امروز تبدیل به یک قدرت در عرصه بین الملل شده ایم.

سردار شریف با اشاره به برگزاری شش دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر، گفت: با همت سازمان بسیج رسانه در همه جای کشور شرایط جدیدی برای کشف استعدادهای حوزه رسانه با برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر فراهم شده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امنيت و دفاع

دستگیری ۳ جاسوس موساد در سیستان و بلوچستان/ این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی دست داشته‌اند

منتشر شده

در

توسط

گروه استا‌ن‌ها ـ اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان از بازداشت سه جاسوس موساد در سیستان و بلوچستان با حکم دستگاه قضایی خبر داد.

 اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان از بازداشت 3 عضو جاسوسی موساد در سیستان و بلوچستان خبر داد و اعلام کرد: این افراد با حکم دستگاه قضایی دستگیر شدند.

در اطلاعیه اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان آمده است: در پی سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، سه نفر از منتشرکنندگان اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی‌شده و مرتبط با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی با نام‌های اختصاری م ـ س، م ـ ز، الف ـ ق، با مجوز دستگاه قضایی دستگیر شدند.

گزارش اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان می‌افزاید: این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی‌شده دست داشته‌اند.

از مردم هوشیار استان درخواست می‌شود هرگونه تحرکات مشکوک در فضای حقیقی و مجازی را با شماره 113 ستاد خبری اداره‌کل اطلاعات استان در میان بگذارند.

منبع: تسنیم

ادامه مطلب

امنيت و دفاع

شرح جزئیات دستگیری عبدالمالک ریگی از سوی امیر اسماعیلی

منتشر شده

در

توسط

فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا جزئیات تازه‌ای از چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی مطرح کرد.

 امیر فرزاد اسماعیلی در سخنانی با اشاره به چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی اظهار کرد: او پروازی را انتخاب کرده بود که همزمان سه پرواز دیگر هم با آن وارد کشور شود. شما در سیستم راداری کشور چهار پرواز همزمان یک اثر راداری را می‌بینید مگر اینکه آنها را تفکیک کنید.

وی افزود: ریگی با شناسایی متفاوت وارد هواپیما شده بود و ساعت ۱۲ شب وارد ایران شده بود که زمانی باشد که اکثر افراد خواب باشند. پدافند هوایی به همین دلیل ۲۴ساعته کار می‌کند و به همین دلیل گفتم که اگر یک سرباز در پدافند هوایی خواب باشد آبروی فراملی ما می‌رود.

فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم ارتش یادآور شد: به خلبان هواپیما گفته شده بود که ارتفاع را کم کند تا در جنوب کشور فرود بیاید. هواپیما هم مسافربری بود و ریگی برای خودش از سپر انسانی استفاده کرده بود. اگر چنین جنایتکاری متوجه می‌شد که هواپیمایش می‌خواهد بنشیند چکار می‌کرد؟ مطمئن باشید که هواپیما را یا به مراکز هسته‌ای ما می‌زد یا هدایت می‌کرد به سمت تهران یا در جنوب کشور بلایی به سر مسافران می‌آورد.

اسماعیلی ادامه داد: از خلبان خواسته شده بود که در جنوب کشور فرود بیاید و او علت این امر را نمی‌دانست و از دستور تمرد می‌کرد چون می‌گفت که من قانونی وارد شدم و دلیلی ندارد که فرود بیایم. شاید نزدیک به ده‌بار دور زد که ارتفاعش را کم کند و در چنین شرایطی که برای مسافران مشخص می‌شود هواپیما در حال کاهش ارتفاع و دور زدن است حتی ریگی از خواب هم بیدار نشد که این کار خداست.

وی یادآور شد: خلبان هواپیما که از این دستور تمرد می‌کرد با اخطار دو فروند از جنگنده‌های ارتش که شلیک‌هایی در آسمان می‌کنند که خلبان هواپیما دید و حتی همه مسافران باید می‌توانستند که ببینند ولی بازهم خدا خواست که جز خلبان کس دیگری ندید و آنجا بود که خلبان بعد از یک ساعت و ده دقیقه کلنجار با ما مجبور شد فرود آید.

اسماعیلی در پایان گفت: باز خدا می‌خواست که طول مسیر مبدا تا مقصد آن معدوم (ریگی) همین یک ساعت و پانزده دقیقه بود که ظرف یک ساعت و ده دقیقه هم طول کشید فرود آید و این دیگر دست ما نبود. حتماً که معاونان او باید متوجه می‌شدند اما بازهم همه آنها خواب بودند و در خواب دستگیر شدند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

امنيت و دفاع

ماموریت ماهواره “نور۲ ” سنجشی و شناسایی است

منتشر شده

در

توسط

سردار جعفرآبادی گفت: در ساخت ماهواره نور۲ و ماهواره‌بر قاصد از فناوری‌های روز دنیا استفاده شده است.

 به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدارعلی جعفر آبادی فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه در گفت و گویی پیرامون پرتاب ماهواره نور2  گفت:  پرتابی که امروز شاهد آن بودیم یک ماهواه و ماهواره بر تماما ایرانی بود که ساخت آن در مجموعه سپاه رقم خورده بود اما در حقیقت تمامی ارکان فضایی کشور و  برخی شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها در ساخت آن دخیل بودند.

وی افزود: ماهواره نور 2 ارتقا یافته ماهواره نور 1 است و ماموریت آن سنجشی و شناسایی است و اطلاعات جمع آوری شده توسط  آن می‌تواند کاربرد دفاعی و عمومی داشته باشد. علاوه بر این این ماهواره می‌تواند در مقیاس بزرگ و با دید بسیار وسیع از فاصله 500 کیلومتری حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله را هم رصد کند.

فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه ادامه داد: ماهواره نور با وجود اینکه اولین ماهواره پرتابی سپاه بود بعد از 2 سال هنوز فعال است و بیش از 10 هزار بار به دور کره زمین چرخیده و به مدار 350 کیلومتری رسیده و کمتر از یکسال دیگر هم فعال خواهد بود. همچنین این ماهواره یک آزمایشگاه عالی فضایی برای ما بود و از فناوری و تجربیات آن در ساخت ماهواره نور2 استفاده شده است.

سردار جعفرآبادی تصریح کرد: فناوری ماهواره‌بر قاصد و موتورهای فضایی آن، فناروی جدید بوده و شامل استفاده از بدنه‌های کامپوزیتی سبک و موتور نازل متحرک است ودر لبه دانش روز جهانی قرار دارد.

فرمانده فضایی نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه در آینده ما انشا الله سلسله ماهواره‌های نور را خواهیم داشت، تاکید کرد: در مجموعه فضایی کشور گام اول این است که در مدار لئو تثبیت شویم و بعد به سمت مدار 36000 کیلومتر برویم.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها