با ما همراه باشید

اخبار 41

در یک جنگ نرم سنگین علیه تفکر وحدت و تقریب هستیم

منتشر شده

در

در یک جنگ نرم سنگین علیه تفکر وحدت و تقریب هستیم

ایسنا/کرمانشاه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروزه دشمنان یک جنگ نرم سنگین علیه وحدت مسلمانان به راه انداخته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری امروز(اول اسفند) در جریان سفر به استان کرمانشاه، در نشست خبری با اشاره به اهمیت تسهیل رفت و آمد علمای شیعه و سنی، گفت: در تلاشیم تا با همکاری استانداری کرمانشاه یک فضای ارتباطی گسترده را شکل دهیم و فرصت تعاملات علمای اهل تسنن و تشیع استان کرمانشاه را با کشور عراق بیشتر کرده و از این طریق سفیران تقریب را به خارج از کشور بفرستیم.

وی با بیان اینکه هم افزایی ملل اسلامی می تواند در حوزه هایی شامل دانش، قدرت سیاسی، امنیت و ثروت تجلی پیدا کند، گفت: در حوزه دانش باید با اشتراک گذاری دانش، بیداری اسلامی گسترش پیدا کند و دانش ایرانیان در حوزه های مختلفی مثل علوم دینی، علوم هسته ای، نانو و … در اختیار مسلمانان دیگر کشورها قرار گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهیمت برنامه ریزی برای استفاده  از ظرفیت های علمای شاخص اهل تسنن و تشیع برای اتحاد بیشتر بین مذاهب، گفت: باید ظرفیت ها شناسایی شوند و از این ظرفیت ها برای ترویج تفکر انقلاب اسلامی به جهانیان استفاده شود، چون با شناسایی افراد توانمند می توانیم در گام دوم انقلاب پیام انقلاب را در سطح جهانی گسترش دهیم.

شهریاری ادامه داد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی توسعه وحدت را در برنامه داشته و می کوشد تا اهداف مبنی بر وحدت خود را در سراسر دنیا گسترش دهد.

شهریاری سپس از جنگ نرم علیه تفکر وحدت به عنوان یکی از اهداف جدید دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب یاد کرد و افزود: دشمنان می کوشند تا با استفاده از فضای مجازی و ماهواره تخم نفاق را در جهان اسلامی گسترش دهند.

وی با بیان اینکه امروز در یک جنگ نرم سنگین علیه تفکر وحدت و تقریب هستیم، گفت: ما نیاز به یک جهاد تقریبی داریم تا فضای جهان اسلام را از دست دشمنان خارج کنیم.

شهریاری با اشاره به اینکه برخی از علمای دینی خواسته یا ناخواسته در خدمت اهداف نظام استکباری قرار می گیرند، گفت: برخی از این افراد جیره خوار نظام استکباری بوده و برخی هم به دلیل عدم فهم عمیق از دین در این مسیر قرار می گیرند که برای مصونیت در برابر این نوع تهدیدات باید تربیت دینی در جامعه تقویت شود و علما مجهز به دانش عمیق تر شوند.

شهریاری سپس با بیان اینکه در این ۴۲ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان همواره تلاش کرده اند تا با ایجاد تفرقه بین مسلمانان، وحدت بین آنها را خدشه دار کرده و از این طریق به اهداف خود برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دست پیدا کنند،ادامه داد: سیاست کلان نظام این است که با تمام فرقه ها و مذاهب باب گفت وگو و همکاری را باز کرده و بر مبنای این سیاست توانسته تمامی نقشه های دشمنان را هم نقش بر آب کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به دشمنی های 42 ساله دشمنان اسلام و انقلاب با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: مادامی که ما سیاست های تقابلی با استکبار جهانی داریم آنها دست از مبارزه با ما برنخواهند داشت و این مقابله را به شکل های مختلفی مثل ترور، تعارض، تکفیر و … نشان می دهند.

وی سپس از استفاده حداکثری از فضای مجازی به عنوان یکی از راهبردهای مجمع جهانی تقریب یاد کرد و افزود: در این راستا هفته وحدت امسال سایت “ویکی وحدت” را راه اندازی کرده که تاکنون بالغ بر دوهزار مقاله در آن بارگزاری شده و این تعداد مقاله ظرف پنج سال به 100 هزار خواهد رسید و به بزرگترین بانک اطلاعاتی جهان اسلام تبدیل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی یک کلان پروژه با نام خدمات تعاملی جهان اسلام از سوی مجمع جهانی تقریب گفت: در این راستا قرار است خدمات آموزشی و فرهنگی شامل خدمات گردشگری، زیارتی، فرهنگی و … به مسلمانان ارائه شده و همه 1.2 میلیارد مسلمان  از این خدمات بهره مند شوند.

وی به سمت و سو پیدا کردن دانشگاه مذاهب اسلامی به سمت توسعه رشته های نو مثل فناوری اطلاعات، اقتصاد، حقوق و…اشاره  و ابراز امیدواری کرد: این اقدام بتواند در پرورش انسان های توانمند و توسعه علوم مختلف مفید واقع شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت رعایت جانب احتیاط از سوی علمای شیعه و سنی در سخنرانی ها،گفت: گرچه علما باید مراقب باشند، اما باید این نکته را هم باید مد نظر داشت که هر انسانی ممکن است خطا کند و اگر در راستای دانش افزایی و ارتقای عقلانیت آحاد مردم کار شود، خود آنها در برابر علمایی که خطا کنند، می ایستند.

وی اشاره ای هم به درگذشت بیش از 70 نفر از علمای اهل سنت کشور از سال گذشته داشت و گفت: پنجم اسفند برای پاسداشت این بزرگان نشستی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ نشان داده که مردم ایران اسلامی اهل همزیستی مسالمت آمیز با طرفداران مذاهب و حتی ادیان مختلف هستند، گفت: استان کرمانشاه یکی از استان های روشنگر و پیشتاز در حوزه وحدت اسلامی است و توانسته این همزیستی مسالمت آمیز را به بهترین شکل به منصه بگذارد، بگونه ای که حتی در سطح ازدواج بین شیعه و سنی تعاملات گسترده ای در این استان دیده می شود.

حجت الاسلام حجت الله فاضلی مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه نیز در این نشست خبری با بیان اینکه دشمنان برای اختلافات مذهبی بین مسلمانان هزاران وسیله در اختیار دارند، گفت: رسانه ها می توانند نقش مهمی در اتحاد بیشتر بین مسلمانان داشته باشند که خوشبختانه رسانه های استان در این حوزه همواره پیشقدم هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 41

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

منتشر شده

در

توسط

مهلت دفاع ازپایان‌نامه دانشجویان دانشگاه تهران تمدید شد

معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای تاریخ دفاع از رساله یا پایان‌نامه مربوط به نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد؛ بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، با تمدید زمان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه بدون ایجاد نیمسال و اخذ شهریه تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ موافقت شد.

همچنین دانشجویان مذکور مشمول خدمت وظیفه عمومی که در سنوات ارفاقی هستند و مدت معافیت تحصیلی آنان به پایان رسیده، موظف هستند تا پایان نیم سال اول سال تحصیلی جاری (۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹) از رساله یا پایان‌نامه خود دفاع کنند.

بر این اساس در صورت دفاع پس از این تاریخ (تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) عواقب ناشی از عدم تأیید سازمان وظیفه عمومی ناجا به عهده آنان بوده و قصوری متوجه دانشگاه تهران نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

منتشر شده

در

توسط

آیت الله علوی گرگانی درگذشت پدر وزیر اطلاعات را تسلیت گفت

ایسنا/قم آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سید رضی علوی پدر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جناب مستطاب حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات سلام علیکم درگذشت والد معظم، عالم پارسا و جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید رضی علوی رحمه الله موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و ارادتمندان و بیت آن عالم محترم تسلیت گفته و مغفرت و رحمت الهی را برای آن عالم بزرگوار از خداوند مسالت مینمایم.

آیت الله سید رضی علوی از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر ۳۰ بهمن‌ماه جاری در سن ۹۷ سالگی  درگذشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 41

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

منتشر شده

در

توسط

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده/دانشجویان دارای مشکل مالی به ما مراجعه کنند

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی خبر داد و گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

به گزارش ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان این‌که طی دو سال گذشته معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حرکت کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.

وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزوده خواهد شد،اضافه کرد: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: حضور در همه دانشگاه‌ها و حضور در جمع دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی از جمله وضعیت تغذیه، خوابگاه‌ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه‌های حوزه‌های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سال‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می‌تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی ایجاد کند.

این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره‌های دانشجویی به عنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های دانشجویی با این وجود که ممکن است از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را نیز از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه‌ای برای دیده شدن ندارند.

رحیمی ‌گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام‌های دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در کلیه وام‌های دانشجویی و کلیه بودجه‌هایی که بر اساس سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می‌شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته‌ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارایه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارایه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

این مقام مسؤول در پایان در خصوص مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان گفت: آن دسته از دانشجویانی را که به دلیل مشکلات مالی، دچار پریشانی‌های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود مراجعه نمایند و دانشگاه‌ها نیز این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها