با ما همراه باشید

اخبار 53

در نشست پولادگر و صالحی امیری چه گذشت؟

منتشر شده

در

در نشست پولادگر و صالحی امیری چه گذشت؟

رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون تکواندو بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری پس از بازدید از فدراسیون کاراته، در فدراسیون تکواندو حاضر شد و با مسئولان این فدراسیون گفت‌وگو کرد.

پولادگر در نشست با رییس کمیته المپیک با اشاره به برگزاری دوره‌ها و مسابقات مختلف، گفت: فعالیت‌هایمان از سال گذشته هم بیشتر بوده و یک روز بدون کار نبوده‌ایم. با وجود شرایط بحرانی شیوع کرونا فعالیت‌هایمان متوقف نشد و قلب تکواندو همیشه در تپش بود. یکی از عواملی که باعث شد برترین فدراسیون جهان شویم همین فعالیت‌هایی بود که انجام شد.

وی افزود: در چند ماه اول سال بچه‌ها در خانه‌هایشان با هماهنگی کادر فنی تیم های ملی تمرین کردند اما با دریافت مجوز از شهریور اردوهایمان را از سر گرفتیم. دختران قرار بود فروردین در مسابقات کسب سهمیه المپیک حاضر شوند که به تعویق افتاد و این مسابقات اردیبهشت برگزار می‌شود. در بخش مردان تیم ملی بلغارستان برای اردوی مشترک امروز وارد ایران شد و بعد از ما در تورنمنت و اردوی مشارک این کشور شرکت می‌کنیم. در بخش دختران نیز در تورنمنت ترکیه و اردوی صربستان شرکت می‌کنیم.

رییس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: در اردن برای دو سهمیه دختران به میدان می‌رویم و هنوز نفرات اعزامی قطعی نشده است. رقابت‌های قهرمانی آسیا هم قرار بود در بیروت برگزار شود اما دو مرتبه به تاخیر افتاد.

وی در پاسخ به سوال صالحی امیری برای بیان مشکلات گفت: مشکل خاصی نداریم. برگزاری اردوی مشترک کاروان اعزامی به المپیک می‌تواند نقش مهمی در ایجاد حس همدلی در بین ورزشکاران داشته باشد.

پولادگر با اشاره به نقش ویژه پخش زنده رقابت‌های لیگ بانوان در افزایش سلامت جامعه گفت: لباس دختران تکواندوکار کاملا پوشیده است و نمی‌دانم چرا سال‌ها از پخش این مسابقات در سیما محروم بودیم.

به گزارش ایسنا، سروی نایب رییس بانوان فدراسیون تکواندو نیز گفت: ۸۳۷ هزار تکواندوکار در کشور مشعول به فعالیت هستند که اطلاعات آن‌ها ثبت شده است. از این تعداد ۵۹ درصد آقایان و باقی در بخش دختران فعالیت می‌کنند. قطعا اگر حمایت‌ها از بخش بانوان بیشتر شود شاهد موفقیت‌های خوب دختران تکواندوکار خواهیم بود.

ذوالقدری سرمربی سابق تیم ملی تکواندو و مدیر فنی تیم ملی بلغارستان نیز در سخنانی گفت: مهمترین رویداد سیاسی فرهنگی و بعد از آن ورزشی در جهان المپیک است و بسیاری از کشورها دست به دست هم می‌دهند تا حتی یک مدال المپیک دارد.

وی افزود: دوران سختی را سپری می‌کنیم و برای کسب مدال المپیک نیازمند حمایت مسئولان مخصوصا از ورزشکاران هستیم.

به گزارش ایسنا، پیمان فخری نیز در سخنانی اظهار کرد: تکواندو با حجم افتخاراتش هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است. ما تیم‌های رویایی در دهه های قبل داشتیم. خوشحالم دو جوان بسیار خوب برای ایران در المپیک به میدان می‌روند و ما نیز هر گونه حمایتی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

رییس کمیته ملی المپیک نیز در سخنانی اظهار کرد: ما قدردان پولادگر عزیز و همه مربیان و قهرمانان و مدیران هستیم. آقای پولادگر تعصبی به تکواندو دارد که در کمتر کسی دیدم. او از عمق جان و قلب خود به این رشته عشق می‌ورزد و جا دارد از او تشکر کنم.

وی افزود: ورزش اول ما کشتی به همراه کاراته و تکواندو همیشه امید اصلی ما در رقابت‌های جهانی هستند و اینبار نیز امیدهای اصلی ما در المپیک هستند. این فدراسیون آرام و بی حاشیه است. یکی از دلایل موفقیت تکواندو در ثبات و آرامش فدراسیون است.

وی تصریح کرد: هم ما و هم وزارت ورزش همیشه سعی در حمایت از این رشته داریم. در سال بعد حتما در بودجه فدراسیون جهش خواهیم داشت. درباره رویدادهای پیش رو تعهد می‌کنیم هزینه پرواز تیم‌های تکواندو را تقبل کنیم. تا المپیک کاملا در کنار شما هستیم.

صالحی امیری افزود: حضور زنان برای ما دو موضوعیت دارد و فقط هدف ما بحث قهرمانی نیست. ما باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشیم. حضور پررنگ بانوان در رشته‌هایی مثل کاراته و تکواندو اهمیت زیادی برای ما در جهان دارد و ما نه با شعار بلکه در عمل به حضور پررنگ زنان عمل می‌کنیم. در همه شرایط کنار تکواندو هستیم و برای تکواندوی ایران آرزوی موفقیت دارم. علاوه بر بودجه‌های جاری حتما حمایت‌های ویژه‌ای نیز خواهیم داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها